Author Topic: Koliko je sve koštalo?  (Read 4174 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Koliko je sve koštalo?
« on: 30/September/2007 »
agencija 200EUR
karta 550EUR
trening 200EUR
cipele 60EUR
viza 100$ sto je oko 70EUR
fotoaprat 857$ sto sada po nekom kursu dodje oko 620EUR
ljekarski 150EUR
U zagrebu sam spavao 4 noci (trening i intervju) sto je oko 25EUR po noci tj 100EUR sve
prevoz do Zagreba (trening, intervju, ljekarski)  oko 75EUR
prevoz za vizu (znaci jedan dan predam drugi dan idem po nju) oko 110EUR
uvjerenje od policije  oko 15 EUR
isto sa prevodom oko 20EUR

ne racunam hranu i pice sto sam trosio i jos koji usputni troska kao i nesto od odjece sto sam uzeo
takodje ne racunam fotke koje sam radio kao i CV sa prevodom i ostalo

U majami trebate ponijeti novac da prezivite tj dok dojete u MAJAMI za period u majamiju daju vam za hranu svaki dan i imate dorucak i rucak a veceru sami ganjate.


sem toga  

pare za odjecu oko 500$
depozit 500$ vam uzimaju od plate
dalje kada zavrsite prvi ugovor placate kartu nazad

Ako ste blize vasem gradu bolje je tj hocu reci ako ste recimo u dubrovniku odlicno je ali ako ste na aljasci i sl placate puno skuplju kartu jer vi placate prevoz, recimo oko 1000$

dalje placate ljekarski kao i prije 150EUR
pa onda kartu za luku gdje je brod naime opet moze biti u san francisku a moze b iti u engleskoj dakle opet oko 1000$
hotel je takodje vas jer placate ako ostajete u hotelu

svi se zaduze i misle idu da zarade ali morate znati da dok vratite novac a jos idete na drugi ugovor morate imati opet para za 2 karte i ljekraski i sl je po malo scarry ali ako idete samo da bi nesto vidjeli jeftinije vam je uplatiti cruise i otici nego se zezati
niko vam ne garantuje da cete vi zaraditi 50 ili 500$ sedmicno to zavisi od vase prodaje i koliko ljudi kupuju znaci morate nauciti kako izvuci novac amerima to je poenta cijele price
550 Requested action not taken: mailbox unavailable