Author Topic: kuma  (Read 3823 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
kuma
« on: 27/July/2010 »
Ja sam kuma, zena runner-ova, koji je sad vec 20tak dana na brodu.

Citam forum od trena kako se javila ideja o ovome svemu, i prosla sam sve sa svojim muzem, od ideje do realizacije.
Sad sam ja na poziciji ideje i razmatram ...
Ja sam vec u kontaktu sa agentom, poslala CV, odradila test engleskog - odlican engleski, pravni fakultet zavrsen i 9 godina radnog iskustva na pozicijama administracije, upravljanja i organizacije poslovanja i sl. Kaze da imam dobru predispoziciju za dobru poziciju :), nesto kao pozicije F&B (asistent) manager, Host, Purser i sl. Kao vidjecemo sta ce se traziti na sljedecem intervju-u u sept.
On je Carnival-u pa i ja bih  :D
Savjeti, komentari, sve je dobro doslo!

I na kraju, ono sto mi je od pocetka prvo napameti,  
Sefe hvala na ovom nepresusnom izvoru informacija i hvala svima koji doprinose sa svojim informacijama i iskustvima!  :uzdravlje:
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kuma
« Reply #1 on: 27/July/2010 »
Dobrodošla kumo,

Dobro si se predstavila agentu, F&B Asst. je cool posao, kao i ostali. Vjerovatno si pokazala odličan engleski.
Carnival je dobar izbor jer postoji mogućnost da vam HR dpt pomogne da idete zajedno na brod, u budućnosti.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #2 on: 27/July/2010 »
Hvala Sefe, da, bas su nam tako i rekli da postoji mogucnost da se spojimo nekad u buducnosti. I on je pitao tamo kad je dosao odmah o mogucnostima, njegova teacher na koledzu upravo je rekla da Carnivalov Hr. dpt. pomaze u tim slucajevima, samo da se nista ne moze odraditi dok se najmanje  ne zavrsi obuka za poziciju za koju je druga osoba dobila Contract,  a  vrlo cesto dok se ne odradi  i cijeli prvi ugovor.

Test za engleski j. jesam odradila prilicno dobro, 97%, a dobro je cuti i od tebe da je to sto su ponudili/predlozili iz agencije na neki nacin veoma realno.
Sad cu da cekam kao i mnogi... A kako cekam, sve mi se vise svidja ideja o tome svemu (da napomenem da nismo imali u vidu mogucnost da i ja mogu ici za njim na brod, to je bas svjeze planted seed :) )


"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kuma
« Reply #3 on: 27/July/2010 »
baby steps kumo, sve je moguće, samo treba biti ustrajan. Par ugovora može financijski preporoditi jedan par.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #4 on: 27/July/2010 »
i ja idem u paru na carnival meni su izasli u susret ja sam poslala jedan mail u miami svom coordinatoru , od  kuce i promjenili mi brod i SON date, sve je moguce samo naprijed samo vase crew ID # povezes u CP-u u MSA officeu kad budes bila brodu .  :plovim: :run:

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #5 on: 27/July/2010 »
Hvala monster, mene prvo ceka intervju pa onda sve ostalo, ali dobro je znati...  Naglasio mi je agent da kazem da mi je muz na brodu i da sam spemna da idem ASAP... Vidjecemo sve, intervju je pocetkom septembra valjda.
CP? MSA OFFICE? :D
Ne ide mi jos sa tim skracenicama. ;D

Hvala jos jednom!

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #6 on: 27/July/2010 »
CPS program u kom  shore and ship side vode evednciju o zaposlenicima , MSA manager staff admin , osoba koja vodi brigu o posadi na brodu , ko purser za crew

i pucaj na najvisu ponudjenu opciju , sad GSA il assit maitred il jos bolje hotel admin sad uzimaju ljude na tu poziciju i bez iskustva na brodu , a sudeci po onom gore napisanom ukalpas se super u profil , radis direktno za hotel direktora nesto kao njegova sekretarica u sirovom prevodu al radis i papire za lucku upravu i gest liste sto je jednostavno program sve odradi za tebe samo trebas to isprintati i spremiti prije dolaska u luku . probaj  sretno

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #7 on: 27/July/2010 »
E pa stvarno ti puno puno puno hvala  ="", ja ne znam koje ce pozicije uopste nuditi, ovo sto sam navela je bio samo usputni prijedlog agenta - Suzi.
Ja ne znam jel ona daje i napomenu uz CV za kandidate predstavniku kompanije  za koju poziciju da razmotre kandidata??! Moj muz kad je isao "podrazumjevalo se" za poziciju bar waiter.
Meni je Suzi odmah rekla da apliciram za neku visu poziciju pa vidjecemo sta ce uopste da traze.
Monster - hvala jos jednom puno od srca!

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #8 on: 28/July/2010 »
E pa stvarno ti puno puno puno hvala  ="", ja ne znam koje ce pozicije uopste nuditi, ovo sto sam navela je bio samo usputni prijedlog agenta - Suzi.
Ja ne znam jel ona daje i napomenu uz CV za kandidate predstavniku kompanije  za koju poziciju da razmotre kandidata??! Moj muz kad je isao "podrazumjevalo se" za poziciju bar waiter.
Meni je Suzi odmah rekla da apliciram za neku visu poziciju pa vidjecemo sta ce uopste da traze.
Monster - hvala jos jednom puno od srca!



mislim da većina aplicira za waitera.. a i najvećaje potržnaj za waiterima
I ja sam također pri prvim kontaktima s agenticom razmisljao o waiteru, ispalo je da je ranije bio intervju za pursera  i Suzi mi je predložila nekih 3 dana prije intervjua da idem, onako bez pripreme sam prošao intervju bez baš nikakvih problema,

s obzirom na background koji si navela bez straha apliciraj za što višu poziciju možeš.
ča je  život vengo fantažija

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: kuma
« Reply #9 on: 28/July/2010 »
Pa ti si super, sve vec obavio!
I ti si kod Suzi?!
Sjecam se kad je bio taj intervju za pursere, ali ja nisam razmisljala o svom odlasku tada.
S druge strane, znajuci da je taj intervju vec bio, sada razmisljam da ce biti samo za bar ili sl. :(
Ja ne vjerujem da bih se snasla na toj poziciji da radim kao waitres, jednostavno nije u pitanju ego, nego ja nisam za to.
Razmisljam o odlasku jer muz mi je otisao i bilo bi lijepo biti s njim, a uz to zaraditi neke novce koji bi svakome, pa i nama dobro dosli, da izbjegnemo zaduzivanja na 20-30 godina kojih se zaista plasim!
Sto se tiče pozicija, tek trebam istraziti  forum i saznati vise info o tim "visim" pozicijama... Mozda mi je trebalo malo popraviti opći dojam o svemu i samopouzdanje, sto je monster jako dobro uradila :)  ="", a i Sef daje svoj doprinos nepresusno svima pa i meni :)

Sefe, moja tema se oduzi - ne zamjeri, ali svaki savjet zlata vrijedi!
Dan hvala, ako ti bilo sta padne na pamet samo pisi:)
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."