Author Topic: Iskustvo prije broda  (Read 4978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Iskustvo prije broda
« on: 22/May/2010 »
S obzirom da se forum vrti oko odlaska na rad na cruiser (brod), zanima me kakva su Vaša radna iskustva prije toga.

Naravno odlazak na brod je velika odluka i svakako do nje dolazi nakon dobrog promišljanja, zapravo se nadam da se nitko na takav potez ne odlučuje automatizmom jer mu to skoro pa garantira neslavnu avanturu.

Bilo bi zgodno da svi koji glasaju nakon glasanja u anketi i pojasne svoje prijašnje radno iskustvo (ili bilo kakvo iskustvo, a opet vezano za anketu gore). Anketa je anonimna, naravno :)
ča je  život vengo fantažija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #1 on: 31/July/2010 »
u 2 mjeseca samo 20 glasova  :tuctuc:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #2 on: 31/July/2010 »
Moje iskustvo je veliko, chak i vishe nego shto treba za brod, ovo mi je rekao Zed na interview! Radim 13 godina na televiziji kao snimatelj, sa kratkim izletima u realizaciji, a i zivim prenosima!!!

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #3 on: 31/July/2010 »
student i cim diplomiram odoh na kruzer  :plovim:

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #4 on: 01/August/2010 »
eo ovako, radno iskustvo prije borda(čekam ukrcaj) 5 godina i nešt sitno mjeseci na različtim poslovima,krenuvši od bauštele pa do ztaštitarskog posla kojeg sam radio zadnje 4 godine
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #5 on: 01/August/2010 »
moje iskustvo je nekoliko sezona u Turizmu (a la cart restorani više kvalitete) ukupno oko godinu i par mjeseci staža, zatim nekih 7 sezona u turizmu u inostranstvu, (od čistača, preko raznih poslova u ugostiteljstvu do vođenja objekta)
zatim 7 godina  u Hr posredništvo i agentura (najčešće s klijentima strancima)

polovicom 90-tih sam se i natjecao kao barmen, sa solidnim rezultatom.

Na kraju sam  prosao na intervju za jednu od rijetkih pozicija u turizmu koju nisam nikad  radio.
ča je  život vengo fantažija

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #6 on: 01/August/2010 »
3 godine u Disco Club-u,uz to radio 7 mjeseci na mjesalici,3 mjeseca natovarao klade u sumi  :haha: Godinu dana u Sport Caffe-u,kafic+stolni tenis+bilijar  :)  Zato mislim da ce mi brod biti najbolji posao do sada,jer kao sto vidite,prosao sam sito i reseto :) I da,sad se sjetih i da sam 2 sedmice kopao kanale,ali svi ovi poslovi bili su u vrijeme moga skolovanja,jer sam htio odma da budem nezavisan od roditelja. :pop1:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Iskustvo prije broda
« Reply #7 on: 01/August/2010 »
Zavrsen sss konobar. Zvrsio skolu za barmena.

10-tak godina iskustva kao konobar. Barmen. Vise manje nema di nisam radio u ugostiteljstvu. Restoran. Kafic. Pizerija. Slasticarnica. Koktel bar. Hotel.

Svasta uglavnom. Vecinu iskustva steko u Dalmaciji. Hotel u virovitici za vreme skolovanja. Odradio praksu u pravilu najkasnije do bozica pa zimi i liti radio za lovu po potrebi a la carte. Vecinom odradio raznorazne feste tipa "maturalna", "svadbe" i slicno. Petkom i subotom se to odrzavalo.

Na brod idem kao bar waiter. Razlog. Kad sam apliciro u 9 misec prosle godine nisam imo skolu za barmena pa bilo me strah da me ne upila sa necime sto necu znati na intervju pa sam apliciro za bar waiter. Greska ali eto. Nakon skole isti sam osto. Znam vise koktela. Dosta teorije koje ne koristim niti mi je koristila dosad sem sto mogu malo pametovat. Osnove flair i to bi bilo to.