Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91676 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #120 on: 02/October/2008 »
Zvacu svakako, nego se bojim da ne postignem kontra efekat, vise me je zanimalo da li je normalno to sto jos uvek nista ne znam, mislim, treba li jos malo da pricekam...?

bolje biti dosadan nego zaboravljen  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko30

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #121 on: 03/October/2008 »
Dobio sam ga  :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #122 on: 03/October/2008 »
Dobio sam ga  :yahoo:

Bravo!  :banana:  :run:  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko30

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #123 on: 03/October/2008 »
Hvala, hvala, bas sam uzbudjen, jos da lekarski i sve ostalo prodje kako treba i na konju sam, ovaj, avionu za Miami  :yahoo:

Offline Nikola78

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #124 on: 26/October/2008 »
Da li ide neko na ovaj Image-ov intervju? Trebalo bi da je uskoro u BG-u.

Offline MuadDib

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #125 on: 06/December/2008 »
Pozzz svima i odmah na pocetku da se zahvalim ljudima koji su imali zivaca da nas informisu o poslu fotografa na brodu.

Nikola
 
Ja sam se tek pre neki dan prijavio u EP i nazvali su me i rekli da ce mi javiti za intervju u BG-u i evo jos cekam neku informaciju. Neznam ni za koju je kompaniju intervju. Javi mi da li si bio u medjuvremenu na intervjuu. Posle procitanih postova nadam se da me nece poslati na intervju za Image nego za Carnival, ali necu nista unapred, videcemo. Pozzz josh jednom svima i nastavite pisati o platama i poslu plz, nesto ste zatajili :)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #126 on: 10/December/2008 »
Pozzz svima i odmah na pocetku da se zahvalim ljudima koji su imali zivaca da nas informisu o poslu fotografa na brodu.

Nikola
 
Ja sam se tek pre neki dan prijavio u EP i nazvali su me i rekli da ce mi javiti za intervju u BG-u i evo jos cekam neku informaciju. Neznam ni za koju je kompaniju intervju. Javi mi da li si bio u medjuvremenu na intervjuu. Posle procitanih postova nadam se da me nece poslati na intervju za Image nego za Carnival, ali necu nista unapred, videcemo. Pozzz josh jednom svima i nastavite pisati o platama i poslu plz, nesto ste zatajili :)



EP ce te najvjerojatnije poslati na oba interview pa ako ne prodjes za Image onda ti ostaje Carnival ( oni su obicno nesto manje zahtjevni ).
Tesko je za usporediti...
Place ? Mislim daje vec receno da Image radi samo na procenat dok Carnival photo ima fixnu placu ( bilo je oko $1200.00, nek me ispravi netko ako grijesim ) ali placaju avio karte...

Offline alen s

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #127 on: 10/December/2008 »
tako informacija je tocna. placa fotografa na carnivalu je 1200 dolara, plus kompanija placa avio karte.. ali sve zavisi. mozes zaraditi i do 200 dolara ako slikas i dobro znas prodati vjencanja. moj kolega rumunj imao je duplo vecu placu od menagera, samo zato sto je bio odlican u prezentaciji vjencanja i znao je amerima dvaput prodati istu sliku... :)

Offline baRaba

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #128 on: 11/December/2008 »
Ljudi hvala vam za sva iskustva koje ste ovde prepricali,dugo sam bio u ne doumici: sta uraditi?Prethodno sam konkurisao u ep zaa image ali nadam se da cu uspeti da promenim za carnival,zahvaljujuci vama. Ipak nisam ni ja za to da budem previse navalentan,a jos i da radim na procenat sto je jos gore,jer konstantno si pod pritiskom,i sto je najbitnije ako si se uzajmio,kako da vratis te pare,ako je losa tura,mislim da je carnival bar po tome bolji od image.hvala svima sto ste podelili to sa nama

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #129 on: 12/December/2008 »
Ipak nisam ni ja za to da budem previse navalentan,a jos i da radim na procenat sto je jos gore,jer konstantno si pod pritiskom,i sto je najbitnije ako si se uzajmio,kako da vratis te pare,ako je losa tura,mislim da je carnival bar po tome bolji od image.hvala svima sto ste podelili to sa nama

Slazem se...
Prva stvar koju Image forsira je da budes probitacan ili sto bi rekli " pushy "... To nije za svakoga i vidio sam dosta ljudi koji nisu bili sposobni to odraditi...

Rad na procenat kao foto je zaj... stvar.
Ne mogu opisati koliko sam kose izgubio gledajuci u nebo dal ce nas vrijeme posluziti, dal ce masine izdrzati, dal ce gosti doci u foto galeriju, dal ce nas bilo kakav faktor sprijeciti od zarade... srecom, proslo svrseno vrijeme.
Bio sam u poziciji da sam duzan novac a zarada je bila daleko od idealne tako da znam kakav je to osjecaj.
Nikome ne bi zelio to...

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #130 on: 16/December/2008 »
u Image-u je minimum mjesecno 1200$  za seniora.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #131 on: 16/December/2008 »
u Image-u je minimum mjesecno 1200$  za seniora.

Po zadnjim informacijama sto sam dobio od bivsih kolega je da je Image ( konacno, radili su 5 godina na tome ) uveo fiksne place za sve pozicije, ukoliko zarada po kruzu prijedje fiksnu placu onda se to dobije a ukoliko je niza onda se dobiva garantna lova.
I da su poceli placati avio karte...

Zivjeli !!!

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #132 on: 17/December/2008 »
Po zadnjim informacijama sto sam dobio od bivsih kolega je da je Image ( konacno, radili su 5 godina na tome ) uveo fiksne place za sve pozicije, ukoliko zarada po kruzu prijedje fiksnu placu onda se to dobije a ukoliko je niza onda se dobiva garantna lova.
I da su poceli placati avio karte...

Zivjeli !!!

tako to i treba da bude.

Offline bzvzee

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #133 on: 21/January/2009 »
meni je receno da je plata koju sig dobijes 1250$$
a posle naravno zavisi od tebe koliko se cimas itd..
da se oprema dobija od kompanije i da ti u sustini oni sve i daju, nista ne trebas da nosis svoje   :uzdravlje:
u pitanju je princess

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #134 on: 22/January/2009 »
Princess ima svoje vlastito foto odjeljenje, tako da su uslovi i placa drugaciji.

Image Photo Services je koncesionar na Celebrity, Royal, NCL, Disney, Cunard itd, i
tamo moras da kupis kameru, platis deo cijene uniforme i plata je zavisno od pozicije
od 1000 $ pa navise (trainee ima 600$, junior oko 1000, senior oko 1200, i to je zagarantovani
mjesecni minimum, ako zaradis vise, dobro i jeste, ako zaradis manje, onda oni nakonade razliku.)