Author Topic: Joy Agency, Sombor (Agencija je raskrinkana kao prevarantska)  (Read 121942 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #15 on: 16/September/2008 »
Evo i ja se javljam povodom onoga sto je sef rekao da ako ima neko nesto da keze u vezi joy agencije.Ja sam bio na intervju 10 juna u hotelu Balkan  tu je bio Arthur Bont koji je vodio intervju za recne.
Od nas otrpilike 90 je bilo na intervju i skoro smO svi prosli ali sta bih hteo da naglasim ovde:

DA LI SE PLACA UNAPRED ZA RECNE KA OSTO JE TO "KAO" SCYLLA TRAZILA ILI NIJE UOPSTE TRAZILA?

OVDE MORA DA SE POVERI DA LI JE ALEXANDRA SAMA UZELA NOVAC OD NAS NA SVOJU RUKU ILI JE TAKO REKLA KOMPANIJA SCYLLA DA SE NOVAC UPLACUJE UNAPRED.PROVERITI MOZEMO SAMO AKO STUPIMO U KONTAKT SA SCYLLOM I CUJEMO STA ONI IMAJU DA KAZU.

TREBALA BI DA SE POZOVE INSPEKCIJA RADA I DA ODE KOD NJE DA SE SVE TO PROVERI JER AKO JE SAMA UZELA NOVAC NA RUKU ONDA NEKA SPREMI TO STO JE UZELA.

LJUDI JAVLJAJTE SE DA RESIMO VISE OVO JEDNOM  MORAMO BITI SLOZNI DA KONTAKTIRAMO SCYLLU I PITAMO.

NAPOMENA:- MNOGO JE NJIH VEC KONTAKTIRALO SCYLLU ALI NEMA ODGOVORA TO NAJVEROVAT. GOVORI DA SU PREKINULI SARADNJU SA NJOM JER PRAVI MALVERZACIJE.


                                                                         Sefe eto toliko od mene nadam se da me razumes i da necu popiti ban                          pozzzz   MIRNO MORE SVIMA


nema razloga popijes ban ima nas malo vise kome je uzela novac nisi usamljen slucaj...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #16 on: 16/September/2008 »
Da Mihajlo, ALI ja bih hteo da budem potpuno REALAN  u ovoj situaciji.

Mozda  i stvarno agencije poput Scylle traze novac unapred a mozda i ne ali po svemu sudeci kako pricaju ostale osobe da se novac ne uzima znaci Alexandra radi to na svoju ruku.E sad svi kazu duguje nam novac ali pazi ovu foru ako ona ima znaci taj propis agencije da uzima lovu mi joj ne mozemoo nista.
Jer smo potpisali ugovor na godinu dana i posle ugovora mozemo tek  da dignemo novac znaci samim tim ona ce da se vadi na to KAO:-EH PA GOSPODO PRAVILA AGENCIJE.

Znaci svaka agencija moze da kaze uzimamo novac unapred AL DAL SME TO DA RADI E TO SE SAD OVDE VODI POLEMIKA.
Jer cujem da mnogo ljudi zeli da je tuzi ali ne mozemo tu nista  jer smo potpisali papir i ona ce da se izvlaci na taj papir znaci nemamo pravo i izgubili bi spor. Price o vracanju novca se pokrecu ovde jer su svi doticni culi da je prevarant  i ne bi zeleli da ostanu bez love.
Po njenoj prici neki su otisli na brod ALI GDE SU TI LJUDI?KOME SU SE JAVILI? ETC. a mi kao cekamo jos kao sve je do SCYLLE.
Ja gledam na ovo sve ovako posto su ljudi kontaktirali Scyllu i pitali dali  se novac uzima unapred Alexandra ovo,Alexandra ono ,njima je vise pukao film.I oni su najverovatnije prekinuli saradnju sa njom jer ne zele da rade sa prevarantom .Ne znam sta dalje treba ciniti a da se ona tuzi svi cemo izvuci deblji kraj.
Mada cuo sam pricu da NOVAC VRACA POD PRETNJOM , znaci kad joj neko zapreti a to jednostavno znaci da nikakav novac nije trazila  Scylla nego jednostavno to govori da je novac kod nje i uzet njenom voljom. :tuctuc: :tuctuc:
 IMA LI NEKO NEKI PREDLOG STA TREBA DA SE RADI U OVOJ SITUACIJI?


Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #17 on: 16/September/2008 »
Da Mihajlo, ALI ja bih hteo da budem potpuno REALAN  u ovoj situaciji.

Mozda  i stvarno agencije poput Scylle traze novac unapred a mozda i ne ali po svemu sudeci kako pricaju ostale osobe da se novac ne uzima znaci Alexandra radi to na svoju ruku.E sad svi kazu duguje nam novac ali pazi ovu foru ako ona ima znaci taj propis agencije da uzima lovu mi joj ne mozemoo nista.
Jer smo potpisali ugovor na godinu dana i posle ugovora mozemo tek  da dignemo novac znaci samim tim ona ce da se vadi na to KAO:-EH PA GOSPODO PRAVILA AGENCIJE.

Znaci svaka agencija moze da kaze uzimamo novac unapred AL DAL SME TO DA RADI E TO SE SAD OVDE VODI POLEMIKA.
Jer cujem da mnogo ljudi zeli da je tuzi ali ne mozemo tu nista  jer smo potpisali papir i ona ce da se izvlaci na taj papir znaci nemamo pravo i izgubili bi spor. Price o vracanju novca se pokrecu ovde jer su svi doticni culi da je prevarant  i ne bi zeleli da ostanu bez love.
Po njenoj prici neki su otisli na brod ALI GDE SU TI LJUDI?KOME SU SE JAVILI? ETC. a mi kao cekamo jos kao sve je do SCYLLE.
Ja gledam na ovo sve ovako posto su ljudi kontaktirali Scyllu i pitali dali  se novac uzima unapred Alexandra ovo,Alexandra ono ,njima je vise pukao film.I oni su najverovatnije prekinuli saradnju sa njom jer ne zele da rade sa prevarantom .Ne znam sta dalje treba ciniti a da se ona tuzi svi cemo izvuci deblji kraj.
Mada cuo sam pricu da NOVAC VRACA POD PRETNJOM , znaci kad joj neko zapreti a to jednostavno znaci da nikakav novac nije trazila  Scylla nego jednostavno to govori da je novac kod nje i uzet njenom voljom. :tuctuc: :tuctuc:
 IMA LI NEKO NEKI PREDLOG STA TREBA DA SE RADI U OVOJ SITUACIJI?



vidi ja ugovor nisam potpisao...jbg fakt mene je licno poslal na brod nemogu kazem da nije lago bi ako rekao da nije...
svuda u svetu se placa neka provizija  kod svih komapnija bilo to madjraska ili slovacka ili tamo neka x komapanija, ali postoji drugi nacin to je vec koje radio na brodu poslaje svoju aplikaciju i zavrsva  posao... netreba nijedna agencija...
neznam sta ti kazem...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #18 on: 17/September/2008 »
Ja mogu dodati ono sto sam cuo svojim usima od Vlasnika Employment-Power, Zagreb:

Agencije ne zive od toga da uzimaju "proviziju" od kandidata.
Oni bivaju placeni od kompanije, najcesce tek posto kandidat odradi ugovor.

Cinjenica je da vecina agencija za zaposljavanje na brodove uzima proviziju.
Koliko znam, nijedna ne izdaje racun na kojem bi se vidjelo na cega ide novac od provizije.
Reci ce vam za troskove telefona, papirologiju ...
No svi znamo da ti "troskovi" ne mogu iznositi vise od 20 eura.
Vjerujem da bi se agencije nasle na velikim mukama kad bi njihovi sefovi (cruise kompanije) culi o tome.
Sa druge strane, neke agencije posluju sa cruise kompanijama i 20 godina ...

U svakom slucaju, uzimanjue novca od kandidata bez izdavanja racuna je kaznjivo po zakonu, i ako recimo neka agencija zaposljava na Disney Cruise Line, a krade novac, time mijesa i sam Disney Cruise Line u potencijalnu sudsku tuzbu.
A sudskih tuzbi se boji svaka kompanija, jer se pocesto dogodi da moraju isplacivati milijunske iznose ostecenima.

U Miamiju su advokati gladni slucajeva izrabljivanja mornara od cruise kompanija,  :moli: jer su potencijalni dobici ogromni.  :yahoo:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline big mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #19 on: 17/September/2008 »


Jer smo potpisali ugovor na godinu dana i posle ugovora mozemo tek  da dignemo novac znaci samim tim ona ce da se vadi na to KAO:-EH PA GOSPODO PRAVILA AGENCIJE.
Jer cujem da mnogo ljudi zeli da je tuzi ali ne mozemo tu nista  jer smo potpisali papir i ona ce da se izvlaci na taj papir znaci nemamo pravo i izgubili bi spor. Price o vracanju novca se pokrecu ovde jer su svi doticni culi da je prevarant  i ne bi zeleli da ostanu bez love.



Da,na sudu bi se vadila na to al taj ugovor mozes da okacis macku o rep cim ona pocne sa laganjem...

Ja bi mogao da je tuzim jer sam malo u drugacijoj situaciji!Ja sam odustao zbog bolesti majke i rekla je da ce vratiti novac za 90 dana(u ugovoru pise 60)

posle 90 dana saljem joj mail sa brojem tekuceg racuna i od tad pocinje zavlacenje i laganje!


Mada cuo sam pricu da NOVAC VRACA POD PRETNJOM , znaci kad joj neko zapreti



E ovo je istina!Drugu istice ugovor kod nje tek u novembru a uzeo joj je novac pre nedelju dana! Kad je pocela da ga zavlaci otisao kod nje i po kratkom postupku!


I ja sam malo pre stigao iz Sombora ali je nisam zatekao tamo!Steta bas sam se nadao nekom fight-u!

Na vratima pise: Odsutna zbog saobracajne nesrece svog sina!

Moguce da je istina al me je zena slagala 1000 puta tako da joj ne verujem ni za ovo!!!




U svakom slucaju, uzimanjue novca od kandidata bez izdavanja racuna je kaznjivo po zakonu


Istina,racun MORA da izda!!! Priznanice i tako ti neki levi papiri su davna proslost!!!!

ALEXANDRA  ocekuj me ovih dana poseticu te opet! Bice po guzici!!!  :tuctuc:

Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #20 on: 17/September/2008 »
Da gde je racun ? :tuctuc: :tuctuc: :tuctuc: :tuctuc: 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #21 on: 20/September/2008 »
Moram obavijestiti forumase da sam dobio nezanemariv broj prituzbi na Joy Agenciju.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ksennija13

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • Hello!!!
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #22 on: 20/September/2008 »
No comment svi ste u pravu na svoj nacin.Moje iskustvo u kratkim crtama,potpisala sam ugovor pocetkom Januara(za prekookeanac),imam i racun i priznanicu,od broda naravno ni traga ni glasa,za vracanje novca ...pokusacu po "pravilima agencije",nakon godinu dana tek,mada sam skoro sigurna da ce i to biti  uzaludan pokusaj.....Sta da kazem,osim srecno svima i neko ce vec ovim stvarima stati na put,nadajmo se...... :rtfm:.... :moli:....

zarkov

  • Guest
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #23 on: 21/September/2008 »
No comment svi ste u pravu na svoj nacin.Moje iskustvo u kratkim crtama,potpisala sam ugovor pocetkom Januara(za prekookeanac),imam i racun i priznanicu,od broda naravno ni traga ni glasa,za vracanje novca ...pokusacu po "pravilima agencije",nakon godinu dana tek,mada sam skoro sigurna da ce i to biti  uzaludan pokusaj.....Sta da kazem,osim srecno svima i neko ce vec ovim stvarima stati na put,nadajmo se...... :rtfm:.... :moli:....

kad u januaru? pocetkom istog smo imali trening u Somboru, a posle se tukli za madjarsku vizu.. oT
kesirala si sve unapred?vise od tisuce evrica?:(

ja i jos 15tak nas smo joj bili poslednja grupa preko Chiassa...sada to radi Safe Cruise..
btw bio sam u Pesti, 17.1.2008. , kad smo imali intervju...6 nedelja kasnije sam se ukrcao...


Offline ksennija13

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • Hello!!!
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #24 on: 21/September/2008 »
kad u januaru? pocetkom istog smo imali trening u Somboru, a posle se tukli za madjarsku vizu.. oT
kesirala si sve unapred?vise od tisuce evrica?:(

ja i jos 15tak nas smo joj bili poslednja grupa preko Chiassa...sada to radi Safe Cruise..
btw bio sam u Pesti, 17.1.2008. , kad smo imali intervju...6 nedelja kasnije sam se ukrcao...


Pocetkom Januara bas kao i sto sam rekla,trening je trebao"navodno"da bude u Februaru za mene.Kada je dosao famozni februar,"ljudi koji su kao drzali trening sa njom su bili ekstremno bolesni,navodno jedan je bio u bolnici...",nakon Februara govorila je da ce trening biti u Martu,kada ni do toga nije doslo u Aprilu me je nagovarala da se ipak odlucim za recni.OK ...bese i intervju za recni u hotelu Balkan,na kojem sam i ja bila,i navodno prosla kao i svi ostali ali od broda ni traga ni glasa.Sve je ovo ne bitna prica u prazno....zena je puna prica i obecanja,mozda je bolje da lepo kaze ne mogu da te zaposlim iz tog i tog..razloga i kraj price,a ne puniti ljudima glavu kojekakvim izmisljotinama.Kada je konacno stigao i Avgust nazvala me je da mi kaze da me je prijavila za Harding Brothers Company,gift shop....imala sam intervju preko telefona,i naravno nisam prosla kao i niko od ljudi koji su imali isti intervju.Mislim ne znam sta te jos zanima?,pitaj slobodno.Dala sam joj 1150 eura unapred,rekla mi je kako sam "se javila u poslednjem trenutku,i sigurno sam do kraja Marta na brodu",sada je kraj Septembra...jos sam ovde -()-.Prestala sam o brodu i da razmisljam,znam da od te price nema nista,bar kada je njena agencija u pitanju.Blago tebi bar si uspeo da se ukrcas ....ima nas mnogo koji ipak nismo,na zalost. :rtfm:....stojim pri tome da neko treba prevarama i lazima da stane na put.

zarkov

  • Guest
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #25 on: 21/September/2008 »
vise srece nego pameti sam imao...:)
takodje i za mene je Sveta krivac :D i hvala mu...rider84...

ovaj...ne znam...nadam se da ces novac povratiti...

ako ti je ostao jos koji dinar, idi preko Safe Cruise-a, potpuno ista kombinacija je, samo sto ovi momcovi nisu sarena laza...

Offline ksennija13

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • Hello!!!
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #26 on: 21/September/2008 »
vise srece nego pameti sam imao...:)
takodje i za mene je Sveta krivac :D i hvala mu...rider84...

ovaj...ne znam...nadam se da ces novac povratiti...

ako ti je ostao jos koji dinar, idi preko Safe Cruise-a, potpuno ista kombinacija je, samo sto ovi momcovi nisu sarena laza...
Nadam se i ja da cu povratiti novac,ali po svemu sudeci slaba vajda od te price.... :nono:..Na zalost nije mi ostao ni dinarcic a kamoli novac i za jos neku agenciju,za sada nista od price o brodu.Kada povratim svoj novac ...mozda jednog lepog dana razmislicu dobro kako i gde da ga ulozim :pop:.

zarkov

  • Guest
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #27 on: 21/September/2008 »
Nadam se i ja da cu povratiti novac,ali po svemu sudeci slaba vajda od te price.... :nono:..Na zalost nije mi ostao ni dinarcic a kamoli novac i za jos neku agenciju,za sada nista od price o brodu.Kada povratim svoj novac ...mozda jednog lepog dana razmislicu dobro kako i gde da ga ulozim :pop:.

e vidis...odma kazes slaba vajda od te price...znaci, ko da se predajes...
nisam u tvojim ledjima, ali ono pokusaj da povratis ono sto je tvoje...

naucila si dobru lekciju, ja takodje...nikad vise novac unapred...sem za skolovanje, o kojem razmisljam ovih sekundi...

Offline ksennija13

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • Hello!!!
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #28 on: 21/September/2008 »
e vidis...odma kazes slaba vajda od te price...znaci, ko da se predajes...
nisam u tvojim ledjima, ali ono pokusaj da povratis ono sto je tvoje...

naucila si dobru lekciju, ja takodje...nikad vise novac unapred...sem za skolovanje, o kojem razmisljam ovih sekundi...

Recimo da me je situacija naterala na to da se trenutno predam,pokusacu da povratim novac svakako,a sto se tice lekcije hvala dragom bogu ...naucila me je pameti i to itekako.Skolovanje nije losa ideja... :pop:.

Offline coconut8

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Joy Agency, Sombor
« Reply #29 on: 24/September/2008 »
Ako neko zna sta se desava  sa ovom agencijom, da li je to prevara ili rade posao regularno?