Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91616 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #105 on: 16/August/2008 »
Hvala Branx za odgovor samo mi jedno nije jasno -()- Ovde si napisao da si na jednom kruzu zaradio 600$ znaci to je posebno od fixne plate e sad ;
Koliko je trajao taj kruz vremenski?I sta si od opreme morao sve da prodash da bi napumpao tu cifru?

Ovo pitam da bih video u mesec dana koliko se moze imati tih kruzera ako si u jednom zaradio 600$ znaci ako je vise kruzera  u mesec dana mozes zaraditi opet  ali ne i ponoviti cifru od 600$ sto je normalno. :uzdravlje:

Markonelije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #106 on: 16/August/2008 »
@PoP zMaY
U pravu si, forum je prepun informacija, velika pomotj oko odlaska, ja eto recimo nisam imao pojma da za fotografa na brodu ne traze profesionalne, pa sam se spremao za neki posao u f&B tj u restoranu.. al eto saznah da mogu da se prijavim za fotografa :)
Enivej, i ja se ovde "obrazujem" na forumu  i takodje moram da kazhem hvala Shefu i ekipi ;D

@dega
Mislim da je negde Branx pomenuo da je taj kruz trajao 12 dana, mada opet bolje nek on potvrdi :)

One more thing:
Preko koje od nashih agencija (iz svih republika bivshe Juge naravno ) je najbolje aplicirati za Image?

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #107 on: 21/August/2008 »
 Meni je prva sedmica prosla i dobio sam 459 dolara (za 7 dana) a nisam vala nesto puno radio prve sedmice, naravno da  sve zaviisi i od toga koliko je ko u galeriji, ali ako jednu sedmicu nisi puno u galeriji, sledecu ces biti a neko drugi nece biti... mislim da je to fer.
Naravno sve zavisi i od broda do broda, nisu svi menadzeri isti, niti je obim posla isti...

Novost je i to sto ti oni placaju let na svaki sledeci ugovor, znaci mi samo placamo kuci kad idemo .. prije su ljudi placali let i na brod pa su radili...sad su uslovi bolji...naravno kome se ne radi naci ce milion mana.


Ako aplicirate preko power empl. za image, provjerite treba li platiti 300 eura... jer neki nisu platili a ipak su otisli u majami...

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #108 on: 21/August/2008 »
P.S. fotografi nemaju baksis  :sprda: vec imas od prodaje procenat... dakle da svake sedmice imam po 400 dolara, to je 1600 mjesec...  a ako hocete na bolji, veci brod, onda se na trenungu u majamiju potrudite, pokazite da ste puni energije, da ste ludi i nasmijani ali da pratite pravila... personality je jako bitan....uradite  finalni test sa barem 90% tacnih... i idete na dobar brod...

Prva tri dana kruza bitno je prodati sto vise pre paid paketa... tu se dobro nabere ako prodate velike pakete, najskuplje (149 i 209 dolara) . . . ostalo su camere, folie, albumi, specijalni paketi , kartice... ma nabere se... jedino ne radis  vjencanja , to rade seniori.. (uglavnom)

Offline alen s

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #109 on: 21/August/2008 »
Pozdrav svim fotografima  sa Carnival Triumpha. ako je neko zainteresiran za posao fotografa na carnivalu  vrlo radu cu mu pomoci nekom korisnom informacijom o placi , radnom vremenu...javite se

Markonelije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #110 on: 22/August/2008 »
Hehe pa evo javljamo se :banana:

@ arwen
Kakav je taj finalni test, na kome moras bar 90% da uradis dobro da bi uleteo na dobar brod? :)
I jesi li siguran da moze da se izvuce preko 1500 zelenih novcanica mesecno? :)
Da li da ja konkurisem preko EP ili u Beogradu za Image? pitalica :embarrased:

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #111 on: 22/August/2008 »
Finalni test u Majamiju ... kad dodjes tamo dobit ces veliku knjigu sa poglavljima koja treba da znas, i jos ce biti pitanja sa prezentacije, o okolisu, zivotu na brodu, fotografiji... sve ces to raditi na treningu... samo odgovori na sva pitanja u knjizi i bit ces spreman za test.

1500 mjesecno, pa nisam siguran ni u sta  ;;;; heheh  ;;;; zavisi koliko traje kruz, koji brod... ali evo javim cim dobijem sledecu platu (za ovu sedmicu)     ako je kruz 4 dana, oonda je vise posla i vise para, nema  odmora, a ako je 7 dana, onda je ok... ako je vise dana onda je manje novca... recimo mi cemo imati dva-tri kruza po 15 dana, i tad ce biti manje kesa...al onda idemo u LA, i tu ce biti puno vise posla i novca pa nadoknadis ove gubitke ovamo... u sustini 1000 ti je zagarantovana...i prodajom mozes navuci jos koju stoju...

Konkurisi za Image preko EP , jer dolaze oni u BG.... Samo se raspitaj kad budete na intervju da li placate agenciji 300 eura

Offline Pipi

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #112 on: 02/September/2008 »
Arwen - na kojoj si kompaniji?

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #113 on: 02/September/2008 »
Pozdrav svima, nisam se dugo javljao, ali sam pratio sta se desavalo na forumu.
Ja sam vec mjesec dana junior photographer na Celebrity Galaxy, i situacija je prilicno teska.
Kruzevi su 10 ili 11 dana, i plata je po kruzu 250-280 USD.

Umjesto 10 ima nas 6, slobodnog vremena nema skoro nikako. Ponekad se ugrabi 2 sata za izaci u grad, i to je to.
Jednom mom bivsem kolegi iz Indonezije je otac umro pre dva mjeseca, nisu ga pustili da ide kuci. Prije 15 dana
je dobio upalu slijepog crijeva, i tada je izasao sa broda u Atini na operaciju, i otisao kuci poslije operacije, 6 dana prije
kraja ugovora.

Drugog kolegu iz Hrvatske su otpustili prije 29 dana i saopstili mu to tek prekjuce, bez ikakvog dodatnog objasnjenja.

Od kompletnog staff-a fotografi rade ubjedljivo najvise (12-14 sati), a najmanje su placeni.



UPDATE:

Kolega iz Hrvatske je otisao kuci, imamo dvoje novih joednok juniora i jednu trainee,
novog menadzera i novog AMS-a. Videcemo da li ce se sta promeniti sada.
Ne brinite za trening u Majamiju, gradivo nije tesko, samo treba da ga redovno pratite.
Rezultati testa nemaju nekog uticaja na to koliko dobar brod cete dobiti, ja sam bio 3. od 17,
imao sam preko 95% overall, testovi i prakticno, ali sam opet dobio slab brod, iz razloga sto im je bio
potreban dobar junior na tom brodu, a isto tako su ljudi sa 80 i nesto % dobili nove i bolje brodove.

Pozdrav svima, pitajte sta zanima, a ja cu odgovoriti cim ugrabim vremena.

I da, imam wireless u sobi :-)

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #114 on: 02/September/2008 »
@pipi : Radim za image.
Za carnival ne znam. Ovamo ti gledaju te rezultate, mada naravno nije to jedino , personality je i sto jako bitan.. nece te poslati na busy ship ako misle da to neces izdrzati..i da, smile cesto...to vole..
Skripta ti ne treba, poslije svakog poglavlja imaju pitanja i odgovaras na to i procitas poslije par puta i prolazis..

Plata...pa kao sto sam i pisao vec, ja se ne zalim, zadnji kruz od 7 dana...500 usd

Odo sad da se spremam radim od 15.30 ...heheh...

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #115 on: 23/September/2008 »

Evo me opet, u medjuvremenu se situacija promijenila na bolje; nova menadzerica pravi jako dobre i efikasne
rasporede, tako da se ima dosta vise vremena, a cesto se desi da radim samo po 8 sati dnevno, 4 ujutru i jos 4 navece.
Plata je i dalje losa, ali ima izgleda da ce od oktobra da uvedu novi sistem, pa cemo vidjeti kako ce biti tada.
Od oktobra opet dolazi novi menadzer, nadam se da ce i on biti OK. Sa Image-om se nikada ne zna, kolegu (senior, 3. ugovor)
su mi neki dan prebacili na Island Cruises, samo su mu navece rekli da sutra putuje i da treba da se spakuje. Dali su mu
60$ za tri dana u Amsterdamu (ljekarski), sto je smijesna cifra, Amsterdam je jako skup, a to dodje oko 40E.
Prosli kruz su nam se stampaci bili pokvarili kada se brod nageo zbog vjetra, produkcija je bila potpuno obustavljena 3 dana,
pa nam je to doslo kao godisnji odmor. Danas sam prodao Canon camcorder od 1200$, pa sam dobio slobodan dan koji mogu
da iskoristim kada god hocu, osim ako nije formalno vece.

Veceras je formalno vece, odoh da se pripremim, imam dvije sesije u restoranu i tri sesije studija, bez pauze od 17 do 24.
 :yahoo: :banana: :run: :moli: :deda:

Offline ld3d

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #116 on: 25/September/2008 »
Pozdrav svima,
Javljam se iz BIH. U Nedelju 28.09. imam interviju za Carnival Photo u Zg.

Interesuju me dvije stvari:

Naime, citajuci miroslavove postove zakljucio sam da je interviju za Image mnogo duzi i komplikovaniji.

Kakav je interviju za Carnival (citao sam i postove djevojke koja je bila vec na jednom ali se i njoj i meni ucinio too easy) ?
Na sta treba da obratimo paznju kod Carnival-a i sta da pripremimo od znanja vezano za ispitivanje o fotosima, kako je bilo na Image-u?

Napominjem da nemam nekog posebnog iskustva pri fotografisanju i ne poznajem opcije i upotrebu aparata Nikon D80, sa druge strane, engleski mi je good.

Unaprijed Zahvalan za odgovore!

P.S. Koliko sam shvatio, Carnival daje fotoaparat fotografu na koristenje, e sada me interesuje dali mi isti i ostaje po zavrsetku ugovora?

Pozdrav!


U zivotu postoji jedno pravilo:
to su dvije stvari:
red, rad i disciplina!!!
 oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #117 on: 02/October/2008 »
Pozz ljudi,
bio sam u Zg 29.09. na razgovoru za fotografa, ali jos uvek mi se ne javljaju, treba li da se brinem ili postoji sansa da se jave jos uvek. Nervozan sam, a voleo bih da znam na cemu sam :(

Prijatelju, evo ti jedan savjet iz iskustva - zovi ih svaki dan, dok ti ne postane jasno na cemu si.
Ja sam ih zvao jednom mjesecno godinu dana, dok me nisu posve zaboravili, ali uvijek su profesionalno odgovarali na moja pitanja, koliko god da sam ih drzao na liniji, nikad nisu prvi spustili slusalicu.

Zovi, zovi, i zovi ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko30

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #118 on: 02/October/2008 »
Zvacu svakako, nego se bojim da ne postignem kontra efekat, vise me je zanimalo da li je normalno to sto jos uvek nista ne znam, mislim, treba li jos malo da pricekam...?

zarkov

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #119 on: 02/October/2008 »
:) tek tri dana...zovi, to i cekaju...a onda ces ti da cekas, mesec dva tri, pet..:)