Author Topic: Hrana za posadu - Hrana za goste  (Read 28383 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #15 on: 18/October/2010 »
Na CB je isto jedno pored drugog, ali svaki ima svoju liniju sa hranom, doduše često je to ista hrana.
Ako dođeš čim se otvori linija, možda pronađeš neke bolje hrane.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #16 on: 18/October/2010 »
Hrana mi je bitna na brodu pošto sam se ostavio duhana i alkohola već godinama,
pa tu mogu pronaći neki gušt. Iako ustvari pazim kako jedem.
Pa možemo reći da "nit smrdin nit mirišen".
Ali me zanima može li se doći do jogurta?
Za voće sam skužio da ima.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #17 on: 18/October/2010 »
običnoga i voćnoga jogurta najčešće ima napretek, samo nije kvalitetan kao domaći
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #18 on: 21/November/2010 »
Meni je hrana bila uzas i katastrofa!!Ali su kolaci bili vrh vrhova! Mada kada su mi dali recept mojih omiljenih kolaca, nemoguce ih je napraviti, jer recept nije kao kod nas (2 jaja,
3 kasike secera,puter...) vec je sve tipa stavis kesicu ovog i onog u pola litre vode i ispeces!! Tako da black forest, cheese cake,apple pie..samo na brodu mogu da jedem!!\

A hrana je ista za sve, staff kod nas na brodu je imao svoju liniju, ali su svi jeli u crew messu jer je veci izbor hrane i svezija je!Moja pozicija mi je omogucavala da dodjem do bilo koje hrane na brodu, i sa lida i iz dining rooma,iz buffet pantry-a svo voce i povrce,sosevi, premazi (GUACAMOLOOO), ali problem su bile moje smene!! Neretko su mi smene bile takve da radim dok je linija otvorena, a kad dobijem pauzu nemam sta normalno da jedem osim sendvica! Nekad je to ok ali ne mogu svaki dan da jedem suvo, nit je zdravo nit sam navikla na takvu ishranu!!
Sto se tice krijumcarenja hrane iz dining rooma,mogu knjigu da napisem o tome, ali ni to nije spas ako riba na meniju nije lepa!!!Ja sam najveci problem imala zbog mesa, odvratno je!! Kao sunjdjer, neukusno-osim kad imas neki preliv!Tako da sam ja ugovor zavrsila pomocu ribe i paste,bila je ukusna ako nista drugo! Ipak dolazim iz kontinentalne zemlje,pa je sve to bila slaba hrana s obzirom da radim fdizicki posao!Trebalo je dici onu tacnu od 25 kg sa pastom ili ribom u stomaku!
Povrce i voce je uzasnog kvaliteta, ali sta da se radi!!! Primera radi, svojim ocima sam videla da im zelena salata raste iz stiropora tj. tako je drze i prskaju necim da im danima bude sveza...a pritom i promeni velicinu. Od voca sam jela samo ananas,grozdje i banane,ostalo je ko plastika!Primer: jednom sam ponela jabuku u kabinu, stavila je na policu i zaboravila na nju! Posle 2-3 nedelje je nasla a ona....kao tek ubrana!!!Nije ni boju promenila! Ja je presekla, a ona lepa, bela iznutra!!Toliko o vocu!!!
Ali kada sam dosla kuci....
Dzaba im sve kad nemaju ni burek ni cevape, pleskavice, ajvar, pecene paprike, kiseli kupus, sarme, gibanice, kajmak u vrucoj lepinji, muckalicu i najvaznije-pasulj sa kolenicom!

Svuda podji-svojoj kuci dodji! To me je i drzalo tamo!! Sto je jedna nasa tamo rekla,samo zatvori oci, jedi i zamisljaj da je sarma :))

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #19 on: 21/November/2010 »
sve što je dejana rekla tako je, samo sam ja i imao sreće pa imao Johnny Rockets dinner na brodu, daš 5 dolara i jedeš koliko možeš njihovih burgera...istina ne može da se usporedi s ćevapima ali 100 bolje od uobičajene klope...

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #20 on: 21/November/2010 »
Hahah. Zvuči strašno.

Ako tako bude, morat ću na balkanbuy.com češće nego sam mislio. :D

A što je s vodom za vrijeme radnog dana? Jel se to kupuje?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #21 on: 21/November/2010 »
Ja sam jeo samo prvoklasno voće na DCL, banane su dolazile još zelene i na brodu dozrijevale, lubenice savršene, kiwi ... nekoliko vrsta voća sam tek na brodu okusio kao npr. papaya i mislim stvarno ... to je voće koje dozrijeva na Floridi, brod pristaje 2x tjedno na Floridi, i ne vidim zašto bi od ko zna gdje dobavljali genetski modificirano voće. Tvrdim da nisu, voće ne, a mene je sa hranom nemoguće prevariti. Mislim, naranča je nacionalno voće i nalazi se na svakoj registarskoj tablici u Floridi.

Majst0re kod Mikija za vodu plaćaš, ja sam uzimao karton vode tjedno, Perrier je najbolji, a ima i Pellegrino.
U CC možeš kupiti par galona narančinog soka sa pulpom, za siću.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #22 on: 21/November/2010 »
nema šta voće je neko prvoklasno kao banane, kiwi, ananas...u pravilu tropska, međutim ima onog voća koje je GMO da vidiš na prvi pogled, sve jbuke su iste kao i paradajz...

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #23 on: 05/February/2011 »
Ok posto su svi pisali o staff mess-u da ja napisem o crew mess-u  BLAGI UZAS TIHA JEZA!!!!! Odvratno i ogavo i od pre tri dana sto je ostalo gostima... retko kad nadjes nesto cestito za nase pojmove da pojedes... a da cisto naglasim da ja jedem to krvavo meso recimo sada... i obozavam ga ne mogu da jedem well done vise... muka naterala pa se usladilo....
Ako ste u dining departmentu na princessu ne brinite jednostavno kad zavrsis rad u restoranu ti pokupis iz putnickog menija sta ti je volja sa sve desertom ili voces i odneses u mess bilo koji i jedes... kao nisu dozvoljene neke skupe stvari kao lobster, shrimps, file mignon, ali i to poneses ja licno nikad nisam imala problema....

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #24 on: 10/February/2011 »
e  pa samo ja da nadodam da na QM2 pravda pobijedila, od prekosutra posebna linija za hranu iz istocne i srednje europe...ihaaaaa

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #25 on: 11/February/2011 »
Za Staff na princesu hrana je korektna.
Pogotovo vecera u Horizon- u.

Volim nemacke veceri. Wurst. Mmm..
S vremena na vreme moze da se naruci minute steak u staff mesu, to mi je super.

Naravno, kada vam sve to dosadi, odete lepo u neki od restorana na brodu gde moze posteno da se jede za 20 dolara.
Ili u bistro, gde je sasvim korektan stejk svega par dolara (Ovo obavezno posle zurke). 
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #26 on: 11/February/2011 »
Na Princessu sam jeo mnogo dobru hranu u officer mesu gde dobijes meni od gostiju sto sluze u dinning roomu. I horizont je bio super za dorucak i za veceru kad su imali specijalne vecere.
Najbolja hrana je na Holland america, takodje i dezerti su mmmm, pogotovu prepodne kad mozes da uzmes waffle i odgore slag i preliv od jagoda  :D

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #27 on: 04/March/2011 »




G-shock ?   

Imam isti, nakon sto pocepah Fosill o rukohvat (udaran mnogo puta, ali je ovaj 101. bio fatalan) kupih Casio.   :uzdravlje:

Offline jedna ljubav

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #28 on: 19/June/2011 »
Nađoh i ovu temu, isčitah je, ali me i dalje malo frka. Čekam ukrcaj na neki od Costinih brodova, pa bi me zanimalo kakvo je tamo stanje sa hranom tj. voćem i povrćem. Jedem sve osim mesa, već nekoliko godina sam vegetarijanac  :banana: i nikako to ne bih menjala.  :hehe: Ako zna neko, bila bih zahvalna za odgovor, ali samo pozitivno, negativno neću ni čitat  :rolleyes:

Offline jedna ljubav

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Hrana za posadu - Hrana za goste
« Reply #29 on: 20/June/2011 »
Ja sam se prijavila prego agencije Invermore shipping iz Slovenije za kompaniju Starboard koji drže Gift shop-ove... Ako si tek na početku i još se razmišljaš prelistaj forum uzduž i popreko, imaš pregršt korisnih informacija ::yes::