Author Topic: granica u razmeri izmedju visine i tezine?  (Read 9065 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Mene zanima koja je granica u razmeri izmedju visine i tezine,da li postoji neka granica?
To pitam jer ja imam 185cm i 65kg vrlo malo kg za tu visinu  :embarrased:
Pa me zanima da li postoji neka granica i da li mi je to problem???

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #1 on: 11/July/2010 »
Ti si ispod donje granice,neuhranjen, prihvatljiv BMI je od 20.5 - 31.1  ali ako se ti osecas dobro ne bi trebalo da imaš problema.  Uostalom  5kg mozes nabaciti za 15-30 dana sa malo truda  . Kada sam ja uspeo jednom igubiti za 30 dana tu cifru , možeš i ti da nabaciš.    :rofl:

Verujem da bi mogao da nadjes neki dil sa doktorom na medical-u, ili da krkaš sledećih 20 dana i da nabaciš do 70kg.  
Gledaj to sa svetlije strane, ja sam morao u poduhvat da skinem dosta kg što je trajalo nekoliko meseci , što je mnogo teže.  :haha:


http://www.b92.net/zdravlje/bmi.php


Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #2 on: 11/July/2010 »
Ma ja nemam nikakvih problema sto se tice posla,radio sam i najteze poslove tj. vrlo sam zilav i izdrzljiv  ;)
Zanima me to:da li doktori odredjuju granicu BMI ( Body Mass Index) ili to odredjuje sama kruz kompanija???

Inace EXCALIBUR meni je veoma brz metabolizam i tesko se gojim i ako puno jedem i to vrlo kaloricnu hranu,tako
da se ugojim za 20 dana je za mene "Mission impossible"  :nono:

Offline Grom

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #3 on: 11/July/2010 »
Ma ja nemam nikakvih problema sto se tice posla,radio sam i najteze poslove tj. vrlo sam zilav i izdrzljiv  ;)
Zanima me to:da li doktori odredjuju granicu BMI ( Body Mass Index) ili to odredjuje sama kruz kompanija???

Inace EXCALIBUR meni je veoma brz metabolizam i tesko se gojim i ako puno jedem i to vrlo kaloricnu hranu,tako
da se ugojim za 20 dana je za mene "Mission impossible"  :nono:

Nemam takvih problema , kod mene je stanje 182/78 . Sad sam prestao pušiti pa jedem sve sto mi padne pod ruku  :pop:. Vise me strah da se ne ugojim .

Offline hightower

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • juri svoje snove i ne boj se jave...
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #4 on: 06/September/2010 »
 e to i mene zanima.moja malenkost je 2oo cm u visini i sada vec nekih 96 kg od kada sam se poslednji put merio pre nekih mesec dana mada ja radim na tome da to bude oko 105 kg koje bi mi cini mi se sasvim lepo stajali posto je sve skladno.moze li info o mojoj situaciji ako neko zna provereno jer su mi neki agenti rekli da je problem sa visokim ljudima na brodu.
waiting for replay.. hightower

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #5 on: 06/September/2010 »
Moglo bi biti problem, ali ne predstavlja nepremostivu prepreku.
Ja sam 198 i u glavnom hodniku sam morao saginjati glavu na nekim mjestima, jer je visina stropa oko 200, a znao sam i zagrebati glavom.
Na Disneyu je bio jedan frajer koji je cijelom dužinom najprometnijeg hodnika hodao nakrivljene glave.
Meni nije bilo smiješno, a nisam primjetio da ga je itko zezao zbog toga.
Po restoranima nema problema, samo u kuhinji i u hodnicima za posadu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #6 on: 06/September/2010 »
Mene zanima koja je granica u razmeri izmedju visine i tezine,da li postoji neka granica?
To pitam jer ja imam 185cm i 65kg vrlo malo kg za tu visinu  :embarrased:
Pa me zanima da li postoji neka granica i da li mi je to problem???

Ti si na granici normale. 100grama ispod te tezine i bio bi ispod normale. ja sam recimo isao na regrutaciju sa tom kilazom i prosao sam. gleda mene doktorka posle skidanja gaca  :rolleyes: i kaze mala ti je kilaza ali ne izgledas mrsavo. nesto kasnije sam promenio zivot iz korena i saznao sta su proteini masti i ugljeni hidrati i sada imam 15 kilograma vise ciste misicne mase. ono sto ti preporucujem jeste da korigujes ishranu i da jedes meso jer meso pravi meso i da ucis engleski  :nokti:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #7 on: 07/September/2010 »
Ja sam sklon brzom dobijanju tezine, ali evo, na primjer, sad u toku zadnjeg ugovora sam izgubio 11kg, a otisao u gym 5 puta mozda... Sve zavisi valjda :rolleyes:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline hightower

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • juri svoje snove i ne boj se jave...
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #8 on: 14/September/2010 »
Moglo bi biti problem, ali ne predstavlja nepremostivu prepreku.
Ja sam 198 i u glavnom hodniku sam morao saginjati glavu na nekim mjestima, jer je visina stropa oko 200, a znao sam i zagrebati glavom.
Na Disneyu je bio jedan frajer koji je cijelom dužinom najprometnijeg hodnika hodao nakrivljene glave.
Meni nije bilo smiješno, a nisam primjetio da ga je itko zezao zbog toga.
Po restoranima nema problema, samo u kuhinji i u hodnicima za posadu.
ne pricaj mi nista.imam cvoruge po glavi ali nista strasno.200cm nije puno ali kad sam u drustvu nekih malenih ljudi shtrcim.nadam se da cu uklopiti neki komplet tj odelo za glavni intervju posto su mi agenti rekli da zna da bude problem.mozda me izvuce fluent english... hahah al samo mozda.best regards...

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #9 on: 10/November/2010 »
Mene zanima koja je granica u razmeri izmedju visine i tezine,da li postoji neka granica?
To pitam jer ja imam 185cm i 65kg vrlo malo kg za tu visinu  :embarrased:
Pa me zanima da li postoji neka granica i da li mi je to problem???

Auuu i ja imam isti problem 188 i izmedju 65 i 67 kg, nema sanse da dobijem ni 500g ma koliko jeo, inace sam potpuno zdrav ali geni mi takvi.Na formularima koje sam dobio traze da upisem tezinu i vec se dva dana dvoumim sta da upisem, dal da dodam koje kilo uz izgovor da sam od uzbudjenja smrsao pred interviju .

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #10 on: 11/November/2010 »
Hahaha....Ne znam sta da ti kazem Zllico kamenje u dzepove i pravac na lekarski pa sta bude ;)
Ma isti problem i kod mene,koliko god trpao hranu ne mogu da se ugojim ni gram  :nono:
A koje si ti to formulare dobio? Za lekarski?

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #11 on: 11/November/2010 »
na lječničkom meni nitko nije mjerio ni visinu ni težinu...samo su me to pitali i upisali šta sam ja reko...inače imam 183 i 90kg...nisam ni malo debel al me ima jer se cijeli život bavim sportom,tako da mislim da ni vama neće radit neke probleme...ako vas neće vagati samo dodajte koju kilu ( ili neki skinite) i to je to :uzdravlje:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #12 on: 11/November/2010 »
Upravo tako. Dodajte koju kilu ako treba i sve pet.

Inače 188cm i 66kg je BMI od 18.7 što je unutar tolerancije. Neće škoditi ako staviš koju kilu više.

Evo za igranje: http://www.nhlbisupport.com/bmi/bminojs.htm
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: granica u razmeri izmedju visine i tezine?
« Reply #13 on: 11/November/2010 »
Hahaha....Ne znam sta da ti kazem Zllico kamenje u dzepove i pravac na lekarski pa sta bude ;)
Ma isti problem i kod mene,koliko god trpao hranu ne mogu da se ugojim ni gram  :nono:
A koje si ti to formulare dobio? Za lekarski?

Nisam dobio formulare za lekarski vec na samoj aplikaciji za Steiner koju moram da popunim i donesem na interviju traze visinu, tezinu, broj uniforme u engleskoj velicini pa dal sam pusa i tako....

Odlucio sam da imam 71 kg manekenski mi zvuci na moju visinu  :haha: