Author Topic: PDF Brošure i informatori  (Read 7803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
PDF Brošure i informatori
« on: 12/July/2010 »
Na forumu i sajtu postoji dosta informacija koje služe za to da se dobije slika o životu i radu na brodu, kao i o apliciranju, odabiranju radnog mesta, procedurama itd...

Ono što se nadam da su svi primetili je da svaki put kada se novi član registruje on obavezno otvori temu sa pitanjem :,,Šta mi predlažete''  u jednoj od milion varijacija.   
Oni koji su se potrudili da prelistaju i pročitaju bitne teme i kasnije otišli u agenciju i na interviju, znaju da na to pitanje postoji nekoliko odgovora koji se non stop vrte zavisno od toga koje su sposobnosti osobe koja postavlja pitanje.

Kada bi se informacije sa sajta sažele u nekoliko brošura i informatora koje bi novi članovi npr. bili obavezni da downloaduju pre nego što im se omogući registracija ili pristup forumu, više ne bi bilo tog famoznog pitanja : Šta mi predlažete i odgovora u kome neki forumaš kaže ČITAJ FORUM i stavi besnog smajlija  :D 



UKRATKO:
Dakle ideja koju predlažem je da se napravi neoliko PDF brošura ili informatora (sa reklamom foruma i watermarkom ) koji bi pokrili ključne teme:

1.  Odabiranje pozicije (koju poziciju odabrati i koja pozicija je pogodna i najbolja za nekoga)
2.  Odabiranje agencije i kompanije (osnovne informacije o kompanijama, agencijama)
3.  Predinterviju,Interviju
4.  Procedure za medical, vizu i ostalo



Moje lično mišljenje je da je na prvoj stranici sajta šef jako dobro sažeo nekoliko ključnih tema u vezi života i rada na brodu, što meni liči na mali informator, takvo nešto bi trebalo napraviti za pomenute teme, jer kada neko pročita sve sa prve strane sajta i odluči da je to za njega, sledeće pitanje koje postavi: A koji posao i poziciju da izaberem.  sledeće je: Koja agenciju i kompaniju da izaberem. I tako dalje.

Ovo bi omogućilo da svako može da pošalje PDF brošuru onome koga interesuje rad na brodu,da reklamira forum i naravno pomogne ljudima.


Forum bi postao mnogo bolji i podigao bi se na  viši nivo od ovoga koji je ''veliki jedinstveni bukvara za buduće moreplovce''  :D.   Naravno to se posle može prevesti lako i brojne su mogućnosti i putevi za dalji razvoj sajta i foruma.

Moje mišljenje je da što je jači, ozbiljniji i popuarniji sajt veća je mogućnost da se stvori jedna mala zajednica i da ljudi koji rade na brodovima budu u kontaktu jedni sa drugima.

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #1 on: 12/July/2010 »
cini se kao super ideja.
sjecam se da kada sam se registrirala na forum, izgledao mi je dosta neorganizirano i razbacano, pa mislim da je ovo odlicna ideja za sve buduce pocetnike na forumu.
Labor improbus omnia vincit.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #2 on: 13/July/2010 »
Ima nešto u tome.
Da napravim par informatora i pdf-a pa kad se opet pojavi svakodnevno pitanje, samo linkam na pdf i postavim besnog smajlija hehe  oT
Važi, poduzet ću nešto, ali to bi moglo potrajati mjesecima (dok ne dobijem inspiraciju), jer iako dosta veterana pomaže oko sadržaja foruma, ja sam jedini admin.
Stvaranje jake zajednice je i moja želja.
U nekim lukama postoje i "naši" restorani, prodavaonice, kafići ... a samo zato jer su ljudi primjetili da nas ima dovoljno.
U Port Canaveralu zato ima "European Crew Corner" kojega drže Srbi, restoran sa domaćim jelima. U Nassau recimo nema ništa takvo itd itd ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #3 on: 13/July/2010 »
ja sam relativno Noob na  forumu no mogu napravit konverziju testova  u PDF-ove , bilo bi dobro kad bi se jednostavno posložilo sto se smatra važno ili ne znam kako već odabralo šta spoajati, poslije  cemo lako u PDF. šefe trebao bi favicion u 100% ili logo u 100% ili što većoj rezoluciji a testove  ukoliko posložimo mogu uzeti sa foruma.

ukoliko pomaže imam trenutno dosta vremena za to odraditi
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #4 on: 13/July/2010 »
Gle, šta god napraviš, bolje je nego ništa, ja bih evenetualno jednoga dana to modificirao ako bi se ukazala potreba  :deda:
Sviđa mi se ideja da novi član foruma može isprintati pdf-ove i čitati ih neovisno od kompjutera, jer i ja sam isto napravio u početku.
Isprintao sam sve i onda čitao u krevetu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #5 on: 13/July/2010 »
Ima nešto u tome.
Da napravim par informatora i pdf-a pa kad se opet pojavi svakodnevno pitanje, samo linkam na pdf i postavim besnog smajlija hehe  oT
Važi, poduzet ću nešto, ali to bi moglo potrajati mjesecima (dok ne dobijem inspiraciju), jer iako dosta veterana pomaže oko sadržaja foruma, ja sam jedini admin.
Stvaranje jake zajednice je i moja želja.
U nekim lukama postoje i "naši" restorani, prodavaonice, kafići ... a samo zato jer su ljudi primjetili da nas ima dovoljno.
U Port Canaveralu zato ima "European Crew Corner" kojega drže Srbi, restoran sa domaćim jelima. U Nassau recimo nema ništa takvo itd itd ...


ovo me je obradovalo  :)



Mozda treba poceti od toga da se prvo prelistaju teme i izvuku sva pitanja koja su cesto postavljanja i da se onda preko tih tema nadju odgovori ili da neko ko zna odgovori. 

Eh ta inspiracija....  treba ti neki dobar motiv  :D

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #6 on: 13/July/2010 »
pdf templata u attachu..
ukoliko neko ima drukčiju ideju kažite
svi linkovi u pdf bi trebali bit ispravni tj vodit gdje i kazu.
templeta je prazna za sada, samo header, footer  i watermark aktivni.. isto tako jedan probelem PDF- ova je  tezina. tko ne  koristi adobe  to mu ne  znaci puno ali adobe-ovi i najkoristeniji pdf readeri su losi pa razmisljam da taj pdf olaksam sto je  moguce vise, ili konvertiram u nekom programu koji je jednostavno laksi od standardnim adobeovih, (riješeno težina  pdf smanjena  na 70 kb sa 250 kb)

ja ću ove  dane počet ponovo kopat po forumu i gledati ću spojiti razne bitne  informacije  zajedno.
ča je  život vengo fantažija

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #7 on: 13/July/2010 »
Treba samo izbaciti  http://  , ali bitnije je od toga odraditi spisak pitanja i skicu (glavne crte) brosure ili informatora.  Watermark mozes uraditi u Office-u čas posla, tako da je bitnija sadržina.    :D

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #8 on: 13/July/2010 »
Treba samo izbaciti  http://  , ali bitnije je od toga odraditi spisak pitanja i skicu (glavne crte) brosure ili informatora.  Watermark mozes uraditi u Office-u čas posla, tako da je bitnija sadržina.    :D

ok porezat cu linkove i tagat ih... ovo je templata na nju ide  tekst ona je standardna i uvijek na svakoj stranici ista, jednostavnije je  imati templatu i onda  samo dodavati tekst nego svaku slagati ponovo. jer time će ama bas svaka brošura izgledat isto.

sad  za glavne  crte  il isl. sasvim je isto kako ih slozimo treba  pocet od nekud. Nakon toga spajat mozemo bilo kako, ja cu veceras  vjerovatno napravit nesto o liječničkim pregledima  i jednu opću step by step o odlaski na brod. ovisno o slobodnom vremenu, naravno
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #9 on: 13/July/2010 »
Ne vidim zašto bi težina pdf-a bila problem, jer ja bih pdf postavio izvan foruma, direktno ispod www.kruzeri.com ili www.inozemstvo-posao.com
Važno je da bude prilagođena za print, jer bi to omogućilo ljudima da čitaju info bilo gdje.
Svaki isprintani primjerak pdf-a je dobra reklama, jer ako dospije u ruke bar 2-3 osobe, interes će rasti.
Mislim da se forum trenutno nalazi u prelomnom razdoblju, malo mu fali da postane zaista popularan.
Žalosno da tako malo ljudi vjeruje u sebe, gotovo svatko može dobiti posao na brodu.
Čovjek od kojega sam ja čuo za posao na brodu, otišao je na brod 1989. Engleski je "naučio" u dva tjedna i prošao interview.
Ništa posebno drugačije nije ni danas. Čak je ponuda poslova danas puno veća, prije se išlo samo u konobare.
Kad vidim koliko se ljudi sažaljevaju jer "nema posla" ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #10 on: 13/July/2010 »
Ne vidim zašto bi težina pdf-a bila problem, jer ja bih pdf postavio izvan foruma, direktno ispod www.kruzeri.com ili www.inozemstvo-posao.com
Važno je da bude prilagođena za print, jer bi to omogućilo ljudima da čitaju info bilo gdje.
Svaki isprintani primjerak pdf-a je dobra reklama, jer ako dospije u ruke bar 2-3 osobe, interes će rasti.
Mislim da se forum trenutno nalazi u prelomnom razdoblju, malo mu fali da postane zaista popularan.

šefe težina je porblem za mailanje, za sve ostalo nema beda, ali našao sam soluciju kako ih drzati na razini težine najobicnijeg .doc filea, tako da je to riješeno.
vizualno ce svi pdf-ovi biti isti samo s razlicitim tekstom (generiranim sa foruma, mailova, koje sam dobio i sl)

sada slažem nekoliko "probnih " informacija za Liječnički pregled pa cu postati.

sada idea kako sažeti informaciju na osnovnu tj adekvatnu za  nove  ljude wellcome :)
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #11 on: 13/July/2010 »
ok, ali drži se hr-srpskog, engleski ti ne ide ...  :rolleyes:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #12 on: 13/July/2010 »
lol ako ćemo pravo ni gramatika HR mi nije ono 100 % :)
kako ovo u izgleda?

uzeti u obzir da sam natipkavao brzo i nisam provjertavao puno gramatiku i sl. korigirat ce se...
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #13 on: 13/July/2010 »

kako ovo u izgleda?


izgleda dobro, pričekaj da sutra nađem neki pdf editor da malo editiram, biće jasniji konačan izgled  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: PDF Brošure i informatori
« Reply #14 on: 13/July/2010 »
izgleda dobro, pričekaj da sutra nađem neki pdf editor da malo editiram, biće jasniji konačan izgled  :pop:

.doc format u privitku, lakše za editirat (forum ne dozvoljava  postanje .docx formata)
ča je  život vengo fantažija