Author Topic: Marjan, 26 god, bacc. inf.  (Read 4051 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Marjan, 26 god, bacc. inf.
« on: 25/July/2010 »
Pozdrav ekipa!

Proveo sam poprilično vremena čitajući ovaj forum i vrijeme je da se predstavim...

Kao što stoji u naslovu... Marjan, 26 god, bacc. inf. radim u jednom ministarstvu u HR i želim vidjet svijeta.

Želim na brod, no shvatio sam da je iz HR jako teško doći na IT pozicije te da nebi bilo loše za prvi ugovor smanjiti kriterije i prihvatiti neku drugu poziciju (kad baš tak želim ići).

Molio bih ljude sa iskustvom na brodovima da mi napišu malo o ostalim poslovima na koje bih kao takav mogao upasti, naravno da bih htio upasti na što bolje plaćen posao. Na koje je poslove lakše upast, a koji spadaju u poželjnije?

tnx

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Marjan, 26 god, bacc. inf.
« Reply #1 on: 29/July/2010 »
Nitko niš... čak ni pozdrav...  :rofl:

Sad ću još i ban dobit jer sam sebi replicirao...  oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Marjan, 26 god, bacc. inf.
« Reply #2 on: 29/July/2010 »
loborek, postavio si par preopćenitih pitanja.
Mi smo na forumu svi različiti. Baš svaki član ovoga foruma ima drugačije prioritete, potrebe i očekivanja.
Što je jednom "najbolje", drugom može biti "najgore".

Nitko ti neće reći "idi u konobare" kad nemaš konobarskog iskustva.
Teško ćeš dobiti "što bolje plaćen posao" kada nemaš ni predodžbu o poslovima, a kažeš da si "proveo poprilično vremena čitajući forum".

Moraš se bolje informirati.
Više čitati forum.
Ima pisanja o tome kako se fotograf prebacio u IT, new-hire dobio IT posao poslije online aplikacije, ... ma svega tu ima ...  +U+

... i da, pozdrav  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Marjan, 26 god, bacc. inf.
« Reply #3 on: 30/July/2010 »
Pozdrav Marjane.

Aj ovako moj savjet posto ti sa 26 godina neznash sto zelish.

Lipo hodi u Rijeku mjesec dana u skolu za barmene. To ti je oko 5500kn plus smjestaj plus klopa izaci ce te oko 8-9. Nebitni troskovi gledaj na to kao ulaganje u buducnost. Ja sam osobno bio tamo. Naucit cesh osnove o koktelima. Osnove flaira. Kasnije sve ovisi od tebi kolko te to interesira.

Zasto poci tamo. Zasto ne nabubat o koktelima. Pa gle, praksa je jedno a teorija drugo. Sto je jednom prilikom Sef reko da strane kompanije vole certifikate a tamo kad zavrsis dobit cesh ga i samim time mozesh aplicirat za poziciju barmena. Gle ne kazem da ce lako biti. Ali stisni zube i odradi.

www.barmen.hr - ovo ti je njihov sluzbeni link pa baci oko

Posao barmena kad se ustimash nije tezak. I da se to pokopcat brzo ak te zanima.

Sve ovisi kako imash predožbu o svemu tome sto bi ti radio. Gledam recimo covjek oso na disney radit kao "Galley Cleaner" sto je jako teshka pozicija koji je jedini europljanin u tom departmentu. Imash na forumu zove se "Zlatko99" pa pogledaj shta covjek radi i za koje pare.

Kao sto je Sef rekao u jednom postu da nismo svi isti. Da nemamo isto skolovanje. Uglavnom da su ljudi razliciti.

Mene jucer zvao jedan frend koji trenutno u opatiji radi i tamo je do kraja 9 misec i da nezna shta ce da bi na brod i pita mene posto sam sad u tome djiru. Ja mu reko da aplicira za bar waitera. Ja cu mu pomoci oko svega toga da se pripremi za intervju i sl. Ali on nece ni cuti. Hoce za Cabin Steward. Da nema iskustva u ugost. I nemosh mu objasnit da je ovo po mome daleko najbolja solucija.

Ti ucini sto ti mislish da je najbolje. Ne daj se smesti. Imaj svoj cilj u zivotu. Znash kolko meni ljudi sere da ne idem na brod. Svi su pametni puni komentara. Samo eto ja sam takav da ne slusam nikog. Odluka ja pala i bog. Pusti price. Shto je najgore od svih tih ljudi niko na brodu bio nije, samo price neke pricaju. Poznam ljude sto su bili na brodu i nitko od njih mi nije reko nemoj ici na brod. Ja sam planiro josh prije par godina na brod ali me moj tadasnji gazda odgovorio.


Eto tolko od mene. Na forumu imash sve sto te zanima. Ja sam skoro godinu dana na forum i josh nisam sve procito. Uzivaj i pozz.

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Marjan, 26 god, bacc. inf.
« Reply #4 on: 30/July/2010 »
Momci hvala na pozdravima  :)

@sefe - u ovo kratko vrijeme koliko sam registriran na forumu, proveo sam : "Total time logged in: 1 days, 6 hours and 40 minutes."
Pretpostavljam da je to pristojno vrijeme čitanja u tako kratkom vremenu, u kojemu nisam pretjerano spamao niti pametovao drugima, nego upijao tuđa iskustva... upravo su ta iskustva razlog zašto sam zainteresiran za odlazak na brod.

@natal - nebih baš rekao da neznam što želim... za razliku od večine ljudi ovdje koji odlaze na brod... što zbog financijske situacije, što zbog nedostatka drugih opcija ovdje (dobar dio bez škole i iskustva)... ja imam diplomu, posao, kuću, auto, iskustvo u raznim poslovima... Želim otići na brod zbog sebe... želim otić u nepoznato, vidjet svijeta... no nisam ni glup da ću za to vrijeme volontirat... Smatram da osoba mojeg profila može ubosti i puno bolji posao od ovih osnovnih poslova čišćenja stolova i pranja čaša... također, glupo bi bilo da odem raditi posao za 1200$ za cca 260 sati mjesečno dok ovdje zaradim preko 1000$ za 168 sati.

Nadao sam se da će ljudi sa iskustvom predložiti u kojem smjeru bi bilo pametno krenuti i poslove kojeg tipa ganjati... jer očito je kako poslovi u ITu teško upadaju ljudima iz HR...

Nadam se da me nećeš krivo shvatit, ne podcjenjujem ljude koji rade poslove konobara i slično (radio sam to godinu i pol), ali smatram da mogu i znam puno više od toga...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Marjan, 26 god, bacc. inf.
« Reply #5 on: 30/July/2010 »
@majst0r je pisao kako izgleda interview za IT, mene je glava zabolila oT, ne ide to tek tako ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Marjan, 26 god, bacc. inf.
« Reply #6 on: 30/July/2010 »
Znam za majstora... Zamolio sam ga par info preko maila... sličnih smo profila...

Mora se priznati da je ubo fantastičan posao... čestitao sam mu preko pp  =""