Author Topic: peanutz, Floor supervisor, Carnival Cruise Lines  (Read 5314 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: peanutz
Država: Serbia
Spol: Male
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Floor supervisor



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Cuo sam od druga koji je slupao bratovog Golfa i bukvalno pobegao na cruiser da radi kao fotograf ne bi li zaradio pare za novi i izbegao da ga brat ubije u medjuvremenu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Dosadilo mi je da ne masim ni jedan rejv u Beogradu, drustvo koje me je uvlacilo u nemoguce situacije, dve devojke koje su saznale jedna za drugu. I rad u tropskom pojasu posto mrzim zimu. Novac najmanje.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko drage nam Uspinjace aka EP iz Zagreba jer za bolju nisam znao u to vreme. Ja sam prvo prosao intervju za Image (iako nisam ni point and shoot imao) ali sam odustao.
Posle sam preko ovog foruma saznao za mnoge druge agencije ali sam opet otisao u EP jer je Carnival zaista najbolja kompanija za poceti jer je disciplina u rasulu, lako se prodje intervju i prastaju se greske koje napravis tamo.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za Image pa za floor supervisor cisto zbog staff statusa. Sada znam da sam pogresio slusajuci pojedince na ovom forumu. Moja sledeca aplikacija ce biti za poziciju koja se placa na procenat ;)

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju sa Niksom (najomrazenijim i najludjim) (mislim dusevno bolestan kada kazem lud) HSKP managerom na Carnivalu je trajao 5 min i saznao sam rezultat sutradan jer sam se popeo Golcu na glavu sa pitanjima.
Prvo je meni javio hahahaha

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
1149 eura i 99 evrocenti. Neki standard kada se ide preko EP.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ja sam znao da idem na Inspiration tako da sam izucio deck planove sa sajta Carnivala. Sto se ostalog tice znao sam sta me ceka iz prica ovde na forumu a i putovao sam dosta nevezano za brodove.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Fenomenalno! Nisam imao osecaj skucenosti i bla bla bla, raspored nam nije bio naporan na HSKP koledzu, drustvo mi je bilo super!

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Ne znam, nama dosta jer smo poceli koledzom. Alena, zena koja nas je obucavala je fenomenalna, stroga koliko treba a i strpljiva da saslusa sva nasa glupa pitanja.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, i tu smo imali srece (sto se pritiska i vremena tice, inace je plata za 3 nedelje koledza mizerna, celih 200 USD)
Posle kada sam dobio transfer druga prica, svi znaju da tehnicki nista nisi naucio na koledzu a da je primenjivo u realnim uslovima rada a opet su se ponasali kao da si bio na Kembridzu i da ti njih treba da ucis kako se sta radi.
Konfuzno malo, no ziv se covek na sve navikne.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam primetio da postoje tolika ogranicenja. Osecao sam se slobodnijim nego u BGDu najvecem gradu u regionu.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
1500 USD je sasvim OK zarada za floor supervisora. Samo cu toliko reci a mnogi se nece sloziti, znam.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno da postoji ali ne na prvom ugovoru. Mozda je bilo toga pre ali sada prvi ugovor si tu gde jesi. A vrlo verovatno i drugi.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Sasvim je u redu. Cesto mi je doslo da išutiram filipinose koji sede po podu nasred zurke i jedu onaj njihov pirinac ali sam se kontrolisao. Ima tu dosta sexa, alkohola, droge pa se izdrzi.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Za ono sto imam da kazem o filipinosima se ide u zatvor. Indonezani su OK, pogotovo oni hindu porekla jer pripadaju najnizim kastama pa su od rodjenja ponizni.
Pravo da vam kazem ostale nacije sam ignorisao cesto jer nisu znali engleski kakav ja znam nego neki, hm, tarzanski engleski pa me je prica sa njima iscrpljivala.

  • Kako biste opisali putnike?
Vecina putnika je neizmerno glupa. Na aerodromu u Majamiju me je covek pitao da li mi u Srbiji imamo bolnice. I da li imamo mesa da jedemo ili sta?
Odusevljavaju se malim stvarima i uglavnom su simpaticni jer u Srbiji ne bi sastavili tri dana ovakvog zivota a prave se pametni.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, kao floor supervisor mozes posetiti ama bas svaku luku bar na 3 i po sata, OSIM home porta. Sto ume da bude frustrirajuce kada ti je home port New York, kao meni.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Ma sve je to isto, ta mesta na Karibima. Dovoljno je to sto si tamo, nista vise.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Novac, klima, putovanja, shoping. Primetio sam da je mnogima je to poslednji voz da pojebu nesto da izvinete na izrazu.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Dobre strane anuliraju sve lose strane. Zato cu opet ici na cruiser.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, ja svima preporucujem rad na brodu da ne bi ostali slepi kod ociju. Toliko.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ulozite u sebe pre nego sto odete na brod jer ce vam se svaki tako potroseni evro visestruko vratiti.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Never give up.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: peanutz, Floor supervisor, Carnival Cruise Lines
« Reply #1 on: 02/February/2011 »
fini report peanutz... bravo!

Samo te nisam skužio: "Ulozite u sebe pre nego sto odete na brod jer ce vam se svaki tako potroseni evro visestruko vratiti." Ajd obrazloži ako imaš volje.  :uzdravlje:


peanutz

  • Guest
Re: peanutz, Floor supervisor, Carnival Cruise Lines
« Reply #2 on: 02/February/2011 »
Kurs engleskog, obuka za sommelier-a, obuka za bartendera, obuka za Fidelio. Sta ko zeli. Pozz

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: peanutz, Floor supervisor, Carnival Cruise Lines
« Reply #3 on: 03/February/2011 »
Kurs engleskog, obuka za sommelier-a, obuka za bartendera, obuka za Fidelio. Sta ko zeli. Pozz

aha, hvala majstore...