Author Topic: Zarada fotografa  (Read 71710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #30 on: 02/September/2013 »
Tu sam :D hahaha. Tačno tako Nora.
Tužno je samo što agenti i dalje mažu oči ljudima. Ja sam iščitao forum pre nego što sam počeo da se interesujem i pre samog intervjua.
Tako da nisam imao nekih lažnih informacija. Ili ako su mi i rekli - jednostavno im nisam verovao :D
Meni recimo ne smeta to što je novac smešan.
Smeta mi način na koji se menadžeri (ne svi, niti sam imao priliku da upoznam više od 3 za sada) postavljaju i kako se ponašaju prema fotografima.
Videograf, ima najmanje radnih sati, najviše kuka na raspored. K'o da radi 13 sati ... :D Mada verujem da su svuda menadžeri drkoši...
Al rado bih probao NCL posle ugovora sa IMAGE-om.

Da se vratimo na temu. (dokaz koliko mi novac i nije bitan, BM me cima za Photo2, a meni mrsko), najviše koliko sam napravio k'o fotog1, 1066 za mesec.
Ukupna prodaja mi je bila slaba, ali sam zato naprodavao se fotoaparata, dvogleda i folia... :D

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Zarada fotografa
« Reply #31 on: 19/October/2013 »
Evo samo mali update: brat kaže plaća na QM2 na njegovoj poziciji nije ispod $3000.
Doduše tamo je manje od mjesec dana, i čeka ga još 3-4 kontinenta za obići, ali za sada je prezadovoljan.
Velika je razlika od Celebrityja gdje je, kako sam već bila pisala, znalo biti samo $1800.
I šef ga stalno potiče i uči posao glavnog managera. Navodno se Image širi na još 9 brodova pa će trebati ljudi.
Eto toliko od mene (brat je prelijen za pisanje po forumu).

P.S. Dare - nadam se da te braco ne tlači previše  ;)


Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #32 on: 19/October/2013 »
hahaha, ma dobar je, hvala na brizi :) Čovek radi svoj posao. Brzo se uhodao i to je to. On već planira odmor za tebe i njega u NYC :D

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Zarada fotografa
« Reply #33 on: 19/October/2013 »
Eh da, to bi bilo lijepo da možemo skupa pa da mu ja pokažem the best of NYC! Jednog dana, jednog dana..  :money:
Sretno Dare i uzivaj! Imate predobru rutu na tom brodu, vjerujem da vam neće biti dosadno :D

Offline Falcon

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #34 on: 21/October/2013 »
Navodno se Image širi na još 9 brodova pa će trebati ljudi.



Otkud to pa Image je izgubio NCL ne znam sa kojom to firmom planiraju da saradjuju?

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Zarada fotografa
« Reply #35 on: 21/October/2013 »
E pa ne znam ni ja, zato sam napisala 'navodno'. Ali ocito oni koji rade znaju nesto vise od nas...ja samo prenosim info  ;D

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Zarada fotografa
« Reply #36 on: 21/October/2013 »
BTW, Image je dobio koncesiju na MSC tako da uveliko regrutuju

See, what did I tell you?  +U+

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #37 on: 22/October/2013 »
Otkud to pa Image je izgubio NCL ne znam sa kojom to firmom planiraju da saradjuju?

Image je dobio MSC, tako da mi je zao MSC fotografa koji su radili za evre ... sada ce da rade za 700$ base salary ...  oT

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #38 on: 22/October/2013 »
Na Celebrity-ju gde su kruzevi 14 dana je kao AMP zaradjivao $ 2500 ?!?!?!?!??! A kada je to bilo....2001 godine?
Video sam plate AMP-a na Celbrity-ju.....jer sam tamo radio.......ali 2500$....apsolutno nema sanse u 2012-2013 godini.
2500$ je plata photo menagera na Celebrity-ju trenutno.

Moj prosli AMP na RCL gde su kruzevi 7 dana je zaradjivao $1800-$2000 mesecno. I najverovatnije ce dati otkaz nakon 6 godina na brodovima jer kao sto je rekao "nece da vise radi za eksere".

Na Celebrity-ju je mogao da zaradi ... mozda ... samo na Reflection-u koji ima  dana kruzove i mladju populaciju ... mozda. Ujedno to je i jedini Celebrity brod koji pogadja targerte.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #39 on: 03/November/2013 »
Mi na Oasis klasi (Oasis i Allure of the Seas) nikad nemamo ispod 2000$ kao photog3, vrlo cesto i oko 2500$. jesu targeti veliki i bas se radi, ali tu su i slobodni dani
i vrlo korektan raspored... meni je doduse malo lakse, jer ne slikam vise nego sam u laboratoriji kao lab assistant, tako da je to vise sprdnja od posla, nema gostiju
nema cimanja slikanja, gengveja po suncu, restorana...samo printanje, hemikalisanje i domaca muzika :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #40 on: 03/November/2013 »
Mi na Oasis klasi (Oasis i Allure of the Seas) nikad nemamo ispod 2000$ kao photog3, vrlo cesto i oko 2500$. jesu targeti veliki i bas se radi, ali tu su i slobodni dani
i vrlo korektan raspored... meni je doduse malo lakse, jer ne slikam vise nego sam u laboratoriji kao lab assistant, tako da je to vise sprdnja od posla, nema gostiju
nema cimanja slikanja, gengveja po suncu, restorana...samo printanje, hemikalisanje i domaca muzika :)


Apsolutno tacno, na Oasis i Alure raspored je poprilicno opusten jer na tom brodu radi 30 ljudi u foto department-u. U poredjenju sa recimo 11 na celebrity brodovima.
Takodje ko radi slikanje restorana ne slika studio i obrnuto za formal night kao sto se radi na ostalim brodovima. Zivot na tim brodovima je poprilicno "lagan" u odnosu na sve ostale brodove na koima Image ima koncesiju.
Poredjenja radi napisacu plate na Celebrity brodovima:

photo1       700-750$
photo2       750-800$
photo3       800-900$
ams, amp    1600-1700$
bm             1900-2000$

Ovo su plate sa komisijama koje za fotografe (1,2,3) budu oko 40-50$ bili najbolji ili najgori prodavac. Vencanja nema (bude 1 mesecno) ali su to uglavnom renewals (matori parovi obnavljaju zavete) i tu imate 40$ jer pakete retko kupuju.

Kada budem imao vremena pisacu o radnim satima i rasporedima koji bez problema prelaze 14 sati dnevno ali se laziraju da bi ispali u skladu sa pravilima kompanija.
POzz

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #41 on: 03/November/2013 »
Poredjenja radi napisacu plate na Celebrity brodovima:

photo1       700-750$
photo2       750-800$
photo3       800-900$
ams, amp    1600-1700$
bm             1900-2000$


Ovde BM ima 9-10 soma $ mesecno, sve im hebem  oT
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #42 on: 18/November/2013 »
Kada budem imao vremena pisacu o radnim satima i rasporedima koji bez problema prelaze 14 sati dnevno ali se laziraju da bi ispali u skladu sa pravilima kompanija.
POzz

na kojim se to brodovima u photo departmentu radi 14 i vise sati dnevno?  :waiting:

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #43 on: 18/November/2013 »
na kojim se to brodovima u photo departmentu radi 14 i vise sati dnevno?  :waiting:

Prvo po ILO 2006 ne smes da radis vide od 14 sati. Dakle mozes da se zalis HR-u na brodu. Nekada smo mi radili i 15-16 ali smo morali da fejkiramo radne sate da bi sve ispalo po PS-u.
Na svakom brodu na kome je tim mali se radi mnogo. Dakle ne radi se mnogo samo na Oasissu, Aluru, i Cunard brodovima jer su timovi veliki pa se posao raspodeli. Takodje neces raditi 14 sati svaki dan vec samo kada je embarkation i formal night. Od internerary-ja zavisi da li ce to biti 12 ili 15 puta mesecno. Ali sigurno neces raditi manje od 10 sati svakog dana (racunajuci i vikende naravno). Ali to sve zavisi koliko se dobar sa manager-om. Jer oni koje manageri nevole dobijaju najvece satnice.

Nadam se da sam razjasnio. Problem nije radno vreme vec los raspored. Jer ako je raspored los znaci da ce ti tih 10 sati biti iscepkano na sitne pauze pa ces morati da pravis kompromise da li ces da jedes ili da pusis, oblacices se i prati zube u isto vreme. Moras da menjas 3 uniforme dnevno i sl. Iako ne radis u proseku vise od 10-11 sati aktivno vremena nemas nizasta jer si svo vreme aktivan, od ujutru do 11 sati uvece. Dakle trcaces bo brodu svaki dan po ceo dan. Jedino kada si slobodan je od 11 sati uvece kada se galerija zatvori, a tvoje je da li ces da se istusiras i da spavas jer sutra slikas gangway ili ces da pijes u crew baru do 2, pa nastavis u nekoj kabina party do 3 pola 4 pa odspavas do 7.

Znam ljude koji su spavali samo po 3 sata dnevno. Desavace ti se u toku popodneva imas 1,5 ili 2 sata pauze i odes da odspavas jer si hronicno umoran. Jednostavno naucis da stedis svaki minut i da tacno znas koliko ti vremena treba od kog mesta do sledeceg jer ako kasnis dobijaces warning-e i to manageri mrze. Ali tu ces ispitati granice svoje fizicke izdrzljivosti jer nikada u zivotu toliko nisi radio i tako malo spavao. Mislices da je nemoguce, padace ti glava u galeriji ali se na sve navikne a nakon 3 meseca ces zanati kako da iskrivinaris, zamenis raspored i sl. Najbitnija je fizicka priprema, dakle gruvaj se vitaminima, mineralima, Kalijum, cink, magnezijum jer svi koji dodju na brod brzo se razbole, sto od loseg vazduha punog prasine, sto od iscrpljenosti organizma, ali lecenje je kao u vojci nagruvaju te infuzijama, prejakim penicilinima i za 3 dana si zdrav. Dakle, cuvaj zdravlje, spavaj i guraj.

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #44 on: 18/November/2013 »
Prvo po ILO 2006 ne smes da radis vide od 14 sati. Dakle mozes da se zalis HR-u na brodu. Nekada smo mi radili i 15-16 ali smo morali da fejkiramo radne sate da bi sve ispalo po PS-u...

jasno je to meni sve druze, kao sto i spomenuh u nekom od ranijih postova, sam sam imageu poklonio 3 godine. ja sam u 3 godine radio striktno na celebrityu pocevsi kao photog1 do konca 'karijere' kao dbs artist. za vrijeme 'sluzbovanja' kao photog 1/2/3 niti u jednom momentu moji radni sati nisu prelazili 10, eventualno 11 sati. na embarkation day se radilo malo vise, znaci 4 do 5 sati slikanja ukrcaja, drill i eventualno galerija uvece mada je pravilo bilo da oni koji slikaju embarkation ne radi uvecer u galeriji. formal night je prica za sebe, smjena od 3 sata prije, ovisi dal te kaci od 9.00 do 12.00 ili 12.00 do 14.00. nakon toga sljedi setup do eventualno 14.30 (ovisi o timu, moze i do 16.00), 1st session portreta, 1st seating, 2nd protrait, 2nd seating i 3rd portrait, break down od 23.00 do 23.30. sveukupno 10 sati. ostali dani gangway, 3-4 sata ujutro i galerija, portrait uvece, znaci jos nekih 3 sata, maksimalno 7 sati u totalu. team se sastojao od 7-8 fotografa, dbs artista, videografa, 2 pomocna managera i glavnog managera. takodjer u te 3 godine me zadesilo da nam je  falilo pola fotografa (4 od 8) i ne sjecam se da smo u ikojem momentu radili vise od 10 sati. jeste da je raspored bio naguzvan i slikao se gangway svaki dan ali to je sve bilo taj jedan 'extra' kruz. u tom konkretnom slucaju su se najvise naradili manageri jer su oni pride na svoja zaduzenja slikali evente, studije i tako dalje.

nadalje, radio sam sa ljudima koji su prethodno radili na svim ostalim cruise kompanijama (ncl, royal, cunard, disney, itd) i od nijednog nisam cuo da je radio 14 sati, ukljucujuci portove poput  labadeea gdje se cijeli dan slika sve manje vise a kojeg sam i sam odradio. mozda je meni u cijeloj tvojoj prici promaklo mada me i dalje zanima o kojem tocno brodu se to radi gdje se 14 i vise sati radi.

 :plovim: