Author Topic: Troskove koje snosi agencija.  (Read 3048 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BANKAI

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Troskove koje snosi agencija.
« on: 16/November/2013 »
Pozdrav svim , i hjeo bih se odmah izviniti ukoliko postoji isto pitanje.

Vec 2 godine planiram da odem na Cruise ship ali svaki put kada vidim cijenu troskova odustanem od toga jer je nemoguce naci posao ovdje a kamo li 1500eura . A nemam o koga da posudim novac. Ja sam iz retardirane Bih.

Samo me zanima da li je ikako moguce da troskove Snosi agencija i naravno provizija+bonus? , tj da se odbije sve od plate. Znam da oni neke troskove snose ali ipak se dobije iznos veci od 1000Eura.

Mislim da vise od 200eura ja necu moci naci.

Izvinjavam se ako je naziv teme glup , ali zelim jednom zauvijek da se rijesim ovoga pitanja . Da ili Ne .

Zadji put sam se raspitivao prosle godine pa se bas i ne sjecam svih troskova.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #1 on: 17/November/2013 »
Ne, nijedna agencija neće platiti trošak tvoje vize i lječničkog, a bez provizije nećeš ni dobiti posao (preko agencije).
Koliko sam ja proučavala, najmanji trošak imali su oni koji su išli na Princess jer plaćaju avionsku kartu u oba smjera.
Neki troškovi ti se refundiraju ovisno o kompaniji i poziciji, ali tek kad dodjes na brod.

Ako već nisi, prouči ove teme, možda ti pomogne!  ;)
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=143.0

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #2 on: 17/November/2013 »
Naravno da to nepostoji ali ima caka ako si spreman da se zrtvujes. Prijavi se za fotograf-a na cruise-u. U firmi Image primaju ljude koji nikada nisu koristili aparat. Ali im to naravno ne kazes, reci im da slikas svadbe i veselja napravi cv na engleskom idi na sajt nekog lokalnog fotografa i downloaduj slike gostiju i mladenaca. Sto losijeg fotogragfa odaberes to bolje. Onda nauci osnovne stvari o fotografiji online. Trazi tutorijale na youtube. Napisi CV na engeskom i reci da zelis da radis. i posalji im primere "tvojih" slika.

Idi na sajt :http://image.com/team#apply

Dakle, nema nikakve provizije, ne placas kartu, samo odradis lekarski u Novom sadu za 12 000 din, Platis vizu 100 dolara i to je to. Oni ti posalju avionskku kartu a posao ces da naucis na treningu u miami-ju.

Dakle racunaj da ces radit 8 meseci za platu od $700, da ce ti od plate odbiti troskove za uniformu, fotoaparat i depozit. Tako da ces prva 4 meseca dobijati samo po 200$ umesto 700$ ali posle 4 meseca dobijas celu platu. Ako ubodes dobar brod onda ces da ima platu oko 1100$ ali sansa je 10%.

Dakle kada ti se jave i zakazu Skype intervju samo osmeh od uva do uva kosuljuca kravata i dobar engleski i prolazis. Ako te pitaju zasto hoces da radis reci ovako "Ovde je teska situacija ja hocu da zaradim i idem na brod zbog para i spreman sam da radim svaki dan po 14 sati dnevno" i prolazis garant a to je caka da te posalju na dobar brod.

Eto, to je posao koji agencija uradi umesto tebe. I uzme ti 350e + neke treninge 200e + prevode 50-100e i to se nakupi a sve ti to ne treba. Odradi jedan ugovo pa ces videti sta sve tamo od poslova ima pa se prijavi kasnije jer vec imas iskustvo a to mnogo znaci!

Ajhd uzdravlje.a

Offline BANKAI

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #3 on: 17/November/2013 »
Eh ljudi hvala na odgovorima , to za fotografe i direktno apliciranje preko kompanija nisam znao .

Nisam bas dobar u dinarima ali sam pogledao da je ljekarski u Zagrebu/Sadu 150 eura+ et 70 eura viza.  Pa to izadje oko 220 Eura ako nisam pogrijesio.

I bas sam sada pitao Mamu za ovu i naravno odmah ona usere sve i kaze da ce biti potrebno vise para jer ne pustaju preko granice one koje nemaju +200eura. i takodjer troskovi puta do zagreba/novog sada + koliko vec traje to testiranje za ljekarski i neki djeparac za put .

Recite mi molim vas . Koju sumu trebam ja reci roditeljima a da oni ne nadju neki novi trosak. 300eura,400e ?

I pretpostavljam da ovo odbiče od plate vazi samo za posao fotografa ili za sve poslove ako se konkurise direktno preko kompanije ?

Npr ako se prijavim na stranici Carnevala ili Celebrity , isto ce mi odbijati od plate i Dati karte  , ili je to samo u toj Image i Princess firmi ? Pretpostavljam da su karte najvise trosak.

Sorry zbog mnogo pitanja.  

Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #4 on: 17/November/2013 »
Viza 70 eura  ""]] ????? Nigdje veze!!!! Kako sam je ja onda platio neki dan 240KM (cca 123 Eura)??? Ovako,kad sam ja odlazio na brod,prije 3 godine,imao sam troskove od (+-) 1000 eura. U to ulazi sve od vadjenja pasosa pa do kafe na aerodromu.
Audaces fortuna iuvat

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #5 on: 17/November/2013 »
Reci Mami da ti treba 1 000 Eura.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #6 on: 17/November/2013 »
Eh ljudi hvala na odgovorima , to za fotografe i direktno apliciranje preko kompanija nisam znao .

Nisam bas dobar u dinarima ali sam pogledao da je ljekarski u Zagrebu/Sadu 150 eura+ et 70 eura viza.  Pa to izadje oko 220 Eura ako nisam pogrijesio.

I bas sam sada pitao Mamu za ovu i naravno odmah ona usere sve i kaze da ce biti potrebno vise para jer ne pustaju preko granice one koje nemaju +200eura. i takodjer troskovi puta do zagreba/novog sada + koliko vec traje to testiranje za ljekarski i neki djeparac za put .

Recite mi molim vas . Koju sumu trebam ja reci roditeljima a da oni ne nadju neki novi trosak. 300eura,400e ?

I pretpostavljam da ovo odbiče od plate vazi samo za posao fotografa ili za sve poslove ako se konkurise direktno preko kompanije ?

Npr ako se prijavim na stranici Carnevala ili Celebrity , isto ce mi odbijati od plate i Dati karte  , ili je to samo u toj Image i Princess firmi ? Pretpostavljam da su karte najvise trosak.

Sorry zbog mnogo pitanja.  

Pa ko nezna taj placa agenciji. Paze ne razmisljaj mnogo o parama. Prvo odradi sve sto sam ti rekao i dobij posao lako ces naci pare posle.
Lekarski ti je oko 150e vizi oko 70-100, za dzeparac ne treba ti vise od 200$. Imas klopu i smestaj pare ti trebaju samo za cigare i alkohol.
Dakle to sto tvoja mama prica nema veze sa mozgom jer ti ne ides u austriju/nemacku kao turista pa da ti tebaju pare za hotel i hranu. Prijatelju ti ides da radis, kada te firma primi ona i posalje pozivno pismo sa kojim ides u ambasadu i to je sve sto ti treba da bi dobio vizu.
Znam ljude koji su platili samo lekarski i vizu i otisli na brod sa 50$ u dzepu, ali ne puse. Dakle sve moze.

Kazem ti najbitnije je da lepo pricas engleski da si veseo, glasan i zabavan, da imas kez od uva do uva i da ljudi vide da ti hoces da radis, kazi im da imas i iskustva u prodaji i posle se javi ako treba jos saveta. Viza i lekarski ti nista ne znace bez ugovora za posao.

Elem, sanse da dobijes neku drugu poziciju bez predhodng iskutva i savrsenog znanja engleskog(+elem spanskog ili francuskog) bez agencije su ravne nuli.

Takodje odbijanja za aparat se primenjuje samo na fotografe, a uniforme na sve.

Slobodno reci roditeljima cifra je do 300-400e pod uslovom da dobijes posao. A kuci ces se vratiti ako odradis ugovor sa oko 3000+500$ depozita koji su ti oduzimali od plate ali sacuvaj barem jedno 1000$ jer kartu za drugi ugovor placas sam. Mada i to mogu da ti oni plate pa ti oduzimaju od plate na sledecem ugovoru. Ako radis ko konj i menadzerima se uvlacis u guzicu imas sanse da na drugom ugovoru zaradjujes malo vise a na trecem da sam budes naprimer manager galerije.

Ako nesto nije jasno pitaj.

Offline BANKAI

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Troskove koje snosi agencija.
« Reply #7 on: 18/November/2013 »
Eh hvala ljudi na svim odgovorima, mozda i prodam jedinu stvar koju posjedujem , moj Pc. Kad bih imao normalne roditelje da mi posude odmah bih otisao xD