Author Topic: Viza u Sarajevu  (Read 66623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #45 on: 17/February/2015 »
Dobro brate moj prvi mi je put sve na ne znam je*aji ga :) sliku nisam stavio zato i nosim, a trebam li pritati ovaj DS formular i neki govore al sta ga imam printat kad sam ga popunio znaci meni je najbitnije LOE da ponesem i slike i pasos ostalo manje vise ?

- Druze, ako si popunio D160 na stranici ambasade, i unio odgovarajucu sliku u digitalnom formatu, slika ti ne treba, ali mozes ponijeti za svaki slucaj.
- Pasos? Jel to ozbiljno pitanje? :O Pa nece ti na kopiju pasoša staviti vizu brate mili, nego na original...


Eh sad što se tiče dužine trajanja vize, čovjek gore je bio upravu, samo što to nije nikakav ugovor, nego je to pozicija države u odnosu sa US, Bosna je naravno negdje pred kraj i imamo sreće da ikako možemo dobiti vizu (s obzirom da vehabije pucaju na ambasadu u Sarajevu, a drugi iz Amerike šalju pare IS-u) Imate negdje na stranici ambasade tačan opis svake vize i koliko važi, i za C1D vizu piše da važi 12 mjeseci, a B1B2 120 mjeseci.

Nakon nekoliko odrađenih ugovora, sam konzul će vam ponuditi B1B2 vizu na 10 godina, ali vam konkretno za posao ona ništa ne znači, jer morate imati C1D. Ali po novoj IMO konvenciji svaka kompanija refundira vizu, tako da je jedino što gubite malo vremena da je izvadite ;)

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #46 on: 17/February/2015 »
I da jos jedno pitanje jel ima nesto sto trebam znati za taj razgovor sto ce biti ? mislim jel imaju neka pitanja na koja trebam znati odgovor ili je sve rutina neka ?

Hvala unaprijed svima :):wave: :wave: :wave:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #47 on: 17/February/2015 »
Dobro brate moj prvi mi je put sve na ne znam je*aji ga :) sliku nisam stavio zato i nosim, a trebam li pritati ovaj DS formular i neki govore al sta ga imam printat kad sam ga popunio znaci meni je najbitnije LOE da ponesem i slike i pasos ostalo manje vise ?


Moraš ponijeti onu potvrdu, kad popuniš D160 onaj dokument što ti izbaci na kojem ima bar kod, jer im taj bar kod treba da ga skeniraju...

A što se pitanja tiče, ništa posebno, u 99,9% slučajeva čista formalnost, pita te šta radiš, šta si do sad radio, gdje si putovao, jesi bio nekad u US, imaš li neke rodbine tamo i to...

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #48 on: 20/February/2015 »
Sve je proslo ok cak nisam imao taj kod isprintan Najbitnije je imati LOE i to je to :)

Pitanje jedno oko ovog DHL ... Meni dodje na tu adresu pasos koju sam stavio meni tacno "Fra Andjela Zvizdovica 1 Sarajevo , 71000 - " i pokupim pasos ? i koliko imam vremena da ga preuzmem posto nisam iz sarajeva :) ? Pozz hvala unaprijed

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #49 on: 20/February/2015 »
Pasos sa vizom ti dodje u centralu DHL-a koju si odabrao. Odmah nakon sto ti potvrde vizu, dobices mail sa parcel numberom preko kojeg mozes pratiti posiljku. Obicno u roku od 3 dana od razgovora pasos vec bude u DHL-u, iako to mozes provjeriti na njihovom sajtu, i onda imas rok od 30 dana da podignes pasos...

Offline Hector5

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #50 on: 20/February/2015 »
uh super :D hvala na odgovoru... znaci mogu otici po njega sljedece sedmice srijeda cetvrtak :)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #51 on: 09/October/2015 »
jel iko u zadnje vrijeme bio u sa? kako je? gnjave li? pogotovo ako je neko prvi put uzimo, molim vas da napisete nesto

iduce sedmice mi je zakazan razgovor

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #52 on: 10/October/2015 »
Ja sam isao u utorak, samo dao papire, nista me nije pitala, samo rekla pasos sa novom vizom ce ti biti kroz dva dana u Banja Luci,  :clapping: Jos nisam podigao pasos al nadam se da je sad bar na tri ili pet godina, posto me izludi cimanje do Sarajeva. :pad: Samo ponesi sve papire i nemas brige.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #53 on: 10/October/2015 »
odlicno! hvala

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #54 on: 11/October/2015 »
Ja sam isao u utorak, samo dao papire, nista me nije pitala, samo rekla pasos sa novom vizom ce ti biti kroz dva dana u Banja Luci,  :clapping: Jos nisam podigao pasos al nadam se da je sad bar na tri ili pet godina, posto me izludi cimanje do Sarajeva. :pad: Samo ponesi sve papire i nemas brige.

Ako ti je bosanski pasos, bit ce ti opet na SAMO jednu godinu.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #55 on: 12/October/2015 »
Upravu si. Opet je godinu dana. :facepalm: Haos. Al dobro sta je tu je. A sad lagano pakovati kofere i opet nazad :money:

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #56 on: 22/December/2015 »
Ljudi da li neko zna koliko najbrze stigne pasos u DHL?

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #57 on: 22/December/2015 »
Zavisi koji DHL. Meni je stigao isti dan kad sam predala, ali u onaj u Sarajevu... Frendica je čekala jedan dan za BL.

Offline KEnoo

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #58 on: 24/April/2016 »


Jel iko vadio u zadnji mjesec vizu u Sarajevu? Jel jos uvijek postoje problemi? Da znam, da bezveze ne hodam po Bgd :D

Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Viza u Sarajevu
« Reply #59 on: 24/April/2016 »
Isao ja prije mjesec,i sve ko po loju. Zavrsio za 3 minuta,sutradan dobio pasos kuci.
Next year in this time we'll be millionaires