Author Topic: fresh meat  (Read 6239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mikesh

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
fresh meat
« on: 09/July/2010 »
Prije svega želim pozdraviti sve prisutne forumaše s jednim velikim  :uzdravlje: jer sam barmen po zanimanju.

Za ovo mjesto na webu sam čuo od frenda i neizmjerno mi je drago što me uputio k vama.
Nakon nekoliko sati provedenih uz monitor odlučio sam se regati kako bi aktivnije sudjelovao na forumu.

Imam 26 godina, volim žene  ;) , i u ugostiteljstvu sam od 15 godine.
Da ne dužim previše o tome gdje sam radio napomenut ću samo da sam završio hotelijersku srednju školu, imam nekoliko certifikata i priznanja o tome što znam raditi, bio sam sudionik na gastru 3 puta ( jednom silver ), završio NekićBarology, jednu sezonu radio u animaciji i tako dalje i bliže.
Omiljeno piće mi je Žuja ili CubaLibre, kad se napirim metar (deci bijelog+deci cole), kad želim brz alkoholni efekat medica chase-ana Žujom.
Mamurluk se u posljednjih par godina izgubio, redovito nakon pijanki natežem bocu s vodom, preporučam svima  ;D .

Ovdje sam iz već svima jasnog razloga, želim malo bolje shvatiti kako funkcionira ugostiteljstvo na brodu, te dakako ukrcati se :plovim: .
Teme su odlične da sve ne vjerujem da ovakvo nešto postoji na netu.
Trenutno ne radim za stalno, no uvijek nešto kokošarim, vikendom sam u jednom lokalu, preko tjedna imam raznih evenata na kojima derem kako bi zadovoljio svoj želudac i pluća, no znate svi kako je, neman je nezasitna.

Nadam se da ću pronaći odgovore na pitanja koja polako nailaze, no pokušat ću sa svojim iskustvom i biti koristan.

Pošto sam šanker i pozdrav mi je takav,  :uzdravlje:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #1 on: 09/July/2010 »
Pozdrav!

Prvo bih te savjetovao da pretražiš i pročitaš stare postove u kojim je gotovo sve već odgovoreno. :) npr. Bar Department: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=16.0

Vidim da si spomenuo da imaš položeno za Barmena i da znaš praviti koktele, animacija i sl.

E, sad.. ako se želiš prijaviti direktno za barmena ili nekog cocktail majstora i slične pozicije to ipak propitaj malo.

Ili malo bolje prolistaj od mene. Koliko sam ja vidio nije nitko odmah uletio na poziciju za barmena za prvi ugovor. Ali možda se i varam.

Što ne mora značiti da tvoje iskustvo i znanje, animacija, žongliranje s bocama i sl. ne mogu prevagnuti da takav posao i dobiješ.

Iz osobnog iskustva znam da je sve moguće.  :D

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #2 on: 09/July/2010 »
Horžiću ma el si to ti?

Ak te shta zanima sibni mi pp. Ja sam ti cili 9 misec u VT.

Pocetkom 10 misec mi ukrcaj.

Imam josh d1 za polozit i visu rijesit. Idem sad radit sutra za cres pa mi tamo rijeka blizu. Tamo cu to rijesit.

Offline Mikesh

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #3 on: 09/July/2010 »
Majko sveta pa nemogu nigdje prdnut a da me netko ne prozove po prezimenu, Nato pozz, ;).
MajstOre, baš pišem mail employmentu, neću ih zvati jer mi je jučer pica rekla da na mail sve riješava.
Rovao sam po baru, i to prvo, ima dečki koji kuže spiku, no ima i mačića.
Mazni jedan MhuaiThai za mene ako stigneš.
;)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #4 on: 09/July/2010 »
Hahaha, kak je svijet mali. Ko bi reko.

Strasno.

Sretno.

Nebi se cudio da se negdje u americi vidimo ono secemo ulicom. :P

Offline Mikesh

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #5 on: 09/July/2010 »
Nebi još htio letiti visoko, ipak je ovo proces, no nadam se da ce mi upaliti.
Si ti dugo chekala termin, kako ti je prošlo sve????
Nemam afinitete ostajat po americi, više sam nabrijan na brod, jer idem radi love, a ne bas da se skićem okolo.
Uostalom znaš da sam se ja namlatio i navlačio okolo jedno vrijeme, a sad mislim da je vrijeme da neku lovicu uzmem.
;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fresh meat
« Reply #6 on: 09/July/2010 »
Mikesh sretno, imaš lijepu budućnost na kruzerima, samo pripazi na jezik, ovo je jedan fini forum.  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mikesh

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #7 on: 09/July/2010 »
Thanks kapetane

nije valjda da sam več kočijaški nešto napisao
 :D

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #8 on: 12/July/2010 »
Mikesh moj. "Cekala"

Znash li ti sa kin ti pricash?

Bio sam na kafi kod tebe u lava sa Bukom i Mariom. Bi san iz zaj pito el dobra kava pa si se nabrijo nesh. :)

Daniel mi ime Puhović prezime.

Ma gle, bio na intervju prosle godine u 9 misec u opatiji. Dobio prvi LOE za 7 misec ove godine ali ni mi odgovaralo jer sam hoti sezonu odradit prvo.

Pa sam dobio drugi LOE za 9 misec i onda me zvala agentica da mi ukrcaj 03.10. u miamiju.

Nikad neznash koga mozesh sresti u svijetu. Ja iso neki dan iz Vela Luke za Split i sreo decka jednog kojeg znam iz vidjenja. Ugl malo popricali i decko radio do prije misec dana na Senesetionu odnosno na brodu na koi ja idem.

Svijet je mali.

Ak imash volje sve rijesis lako. O koktelima znash vec. Nemoze te nespremnog ulovit.

Ja ka san bio na intervju koi likovi dolazili. Ni dana u ugostiteljstvu. Bio jedan decko 28 godina cili zivot security bio i sad ide na brod na intervju za konobara. Masu takih bilo. Dont wory.

Dio po dio rijesavash. Prvo odaberesh agenciju nazovesh ih i onda laganini.

No stress.:)


Offline Mikesh

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: fresh meat
« Reply #9 on: 12/July/2010 »
Ekipa trebam sugestije:

Danas sam dobio mail iz PE da ih nazovem cim procitam mail.
Nazovem tipa, malo spika, on mi procita moj mail da potvrdim da sam ja i kaze:

Sutra da si u zg, pocinje 3 dnevni seminar za somelier-a, to trebam nesto i platiti koliko sam skuzio, oni mi rijesavaju po hitnom postupku i D1 i liječnički, sve u zg-u, u četvrtak imam ispit i ako položim normalno, imam termin kroz 3 do 4 tjedna.
Diploma je medjunarodna, a karta vinska skinuta sa celebrity kruza na koji trebam ići.
Sav sam smušen, nekako mi to prebrzo, sve nevjerujem, a imam obaveza još doma, dali da po hitnom postupku pakiram stvari i pićim sutra u zg.
U petak je rekao da ameri dolaze i imam odmah interview s njima.
Jel to moguće ljudi???
Koliko se sječam jadan, rekao je da imam 200 ljudi u sali, ili ti rajonu, vjerovatno bi imao i još kojeg asistenta, radi se o posluzi vina, aperitiva i digestiva te još nekih cuga koje se ispijaju za vrijeme ručka i večere.

pomoglo bi mi da mi sugeriraju ljudi koji su ovaj posao radili.
Oko love mi je sve rekao, ako netko zeli moze podijeliti info o lovi, eventualno vrijeme koje radis, predpostavljam kasnije jutro, ručak, i večera.

Thanks unaprijed.

Samo da napomenem, imam dosta iskustva u ovom poslu i ne bojim se koliko ću raditi, samo sam malo skeptičan kako tako brzo, i maleni strah od nepoznatog. S vinima sam oko posluge na ti.
 ""]] ""]] ""]] ""]]

peanutz

  • Guest
Re: fresh meat
« Reply #10 on: 12/July/2010 »
Idi obavezno!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fresh meat
« Reply #11 on: 12/July/2010 »
Očito im manjka ljudi sa iskustvom i certifikatima.
To ti je jedan od lakših poslova, preduvjet je da trebaš dosta znati o vinima.
Koliko sam vidio na DCL, gdje sam znao 2 cure sommelijerke, imaš vinski bar u sklopu restorana i kada netko naruči bocu vina, odeš do stola i natočiš im.
Ako znaš i ne stidiš se ići od stola do stola i pitati ljude žele li naručiti vino, zarada vrtoglavo raste.

Idi što prije.  +U+

I ništ se ne boj posla, ovo sa 200 ljudi je prenapuhano. Često će od tih 200 ljudi svega njih 10ak naručiti vino, a to ti je 20 min posla.
Doručak nitko ne pije vino, ručak slabo, tek navečer ćeš imati posla.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)