Author Topic: Tehnicari sad je momenat da se prijavite i dobijete posao  (Read 19625 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Ekipa, ukoliko ima slobodnih light tehnicians ovde, Sea Chefs imaju momentalno par slobodnih slotova.

MS1 | 20.04.23 – 17.08.23
MS2 | 23.04.23 – 09.08.23 (a shorter contract can be discussed)
MS3 | 26.04.23 – 29.06.23
MS4 | 27.04.23 – 22.10.23 (a shorter contract can be discussed)
MS6 | 26.05.23 – 09.09.23

Za ukrcaj se radi bilo kakav medikal, to se moze odraditi kod maticnog, vakcine booster svakako, mmr i varicella i yellow fever. svi treninzi se rade na brodu osim jedog koji je onlajn pre ukrcavanja. Solo kabina, kratki ugovori kako sto vidite... Uglavnom su uslovi ok.
Ako nekog zanima nek se javi

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Hmm kakvi li su uslovi na ovim nemačkim kompanijama, da li je poznavanje nemačkog jezika uslov za rad na brodu? Plate verovatno u evrima, ja malo malo pa probam na sve kompanije da apliciliram (za poziciju Lighting technician), čisto da vidim šta se nudi. Najbrži sa odgovorima su Viking i Aida za sad, RCCL nije zainteresovan, Carnival i MSC me stavili na čekanje , P&O i Cunard mi zakazali intervjue a Princess za sad nudi najvise para i opet ne mogu da skrpe posadu u produkciji za sve brodove, na svakom po neko fali, leleeee

Offline Dejan_011

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Prov. Master
Quote
Princess za sad nudi najvise para i opet ne mogu da skrpe posadu u produkciji za sve brodove, na svakom po neko fali, leleeee

Može li se upasti u produkciju na Princess bez iskustva kad im već fale ljudi?  :waiting: Smorio me ovaj život u Srbiji pa se razmišljam o ponovnom odlasku na brod.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Pa s obzirom da sad zapošljavaju ljude iz afrike koji lažu na intervjuu i u CV-u, dođu na brod, nemaju pojma, dobiju otkaz, i opet dovedu drugog afrikanca sa istim "simptomima", ne vidim razlog zašto i ti ne bi probao, nemaš šta da izgubiš, sem obraza  oT :rofl:

Offline Dejan_011

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Prov. Master
Haha, bože me sačuvaj, nisam znao da je takva situacija. Mislim mogao bi slagati ali ako dobijem otkaz onda džaba sve.
Doduše, ne znam šta traže od znanja na intervju?

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Na samom vrhu foruma Entertainment Technicians nalazi se tema "Production trainee handbook"

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=11914.0

prati LInk do PDF dokumenta koji je izdat bas od strane Princessa za produkciju, tu se nalaze generalne informacije o tome sta se sve moze susresti od opreme i terminlologije u radu u produkciji, sam posao podrazumeva i rad na predstavama i isvim dogadjajima na brodu koji nalazu dodatno znanje i vestinu. Naravno sve se to nauci kad se dodje na brod, ali sto vise predznanja posedujes laksi ce ti zivot biti.

Za pocetak knigu u ruke da sacuvas obraz  ;)

Offline Dejan_011

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Prov. Master
E hvala, našao sam ranije i skinuo taj handbook i sad ga baš isčitavam, pa ću videti šta dalje.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Evo jedan mali apdejt što se tiče ponuđenih plata za prvi ugovor u produkciji na poziciji Lighting technician

1) Viking === 2500 $ mesečno, deljena kabina, 6 meseci ON, 2 meseca OFF
2) AIDA  === 2469 E mesečno, ===========================
3) NCL ==== 3250$ mesečno, ============================
4) Princess == 3000-3800 $ mesečno (zavisi od iskustva i veštine pregovaranja)

čim saznam za ostale objaviću naknadno

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Dakle posle par meseci pregovora, intervjua, nadvlačenja sa regruterima, HR-ima, menadžerima i  ostalim korporativnim gmazovima, odlučio sam da karijeru nastavim u Cunardu :)
Ukrcavanje je na Queen Mary 2 u januaru 2024.
Na papiru su poudili najbolje uslove, kako će sve to u praksi da izgleda saznaćemo vrlo brzo ;)

PS: Carnival mi šalje svaki drugi dan poziv na intervju, imam zakazan i intervju za Explora Journeys uskoro, Cunard i P&O ima otvoren konkurs do kraja Januara za sve pozicije u produkciji.
Toplo savetujem da se svako ko trenutno nema posao ili razmišlja da promeni kompaniju, prijavi odmah na sve otvorene konkurse...........svima fale ljudi, što znači da je prednost u pregovaranju na našoj strani, srećno!

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Evo jedan mali apdejt što se tiče ponuđenih plata za prvi ugovor u produkciji na poziciji Lighting technician

1) Viking === 2500 $ mesečno, deljena kabina, 6 meseci ON, 2 meseca OFF
2) AIDA  === 2469 E mesečno, ===========================
3) NCL ==== 3250$ mesečno, ============================
4) Princess == 3000-3800 $ mesečno (zavisi od iskustva i veštine pregovaranja)

čim saznam za ostale objaviću naknadno

Virgin 3600 - 4000$. GrandMA, a trebo bi I Hippo znat