Author Topic: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic  (Read 5244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ae vec ka su pfotografi u pitanju. Htio bi si kupit neki malo bolji fotic kad dojen na brod. Al ne razumijem se u tu bransu skoro pa nish. Najbolji fotic sto sam ja imo je 5 megapixela na mobitelu. :embarrased:

Sto bi mi vi preporucili recimo do 1000-1500 dolara u americi da uzmem?

Gledo sam malo na netu al kao sto sam reko svak svog konja fali. A u fotoaparate se ne razumijem.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #1 on: 26/July/2010 »
Ae vec ka su pfotografi u pitanju. Htio bi si kupit neki malo bolji fotic kad dojen na brod. Al ne razumijem se u tu bransu skoro pa nish. Najbolji fotic sto sam ja imo je 5 megapixela na mobitelu. :embarrased:

Sto bi mi vi preporucili recimo do 1000-1500 dolara u americi da uzmem?

Gledo sam malo na netu al kao sto sam reko svak svog konja fali. A u fotoaparate se ne razumijem.

moje mišljenje je  ukoliko o foticima znaš da imaju 5 MP na  mobitelu najbolje  da potrošiš 100 - 150 dolara i kupiš  nekakav džepni digitalni aparat poznatije marke.. tek onda kada se s fotografijom upoznaš  počneš razmišljati o stroju od 1000 -1500 dolara, kupiti sada takav stroj nema svrhe jer mogućnosti koje ima nećeš iskoristit a potrošit ćeš priličnu svotu novca... i vjerovatno imati ogromne  problem  pri osnovnim postavkama  takvih aparata, jer za taj novac aparat doslovno ima bezbroj mogućnosti..
ča je  život vengo fantažija

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #2 on: 26/July/2010 »
A moram razmislit. Okej slazem se ako je tolko komplicirano ne treba puno izdvojit. Al opet mi se ne uzima nish od 100 dolara. Cini mi se ko igracka svi ti fotici. Htio bih nesto ajmo reci OK. Nisam telac sto se tice tih stvari. Kontan da cu brzo pohvatat sve to.

Shta mislish o nikonu coolpix L110 ili o olympus SP-600UZ? Oni su cc-a 300 dolara a cine mi se okej. Tu su negdije po karakteristikama. Nekak mi nikon se cini ozbiljniji od olympus.

EDIT: Gledam sada nikon coolpix P100, cini mi se dosta bolji a skuplji je mozda 150 dolara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #3 on: 26/July/2010 »
Imas na Amazonu dobrih dilova fotic + lens, u paketu oko 400$, s tim da dobijes 10MP i lens 18-42mm.
Mene je samo dodatna leca od 300mm kostalo dodatnih 400$, a uzeo sam Pentax. Nemam zamjerki.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #4 on: 26/July/2010 »
Ako prelaziš na sa mobilnog na fotoaparat batali bilo kakav SLR. Uzmi neki kvalitetan iz komapktne klase tipa Canon G11 i imaćeš veoma dobre fotografije, pod određenim uslovima i bolje nego sa jeftinim dslr-om, za kompaktni aparat nemaš ulaganja osim memorijske kartice dok je DSLR rupa bez dna, filteri, baterije, kartice, blic, set objektiva... Skupa egzebicija za amatera. Pre svega moraš da razmisliš za šta ti treba taj aparat, komapktni može da stane u džep dok je dslr mnogo većih gabarita i nije baš pogodan za konstantno nošenje.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #5 on: 26/July/2010 »
Moj savjet je da umjesto fotoaparata prvo kupiš neku knjigu o fotografiji i obradi. Ili da pregledaš šumu tutoriala na internetu na tu temu. Ne moraš biti Photoshop expert ima ogroman broj free programčića s kojima možeš dosta kvalitetno obraditi fotografije.

Jer tek kad naučiš malo više o optici, objektivima, ekspoziciji, kompoziciji kadra i sl. znat ćeš kakav bi ti fotoaparat mogao najbolje odgovarati te bi ga i mogao maksimalno iskoristiti.

Pogledaj malo po internetu kako profesionalci fotografiraju sa mobitelom ili jeftinim kućnim digitalcima te kako te fotografije izgledaju. Nije sve u fotoaparatu.

Dokazano mi je da se sa investicijom od 100kn za knjigu te internetom i kvalitetnom obradom mogu postići daleko kvalitetniji rezultati nego samo škljockanjem sa aparatom od soma eura. :)

Frend fotograf slikao kamenčić na cesti i malo obradio u photoshopu i ispala fotka za desktop wallpaper. Tako me uvjerio da je bolje da malo naučim više o fotografiji prije investicije u fotoaparat.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #6 on: 26/July/2010 »
nisi napisao jel ideš kao fotograf na brod ili samo želiš slikati amaterski?
U svakom slučaju za cijenu koji si ti rekao možeš kupiti dobar aparat koji je profesionalni i onda je nikon među prvima, i ja koristim nikone za profesionalnu fotografiju i onda dolazi u obzir samo SLR.
A za oko 600$ možeš kupiti i poluprofesionalni aparat koji če raditi dobre slike.

Uglavnom one male kompaktne koriste samo oni koji nemaje želje za kvalitetnim slikama, nego žele uspomenu sa ljetovanja.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #7 on: 26/July/2010 »
eo i ja gledao malo isto fotiće, pa da podjelim svoje mišljenje, imam dva vrlo dobra za onako ok novac,

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=5742406&Sku=O83-1324 - jedini problem je što ga trenutno nema na stanju, cijena mu je bila 269$

http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-details.asp?EdpNo=6248269&csid=_23

meni su ova dva jako zanimljiva aparat, a samsung još više zbog tele optike, oba su cijenom prihvatljiva, jedini manji problem je što samsung ima samo 8 MB interne memorije ali taj problem se lagano riješi s SDHC karticom od 8 GB  za neikh 17$  ili  16 GB za 35$

a nešto zanimljivo od DSLR-ova s lećom  http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-details.asp?EdpNo=5376707&csid=_22  ovo nije loša kombinacija a nije ni puno novaca, jest da ima boljih ali za neko ovak slikanje mislim da je sasvim dovoljno
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #8 on: 26/July/2010 »
kada je neko spomenuo ucenje o fotografiji, nema potrebe za kupovinom koje kakvih knjiga i surfanjem po netu, evo podelicu sa vama jedne odlicne knjige u PDF formatu, autor ovoga je Djulijano Bijelic (inace mi je jedan profesionalni fotograf rekao za ovo) i vrlo je dobro objasnjeno o osnovama fotoaprata kao i tehnikama. Iskreno predlazem svakome koga interesuje fotografija i onaj koji namerava da udje u svet fotografije da prelista ovo malo, dobro ce mu doci.  :uzdravlje:

http://rs628.rapidshare.com/files/224134909/Djulijano_Belic-Skola_fotografije_v4.rar

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #9 on: 27/July/2010 »
@Sefe,Tnx sefe eo bash gledam shta ima na amazon.

@Fly Fly, a treba mi posto sad idem na cruzer, dosta cu putovat, planiram slikava i to ce mi recimo biti novi hobi. Nisam pobornik alkohola i gluposti. Sto se tice svega toga odgovoran. U pravu ste da ne izdvajam neku masnu lovu za pocetak i da necu znati koristit sve te postavke ali zelim imat kolko tolko pristojan fotic da mosh sa njin nesh napravit i da moze brzo okidat. To mi nekak bitno. Frend mi se jedan bavi amaterskim slikanjem. Brutalne su slike. Kompakt ce i biti samo neznam koi josh, neki ultrazoom ili ako najen nesh na amazon povoljno sa objektivom. DSLR rupa bez dna, skupa egzibicija za pocetak.

@Majstore, Ma sve mi je to jasno ali znash kak se rece bez alata nema zanata. :), Ista fora mi je bila kad mi prosle godine crko laptop i sad gledan shta cu kupit i gledam kak su mi ovi netbook bash super, mali a strava. Kako sam bio u krivu. Mislim ne igram igrice i ne treba mi zahtjevno racunalo. Al shta se desilo. Taj netbook zasteka meni u roku 5 min. Otvorim par prozora i bok. Samo kolko tipkam brzo nemoze on pratit a kamoli shta ostalo. U to ne ulazi da mi je u 8 mjeseci sto sam ga imo slao 3 puta na servis. Ugl greska je bila sto sam to uzeo. Uzeo bio acer aspir one. Tako isto mislim da ce biti sa foticem ak uzmem nesh jeftino onda cu morati se rijesit toga i kupit neshto bolje. Na tom netbok popusio 200 eura u 8 miseci. Cini mi se da je HP mini izbacio okej netbok. Ima ga frend. Bacio sam mu win 7. Radi glatko, ne steka i sl. Al opet drzim se ja svog laptopa 12 inca i bog. Mislim da svak ko se malo bolje razumije nebi trebo ici ispod toga. Jer u ova mala kucista nemoze stat bog zna shta. Pogledat cu malo o tome svemu josh na netu i o fotografiji. Prije 01.09. ne kupujem nish jer sam na cresu. Imam mjesec dana fore.

@MarkoQ, idem kao barwaiter, nisam profesionalac. Amater sam sto se toga tice zesci. Nemam poima zasto sam poceo o tome razmisljat. Jednostavno me zanima i bog.

@Jozo_rb, zanimljivi fotici a nisu skupi. tnx.

@chova, tnx na pdf knjigama, skino i citam bash, svidja mi se uvod. "Hvala prijatelju Panetu na svim savjetima koje mi je do sada podijelio. Pane, imao si pravo! :-))"


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Htio bi si kupit neki malo bolji fotic
« Reply #10 on: 27/July/2010 »
Tkogod odradi ugovor, bilo bi šteta da si ne priušti dobar DSL fotić, ja sam uštedio par tisuća kuna, unatoč tome da sam podmitio carinika.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)