Author Topic: Oceania Cruises  (Read 17442 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Oceania Cruises
« Reply #15 on: 09/August/2016 »
Oceania Cruises-housekeeping ?

Da li ima netko iskustva sa ovom kompanijom ?  Da opise svoje iskustvo ili saznanja ,please   :moli:

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Oceania Cruises
« Reply #16 on: 14/August/2016 »
Definitivno puno posla, malo slobodnog vremena, zahtjevni corporate sefovi, pritisak konstantan. Opet zavisi puno i od CH na brodu. Corporate je Hrvatica, nadrndana i veoma zahtjevna. Embarkation im je najgori i tu svi padaju s nogu od posla. Nisam radio ovaj posao ali sam pricao sa nasim curama koje rade. Imali su i nekakve rezove na platama, trazili od sobarica da same placaju asistente, pa onda kao ajde platice asistenta kompanija ali ce sobaricama smanjiti platu.. Ne znam kako je to zavrsilo na kraju ali znam da su se nase cure jako bunile zbog toga.
EP iz Zagreba ukrcava housekeeping na Oceania. Brodovi se vode kao hoteli sa 6*, glavni pritisak je ipak na dinning room servisu i na sefu kuhinje jer je Oceania dobijala nekoliko puta priznanja za najbolji dinning at sea. Ugovori su im 6 mjeseci, dijele kabinu. Iz mog ugla, najgluplje sto im se desava su department meetinzi skoro pa svaki drugi dan. Ispiranje mozga. Kazem, opet im to zavisi od Chiefa na brodu.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Oceania Cruises
« Reply #17 on: 14/August/2016 »
Poppay mnogo hvala na odgovoru  :-))))'

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Oceania Cruises
« Reply #18 on: 14/August/2016 »
Nema na cemu, i drugi put. Tu smo da pomognemo i razmijenimo iskustva i informacije. Nisam nesto aktivan na forumu u zadnje vrijeme, puno posla, obaveze, itd.
Kazi mi da nemas ti slucajno HR recruiter kontakt za Seaborn?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline milannce

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Oceania Cruises
« Reply #19 on: 25/November/2018 »
Definitivno puno posla, malo slobodnog vremena, zahtjevni corporate sefovi, pritisak konstantan. Opet zavisi puno i od CH na brodu. Corporate je Hrvatica, nadrndana i veoma zahtjevna. Embarkation im je najgori i tu svi padaju s nogu od posla. Nisam radio ovaj posao ali sam pricao sa nasim curama koje rade. Imali su i nekakve rezove na platama, trazili od sobarica da same placaju asistente, pa onda kao ajde platice asistenta kompanija ali ce sobaricama smanjiti platu.. Ne znam kako je to zavrsilo na kraju ali znam da su se nase cure jako bunile zbog toga.
EP iz Zagreba ukrcava housekeeping na Oceania. Brodovi se vode kao hoteli sa 6*, glavni pritisak je ipak na dinning room servisu i na sefu kuhinje jer je Oceania dobijala nekoliko puta priznanja za najbolji dinning at sea. Ugovori su im 6 mjeseci, dijele kabinu. Iz mog ugla, najgluplje sto im se desava su department meetinzi skoro pa svaki drugi dan. Ispiranje mozga. Kazem, opet im to zavisi od Chiefa na brodu.

Citam ovo i moram se nadovezati iako je komentar postavljen relativno davno, ja sam vec nekih par mjeseci na Oceania Cruise Lines i mogu reci da posle prethodne kompanije ovo dodje kao pjesma. Lagan posao ljudi su dosta opusteni, e sad nivo posla zavisi i u komd epartmentu radis, kod mene konkretno je bas lagan posao i sati su tipa 7 u prosjeku .
Ako neko treba vise informacija neka pise ovdje a ja cu pokusati da odgovorim sto znam, a sto ne znam mogu se raspitati kod ostalih departmenata

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Oceania Cruises
« Reply #20 on: 29/November/2018 »
Pozdrav MIlance, mozes li mi reci kako si ti dosao do ove komapnije, i ja sam u neodumici da li za Princess ili neku drugu, hval u svakom slucaju lp

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Oceania Cruises
« Reply #21 on: 21/September/2019 »
Kako je na recepciji?plata,uslovi i sl?

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Oceania Cruises
« Reply #22 on: 04/December/2020 »
Meni je Oceanija nakon Royala bila mila majka. Na RC sam tako bio ogorcen, stalno su nam smanjivali proviziju i jos nas pravili budalama kao povecali su nam osnovicu... a s druge strane su se milijarde trosile na nove brodove, privatne otoke i sl...Na Oceaniji stvarno ne mogu naci niti jednu zamjerku na koju kompanija moze utjecati, potpuno je nestao taj osjecaj gorcine i to mi daje najvise snage. Jedino je drustveni zivot bas dosadan, svi koji su presli sa RCL-a govore kako je ovo staracki dom za posadu, kao izludiras se na velikim brodovima i onda dodjes ovdje smiriti se... iako je koncept crew welfare-a identican, partyji, tematske food veceri i sl ali kad je samo cetvrtina posade u odnosu na RCL brodove to se itekako osjeti, no to je stvarno nebitno u odnosu na pozitivne strane.

"It always seems impossible until it's done"

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Oceania Cruises
« Reply #23 on: 05/December/2020 »
Meni je Oceanija nakon Royala bila mila majka. Na RC sam tako bio ogorcen, stalno su nam smanjivali proviziju i jos nas pravili budalama kao povecali su nam osnovicu... a s druge strane su se milijarde trosile na nove brodove, privatne otoke i sl...Na Oceaniji stvarno ne mogu naci niti jednu zamjerku na koju kompanija moze utjecati, potpuno je nestao taj osjecaj gorcine i to mi daje najvise snage. Jedino je drustveni zivot bas dosadan, svi koji su presli sa RCL-a govore kako je ovo staracki dom za posadu, kao izludiras se na velikim brodovima i onda dodjes ovdje smiriti se... iako je koncept crew welfare-a identican, partyji, tematske food veceri i sl ali kad je samo cetvrtina posade u odnosu na RCL brodove to se itekako osjeti, no to je stvarno nebitno u odnosu na pozitivne strane.
Zato NCL uzima sav graduity, novac koji gosti na kraju kruza uplaćuju. Pri tome, gosti dobijaju napismeno kako se taj novac deli medju posadom, a to nije istina. Na NCL imate platu koja ne zavisi od tih uplata.

Pre početka ove krize imali su skoro svake godine jedan novi brod. Odakle?  Verovatno od tog novca.
Oceania je sestrinska kompanija, ali izgleda malo drugačije posluju od NCL.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Oceania Cruises
« Reply #24 on: 12/January/2021 »
Meni je Oceanija nakon Royala bila mila majka. Na RC sam tako bio ogorcen, stalno su nam smanjivali proviziju i jos nas pravili budalama kao povecali su nam osnovicu... a s druge strane su se milijarde trosile na nove brodove, privatne otoke i sl...Na Oceaniji stvarno ne mogu naci niti jednu zamjerku na koju kompanija moze utjecati, potpuno je nestao taj osjecaj gorcine i to mi daje najvise snage. Jedino je drustveni zivot bas dosadan, svi koji su presli sa RCL-a govore kako je ovo staracki dom za posadu, kao izludiras se na velikim brodovima i onda dodjes ovdje smiriti se... iako je koncept crew welfare-a identican, partyji, tematske food veceri i sl ali kad je samo cetvrtina posade u odnosu na RCL brodove to se itekako osjeti, no to je stvarno nebitno u odnosu na pozitivne strane.

Meni je taj društveni dio od sporedne važnosti, najvažnije mi je od svega da ja imam vremena za sebe kad je brod vezan, volim lutati. Jesi li i tamo slobodan dok je brod u luci ako nije tvoj duty day i ne ideš na ekskurziju kao na Royalu ili ti uvale nešto da moraš ostati na brodu ili u luci? Ja sam mislio aplicirati za Viking dok nisam čuo da tamo Shore Ex mora pomagati recepciji, pa me to pokolebalo

Offline mrAdislic

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Waiter
Re: Oceania Cruises
« Reply #25 on: 27/October/2021 »
Postovanje buduce kolege :D

Primljen sam na Oceaniu, brod MS Marina skupa sa djevojkom na mjesto Bar Waitera.

Culi smo za Royal,Carnival,Disney i tako te poznatije firme, ali za njih nikada. Znamo da je malo manji brod, a i uspjeli su nam izaci u susret i primiti nas skupa, pa smo se odlucili za njih.

Ako moze neki info iz prve ruke oko rada na ovom brodu, bio bih vam zahvalan

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Oceania Cruises
« Reply #26 on: 20/November/2021 »
Brod kao brod, ja ga otvarao 2010 kao sonmelier, moj prvi posao na brodu.
Bar - azijati, tu i tamo netko naš.
95% ti je da će ti bar manager bit azijat, u toj ćeš se situaciji načekat da dođeś u rotaciju radit u barovima gdje ima $$.
Imao frenda bar waitera, šef indijac ga nije volio i radio je samo po kinu i sličnim barovima, nije uspijevao zaraditi 1000 mjesečno.Moj savjet - uliži se šefu asap tko god da on bio.
Gosti stari turbo, slabo piju.
Brod dosadan za crew, najgori na kojem sam ikad bio. Crew bar jako mal.Ti si sa curom, bit će ti dobro.

Sretno



Sent from my SM-G986B using Tapatalk

Offline mrAdislic

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Waiter
Re: Oceania Cruises
« Reply #27 on: 05/December/2021 »
Hvala puno na odgovoru i savjetima. Zvuci mi da je dobar za pocetak.