Author Topic: Novinar/TV produkcija/Fotograf  (Read 3888 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Novinar/TV produkcija/Fotograf
« on: 20/July/2010 »
Novinarka sam 10 godina, od toga 5 sam provela u TV dopisništvu jedne nacionalne TV kuće. Baratam osnovama fotografije, režije, pišem scenarije, poznajem grube osnove montaže (no tehnički nisam baš briljantna). Srednji nivo engleskog, imam 28 godina. Imam li šanse upasti na kruzer kao fotograf ili u video produkciju? Postoje li igdje novinarski angažmani ili nešto slično tome? Imam popriličnu dioptriju - kratkovidna, -10 no nosim kontaktne leće, u OK sam kondiciji. Fotke zadovoljavaju novinski izdavački prosjek - nisu mutne, precizno su kadrirane.  ""]]
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #1 on: 20/July/2010 »
Pozicija koju trazis se zove "Desktop Publisher"

Job Description:

Your role as Desktop Publisher will involve the coordination/production and quality control of all written on board communication with guests.

You will be responsible for the publication of daily newsletter, the contact person for all visiting writers and journalists, responsible for all onboard printed matters and timely production and coordinate the translation of printed matters into foreign languages.

You will have a B.A. in journalism or similar, in-depth knowledge of desktop publishing and graphic design. Excellent knowledge of graphical user interface Word, Pagemaker, Corel Draw & Quark Express.

You will supervise the printer on a day to day basis, need excellent communication and organisational skills, ability to work to a strict deadline and enjoy working under pressure.

Previous experience at sea in a similar role or in a luxury hotel environment.

Language requirements:
Excellent command of English
plus fluency in at least one additional language such as German, French, Italian or Spanish.
:run: :plovim: :run:

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #2 on: 20/July/2010 »
Hvala puno - nedostaje mi znanje još jednog jezika, doduše, natucam nešto talijanskog i njemačkog. Postoji li natječaj za ovo ili se odmah agenciji obraćam?
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #3 on: 20/July/2010 »
Treba pitati agenciju, da li regrutiraju za desktop publisher-a. Ali engleski mora biti sasvim savrsen, jer radi se o mediji na brodu! Ako mislis da traze previse za ovu poziciju, mozes se prijaviti za fotografa, na kraju sigurno neces lose proci.  :-))))'
:run: :plovim: :run:

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #4 on: 20/July/2010 »
vidim, traži se i iskustvo na brodu, tako da ću prvo pokušati s fotografskim mjestom, a onda ispitati dalje situaciju. trebam engleski osvježiti, prije je bio odličan, no ne koristim ga često, pa ga treba osvježiti...
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #5 on: 20/July/2010 »
Imash temu A/V media staff prochitaj je, mnogo je bolje nego fotograf, a i jedna koleginica je isto kao ti novinar i otishla na brod u ovaj department!!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #6 on: 21/July/2010 »
bez problema češ upasti kao fotograf

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #7 on: 21/July/2010 »
bez problema češ upasti kao fotograf

hoće kao fotograf, u krajnjem slučaju može upisati onaj tečaj kod ep-a, ali to je "vojnički" posao, bez puno potrebe za kreativnošću.
To zna zasmetati mnoge koji na brod odu sa velikim očekivanjima, a onda se ispostavi da znaš 3 mjeseca unaprijed šta ćeš raditi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Novinar/TV produkcija/Fotograf
« Reply #8 on: 21/July/2010 »
hoće kao fotograf, u krajnjem slučaju može upisati onaj tečaj kod ep-a, ali to je "vojnički" posao, bez puno potrebe za kreativnošću.
To zna zasmetati mnoge koji na brod odu sa velikim očekivanjima, a onda se ispostavi da znaš 3 mjeseca unaprijed šta ćeš raditi.
A čuj sve na brodu se radi po direktivi kompanije, al nije stvar kreativnosti, nego ja sam na brodu naučio i održavati mašine, mjenjati kemikalije, printati slike, editirati i snimati video projekcije....poanta je da ne ostaneš u tom koritu početne pozicije gdje si samo potrčko....ja sam došao menađeru i rekao izvoli me stavit svaki tjedan na trening o mašinama i drage volje me stavio, a lab menađer me izvan radnog vremena učio o tajnama fotografije koje se ne tiču dotičnog posla....