Author Topic: Zarada fotografa  (Read 71721 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #60 on: 20/April/2014 »
Ja se izvinjavam za taj post o Image-u na MSC-u. Tu je doslo do zamene teza jer je Andy pricao da su dobiliu koncesiju na MSC dok su se ovi branili da Image nikada nece doci na MSC. Naravno Image je ispušio na MSC za sada.

I onda je meni pukao film jer sam poverovao Andy-ju (Image) i napisao taj post. (Rekao sam da Image-u želim što manje ljudi sa ovih prostora u budućnosti.)

Dakle sreća da je MSC za Image ostao misaona imenica, te i uslovi rada za ljude su pesma na MSC u odnosu na Image.

Image puca u svakom slučaju jer ne mogu da održe troškove + balansiraju sa ILO 2006 preko grbače zaposlenih, pa jure bilo kakvu koncesiju i nude nerealne uslove brodskim komanijama, a i ovi koje imaju su neodrživi. To je sve jasno i ljudima koji su godinama tamp pa sami napustaju komaniju pre nego sto brod potone. (Mislim na BM-ove, ops managere i ostale)


Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #61 on: 21/April/2014 »
   Upravo sam o tome pisao u mom prethodnom postu, da najveci protivnici kompanije su ljudi koji (namerno) nisu ili nece uspeti u ovom poslu pa krivca traze u kompaniji, vlasnicima itd.
Ja iskreno ne vidim nista lose u plati od oko 2000$ mesecno za posao Gallery managera, gde fakticki radis samo kada smo na moru, i to 8-9 sati dnevno, a posao kao u butiku ili prodavnici, da ne govorim po lukama uvek free.
Bez obzira da li je firma koncesionar ili sama poseduje svoje brodove, ako me korektno i redovno placa za moj rad sa kojim bi u Srbiji imao 400$ mesecno, onda sumnjam da sam jos uvek tamo zbog "nedostatka zivotnog iskustva" ili zato sto ne mogu da nadjem nista bolje (mislim na brodove)

   Hvala bogu radili smo sa ljudima i sa Coste, i sa Carnivala, i sa NCL pa i sa Princesa, kad uporedimo sve price svako ima primedbu na jednu stvar, RADNO VREME, dzaba ovome sa Princesa ili Carnivala 2000$ kao fotograf kada rade od 10-14 sati svaki dan, i onda neka mi neko kaze da kod ostalih kompaniji ti nisi obican broj, nula ili jeftina radna snaga. Samo primer jednog radnog jutra na Kajmanskim Ostrvima gde smo se dokovali sa Princesom i dva Carnivalova broda.
Mi smo nas gangway zavrsili za nesto manje od 3 sata, vratili se na brod, jeli i krenuli nazad na ostrvo, dok su sva tri tima i dalje cekala na doku, skoro 5 sati na gangway-u....

  Primera ima milion, ja opet kazem, i kod nas ima brodova gde se radi 10-12 pa i 14 sati, gde se krse sva ljudska i radna prava pojedinaca, ali opet ljudi tamo cute posto zaradjuju duplo vise nego ja sa 7 sati prosecnog radnog vremena.
Prosto u ovoj firmi ako hoces da napredujes i dodjes do lepe pozicije, u velikom broju slucaja niko ti nece stati na put, cak sto vise ce ti pomoci (neka se slobodno javi svako sa Carnivala ili NCL ko je isto uspeo za prva dva tri ugovora, pa cak i na nekim Princess brodovima promocija je nemoguca tek tako lako, samim tim i bolje pare, laksi zivot...). Ja mozda jesam budala posto ciljam platu od preko 2000$ mesecno i posao koji bi na brodu svako pozeleo, ali ok, moj problem, samo je jedna cinjenica apsolutno tacna, Image nikada nece propasti dokle god je na Royalu (samim tim i ostalim kompanija koje spadaju pod RCCL), a Royal da je hteo da izbaci ovog koncesionara do sada (ili pak da to planira), uradio bi to preko noci, bas kao sto je i izbacio jednog art koncesionara, bukvalno ujutro niko nije znao sta se desilo i zasto je galerija prazna....

    Opet kazem, ja sam zadovoljan, cinjenica je da je sve vise i vise nasih ljudi u kompaniji, i da nas ima mnogo i na managerskim pozicijama (na zadnjem brodu bilo nas je 5 iz Srbije, oba ass managera us bila nasa i 3 fotografa od ukupno 9 ljudi).

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #62 on: 21/April/2014 »
Aj sad da ponovim. Nedostatak zivotnog iskustva znaci da nisu ukapirali kako to funkcionise na brodovima.
Da ne mogu da nadju nista bolje znaci da ne mogu da se dokopaju dobre (manager-ske pozicije-fleksibino radno vreme, kabina sa prozorom koja nije under the decks)

AMS je kako samo ime govori Assistant Manager Sales (rec assistant u Americi znaci sekretarica) Dakle to nije menadzerska pozicija vec si sektretarica BM-a.

U tvom slucaju je u pitanju nedostatak zivotog iskustva. Da pojasnim kako ce to izgledati. Ti ces jos dva do tri ugovora da gulis kao P3 i ceskaces da neki AMS odapne, dobije termination ili ode na emergency. Image-u ne trebaju AMS-ovi koji sluze samo da vode sales paperworks i pushuju fotografe u galeriji za sales, njima trebaju fotografi koji znaju da prave count-ove. Tako da ce gledati sto vise da te drze na toj poziciji. A takvih kao ti ima mnoooogo. I svi se nadaju kao i ti da ce da lade ja*a. Onda ce da ti pukne film pa ces da napustis kada ukapiras koliko ces cekati ili ces da stisnes zube i odradis svoje pa ces nakon 2-3 ugovora racunajuci od sada uzivati. Vidjao sam to mnogo puta zato ti i pricam. A onda ces da umres od smora kada krenes sredjujes papirologiju za magacin koja nikako da ti se uklopi jer stalno imas manjkove, da na 3 mesta ukucavas sve sto si prodao svakog dana, da pravis preseke svakog kruza, da slusas kako ti office k*nja kako si najgori brod i kako moras da pushujes sales jos vise a vidish da fotografe boli uvo. A znas da tvoja plata zavisi od njih. I da svaki tvoj predlog koji dash office-u ne prodje jer oni ynaju kako ti treba da radis.

Zaista neznam da li je bolje da covek bude naivan i da veruje Image-u. Ili da ukapira o cemu se radi vrati se kuci i pokusa da nadje poziciju na kojoj vredi da se radi.

Shvati jedno. Tamo gde rade Amerikanci, Nemci, Austrijanci, Francuzi to su dobre pozicije. Razmisli malo pogledaj oko sebe na brodu I shvatices da sam u pravu.
Da me ne shvatis pogresno nadam se da ces uspeti i zelim ti sve najbolje, a na prvom mestu to da budes zadovoljan sobom.

Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #63 on: 29/April/2016 »
Ajd ko zna kolka je tacno plata fotografa FIKSNA? Neki pisu 1200$, neki 1800$, neki manje od 1000$ aaa de dogovorite se :D

Offline sasi_21

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #64 on: 01/August/2016 »
Ajd ko zna kolka je tacno plata fotografa FIKSNA? Neki pisu 1200$, neki 1800$, neki manje od 1000$ aaa de dogovorite se :D
Evo ja cu da ti objasnim jer sam bio i lab tehnicar i fotograf.
Plata je 975 dolara osnovica i dobijas komision od svaki kruz ako predjes target, 3 fotograf dobija 1% 2gi 1.5% a prvi 2% isto i lab tech, samo sto su ralike u plati, na primer ja sam ima 1495 dolara kao lab tehnicara a imao sam komision od 3000% epa sada ti vidi koliko se zaradjuje i dali se isplati, meni se sve isplatilo i tortura menadzera i smaranje sa ne profesionalcima.

Offline Dirty Russian

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #65 on: 10/October/2016 »
Druze , neko za pare trpi i pojeo bi znas vec sta, neko ne bi .... MSC su najveci i***ti koji  plove okeanom, to ti govorim iz prve ruke, ne samo amateri fotografi nego uopsteno firma kao firma, Italijani, cigani tipicni, jako ne profesionalni i bezobrazni. Dzaba 1505 $ fixno plus komision, kad ti zgade zivot  i nista vise. Bolje dobijati manje para a nornalno zivjeti i raditi , nego raditi s budalama.

Offline LizzardKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #66 on: 11/October/2016 »
Pretpostavljam da ti na brodu ne daju fotoaparat vec ti nosis (ili kupis) svoj?

Sent from my T03 using Tapatalk


Offline LizzardKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #67 on: 11/October/2016 »
A na sajtu Safe Cruise agencije pise: Earnings per month 1200$ + bonus

Sent from my T03 using Tapatalk


Offline LizzardKing

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re:
« Reply #68 on: 11/October/2016 »
Razmisljam da se sledece godine mozda prijavim za taj posao.. Imam odlicne sales skills, nisam bas siguran za fluent english, mozda bi moglo proci ali nemam nikakvog iskustva rada u studiju, ali poznajem ljude koji drze jedan i koji bi mogli da mi pomognu oko obuke i laziranja CV-ja :D

Sent from my T03 using Tapatalk

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Zarada fotografa
« Reply #69 on: 19/February/2017 »
Kakva je sada zarada u princess kompaniji?? Ima li promena?

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Zarada fotografa
« Reply #70 on: 13/April/2017 »
Kakva je sada zarada u princess kompaniji?? Ima li promena?

Nema nikakvih promena, zarada je ista kao sto je i bila u poslednjih 5 godina.
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Perfect_Stranger_990

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Fred. Olsen Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photographer
Re: Zarada fotografa
« Reply #71 on: 30/March/2018 »
Da li neko zna kolika je plata u okviru Image Group? Pre je za prvi ugovor cini mi se bila 700$..
Three simple rules in life:
If you do not go after what you want, you'll never have it.
 If you do not ask, the answer will always be no.
If you do not step forward, you will always be in the same place.