Author Topic: ArhiTetka - Buduci izbor posla  (Read 3973 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
ArhiTetka - Buduci izbor posla
« on: 28/July/2010 »
Postovani,
Moje ime je Slobodan. Student sam Gradjevinsko - arhitektonskog fakulteta u Nisu, odsek arhitektura. Godina rodjenja 1984. Imam jos jedan ispit (organizacija gradjenja) da diplomiram + diplomski :)
Resio sam da idem da se oprobam na brodu. Razlog zbog kojeg bi isao je na prvom mestu zarada. Zeljan sam avanture novog iskustva sticanja novih poznanstava i naravno da se usput nesto vidi tj kroz putovanje otvore novi horizonti.
Fakultet koji zavrsavam mi u prvi plan ne donosi odmah zaradu. Citah temu jednog svog kolege (gradjevinskog inzinjera) koji je radio u struci i na kraju ga "muka" naterala da ide da radi na brodu. JA bih zeleo da preskocim sve te nedace koje me cekaju vec da zaradim neki novac i da imam za zivotni start u zivotu.
LAkse cu da razgovaram sa ljudim a o zaposljenju kada mi je pun dzep. nAdam se da me razumete sta hocu da kazem.
Odlucio sam se da otvorim temu iz prostog razloga da bi dobio pisane izjave ljudi koji su vec prosli ovo sto ja zelim i da se st bolje uputim u tematiku i problematiku. Od kako sam se uclanio na forum citam sta kako zbog cega treba i na sta sve moram biti spreman i sta da ocekujem kada se upustim u temu zvanu kruzer :)
Hvala veliko svima vama sto ste osmislili ovakav forum i svima vama koji ucestvujete u radu istog.
Mnogo korisnih informacija ljudi sa ex-yu prostora.
Sto se tice mog radnog iskustva ono je ravno nuli. Nikada nisam konobarisao nisam nista specijalno ni prodavao. Usmerio sam se na skolu i fakultet pa mi jedino to bila okupacija da sto pre skinem sa grbace. Sto se tice mojih "jezickih" sposobnosti mogu reci da engleski znam mnogo vise od onih koji kazu da ga znaju :). Ucio sam ga kroz osnovnu skolu od treceg razreda zatim 4 godine u gimnaziji i pravio pauzu na fakultetu ali sam stalno bio u kontaktu sa jezikom. koliko bezao od njega toliko mu se i vracao. ucio sam i ruski ali njega znam dosta tanko ali ipak mogu da se sporazumem ono osnovno. znam da kazem koliko je sati da slozim po koju imenicu u padezu rodu i broju da kazem levo desno da se zahvalim i tako to. Sa engleskim sam daleko bolji. Fond reci mi je tanak ali bice dana da se uci.
Ono sto zelim da kazem je da bi aplicirao za kruzer pocetkom 2011 godine. Nadam se da cu fakultet do tada da zavrsim i da ga se resim i onda bih trbuhom za kruhom. Vojsku nisam sluzio ali kako postoje naznake 1984. godiste nece da je sluzi jer od januara 2011. planiraju da je profesionalizuju. ako i dodje do toga od marta 2011. bih gledao da odsluzim civilno i odlazak na kruzer pomerim izvesno vreme.
Ono sto bih vas cenjene forumase zamolio je da mi kazete za sta bi meni najvise odgovaralo da apliciram. da li da budem konobar ili da zaglavim negde u kuhinji, mada radnog iskustva nemam. Mozda bih i mogao kao fotograf jer imam nekog amaterskog iskustva i znam kako sta funkcionise ali opet nisam siguran kakv bi meni profil najvise odgovarao. Pitam vas iz prostog razloga sto bih jos sada hteo da razmisljam i organizujem sebe polako kada je posao na kruzeru u pitanju. Zeleo bih usko da ogranicim svoja interesovanja u vezi posla da ne lutam. Ap[licirao bih najverovatnije preko niske tj makedonske agencije kouzon ili beogradske Safe Cruise Employment.
Sto se tice intervjua nikako da nadjem sta se konkretno trazi od kandidata tj kakva su pitanja. Svakako bih agenciji platio trening ali me zanima sta mogu da ocekujem. Ako neko moze nesto da mi kaze i da me jos sada uputi bio bih mu neizmerno zahvalan.

S postovanjem Slobodan. Svako dobro.  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #1 on: 28/July/2010 »
Na tvom mjestu, ja bih bacio karte na fotografski posao.
Na forumu ima svjedočanstava o tome da su posao dobili i ljudi kojima je trebalo svega par tjedana da se pripreme.
Mislim da EP iz Zagreba ima nekakav tečaj fotografije pa kad ga završiš, imaš veće izglede jer je kod njih to ukombinirano.
To bi te više i koštalo (tečaj, odlasci u Zg ..) ali jednom se živi.
Na vrijeme si se javio, pa imaš vremena smisliti plan.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #2 on: 28/July/2010 »
edit:
nadjoh sajt agencije i odeljak za fotografe. samo me plasi znanje engleskog. imam ga ali nije toliko dobro tj nije odlicno mozda ocena 3 i to jedva.
ako imas nesto o tom tecaju za fotografe prosledi mi....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #3 on: 28/July/2010 »
To će ti EP objasniti, ja sam samo čuo za to, a imaš to i opisano u iskustvima forumaša robeee
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #4 on: 28/July/2010 »
To će ti EP objasniti, ja sam samo čuo za to, a imaš to i opisano u iskustvima forumaša robeee

sve sam nasao na temi   :rtfm:   hvala lepo  :run:
jos da diplomiram i da nadjem kao rece miroslav 1600e  oT oT oT


Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #5 on: 30/July/2010 »
Da li se isplati iznajmljivanje satelitskog telefona kod telenora u srbiji kada se krene na prekookeansko putovanje.
citah da se kupuju kartice T mobile-a i da se one koriste ali ne nadjoh nigde da je neko razmisljao o satelitskim telefonima pa me zanima komentar.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #6 on: 17/April/2011 »
e ljudi, ako i arhitekte beze iz zemlje i idu da rade na brodovima, mislim da je vreme da lagano odustajemo od ulaganja nade u ovu zemlju.... Ko poslednji ode neka ugasi svetlo.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: ArhiTetka - Buduci izbor posla
« Reply #7 on: 10/October/2013 »
Postovani moreplovci,

Dugo se nisam javljao.... Zanima me sledece: da li Karnival i dalje regrutuje za poziciju brend inspektor i da li samo cure primaju. Imao sam u par navrata priliku da razmenim po koju rec sa nekim devojkama koje su se oprobale na toj poziciji.
Planiram da apliciram za tu poziciju pa me zanima kakvo je stanej u ovom moru plavom :-)