Author Topic: Adventure  (Read 2142 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Optimist

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Adventure
« on: 03/July/2010 »

Cao svima, veliki pozdrav i zahvale na svim veteranskim pricama i recenzijama jer su od velike pomoci *respect*
Evo i moje male priče....

Imam 20 godina i dolazim iz Hrvatke. Inace avanturista po karakteru, volim sve što vole mladi....  :yahoo:
Moja pustolovina je započela kada sam se prije godinu dana uslijed velikih promjena na radnom mjestu i u porodici odlučio na samostalnu selidbu u Zagreb.
Tamo sam došao sa 1500 kuna, nisam imao ni posao ni smješta (jedan dan na kolodvoru nije nikog ubio....ili dva...... ), uglavnom snašao sam se, imao sam posao već drugi dan i smještaj.
Inače sam konobar i odgovara mi taj posao i tako sam radio dok mi jednoga dana nije dopi***lo.
Imao sam je**** posao (4500 fix + gablec + puuunoooo bakše ), ali jednostavno mi je ta rutina išla na živce i htio sam nešto vidjeti i doživjeti, a ne svaki dan ustajati ujutro u isto vrijeme i istim ljudima kuhati kratki espresso do pola šalice s kap hladnog mlijeka ....... Htio sam vidjeti one najljepše otoke na svijetu, doživjeti nešto što neću nikada zažaliti ili barem probati otići pa znati kako je...

Zadnjih mjesec dana na poslu sam intenzivno štedio i spremio sam oko 1000 eura, dao otkaz i onda sam imao dvojbu :

- dali ići na interwiev i onda na kruzer
- dali otići odmah negdje na sezonu pa brod kasnije

I odlučio sam da odem ovo ljeto u Španiju, točnije na Ibizu (dosta mladih, dobra zarada, ukratko ludilooooo).
Spakirao kufer, ponio laptop i krenuo  :run:

Došavši ovdje trebalo mi je jedno  tjedan dana da se prilagodim.....nostalgija, nepoznato, neznaš nikog.......sve je to ockay, ali novac se topio i topio......
Jednostavno nebih nikome preporučio ako baš nemora da ode negdje na blef, al eto ipak je to još jedno iskustvo, meni pozitivno :tuctuc:
Svaki dan sam bio u potrazi za poslom od ujutro do navece, jeo jednom dnevno i to je to.
Zadnji dan kada sam vec odustao i krenuo sa zadnjih 200 eura da kupim kartu za Hrv, zazvoni mi mobitel i kaže čovjek, dodji danas da radiš  :banana: :yahoo:
Sretan ko nova godina, dobio posao, boli me uvo...
Došao, dokazao se i zauzeo mjesto....

Satnica ovdje je za mene 7 eura što znači da zaradim dnevno 35 eura (radim samo 5 sati).
Ovo je kod nas teško dobiti i sa fakultetom a kamoli iza šanka ....

Ali koliko god to bajno bilo, uvijek imaš troškova, smještaj minimum 300 eura, hrana + cigare minimum dnevno 15 eura, pa kada sve zbrojis i oduzmeš, radiš da bi preživio, mislim da se brod najviše isplati i da naravno stekneš najveće životno iskustvo........i vidiš mjesta koja si mogao vidjeti samo na televiziji(barem je tako kod mene), a ako si uporan i voliš raditi, vrati ti se trud kad tad....

Znam da je brod moja sljedeća postaja  :D ....
Toliko o meni  :rtfm:  odoh  :party:
Ako netko ima želju da ode u Španiju, nek pita šta ga zanima, od dozvola pa nadalje...

Pozdrav sa najboljeg otoka na svijetu  :party: (barem tako kažu) :party:
Never explain yourself.
Your friends dont need it and your enemies wont believe it.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Adventure
« Reply #1 on: 05/July/2010 »
Optimist, morat ćeš pričekati da napuniš 21, a onda  :run:
Vidi ako možeš dobiti kakvu pisanu preporuku dok si tu na Ibizi, koristit će, lakše ćeš dobiti bolji posao na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Optimist

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Adventure
« Reply #2 on: 06/July/2010 »
Optimist, morat ćeš pričekati da napuniš 21, a onda  :run:
Vidi ako možeš dobiti kakvu pisanu preporuku dok si tu na Ibizi, koristit će, lakše ćeš dobiti bolji posao na brodu.


To ću i napraviti, upao sam u u dobri poslić kod još boljeg voditelja i pitat ću ga preporuku na kraju ljeta, oduševljen je kako radim...

Samo je stvar, evo popušio otkaz zbog birokracije, uglavnom, pošto nismo u EU, da bih dobio posao, moram doći ovdje, naći posao i onda se vratit u Hrv u španjolsku ambasadu i onda zatražiti dozvolu za boravak i rad ovdje na tri mjeseca (a to traje nekih 2-6 mjeseci) i onda me tek ovdje mogu prijaviti...
Što znači da bi morao doć ovdje negdje usred zime, recimo 12.mjesec i onda nać posao, a ovdje nema žive duše preko zime, sve zatvoreno, da bih mogao na ljeto dobiti N.I.E. number  za strance preko kojega mogu radit...  A svi ostali koji su iz EU, samo dodju na policiju u Office for strangers i zatraže broj, a za par dana i dobiju broj.....
Kad ćemo u Euuuuuuu  oT

Trebao sam malo vise googlati  :deda: ....  
Sada trazim nesta na crnjaka do kraja ljeta (i u 10. mjesecu punim 21. godinu, a interwiev za brod je isto tako negdje pa mislim da godine neće biti problem)...
Never explain yourself.
Your friends dont need it and your enemies wont believe it.