Author Topic: Cruise Ship Job - A/V Media Staff  (Read 88436 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #105 on: 06/November/2010 »
Pozdrav! Evo isjecak maila koji sam dobio od gosp Tomislava:

Dear all
Interview for A/V dept. (see attch ) will be in Zagreb 25.11.2010. 11h a.m
Address
Ulica Crnomerec 16
10 000 Zagreb
Croatia
Please send document see attch as soon as possible (if you already send you don't need to send again)
DVD DEMO YOU NEED TO BRING WITH YOU ON INTERVIEW
Marlins test (cost 20e) you will make on the interview see sample test on the link below
http://www.marlinstests.co.uk/online_flash_test.php?tid=5



EDIT: Interview je za CCL, mislim da nije za fotografe, cim traze demo dvd.
Nadam se da sam pomogao

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #106 on: 08/December/2010 »
Da nastavim... izvinjavam se zbog duplog posta, ali već dugo niko ništa ne piše.
Danas su mi stigli papiri za medical, već sam zakazao za utorak u Sarajevu. Kažu da će (ako sve bude uredno) biti gotovi za jedan dan. U svakom slučaju, već naslućujete da sam prošao intervju 25. u Zagrebu. U principu ništa posebno teško, Marlins test sam uradio 97%, nakon toga na razgovor sa Fleet Supervisorom (Tom)islavom. Meni je razgovor tekao opušteno: "gdje ste studirali, kako ova kamera, kako ona, šta koristite za montažu" itd...
Ako je još neko sa foruma bio tada na razgovoru, slobodno neka se javi  :plovim:

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #107 on: 18/March/2011 »
pa evo i ja da prozborim koju rech oko ovog zanimanja na brodu!
pochetna plata je 1750(mada mislim da je sad malo vetja poshto su digli plate) a full je 2200$!!! oko nove godine su digli za 80$
Shto se tiche posla, laganica je, ako ste nekad radili na televiziji netjete imati problema, pored snimanja i montiranja nebuloza, odrzavanje satelitskih programa, interaktivne televizije(pain in the ass), svih televizora na brodu, big wall-a na lidu, radili smo i kao sound tech u comedy clubu, shto je isto laganica, a i rasturanje scene u pozorishtu posle zavrshetka magic showa, to su nam dodali od kako smo se spojili sa entertainmentom!!!
Najvishe sam mrzeo svadbe da radim, ubijale su me, meni su mnogo oduzimale vremena oko montaze, jer oko toga nema za*****ancije, a i to mora da izgleda extra da se retardatji nebi zalili!!! Poshto drzim kameru vetj 14 godina, malo mi je i dojadila, pa sam se gurao oko comedy cluba i broadcasta, jedva sam chekao da budem ON CALL samo da nebi snimao hehehe a jedina mana kada si oncall je shto ne mozesh da izadjesh sa broda, a to me je ubijalo!
Najvishe posla ima prva dva dana kruza, tad se kao ubijemo od posla, ali posle ladimo!!! DVDije prodajemo zadnji veche kruza kruza u foto galeriji i mogu da kazem da je bre dosadno, za mene je to gubljenje vremena jer se mali broj proda!!!
ah da, najbolja stvar koja se desila, kada prodjete probni period od tri meseca, razlika u plati vam se nadoknadjuje, shto je negde oko hiljadu i kusur dolara, koja je meni donela MACa hehehehe!!!
ako se razmishljate da li da se prijavite za ovu poziciju, moj savet vam je go for it, jer dosta ljudi hotje da se prebaci na ovo zanimanje!!!

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #108 on: 20/March/2011 »
Mozes li mi reci nesto o Sound tehnicarima s obzirom da radis na Carnivalu, meni je receno da od kada se to sve skupa spojilo u entertainement department da sada ima samo jedan Sound tech i da svi rade sve, da li je to tacno, ne mogu vjerovati da to sve radi samo jedan covjek jer na mom proslom brodu bilo je i Lounge techniciana i sound tecniciana i light tech, i stage tech. bilo ih je bar 10.

inace ako mozes napisi malo sto mislis o tom poslu (Sound Tech.) mozes i na PM bit cu ti jako zahvalan :uzdravlje:

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #109 on: 20/March/2011 »
Samo je jedan sound tech i on samo radi sound, ima nas 9 u departmentu, a toga nas troje iz AV, back lounge sound tech vishe ne postoji od kako smo se spojili sa ent.

napisao sam neshto na tu temu sam pisao na drugom mestu, entertaiment !

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #110 on: 23/March/2011 »
@robeee
na mom brodu sFX Tech ima svoj telefon 7844 (verovatno je tako svuda) i svi se zovemo Entertainment Technician, ali i dalje je podela ista. Medjusobno se zovemo AV, sound, light, BSM/floor, automation...
sFX Tech ti radi za Big Easy i Singing With The Big Band, zaduzen za mikrofone itd. Sve sto se tice zvuka, on/ona se pita.

@drmariokg
znaci i vi imate problema da prodate diskove? mi u proseku prodajemo 15ak diskova. bude i vise, ali na 9 dana kruzevima, dok na 5 dana kruzevima dodju da zderu i piju. malo manje da piju, jer se to placa. nas menadzer nema pojma kako da racuna target, pa smo ceo mesec bili propustili, jer je on mislio da nismo uhvatili target. i kada bismo postigli target, on je stavljao svoje ime, iako nista nije snimao. nisam znao, ali rumun sto je dosao kaze da to nisu radili drugi menadzeri s kojima je radio. ali sta je tu je...
menadzer mi je rekao da razmisljaju u ofisu da smanje broj AVa na 2, gde bi jedan bio jaci za snimanje, a drugi bi bio vise Tech. u biti, nemaju vise toliku potrebu za snimateljima.
kako je sa tim big screenom na lidu? filipinac koji je dosao sa Splendora ga je mrzeo, a ni rumun nesto nije u ljubavi. na Spiritu ga nemamo.

takodje, msm da sam to vec napisao u svom postu, vencanja ce biti dodatno placena.



poz
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #111 on: 23/March/2011 »
Ma uopshte se ne trudim da prodam vishe diskova, jer je target 80, prosto nedostizan, kao shto kazesh, doshla stoka da jede i opet da jede!!!
Na CQ je svako od nas imao svoju karticu za prodaju, tako da nije mogao da prepishe sebi!!!
O smanjenju ljudi odavno razmishljaju, na manjim brodovima je vetj po dvoje, a na vetjim, troje, mi smo mesec dana oko nove godine bili samo dvoje, sretja pa je menager imao razumevanja pa umanjivao posla za nas, a skoro svaki dan slao mail u office da nam treba josh jedan chovek!!!
Big screen ti extra work, sva sretja pa nemate na Spiritu, inache zna da zeza po neki put, ali odvojish malo vremena za njega i napravish schedule za njega u amadeusu i njegovom kompu i nema frke, sva sretja pa moduli nisu toliko chesto crkavali!!!
Shto se tiche svadbi, ex supervisor Tom je prichao tome josh u avgustu, da pushira u office za to, ali kao shto znash josh uvek nishta, a shto se mene tiche, ja bi platio samo da ne snimam ta sranja, mnogo me ubija!!!

koliko si josh tamo i da li znash koji ti je sledetji brod?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #112 on: 23/March/2011 »
Ma uopshte se ne trudim da prodam vishe diskova, jer je target 80, prosto nedostizan, kao shto kazesh, doshla stoka da jede i opet da jede!!!


Nije u redu da ljude nazivaš stokom samo zato što ih nisi uspio zainteresirati za svoj proizvod, a sam kažeš da se uopće ne trudiš.

Ja bih se u tvojoj/vašoj koži fokusirao na kreativne načine prodaje, koje će kompanija sigurno podržati, jer podržavaju sve koji su uspješni u prodaji.

But that's just me  :waiting:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #113 on: 23/March/2011 »
hm... nama nije 80... msm da smo jednom prodali 25+ i imali smo target na 9 dana kruzu. ima neka excel tabela i neki koeficijent, ali do dana danasnjeg nisam saznao koji je koeficijent. prvo je bio 0.06, pa 0.05 a valjda je 0.04. ne znam kako se dobija taj koeficijent.

kod nas postoji samo jedna kartica i to menadzerova. prica se da bismo svi trebali dobiti, ali nista jos od toga.

sto se tice vencanja, mi smo dobili email od, ako se ne varam, Erik Hetfilda (ili je Dzejm Ricio u pitanju... :/ ) da cemo biti placeni za vencanja. ali slabo imamo Deluxe/Super DLX vencanja, tako da nista jos za testirati.
meni i nije toliko lose snimati, ali to je valjda jer sam samo jednom do sada snimao i wedding couple je bio ok. mene je vise smor snimati onaj Hairy Chest i te gluposti. ja sam se stvarno trudio i oko snimanja i oko montiranja, al uvek isto. nece kupovati i kraj. teramo kruz direktore da spominju Funship DVD, kacimo funny papire sa Funship DVD reklamicama u Morning/Afternoon show, jednom sam cak isao i s papirom na sebi dok sam snimao po brodu (funny faces on Funship bla bla).

poceli smo davati free Bridge & Engine, to je malo popravilo stvar jer cim cuju da nesto ide besplatno, onda su zainteresovaniji.

u poslednje vreme sam vise zainteresovan za backstage posao... trenutno imamo stvarno super tim (ne 100%, ali vecina je cool), iako je pre bio jos bolji, i spremni su da me uce zanatu. LightFX Tech me je poceo uciti o svetlima (USA), automation ce mi pokazivati malo, ali odlazi na Magic (USA), sFX me je naucila podosta o zvuku (CAN), jedino nisam puno vremena proveo sa floorom (ne poslovno, ako razumete hihihi; USA).

pre neki dan sam dobio extension koji sam cekao bezmalo 2 meseca. prvobitni datum bejase 24.5. a sada je 19.7. ne znam sledeci brod, ali ne bih isao na veci. msm da jos nemam znanje da se uhvatim u kostac sa novim/vecim poslovima, a nisam jos ni ovaj brod savladao.

vidim da je s tobom jos jedan nas covek... meni bi puno pomoglo jer kad mi kazu donesi "nesto", a ja veze nemam sta je to u prevodu... ali jgb... čekića se...

sad smo Fb drugari :)
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #114 on: 28/March/2011 »
Nisu oni stoka shto nisu zainteresovani za moj DVD,  nego shto jedu 7-8 puta dnevno, mozda chak i vishe, ali takvi ljudi dolaze na carnival, siromashni i boli ga uvce da da 30$ za DVD, mesec-ipo dana sam se trudio i trudio, ali kad sam video da od toga nema nishta, e onda me stvarno bolelo uvo da se ja neshto tu trtim i lomim, a i lepo su mi kolege govorile da od toga nema nishta, ali ja sam zapeo da moramo to da popravimo, nazalost takva je klijentela iz Texasa!!!


Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #115 on: 28/March/2011 »
nema dugmeta za edit pa postam jer je extra vest!!!

Upravo mi je bivshi cimer javio da su konachno doneli odluku da nam platjaju snimanje svadbi!!!!!!   :yeah:

1. kamera 160$
2. kamera   50$


Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #116 on: 29/March/2011 »
Potvrdjujem, mada sam ja cuo da je cam1=150$ i cam2=50$. sound tech za wedding=50$. bring up the weddings!!!  :-))))' pocinje od 1. aprila, pa moj kolega dobio da snima na kruzu od 27.3.
da je kruz posle posto je od 5 dana, dobio bi novac :)

bad luck :D
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #117 on: 29/March/2011 »
Da, danas me zvao drugar sa drugog broda
1. kamera, super deluxe 150$
                         deluxe 125$

ostalo je isto!!!

Mene su sinotj zvali i skratili vacation nedelju dana, idem opet na CQ!!! opet ladovina  :yeah:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #118 on: 19/April/2011 »
Plata 1500 $ prva 3 meseca  a zatim 1800$, mada mozes izaci na 2000$ sa baksisom od prodaje dvd-a.
Odma da se ogradim, to nisu moja licna iskustva vec koleginice koja je zavrsila jedan ugovor.


Izvini,kao sto sam vidio iz tvojih postova znas dosta o A/V poslu na brodu,pa mozes li mi prepruciti agenciju kojoj da se obratim za taj posao ????

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #119 on: 19/April/2011 »
Javi se EP-u, oni shalju na Carnival, ja sam otishao preko njih!!!