Author Topic: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao  (Read 16634 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Evo jedne korisne informacije, za sve nove koji se ukrcavaju na brod, a tiče se buđenja i kašnjenja na posao.


1: Kada se probudiš nazovi svoje kolege iz tima ili smjene da vidiš jesu li se oni probudili, na taj način nitko neče zaspati (osobno sam jednom došao na gangway da bi svatio da je troje mojih kolega zaspalo i da sam jedini došao na posao)

2: imaj dve budilice ako treba, da jedna ne zakaže.

3: gledaj na tv(kamera na mostu) koliko je brod od luke ako radiš na gangway, tako češ znati ako brod kasni u luku da možeš odspavati još malo, osobno sam ujutro uključio tv na kameru na mostu, jer nekad brod kasni po sat vremena, za mene sat vremena spavanje.

4: slušaj brodske najave preko zvučnika, točno če najaviti pristajanje broda.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #1 on: 02/August/2010 »
@Q, Hvala za doprinos ovoj kategoriji  :D

Ja sam godinama koristio telefonsko buđenje, i to ono koje sam programiraš.
Telefon ima svaka soba.
Postupak programiranja traje 10-ak sekundi.
Najviše zato jer smo svaki tjedan prelazili vremensku zonu, i namještanje satova se popelo na glavu.
Pošto je telefonski sustav uvijek sinhroniziran, nikada nisam imao problema.

Drugi način je namještanje televizora da se pali, ali to je već zahtjevalo previše strpnjenja za moj temperament.

U svakom slučaju, bez 2 istovremena sistema buđenja ne ide.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #2 on: 02/August/2010 »
jako dobro, i onda kad se probudiš nazoveš kolegu u susjednu sobu da vidiš jel se probudio, to pogotovo ispočetka kad još ne postoji rutina :)

Uštediš kolegu warninga zbog kašnjenja :)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #3 on: 18/August/2010 »
TELEFON u kabini je zakon :) Ja sam postavljao prije alarm na  mobilnom telefonu, zaboravis da pomjeris sat na mobilnom jer smo mi svako malo mjenjali vremensku zonu, i sj**** se i onda ti prave frku.
Postavis alarm na telefonu u kabini, on probija bubnjice koliko pisti, neko se mora probuditi ili ti ili cimer...Mada ja nisam praktikovao da nekoga zovem u kabinu da vidim dal su ustali, ja sam bio samo level 1 pa ono sve mi greske oprastaju (kao)  :)

Sto se tice camere i kod mene je uvjek tv bio na 42, live view bas zbog spavanja, i moze se nekad odspavati duze, a isto tako nekad se dodje RANIJE tako da nisi nikad siguran 100 % :)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #4 on: 20/September/2010 »
Ja imam 3 alarma na mobilnom, i plus 1 digitalni sat koji sam poneo od kuce sa alarmom i plus jedan koji je peanutz zaboravio kad je odlazio.  Svi navijeni da zvone izmedju 4:30 i 4.50, a opet me nisu probudili nego ovaj peanutzov sto zvoni oko 5.10am, i naravno za malo se izvukao :D.  Eto dobro je imati 5 alarma nastelovanih.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #5 on: 20/September/2010 »
i plus jedan koji je peanutz zaboravio kad je odlazio. 

I ja sam jedan zaboravio na Disney Wonderu u sobi 1709, nikada ga neću prežaliti, bio je vrhunski  :(
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #6 on: 20/September/2010 »
Meni se desavalo da se probudim u 3am, ma sta da se probudim, da se TRGNEM iz sna i ne znam gde se nalazim!
Sta mislite o tome, znam da se i vama desavalo... stres ili?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #7 on: 20/September/2010 »
Meni se desavalo da se probudim u 3am, ma sta da se probudim, da se TRGNEM iz sna i ne znam gde se nalazim!
Sta mislite o tome, znam da se i vama desavalo... stres ili?

o yea  ::yes:: ... i meni se dešavalo, pa kad skontaš da imaš još nekoliko sati do buđenja,  :party:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milko_Ceh

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #8 on: 20/September/2010 »
Ja povremeno imam problema sa mesečarenjem... Ustanem i radim ono što uobičajeno radim ili što me tih dana opterećuje. Pošto vidim da ima dosta stresa na brodu da li će biti nekih većih posledica ako me navataju da u 4h ujutru poslužujem u pidžami "goste" u dining roomu?

To nije ono stanje kao u crtanom filmu gde držiš podignute ruke, koračaš ko zombi i žmuriš. Prosto oči su ti blago otvorene ali nisi svestan da si budan, u tripu si da je san... I veoma retko mi se dešava

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #9 on: 20/September/2010 »
Prosto oči su ti blago otvorene ali nisi svestan da si budan, u tripu si da je san...

Dobićeš otkaz isti dan kad se to desi. Tko ti brani da u takvom stanju odeš "na kupanje" usred noći, usred oceana?
Kompanije su vrlo oprezne kada je u pitanju rizik od nečijeg stradavanja na brodu.
Jednom je cura dobila otkaz jer je rekla da će se ubiti, kada ju je vjerenik ostavio. Vjerovatno se šalila, ali mišljenje kompanije je da je bolje da se tako šali negdje drugdje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milko_Ceh

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #10 on: 20/September/2010 »
Ne brini neću se ubiti zbog verenika!  :haha:

Poslednji put sam "ustao" pre jedno 6-7 godina, tako da neću da se bespotrebno zamaram perifiernim stvarima. Ali ok, informacija nikada dosta.

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #11 on: 21/September/2010 »
telefon zakon sto kazu drugi i mob
rolliin bro positive

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #12 on: 21/September/2010 »
Telefon sa 3 alarma + budilnik. Za mene i vise nego dovoljno! :) Naravno pod uslovom da nisam ginuo na partiju u Crew BAr-u... Ako jesam onda i telefon... Bedak za cimera ako ustaje kasnije, ali jbg, bolje i to nego warning...  oT
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline Aleks of the Seas

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #13 on: 20/March/2011 »
ja nisam imao vecih problema jer mogu da ustanem i kad sam kontuzovan posle party. ali znam da je bili za*****ano tokom krosinga. za sedam- osam dana se prodje sedam vremenskih zona, svaki cas se menja sat, pomeri se i metabolizam, svi su polusvesni. A bila je zanimljiva situacija kada se menjalo racunanje vremena sa zimskog na letnje. glavna luka je mi je bio majami a kruzevi ukljucivali kozumel u meksiku koji je druga vremenska zona. e sad, usa i mexico imaju razlicite datume kada menjaju racunanje vremena (nekih dve nedelje cini mi se da je trajalo). i to znaci da je razlika dva sata po vremenskoj zoni (mexico je pomerio svoje vreme za jedan sat i svakako je jedan sat razlike od majamija) ajao kakve je tu bilo komike, kad brod krece, kad je vecera, kad je dril, kad se pomera sat, koliko je sad u stvari sati ????? posada je jos nekako uspevala ali gosti... e onda je generalstab na brodu  :deda: resio da se vreme pomeri za jedan sat ( da se nadjemo na pola  :haha: ) i to ce biti kao "brodsko vreme"  za sve na brodu ::yes::

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Bu?enje i sprije?avanje kašnjenja na posao
« Reply #14 on: 20/March/2011 »
Ma posle par nedelja na brodu budis se i bez sata,jednostavno ti se organizam navikne naravno ukoliko vodis racuna da spavas bar koliko toliko dovoljno u proseku izmedju 5 i 6 sati.Inace za budjenje kolega zna nekada i biti bas komicno a posebno ako se Maitre'd uspava a F&B manager ga trazi po celom brodu pa svi lazu kako su ga videli na razlicitim delovima droda.Ma ima dogodovstina na tone,ali kada se menja sat u nazad pa tek kada stignes na Lido i set-up/ujes sve i skapiras da nesto nije u redu e to je vec :waiting: