Author Topic: Viza u Sarajevu  (Read 67350 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jeronimo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #15 on: 06/August/2013 »
Ja sam bio planiro ostat u Sarajevu dan vremena, kako je negdje pisalo da će bit viza gotova kroz dan vremena, ali mi je ženska amerikanka što me ispitivala rekla da je čekanje 2-3 dana, pa sam se vratio kući

al hajd, bar se mogu pohvalit da mi je nekolko pari čarapa prošlo kontrolu u ambasadi  oT

uglavnom, najlakše s karticom, platiš, ugovoriš odmah kad ti paše u jednom od 3 moguća dnevna termina, dođeš na termin na vrijeme (meni je termin bio u 10, ja sam tamo i došo u 10 jer sam se na stanici najedo 10ke sa lukom pa sam usput i pristojno bazdio  :clapping:)

peglanje kratko na ulazu, izvadi sve iz džepova u košaru, tamo vamo, kako sam imao torbu onda sam sav višak stvari strpo u torbu, novčanik normala ne ostavljaš njima nego samo predaš pa preuzmeš, na ulazu u drugu zgradu uzmeš/dobiješ broj, sjedneš i čekaš da te prozovu, na prvom šalteru predaš našoj domaćoj službenici onu stranicu što je vezana uz formular kad se ispuni, na kojoj ti je slika, ako se ne varam to je confirmation page ili tako nešto - to predaš i onda čekaš da te prozovu drugi put za pričat s amerikancima, i tu je onaj dio na engleskom đe odgovaraš đe si pošo i kud si došo

Ja sam bio taman s mora dan prije, nenaspavan na maximum + kombinacija utjecaja soli i sunca na leće = veoma crvene oči, pa sam više ovako pario na kakvog drogeranta, ali ipak su mi dali vizu, može se doć i u kratkim gaćama, ne treba se oblačit za vjenčanja i sprovode, ne briga to njih, a ionako je ljeto, nećemo se zamotavat ::bin-laden::

et, ako pomaže - ja svoju još nisam preuzeo, pa nemam pojma jel se plaća možda nešto dodatno kad se passport preuzima, ako neko ima info nek kaže
Visoki kalibar budale

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #16 on: 08/August/2013 »
Hvala svima,posebno "Joker-u"  ;) .
Nakon što sam odgovrio na nemoguće glupa pitanja bezobrasca DS-160  :rofl: : "podržavate li gerilske trupe" ? , yeah right  :rofl: . Potom sam preko Raiffeisen banke uplatio 240 KM (BAM),čekao 24 h ,posjetio stranicu na kome sam prethodno izradio račun na :
- https://usvisa-info.com/sr-BA/selfservice/ss_country_welcome ,utipkao "broj priznanice za uplatu",zakazao termin za 13.08 u 9:30 h .

Hvala još jednom svima i nadam se da neće bit napada na cijenjenu ambasadu  :D .

 :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #17 on: 08/August/2013 »
Ja sam isto imao zakazan termin u 9 i 30,medjutim dosao sam u Sarajevo ujutru u 6 posto sam iz Banja luke i nisam imao prevoz nego taj da stignem tako rano.Malo sam prolunjao po gradu doruckovao i dosao sam do ambasade u 8 i 30 i reko da sacekam sat vremena do mog termina ispred na klupama.Cim sam dosao momak i obezbedjenja me je pitao kada mi je termin ja mu rekao u 9 i 30 a on meni hajde ti stani u red nema veze sto ti jos nije termin tako da sam ja sve zavrsio u 9 sati.Jos me konzul prozvao prije par njih koji su usli prije mene kada je skontao da sam za brod postavi mi par pitanja i samo rekao na kraju dobili ste vizu doci ce vam DHL-om i to je bilo to.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #18 on: 08/August/2013 »
Hvala svima,posebno "Joker-u"  ;) .
Nakon što sam odgovrio na nemoguće glupa pitanja bezobrasca DS-160  :rofl: : "podržavate li gerilske trupe" ? , yeah right  :rofl: . Potom sam preko Raiffeisen banke uplatio 240 KM (BAM),čekao 24 h ,posjetio stranicu na kome sam prethodno izradio račun na :
- https://usvisa-info.com/sr-BA/selfservice/ss_country_welcome ,utipkao "broj priznanice za uplatu",zakazao termin za 13.08 u 9:30 h .

Hvala još jednom svima i nadam se da neće bit napada na cijenjenu ambasadu  :D .

 :uzdravlje:
Vidimo se Mujka 13.08. ispred ambasade.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #19 on: 08/August/2013 »
Hvala svima,posebno "Joker-u"  ;) .
Nakon što sam odgovrio na nemoguće glupa pitanja bezobrasca DS-160  :rofl: : "podržavate li gerilske trupe" ? , yeah right  :rofl: . Potom sam preko Raiffeisen banke uplatio 240 KM (BAM),čekao 24 h ,posjetio stranicu na kome sam prethodno izradio račun na :
- https://usvisa-info.com/sr-BA/selfservice/ss_country_welcome ,utipkao "broj priznanice za uplatu",zakazao termin za 13.08 u 9:30 h .

Hvala još jednom svima i nadam se da neće bit napada na cijenjenu ambasadu  :D .

 :uzdravlje:

nema na čemu, tu smo da si medjusobno pomognemo... to su uputstva što sam Ja dobio kako to ide, pošto ću i ja, ali malo kasnije da ih slijedim, pošto je meni ukrcaj malo kasnije... a golden ti je pravo lijep brod, bio sam tamo... samo ukoliko se svi jave sa iskustvima znamo kako i šta... samo napred i srećno!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #20 on: 14/August/2013 »
Odobrena mi je viza u Sarajevu. :run:
Uglavnom to je obicna formalnost, malo su me isprepadale neke stavri na forumu, ali sam izgleda bespotrebno brinuo. Gospodja na salteru me je samo pitala: ''Have you ever been in U.S.'' i ''Describe me your job'' i to je to. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #21 on: 28/September/2013 »
koliko se inace ceka na visu!? :(
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #22 on: 28/September/2013 »
Dan-dva. Sad salju postom tj DHLom.
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #23 on: 28/September/2013 »
došao sam do informacije da odbijaju za vizu u sarajevu, inače ja sam prethodne 2 vadio u beogradu, sad pošto je promijenjena procedura sve su prilike da ću u sarajevo, ali malo mi frka, mislio sam da pitam i za B2 valjda mogu konačno... inače, treba da se ukrcavam u barceloni 20.10 pa bih ovih dana trebalo po vizu... jel zna neko o tome nešto?  :hehe: :hmm:

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #24 on: 28/September/2013 »
došao sam do informacije da odbijaju za vizu u sarajevu, inače ja sam prethodne 2 vadio u beogradu, sad pošto je promijenjena procedura sve su prilike da ću u sarajevo, ali malo mi frka, mislio sam da pitam i za B2 valjda mogu konačno... inače, treba da se ukrcavam u barceloni 20.10 pa bih ovih dana trebalo po vizu... jel zna neko o tome nešto?  :hehe: :hmm:

Nije tacno, prijatelj je neki dan dobio pasos sa ovjerenom USA visom.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #25 on: 29/September/2013 »
Odlicno,ocekivao bih duzi period..Hvalaaaa
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #26 on: 12/October/2013 »
samo da se javim, ja sam ipak otisao do beograda i dobio i c1d i b2 na 10 godina kao bonus... posto sam na Carnival-u dobio otkaz, svi koji su imali slicno iskustvo znaju kako se proces odvija, pokupe te ranom zorom iznenada, kazu ti da si terminated pa te spakuju i predaju security agency iz majamija (ako je majami home port) ciji te agent isprati na aerodrom i pobrine se da se ukrcas na avion... pisem ovo sve jer me konzul pitao kako izgleda kada te homeland security sa sve puskama prati na aerodrom, sta si to uradio i tako to... nakon sto sam ja rekao da tako to Carnival radi, da nije bilo nikakvih pusaka i da me radnik privatne security agencije otpratio do aerodroma, provijerio je jos jednom i odobrio mi obe vize  :run: =""  ja se izvinjavam sefu ako sam malo skrenuo sa teme, ali vjerujem da sam isao u sarajevo po vizu da ne bi dobio ni jedne, pa stoga opisujem svoje iskustvo. malo su poostrili kriterijume u sarajevu posli incidenta sa ambasadom pre koju godinu...

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #27 on: 29/March/2014 »
Pozdravi moji mornari.
Prvi ugovor odradjen na dosadnom Island Princess. Treceg maja idem na Grand,tako da moram obnoviti VIZU,koja mi je by the way odobrena na 1 god, i istice u mjesecu Avgustu.
Je li ista procedura kod renewal kao i kod prvog vadjenja ? Moram opet ici na interview ?
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline hairstyle

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
  • Country: Bosnia & Herzegovina
  • Company: Norwegian Cruise Line
  • Recruitment Agency: Safe Cruise Agency
  • Job Title: Assistant Photo Manager
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #28 on: 09/April/2014 »
Pozdravi moji mornari.
Prvi ugovor odradjen na dosadnom Island Princess. Treceg maja idem na Grand,tako da moram obnoviti VIZU,koja mi je by the way odobrena na 1 god, i istice u mjesecu Avgustu. Je li ista procedura kod renewal kao i kod prvog vadjenja ? Moram opet ici na je**** interview ?


Da, bez razgovora nista! Postupak ti je isti kao da vadis vizu po prvi put. Samo imaj sa sobom original LOE sa njihovim licnim potpisom inace ce da ti prave probleme.
Ja juce bila u amasadi, dobila vizu.  :pop:

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #29 on: 10/April/2014 »
Kako rece kolegica,prave probleme s LOE.
Dok im ovi nisu dostavili orginal LOE nisu htjeli poslati visu.
Da fak I am doinn" on this place ?