Author Topic: Cruise Ship Job - A/V Media Staff  (Read 88924 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #75 on: 20/April/2009 »
Naravno ko je lud da baca pare ako ne mora, pa sada ja stvarno ne znam sta da kazem za ovo i ovako sam ja stalno cimao agenciju da ih pitam za sve i svasta jer me oni uopste nisu ni o cemu obavestavali sve dok ih nisam nazvao i popricao sa agentom iz agencije. Dosta korisnih informacija sam nasao ovde na forumu, pa sam cak i za taj Marlins test cuo da je to po novome nesto jer me ovi uopste iz agencije nisu obavestili o tome i rekli mi da cu biti obavesten u vezi toga, ali opet ponavljam tek nakon moje reakciji!!!...I dalje zivim u neizvesnosti jer pojma nemam kada ce biti taj telefonski intervju, izgleda da cu morati ponovo da zovem agenciju  oT

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #76 on: 20/April/2009 »
Seamane, sve shto kazesh si u pravu 316%!!!  =""
Ali mi nemamo kud, ja sam sebi postavio ciljeve, koje tju sigurno ostvariti na bilo koji nachin!
Poslushali smo agenta, nije bilo teshko(sem sexa oko upload-a video snimaka, bar kod mene)
ako imash za ciljeve otitji na brod i raditi posao koji najvishe volish i u kome imash nenormalno veliko iskustvo od 13 godina!!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #77 on: 20/April/2009 »
Ali mi nemamo kud, ja sam sebi postavio ciljeve, koje tju sigurno ostvariti na bilo koji nachin!

Svaka cast za ovakvo razmisljanje  ::yes::
Naravno,svi mi trebamo na neki nacin pomoc agencija,na ovaj ili onaj nacin.Online apliciranje je najlakse za one '' from english speaking contries'' i kod nas jos nije dovoljno razvijeno,sto je,u neku ruku i razumljivo. -()-
Samo naprijed ka cilju,odabrao si dobar department,fino ce ti biti tamo  ;)


Pozdrav  +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #78 on: 20/April/2009 »
Ja sam istog razmisljanja kao Mario, sve sto zacrtam u zivotu gledam da to isteram do kraja kao i u ovoj situaciji u kojoj se sada nalazim iako stvarno nema nikakvog smisla to sto radim da moram i na website da okacim video fajlove i moje podatke (naravno i ja sam se jako namucio sa postavljanjem video klipova, 3 puta postavljao isti klip, konvertovo u drugi format, smanjivao velicinu fajla, i na kraju dobijem fajlove ne bas najboljeg kvaliteta ali sta da radim tako je ispalo i naravno uspeo da postavim 4 video klipa od mogucih 5). Nista u zivotu ne ide bas tako lako kao sto mislimo ali to je zivot, za svako ostvarenje cilja treba velika borba za njega  :deda:

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #79 on: 20/April/2009 »
Samo naprijed ka cilju,odabrao si dobar department,fino ce ti biti tamo  ;)
Spasiba!!! hehe
Pa to je ono shto dobro radim i nebi nishta drugo radio na brodu(osim DJ-inga)!
Imam dvoje kolega koji su na brodu, tako da sam upoznat sa departmentom!!!

Offline Ljuba

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #80 on: 22/April/2009 »
moj bivsi cimer je Kandjanin a bivsa koleginica je iz USA i pouzdano znam da su oni radili takvu vrstu intervjua kada posalju svoje snimke u office i posle budu telefonski intervjuisani!Za nas iz Istocne Evrope i Azije je uvek bilo preko agencije!
Ovo moze da znaci da je:
- njima toliko potreban AV kadar pa su poceli da rade telefonski intervju i sa nama
-ili nesto drugo...

 -()-

vreme ce pokazati

pozdrav i samo napred  :plovim:

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Odg: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #81 on: 28/August/2009 »
Ovako..znam solidno engleski jezik,iskustvo na televiziji od 5 godina na poslu realizacije (rezija) gde sam se naravno susretao sa audio i video opremom.. Pa me zanima kakva je mogucnost zaposlenja,s'obzirom da nemam srednju skolu,ali zato imam mnogo iskustva u polju video/audio produkcije?

Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Odg: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #82 on: 04/October/2009 »
Poz ljudi.

Procitao sam ovu temu ali nisam uspeo da saznam ono sto me najvise zanima - a to je sam intervju sa predstavnicima kompanije. Da li moze neko do vas (Ljuba, AntaSD ili bilo ko drugi) koji su prosli razgovor za posao Videographera (po svemu sudeci tah razgovor je telefonski) da mi kaze od cega se sastojao i kakva su pitanja dobijali na njemu?! Isto tako me zanima kakvu vrsta snimaka traze, da li oni zale neku tacno odredjenu temu ili ja sam mogu da smislim i uradim sta zelim?!  Hvala

Offline CeboAmebo

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #83 on: 09/October/2009 »
pozdrav. novi sam ovdje. citao sam dosta ovih postova o fotografima, videografima...

mene osobno zanima pozicija videografa. imam 23 godine, radio sam par mjeseci na lokalnoj televiziji, ali sam tamo samo montirao priloge i slično, nisam imao doticaja sa svom onom silnom tehnikom - mix pultom i ostalim tehnikalijama u režiji...

imam smisla za snimanje, kadriranje i slično, za montažu takodjer, tako mi bar rekose ljudi... pa bi sad htio probat na brodu, cini mi se uzbudljivo. Al eto, problem mi predstavlja manjak iskustva - to jest - tamo u opisu posla pise da si zaduzen za maintance, to jest odrzavanje sve tehnike na brodu, a u tom bas i nisam neki, to jest - uopce nisam radio tako nesto...

Pa me sad eto zanima, da li mi moze netko od iskusnijih, koji su radili ili jos uvijek rade na brodu, reci da li bi mogo raditi na brodu samo sa znanjem snimanja, montaze... (sto se tice odrzavanja -  -()- )

hvala

Offline ivangrozni

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #84 on: 10/October/2009 »
pozdrav
evo i ja imam slican problem hteo bih da radim na brodu i prvo sam planirao da se prijavim za poziciju konobara ali mi cova iz agencije rece da je bolje za mene A/V odnosno on mi je dao neku brosuru za Broadcast Technician.Jel to ono sto vi ovde zovete videograf?  Ja radim na televiziji i to koristimo iskljucivo Adobe Premiere za montazu,emisionu tehniku takodje poznajem jer radim i za mix-pultom u reziji a imam zavrsenu i elektrotehnicku skolu.Sta vi tamo konkretno radite? U ovome sto sam ja dobio iz agencije pise da treba poznavati i Photoshop,After Effects i Ilustrator.I da se ne ponavljam pitao je neko vec pre mene  sta je sa tim odrzavanjem opreme jel to oni ocekuju opravku opreme ako se nesto pokvari?
Jos nesto oko tih snimaka sta se tu trazi?Ja treba nesto sam da snimim i izmontiram jel to slobodna tema ili sta?

Hvala unapred

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Odg: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #85 on: 05/June/2010 »
pozdrav
evo i ja imam slican problem hteo bih da radim na brodu i prvo sam planirao da se prijavim za poziciju konobara ali mi cova iz agencije rece da je bolje za mene A/V odnosno on mi je dao neku brosuru za Broadcast Technician.Jel to ono sto vi ovde zovete videograf?  Ja radim na televiziji i to ...............


Pa gledaj, ako tebe u životu ispunjava konobarenje onda radije odi konobari... Ali sa mojega aspekta, A/V je neka sasvim druga priča.
To što si naveo od iskustva ima dobre šanse za prolaz. Jedino što je interview bio prije par dana za Carnival. Plaća od 1800 dolara je po meni odlična za ono što i koliko radiš, da ne spominjem sve ostale beneficije koje ima A/V kao što su odlazak na izlete, manje posla, manje XXXXXX s gostima, kretanje po cijelom brodu... Posao se satoji od snimanja, montiranja, održavanja sistema (npr. satelit), intervencije po kabinama (ako ne radi TV), sitni popravci..., uostalom ono što radiš i na kopnu u tom poslu.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #86 on: 08/July/2010 »
Konachno evo i mene posle duze pauze, bio sam u ZG 5. Juna na interview i naravno proshao, nije bilo teshko jer su pitanja bila mnogo prosta, WB, color bars, zebra, koji sve mikrofoni postoje, koja svetla, kako se leme kablovi itd. Lekarski sam odradio i poslao, sada chekam ugovor pa u ambasadu!!!
     ako nekog neshto interesuje, neka slobodno pita!!!

Offline dakizmaj

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #87 on: 09/July/2010 »
Konachno evo i mene posle duze pauze, bio sam u ZG 5. Juna na interview i naravno proshao, nije bilo teshko jer su pitanja bila mnogo prosta, WB, color bars, zebra, koji sve mikrofoni postoje, koja svetla, kako se leme kablovi itd. Lekarski sam odradio i poslao, sada chekam ugovor pa u ambasadu!!!
     ako nekog neshto interesuje, neka slobodno pita!!!

Zanima me kompletna procedura prijave za posao videografa na brodu...  Kojoj agenciji da se obratim, kada su intervijuji u skorije vreme.... 

Hvala unapred...

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #88 on: 09/July/2010 »
Da li tje biti u skorije vreme to niko nezna ovde da ti kaze, ja sam ishao preko EP poshto su dvoje mojih kolega otishl preko njih. Interview je bio 2. juna u ZG i ja sam ga chekao godinu dana! Da bi radio kao videograf, treba da imash neko iskustvo, a spremi neke snimke sa nekog putovanja, to prolazi!

Offline dakizmaj

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - A/V Media Staff
« Reply #89 on: 09/July/2010 »
Ep je Emoloyment Power?  Znam za ISKUSTVO, bas bih zbog toga u videografe, pet i kusur godina radim na Televiziji...