Author Topic: Viza u Sarajevu  (Read 66611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jaskich

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #30 on: 23/May/2014 »
Okeeeeeeee ista prica org LOE ambasada dobijanje C1/D vize nakon cekanje 2 sedmice da dode iz Napolia...Ono sto me iznenadilo je to da je opet na jednu godinu iskreno ocekivao sam 3 ....eh sad jel moguce da drzavljani BIH traze istu vizu u BG ''
Jer svi Srbi na Caribbeanu koji su radili samnom su imali prvu na 3 godine ??
Hvala svima

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #31 on: 24/May/2014 »
i moja je na 3 :D

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #32 on: 11/June/2014 »
E ovako...ja sam juce bio u ambasadi u Sarajevu. Imao sam original LOE, ali sam ponio i dobro odstampanu kopiju u boji. I tako sam se napravio budala i dao sam im odlicno odstampanu kopiju i niko me nista nije pitao i dobio sam vizu bez problema. Momka prije mene se zezali zbog kopije LOE, ali stvarno kada sam mu pogledao LOE bio je losije odstampan sa dosta linija.
Mnogi su se zalili kako i drugi put vizu dobijaju na godinu dana, ali ja sam je fino pitao da li mogu da dobijem na 3 godine jer se planiram vracati ponovo na brod i ona mi je rekla:''naravno, nema problema''. ;D Tako da ljudi pitajte, nemojte se plasiti i kvalitetno iskopirajte LOE, ne budite stipse. :D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #33 on: 12/June/2014 »
E ovako...ja sam juce bio u ambasadi u Sarajevu. Imao sam original LOE, ali sam ponio i dobro odstampanu kopiju u boji. I tako sam se napravio budala i dao sam im odlicno odstampanu kopiju i niko me nista nije pitao i dobio sam vizu bez problema. Momka prije mene se zezali zbog kopije LOE, ali stvarno kada sam mu pogledao LOE bio je losije odstampan sa dosta linija.
Mnogi su se zalili kako i drugi put vizu dobijaju na godinu dana, ali ja sam je fino pitao da li mogu da dobijem na 3 godine jer se planiram vracati ponovo na brod i ona mi je rekla:''naravno, nema problema''. ;D Tako da ljudi pitajte, nemojte se plasiti i kvalitetno iskopirajte LOE, ne budite stipse. :D
I jesi li na kraju dobio na tri godine ? Je li ti bosanski pasos ili imas mozda i hrvatski ? Jer ja kad sam zadnji put vadila, pitala sam tog konzula i rekao mi je da ne mogu dobiti na vise od godinu, jer je takav ugovor izmedju vlade SAD i BiH, i da cu svaki put kad idem nazad na brod morati vaditi ponovo na godinu, i jos me on sam pitao jel imam mozda neki drugi pasos.
Mozda se nesto promijenilo od tad, bas cu da ih pitam sad kad budem isla ponovo.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #34 on: 12/June/2014 »
I jesi li na kraju dobio na tri godine ? Je li ti bosanski pasos ili imas mozda i hrvatski ? Jer ja kad sam zadnji put vadila, pitala sam tog konzula i rekao mi je da ne mogu dobiti na vise od godinu, jer je takav ugovor izmedju vlade SAD i BiH, i da cu svaki put kad idem nazad na brod morati vaditi ponovo na godinu, i jos me on sam pitao jel imam mozda neki drugi pasos.
Mozda se nesto promijenilo od tad, bas cu da ih pitam sad kad budem isla ponovo.
Nikakav ugovor ne postoji  :neceici:, s obzirom da je to moja struka pa znam, nego je konzul samo htio kulturno da te otkaci. Ljudi i prije mene su dobijali na 3 godine, nego sada nesto se prave pametni, ali treba samo pitati. ;D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #35 on: 25/June/2014 »
Dobro, sve je to ljepo... de ti nama reci jesi dobio vizu na 3 godine ili duze od 1 godine, kao sto svi ostali dobijaju?

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #36 on: 02/July/2014 »
ja sam bio u ponedeljak u Sarajevu, dobio sam c1d vizu na 1 godinu... pitao sam covjeka da li je moguce dobiti na duzi vremenski period i odgovorio je da ne jos, za sada samo na 1 godinu, tako da ova prica da moze dase dobije na duze je smijesna!

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #37 on: 02/July/2014 »
Znaci covek za svaki ugovor treba da vadi novu vizu  ""]]
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #38 on: 02/July/2014 »
ja sam bio u ponedeljak u Sarajevu, dobio sam c1d vizu na 1 godinu... pitao sam covjeka da li je moguce dobiti na duzi vremenski period i odgovorio je da ne jos, za sada samo na 1 godinu, tako da ova prica da moze dase dobije na duze je smijesna!
To je moja prica od novembra 2013, ici cu ponovo iduce sedmice ili za 10-15 dana i ponovo cu da pitam istu stvar, i javim ovdje sta mi je rekao. -()-
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #39 on: 17/July/2014 »
Ljudi nisam mogaop ranije da vam odogovorim zbog problema koje sam naveo u ranijem postu. Sto se tice vize i ja sam je ipak dobio na godinu iako mi je receno na salteru da cu je dobiti na 3. :hmm: Ali ne postoji nikakav dokument na osnovu kojeg je odredjeno da drzavljani BIH dobijaju vizu na 1 godinu, nego je to samo neki njihov strah zbog iskustava iz proslosti. Valjda ce promjeniti tu praksu u buducnosti.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #40 on: 22/July/2014 »
Treca po redu, i opet samo na godinu, isti odgovor ne moze na vise od jedne godine, i meni i djevojka koja je bila prije mene.  :waiting:
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #41 on: 11/November/2014 »
Mali update za Sarajevo, dobio sam C1D na godinu dana opet, ali B1 na 10 godina :D

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #42 on: 12/November/2014 »
Danas sam išla na razgovor za vizu, uzeli su kopiju LOE-a bez problema, ali su naglasili kada budem ulazila na američko tlo da moram imati orginal. Tako da na razgovor slobodno možete bez orginala.

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #43 on: 17/February/2015 »
Pozz svima :) Sutra imam u 9:30 zakazano za vizu. Interesuje me sta mi je potrebno od dokumentacije da nosim ?

1. LOE
2. Pasos ( Orginal ili kopija ?! )
3. Slike 5 x 5

Jel treba jos Help pls :)    :wave: :wave:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #44 on: 17/February/2015 »
Pozz svima :) Sutra imam u 9:30 zakazano za vizu. Interesuje me sta mi je potrebno od dokumentacije da nosim ?

1. LOE
2. Pasos ( Orginal ili kopija ?! )
3. Slike 5 x 5

Jel treba jos Help pls :)    :wave: :wave:

- Druze, ako si popunio D160 na stranici ambasade, i unio odgovarajucu sliku u digitalnom formatu, slika ti ne treba, ali mozes ponijeti za svaki slucaj.
- Pasos? Jel to ozbiljno pitanje? :O Pa nece ti na kopiju pasoša staviti vizu brate mili, nego na original...


Eh sad što se tiče dužine trajanja vize, čovjek gore je bio upravu, samo što to nije nikakav ugovor, nego je to pozicija države u odnosu sa US, Bosna je naravno negdje pred kraj i imamo sreće da ikako možemo dobiti vizu (s obzirom da vehabije pucaju na ambasadu u Sarajevu, a drugi iz Amerike šalju pare IS-u) Imate negdje na stranici ambasade tačan opis svake vize i koliko važi, i za C1D vizu piše da važi 12 mjeseci, a B1B2 120 mjeseci.

Nakon nekoliko odrađenih ugovora, sam konzul će vam ponuditi B1B2 vizu na 10 godina, ali vam konkretno za posao ona ništa ne znači, jer morate imati C1D. Ali po novoj IMO konvenciji svaka kompanija refundira vizu, tako da je jedino što gubite malo vremena da je izvadite ;)