Author Topic: Ljekovi na brodu?  (Read 22010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

peanutz

  • Guest
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #15 on: 11/February/2011 »
Ako nekome treba savet kako izvarati drug test na brodu tu sam :)



Say no to drugs!

Offline duskica_g

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #16 on: 26/February/2011 »
I mene zanima da li JAZ kontraceptivne pilule mogu kupiti na brodu jer mi je mnogo da sada pred put imam i taj ogroman trosak, a to je kupovina  8,9 kutija JAZa 9000din. I ne znam kako Nimulit i Brufen deluju na testiranje na zabranjene supstance jer ja to kupujem zbog PMSa... Kao i kakva je procedura za prenos istih preko granice, nisam bas neki fan kupovine meksickih supstanci  no;;;

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #17 on: 14/March/2011 »
Jaz sigurno ne moze na brodu,ali koleginica kojoj su trebale kontraceptivne pilule je pitala za njih u medical centru i dali su joj neke flastere(kontraceptivne),hm,samo sam pomislila sta sve nece smisliti  :pop: ...

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #18 on: 21/March/2011 »
pitanje za one koji su na brodu..moze li se u brodskoj ljekarni/apoteci (ako postoji??) kupiti Advil? ili moram cekati luku?

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #19 on: 21/March/2011 »
jel zna neko koji se sve lekovi uposte mogu poneti?  :hmm:
Gnothi Seauton

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #20 on: 21/March/2011 »
Ja cu reci kako je za Princess...Mozes da poneses bilo koji lek(ako je deo neke terapije-pritisak,secer...),ako imas recept...I to mozes da poneses za 6 meseci...Tacnije,moras da poneses za 6 meseci,jer nema kasnije dopune zaliha...

Brufen,analgin,i uopste painkiller-e mozes da poneses bez recepta,ali samo kutiju-dve...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #21 on: 22/March/2011 »
pitanje za one koji su na brodu..moze li se u brodskoj ljekarni/apoteci (ako postoji??) kupiti Advil? ili moram cekati luku?
Lekovi su besplatni u medical centru, vitamin c, multivitamini, apirin, seasick pils. Sve sto ti treba, a ako si na nekoj terapiji i moras da uzimas redovno lekove, narucice ti da imas zalihu za duze vreme, tvoje je samo da ih obavestis pre isteka zalihe da ti naruce jos lekova i to je to. Konsultacije sa doktorom su confidental, osim ako imas GI onda doktor mora da obavesti tvog supervisora da ces biti off duty 2-3 dana.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #22 on: 22/March/2011 »
hvala  :-*

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #23 on: 09/April/2012 »
Lekovi su besplatni u medical centru, vitamin c, multivitamini, apirin, seasick pils. Sve sto ti treba, a ako si na nekoj terapiji i moras da uzimas redovno lekove, narucice ti da imas zalihu za duze vreme, tvoje je samo da ih obavestis pre isteka zalihe da ti naruce jos lekova i to je to. Konsultacije sa doktorom su confidental, osim ako imas GI onda doktor mora da obavesti tvog supervisora da ces biti off duty 2-3 dana.

što je GI?
don't dream your life live your dreams

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #24 on: 09/April/2012 »
što je GI?

gastrointestinal illness
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Natasa1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #25 on: 22/May/2012 »
Nisam bila na brodu ali stvari kao Jaz i Advil stvarno nebi trebalo biti problem za naci u USA kad odete u luku (walmart, walgreens, cvs, riteaid ili bilo koji drugi ducan).
Za Advil ne treba recept nego ga samo uzmes OTC (over the counter), i preporucujem one gelaste zelene verzije.
Isto tako sumnjam da ce se taj pojavit u drug testu....mada ovaj sajt kaze da mozda i hoce, i objasnjava zasto (a ima i citav niz drugih ljekova koji se isto pojavljuju.
http://www.askdocweb.com/falsepositives.html
Za dame koje pitaju mogu li ponjeti razne pms ljekove iz HR moja preporuka je da u luci ili na brodu kupite Midol, meni je to zakon.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #26 on: 07/August/2012 »
A sto je s Kafetnom ? Meni jedino on moze da spasi od glavobolja kod promjene vremena ..

I Voltaren ? Kod menstrualnih bolova..

Sumnjam da ce mi doktorica dat recept za ta dva lijeka ili neko uvjerenje..  :rtfm:

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #27 on: 15/August/2012 »
U Meksiku, a i negdje drugdje po Karibima sve kupis bez ikakvog recepta, od antibiotika do kontracepcijskih pilula. na brodu cete imati tylenol i advil, ne treba nositi kafetine i voltaren.

ponesite dovoljno kontaktnih leca ako nosite zamjenske. u us ih ne mozete kupiti bez americkog recepta.

Offline amarilis

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Ljekovi na brodu?
« Reply #28 on: 05/October/2015 »
Zdravo svima,
ovo mi je prvi ugovor i nisam sigurna da li se moze poneti 8,9 kutija kontraceptivnih pilula (idem sa momkom na brod,a koristim ih vec neko vreme)?
Da li i na aerodromima prave problem ukoliko bih imala jednu kutiju sa sobom u rucnom prtljagu?
Hvala unapred :wave:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #29 on: 05/October/2015 »
Mozes pilule, ne brini.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."