Author Topic: Pitanja u vezi Print Shop-a  (Read 10108 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline At0m1k

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pitanja u vezi Print Shop-a
« on: 31/July/2010 »
Poshtovani;
Prije svega pozdrav za cure i momke sa ovog foruma,zaista nigdje nisam naisao na ovoliki izvor informacija vezano za poslove na kruzerima,medjutim...
Zovem se Stefan,imam 22 godine,a vec 3 i po godine radim u marketing agenciji (digitalna stamparija XXL formata) kao operater na printerima.
U cijeloj ovoj prici sam od nedavno,jer mi je drug sa kojim sam radio odlucio preko veze otici na kruzer,i na neki nacin otvorio mi oci  :yahoo:
Evo nekoliko dana citam po ovom forumu,mozak mi je overheated od ovolikih informacija,tako da sam sad zbunjeniji nego na pocetku  oT a i ovdje ima toliko zanimanja koje bih isprobao,ali se mora poceti od neceg prvo,tako da ne davim previse  no;;;
Nigdje do sada nisam uspio pronaci neki topik o Print Shopu na kruzerima ili Print Shop Technicianu,medjutim mislim da je to isto ovo cime se ja bavim;mada je i Print Lab slican mom poslu  :rofl:
s toga bih molio da mi odgonetnete na ovih nekoliko pitanja:
Jel imao neko iskustvo u Print Shopu na kruzeru,kolika je plata?
Koje su razlike izmedju Print Shop-a i Print Lab-a?
Da li su photographi i operateri (printeri) u Print Labu odvojena zanimanja ili ne,nego photograph sve to radi?
Eto toliko za sada...  oT
Hvala


Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #1 on: 31/July/2010 »
ovo je na CCL
ako pomze
JOB DESCRIPTION
Printshop Technician
                                                       

SCOPE AND PURPOSE:
To establish the areas of work effort required ensuring the performance of duties; and defining operational standards for the Printshop aboard CCL vessels.

REQUIREMENTS
•   To perform the printing of all advertising signs for every dept on board CCL ships.
•   To do the printing of the daily ship’s program and to do any necessary changes to it according to the ship’s itinerary.
•   .In charge of the quality printing of the photo dept canvas program.
•   To perform the graphic design of the ships’ advertising material (posters, signs, flyers, table top, banners, capers, signs, advertisements etc.)

The Printshop Technician is friendly, helpful, honest, and courteous and project a warm professional image
Printshop Technician must have a very outgoing personality, they also must be customer oriented.

REPORTS TO: Photo Manager

JOB FUNCTIONS:
•   Will do the printing of the ship’s daily program and the advertising signs, and posters for all departments on board CCL vessels.
•   Will do the printing of the photo dept canvas program.
•   Proper care and maintenance of the printing room, printing and folding equipment.
•   Effective use of any and all graphic design tools.
•   Communicates effectively (in English) projecting a warm and friendly personality.
•   Is aware of waste and is careful to conserve printing materials.
•   Performs any task deemed appropriate by the photo manager.

More to add to this section

PRODUCTION
The Printshop Technician must have a basic and advance understanding of the following software programs:
•   Photoshop CS/CS2, Adobe Indesign, And Onyx workflow software (training will be provided).
•   Basic knowledge of Microsoft Windows XP PRO (software setup – troubleshoot)
•   Basic mechanical and dexterity skills used in the printing production. (HP designjet and Okidata printers, hardware troubleshoot – training will be provided)
•   Detailed knowledge of printing color and quality control procedures.
•   Is aware of waste and is careful to conserve printing materials.
•   Take proper cares of and maintains production equipment and keeps the Printshop clean and organized.
•   Will help storing and stocking printing supplies
•   Adheres to company policy in regards of environmental issues
•   Performs any task deemed appropriate by the Photo Manager and Printing & Graphic Supervisor.



PERSONAL QUALIFICATIONS:
Printshop Technician must possess and demonstrate the following:
1.   Pleasant outgoing personality.
2.   Effective communications (in English) skills.
3.   Maintain proper grooming and personal hygiene.
4.   Project a professional image.
5.   Be a team player

ORGANIZATION:

V.P. of Photo and Video Operations.
Director Photo Operation                        
Manager Photo Operation                  .
Hotel Director
Senior Photo Manager                                     
Photo Manager               
Assistant Photo  Manager
Lab Tech
Assistant  Lab Tech
Photographer
Photographer Trainee

Offline At0m1k

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #2 on: 31/July/2010 »
Ok,hvala ti Monster,hvala ti punoooo shto si mi izasao u susret! Ove info mi znace puno!
Jel ima neka agencija od ovih nashih koja radi recruiting za ovo zanimanje?


Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #3 on: 31/July/2010 »
EP u zagrebu salji na sve aplkiacije pa gdje upali , citaj forum imas sve info ...

Offline At0m1k

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #4 on: 31/July/2010 »
U redu,poslusacu tvoj savjet... Hvala josh jednom

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #5 on: 01/August/2010 »
Na Carnivalu plata print shop tech je $1100 i to je to, ugovori im znaju biti dugi po 8-9 meseci. Posao je skroz opusten, i imas priviligije staff si :)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #6 on: 26/September/2011 »
At0m1k
Da nisi mozda upao na ovu poziciju preko Kouzon-a. Posto sam i ja dobio predlog da idem na Royal na poziciju printera, pa su mi rekli da ima jos jedan momak iz Crne Gore koji zeli taj posao...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #7 on: 26/September/2011 »
Summary - At0m1k
Posts: 4 (0.009 per day)
Date Registered: 29-07-2010
Last Active: 06-08-2011

slabo će ti on pomoći ...  :neceici:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #8 on: 26/September/2011 »
ebzv...  :waiting:
Dal se isplati otici i raditi ovaj posao. Da sad ne bi otvarao novu temu, ako neko ima iskustva sa ovim zanimanjem (printera) jel moze da napise nesto ...

Offline At0m1k

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #9 on: 05/October/2011 »
Pedja,brate,nije sve izgubljeno,tu sam ja i pomoci cu ti koliko god mogu   :haha: Izvini sto tek sad odgovaram,inace redovno pratim forum,al posto je pun informacija,nema potrebe ni da pitam ikoga,a i citam izlogovan pa mi je ovo promaklo  oT
 I da,ja sam taj one & only izgleda  :yeah: Aplicirao sam preko Kouzona i imao sam preliminarni u Tivtu sa Limbom (head recruiterkom),i na mene je ostavila extra utisak,jer sam joj dosadjivao sa nekim pitanjima,na svaki mail mi je u najkracem roku odgovarala,otvorena je,na prezentaciji nam je svima odmah rekla negativne strane,zna da se i nashali,odusevio me je njen engleski,pa i njen makedonsko-srpski haha i personaliti,tako da bi definitivno dobila posao na kruzeru kod mene hahahaha
 Imacu 17 oktobra glavni u Skoplju.
No da se vratim na temu
Ti si srecan covjek,jer ja ni tu brosuru nisam dobio...Al odmah po apliciranju su me nazvali i rekli koja ce moja zaduzenja biti kao printeru,uglavnom isto je to kao ovo sto je postovala monster na ovu moju temu i posao koji trenutno radim.
Rekao si da li se isplati raditi taj posao? Pa zavisi koji su ti prioriteti? Mislim da je A/V bolji posao i kad imash vec kvalifikacije i iskustvo koje si naveo,mislim da si trebao u svaku agenciju probati i biti jako uporan i dosadan!
Kazi mi kojeg tipa su bile te stamparije u kojima si radio?
Fizicki je posao printera jako opusten i lagan,jer ti pustish stampu i nadgledash samo printing output,medjutim treba da znash da zna biti psihicki tesko,jer su obicno rokovi u ovom poslu jako kratki,a i printeri znaju biti jako osetljive masine ukoliko ne rade u idealnim uslovima tipa radna temperatura od 20-25 stepeni. Morash biti jako fleksibilan i jako je vazno da u glavi uvijek imash redosled i neku svoju organizaciju kojom ces raditi stvari jer u protivnom dolazicesh u situaciju da ti se nagomilaju poslovi. I jako je vazno biti pedantan i uredan u ovom poslu. Odrzavati stampariju jako urednom jer cesh i ti sam jako bolje funkcionisati ako znash odmah gde ti se sta nalazi... Moras odrzavati printere jako cistim u podruciju gde se nalazi glava za printanje,takodje na dnevnoj i mesecnoj bazi,ali mislim da se na brodu prodje kurs za te stvari,a i nije tesko zaista.
Koliko sam vidjeo,recimo na Carnivalu imaju printere Hewlett Packard designjet,i ako budu takvi i na Royal,a ti printeri su toliko pouzdani da ako ih redovno odrzavash,mozesh pustiti stampu i otici na kupanje...  :rofl:
 ne znam kako je to na brodu,al neki kazu da nemash direktnu komunikaciju sa gostima,za neke je to dobra okolnost,za neke ne,vise si "a man behind the curtain" i obicno ljudi vide samo gotov proizvod,nema niko da te smara od gostiju sa zahtevima i prohtevima i td. I ako nista drugo makar cesh biti upucen u svako moguce desavanje na brodu jer cesh takve stvari stampati... hahaha
Eto Sefe sa ovolikim postom,skoro pa sam nadoknadio ovo sto nemam puno postova  :haha:
 Pitaj josh sta te zanima Pedja?

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #10 on: 05/October/2011 »
Pa u radio sam tj. i dalje po potrebi radim u privatnoj stapariji jos od 2006-te.
Sam posao u stampariji mi je bio zavrsnog tipa, znaci pregled stampe, sortiranje tj. cantragovanje, rad na nozu, heftanje ili lepljenje sve u zavisnosti od debljine materijala, pakovanje i slanje ... Posto je mala stamparija, broj ljudi u njoj je svega 5 do 6. Malopre sam ustao, pa pravo da ti kazem ne znam sta da te jos pitam :D
Seticu se kasnije, bitno je da si ti i dalje tu  :run:

Offline At0m1k

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #11 on: 06/October/2011 »
Znam,al kad si napisao da si radio ko graficki editor ja reko da je nesto ko designer... A koliko sam shvatio iz price,ti josh nisi imao preliminarni intervju nego si samo dosao na razgovor ili kako? I kako ti ide engleski?
Vidi,ja takodje razmisljam da odradim prvi ugovor kao printer,i takodje imam iskustva u programima za video i audio editing,al mi je to bio neki hobi,medjutim nisam za opciju da izmisljam na interview-u jer nisam vest u tome i ne bi mi samopouzdanje bilo u fullu,a ovako nema pitanja sa kojim me moze iznenaditi na glavnom interview-u i idem za Skopje uz ovu pjesmu: ahahahaha  [yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=oOSIAKbXzE8&NR=1[/yt]  ::bin-laden::  ::bin-laden::
a i kad mi se vec puno stvari poklopilo u vezi pozicije printera idem na tu poziciju,da bih se uklopio u ceo taj sistem na kruzeru,video kako to funkcionise,a onda bih pokusao preci na nesto drugo. Mozda i ti da uradish isto jer sigurno ces brze poci na brod kao printer nego kao A/V jer prvi put salju za tu poziciju,a i mozda nas samo 2 bude za tu poziciju hahaha dok je verovatno za A/V dosta ljudi i na cekanju od pre a i tek oni koji ce da apliciraju.
Posao zaista nije tezak fizicki kao sto rekoh,na kruzeru nema gostiju da te smaraju,a to je veliki plus,veruj mi,jer kod mene u stampariji cesto dolaze umetnici u pokusaju,i koji me ubijuuuuu u pojam sa zahtevima da bi se na kraju ispostavilo da ni oni ne znaju sta ce tacno, a i vremenom cesh uvidjeti vrline i mane kod svakog printera pojedinacno ako printer krene da ne radi kako treba,tipa da pocnu da se cepe boje dok stampas,ili da od toplote grejaca,materijal pocne da se deformise i kaci glavu za printanje,ili materijal za stampanje pocne da ti skrece ako ga na pocnetku ne centrirash dobro  i znacesh kako da reagujesh. A i uostalom proci cesh neki kurs na pocetku za sve to.
Meni je posao u stampariji nekad toliko opusten da se desavalo da spavam dok izlazi stampa,jer mi je u kancelariji radni sto za koji sedim ispred printera,a production manager sedi dalje iza mene,okrenut sam mu ledjima i ispada ko da sedim i gledam stampu,a ako mi se glava nakrivi u stranu u toku sna,njemu ispada ko da citam neka slova na stampi  hahahahahaha

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #12 on: 15/October/2011 »
At0m1k
Sry sto nisam nista odgovorio.
Odma da te pitam, posto su mene obavestili juce da u ponedeljak imam glavni interviju, kako kod tebe stoje stvari...
Prosao sam skype interv., pa onda i preliminarni, e sad ide ovaj...
Danas sam od "kouzonaca" dobio job description, a tehnicka pitanja nisu uspeli nabavati :S ...
A daaa, sto je najbolje gl. int. je preko skype-a ...
Sjajno zar ne...

Offline At0m1k

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #13 on: 15/October/2011 »
Ej cao Pedja;

Ma opusteno,ja reko da nisam losu pesmu izabrao pa ne odg ti  :sprda: drago mi je da si se odlucio za printera :)

Kod mene,isto ko kod tebe. Mislio sam da cu morati za Skopje al javili mi juce da cu imati preko skypa glavni interview uvece oko 20:00.
Do malopre sam popunjavao neki RCCL application for employment dokument.
Ni meni nisu rekli sta ce mi biti od tehnickih pitanja,mada znam sta me moze pitati. Nego pretpostavljam da cemo razgovarati sa
covjekom koji se ne razume u digitalnu stampu,pa sad,ne znam sta si stavljao u CV,al predlazem da skinesh sa neta neka uputstva,cisto da proucish kako rade
large format solvent printeri,pokupish te strucne termine. Imash na sajtu od Hawlett Packarda sve to. Ukucaj na google HP 9000s manual i prouci to recimo il bilo koji drugi iz designjet serije. Nema veze koji je printer u pitanju
vazno je samo da skapirash nacin na koji rade i pricaj bez stajanja na interview i bez brige...  :pop1:

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Pitanja u vezi Print Shop-a
« Reply #14 on: 17/October/2011 »
ljudi ja pros'o glavni, a nisam siguran mozda cu dobiti i bolju poziciju, jer mi je lik rekao da posto imam znanje iz after ef. i programa za motazu. i trazio mi je da mu posaljem radove koje sam radio iz animacije i reklame koje sam radio za bivse firme...  :run: