Author Topic: ljudi ovo ja pateticno  (Read 11211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #15 on: 21/July/2010 »
Ja mislim da donose nove spoznaje.

Hehe. U pravu si. Donose nove spoznaje, ali ne pridonose kvaliteti sadržaja.  oT
Te spoznaje se odnose više na socio-psihološku studiju elemenata našeg društva, a manje na zapošljavanje na cruiserima.

Ali opet, u pravu si. Brisanje postova je srodno spaljivanju knjiga.  :rtfm:

Da nema kukolja i drače - manje bi cijenili žito, a i bolja je organska proizvodnja od prekomjerne upotrebe herbicida.  :analogy fail:
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #16 on: 21/July/2010 »
Šefe, i ja sam za to da ne brišeš postove ovakvih pacijenata. Što ih više čitam, veća mi je želja za odlaskom na brod. Imam i ja jednog sličnog "drugara" koji non-stop ima neke neutemeljene argumente za neodlazak na brod. A kad budem odlazio za mesec-dva, samo će biti: "so long, suckers!"
Never underestimate the power of denial.

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #17 on: 21/July/2010 »
Slažem se da ne treba brisati postove, no ipak bi se nekakav red trebao znati i ban za glupost bi trebao biti obvezan...

S druge strane, svatko treba imati pravo izraziti svoje mišljenje, bez obzira bilo ono pozitivno ili negativno (vrijeđanje je nedopustivo)... a na nama je hoćemo li se mi složiti sa njime ili ne.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #18 on: 21/July/2010 »

Polovici od njih su mama i tata kupili kompjuter i plaćaju internet, pa kada naiđu na forum u kojem se vodi rasprava o poslu, to im ne sjeda dobro.
Ne sviđaju im se svjedočanstva ljudi koji su se pomučili da dobiju posao, jer vide da čak i ako hoćeš raditi, još se trebaš i potruditi da bi dobio posao.


Da oni dodju u Sombor gde ljudi crnče po 12 sati dnevno za 200 evra mesečno (i to srećnici koji imaju posao) i da prozive bar jedan moj radni dan onda bi drugačije govorili! I od tih 200 evra ti možda ostane do sledeće plate 1000 dinara!!! Pa da vidim ko onda ne bi u takvoj situaciji išao da radi na brod za 700 evra mesečno!

Offline Grom

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #19 on: 21/July/2010 »
Da vam ukratko ispričam sta je patetično

Moj prijatelj iz srednje škole je platio navodni "radni ugovor"  2500 eura
da bi dobio jednogodisnji ugovor -koji bi se po isteku trebao produziti , al ti niko ne garantuje. Radi se o poziciji fizioterapeuta u bolnici  koji je na crno placen 2500eura . Plata mu je trebala biti oko 400 eura + topli obrok mozda nekih 100 eura . Momak je platio radno mjesto al ga nije nikad dobio . Kada je trazio novac da mu vrate , rekli su mu :
Vratit cemo ti novac , al ti brat nece NIKAD zavrsiti Medicinski fakultet . oT
Zaboravio sam reci da  isti moj prijatelj ima brata koji je u to vrijeme bio na 4. godini medicine .

to je samo jedan pokazatelj stanja u BiH , kad je u pitanju radno mjesto i plata , pa mi pričjte  slobodno o nekim platama od 700$ koje se mogu lako ubosti , ili ko je vec spomenuo platu od 1000 eura. Mozda neki lopov moze imati toliko u mjesecu , ali posten gradjanin i obični smrtnik  ne moze sigurno. Bar ne u BiH

Sto se tiče posla na kruzerima , mislim da je sve posteno , Imas sve objasnjeno , znas sta te čeka , pa ti uzmi ili ostavi, sve je stvar ličnog izbora 

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #20 on: 21/July/2010 »
plate za ne kuvare su 700-1200$,ljudi ovo ja pateticno,meni je zao vas svih koji ste prinudjeni da idete na cruisere zaista,jer niste uspeli u srbiji da radite nista,poenta je da ove plate koje su ponudjene na cruiserima su prejadne,svako ko ima mozak i ko je snalazljiv priblizno ce imati i u srbiji,mislim da na cruisere idu ljudi uglavnom bez kuceta i maceta i najvaznije nesposobni ljudi...tesko vama ali srecno vam bilo svakako jer ocigledno ko god ide na brod druge sanse i alternative nema u zivotu..
hahahah kako sam se lijepo nasmijao na ovaj komentar, ja sam kao fotograf zarađivao 2000$ svoj zadnji ugovor, ako to možeš u srbiji kao prosječan fotograf (ne govorim kao neki menađer ili direktor) onda ti podignem spomenik.

Samo ti ostani gdje jesi, do tada ču ja razgledavati Miami, Lisabon, Sankt Petersburg, i pit ču piće na plaži na djevičanskim otocima sa tvojim sunarodnjacima koji su pametni kao ja.
I da i ja imam fakultetsku naobrazbu i opet idem na brod lalallala  :run: :run:

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #21 on: 21/July/2010 »
Ne kažem da svi doma imaju divne poslove i velike plaće... no ipak... prosječan bauštelac u HR zarađuje 1000€ , na stranu sad kašnjenje plaća i sl...

neznam gdje si ti čuo/vidio da prosječan bauštelac zaradi 1000€, iz vlastitog iskustva znam da prosječnom bauštelcu je plaća od 2500 do 3000 kn, tek neki malo bolji majstor ima oko 5000 tako da ako nešto nisi radio nemoj govoriti napamet, 1000€ i više može u džep staviti neki bauštelac koji zna radit i koji će poslje radnog vremena još otići raditi 4-6 sati fuš da bi zaradio i onda taj bauštelac radi do 14 sati dnevno. Tek keramičari mogu zaraditi tako dobru lovu. A da nepričamo koliko je posao bauštelca sigurno teži od bilo kakvog posla na brodu.
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #22 on: 21/July/2010 »
Školovani kuvar sa srednjom školom u Srbiji prosečno može da ima od 200-300eur (da ne računamo 5% luksuznih restorana gde bi možda mogao da ima 350 ili max 400 kao mlađi kuvar).  To je bez troškova života, a zamisli da živiš u BGu kao podstanar .   oT

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #23 on: 21/July/2010 »
Ljudi sve je jasno i mislim da nema potrebe vise pricati o ovome, pojavio se covek koji je ubacio buvu da se malo raspravljamo i to je to, ocito da je coveku dosadno kuci i da trazi forume da zeza ljude. Potpuno je sve jasno kakva je situacija u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni. Licno znam ljude koji su jos pre 6 - 7 godina otisli na kruzer od kojih su neki posle par ugovora obezbedili sebi kola, stan. Evo ja imam 31 godinu a sta imam obezbedjeno, imam obezbedjen krov kod roditelja i porodicni auto, e da jedino imam svoju biciklu  ;)

Offline dikey

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #24 on: 21/July/2010 »
Sefe baci u more ovakvi lichnosti kao ta Lesa kako se zove na forumu mozda lechi kompleks nije ona ta sta meni mozda sprechi da ja idem il ne na brod i dali je forum je glup il ne to samo lichno svako moze si odluchiti za meni je dobro i mislim ne treba da gubimo vreme na ovakvi iskompleksirane lichnosti fino lepo :ban:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ljudi ovo ja pateticno
« Reply #25 on: 21/July/2010 »
ok, zaključavam ovu patetiku ... :nokti:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)