Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91186 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #15 on: 20/November/2007 »
Evo sada nam je uletio jedan charter cruise a to znaci nema para nema posla. tj ljudi su iznajmili brod to su neki tajlandjani. Uglavnom ljudi us super i prijateljski nastrojeni ali ne kupuju slike i ne fotkaju se puno.. zasto zato sto svaki par ima 2 fotkica i vido kameru, a vecina njih ima bolje fotoaprate nego sto mi imamo. Tkao da je ovaj kruz skroz slab i tkao reci nista para mozda nesto sitno bude ali bas sitno :)\

Djevojke im izgledaju predivno :) aaaaa
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #16 on: 02/December/2007 »
Evo nesto malo licno ali mislim da to moze svakome da se desi pa eto samo da znate...


Posao fotografa podrazumjeva stalni kontakt sa gostima a kada ste na gangwayu i kada ste junior tada se oblacite u pirata i svakakve kostime i sl, sto znaci da grlite goste sto je nekome zanimljivo kada zagri neku latino ili neku drugu zgodnu djevojku, ali takodje grlite sve ostale stare i mlade...

Naime sta zelim reci... zadnji kruz sam bio dosta na gangwayu u kostimima pa sam i dosta slikao portrete dinning romm itd. naime primjetio sam jednu djevojku koja me prati sa smjeskom i uvjek dlazi na portrete kod mene i ne propusta gangaway sliku sa mnom hajd i to bi sve bio OK da jednom na portretu nije prisla i pitala me da li sam da sam zauzet i da li zelim da budem sa njom.... Eh sada prvo da kazem da djevojka izgleda predivno sto su i ostali potvrdili a to se vidi, a druga stvar djevojka je kao osoba odlicna par u tih par rijeci, sto je tesko kod nas naci lijepu zgodnu duhovitu i dobru... Ok idemo dalje zadnji dan kruza je dosla u galeriju i pitala da li bi mogli da prosetamo tj da pricamo i sl. naime to sve ne bio problem da se radi negdje vani posao, ali u pitanju je bord i pravila su stroga nikakav kontakt sa gostima osim u poslu i nravno mozete pricati sa gostima i setati ali kontakt fizicki ne, jer ako Vas neko vidi to nije dobro.... Naime nakon njenog pitanja sam pricao sa menadzerom i objasnio situaciju da ne zelim nista vise osim da popricam sa njom i sl... i menadzer se slozio sa tim uz napomene o pravilima i td.

Naravno na kraju je ocekivala vise od samog razgovora (ne mislim na spavanje sa nekim, vec na zagraljaj, poljubac i sl), jer mi je rekla to i pitala da li bio problem ako to uradi, naravno pravila su takva da to nije dopusteno...

Uh al ja pisem kao dnevnik ovo, uglavnom poenta toga je da je djevojka prelijepa, i dobra i drago mi je sam je upoznao, ali mozete si zamisliti kako to izgleda kada stojite sa nekim ko VAm se tako dopada i pita Vas za poljubac a VI morate da odbijete.....   :(

SAmo da znate bolje je mozda na vrijeme se povuci..
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #17 on: 02/December/2007 »
Evo od stare ekipe ostaje samo BM senior i ja ostali su novi tako da je

novi senior iz hrvatske
takodje senior 2 iz hrvatske
momak koji je bio 2 mjeseca junior sada je postao senior
i ocekujemo novog AMP i AMS i 2 juniora

u sustini novi ljudi pa im sve moras objasniti i pokazati.... prilicno nezgdono da se veliki broj ljudi mjenja

posto sada imamo 3 seniora na brodu to znaci da za mene mjesto seniora nema... jer sva trojica idu u junu kuci.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #18 on: 04/December/2007 »
Zanimljiva svar je da photoshop znam bolje od managera na brodu jer mu pokazujem neke stvari, kao i ostalima, tako da bi postao neka visa pozicija tebas da imas neke druge stvari...


Cimer mi je otisao na odmor pa mi je dosao drugi, a po zakonu ko ej stariji na brodu tj ko je dosao prije uzima krevet dolje, tako da je to puno bolje neko biti na spratu
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #19 on: 04/December/2007 »
Evo za sve fotografe koji su na brodu

Na stranici http://www.koncept2001.hr mozete da pogledate i posaljete svoje slike za izlozbu a nagrada za najbolju fotografiju je besplatna karta do Majamija.


Ja cu vidjeti da posaljem svoje fotke, samo mi nesto ne radi internet u kabini.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #20 on: 04/December/2007 »

Cimer mi je otisao na odmor pa mi je dosao drugi, a po zakonu ko ej stariji na brodu tj ko je dosao prije uzima krevet dolje, tako da je to puno bolje neko biti na spratu

Ja sam se toliko ulijenio da sam ostao na gornjem krevetu ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #21 on: 06/December/2007 »
Kruz na kome smo sada je skroz los jer su vecinom neki penzioneri sa diamond, platinum karticama a to znaci da ima je ovo vec ko zna koji kruz kao npr. 25-i ili vise ili manje kruzeva su imali.

Stalno se zale na nesto i hoce dzabe a zale se na sve nije vazno da li je to bar ili ko drugi.

GAngway je skroz los nikao target da postignemo a bude nas i 4 napolju.

Portreti su takodje slabo prodavani i rijetko ko hoce da se slika.

Najveca stvar je 3 formal night a to je uzas samim tim jer ne zele da se slikaju, a tek da ih slikas 3 puta u dinnig roomu, i da postavljas sva studija kao da je najbolji kruz.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #22 on: 06/December/2007 »
OVako da malo pojasnim sta je sta

Gangway


LJudi izlaze u luci i vi morate da ih slikate a li to vam ide kao na pijaci (kada cujete na pijaci svjeze voce kupoite ovdje i sl) tako vam je i tamo morate biti glasni i ustvari ih nagovoriti da se slikaju. Sto bi moj kolega rekao svaki put kada izadje na ganway "kokice, kostice... zanimacija", jer to vam izlgeda na neki nacin slicno :)

Cudna stvar je kod amera jer oni sve nesto nece da se slikaju a kada ih uslas onda dodju u glaeriju poslije i traze svoju slike gdje je slika....
 
Kos gangwaya je specificno sto se slika svaki izlazak i onda neko od fotografa oblaci kostim, zavisno da li ste na aljasci ili na suncanim karibima imate razlicite kostime




Embarcation

Kada pocinje kruz iamte home port i tada vam dolazi novih 2000 vise ili manje ljudi (ovisno o brodu i kruzu)
Tu slikate na ulazu u brod, ali u sustini je to par sati



Portreti

Portreti se rade u studijima ali u stvari je to montazni studio koji postavljas u centralnom dijelu gdje svi prolaze i psotavljas rasvjetu, pozadinu i td. Na formal nightu je to 5 studija cak



slika je preuzeta sa interneta a u sustini to izgleda drugacije od broda do broda

Dinngin room

stvar koju fotografi ne obozavaju. Jednostavno vi morate da slikate ljude dok jedu tj ne sliakte ih sa hranom ali oni jedu i vi prilazite onda oni prekidaju sa jelom da bi se uslikali za stolom....... nekada je to lako nekada ne. A pogotovo kada se radi grupni snimak pa vam onda nekada bas znaju zezati a vi cekate i gubite vrijeme.



slika je preuzeta sa interneta a u sustini to izgleda drugacije od broda do broda
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #23 on: 08/December/2007 »
Napokon sam sredio konekciju u kabini pa je lakse lezati i biti na internetu


inace sta treba da se uradi

otici u internet  cafe i ukucati u wifi svoju mac IP mrezne karte i kreirati nalog
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #24 on: 08/December/2007 »
Napokon sam sredio konekciju u kabini pa je lakse lezati i biti na internetu

inace sta treba da se uradi

otici u internet  cafe i ukucati u wifi svoju mac IP mrezne karte i kreirati nalog

Koliko ti je daleko kabina od internet cafe-a?
Kod mene je razlika nekoliko deck-ova, i sumnjam da bi to i teoriski islo.
Doduse, cuo sam da na nekim brodovima svaka kabina ima internet prikljucak.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #25 on: 08/December/2007 »
Svaka kabina ima svoj prikljucak i ima terminal ali ti terminali ne rade nego ide sve preko laptopa

550 Requested action not taken: mailbox unavailable

jasmina

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #26 on: 14/December/2007 »
Lijep pozdrav svima!

Ja vec dvije godine radim kao fotograf za Image, trenutno sam u poziciji AMS (assistant manager of sales)....bas sam razmisljala kako bi bilo dobro imati ovako nesto i pojma nisam imala za ovaj forum...u biti, zelim vas samo pohvaliti, ovo sto radite je nesto sto u vrijeme kada sam se ja pridruzila Image-u nisam mogla naci....bas sam ostala paf, kako bi se to reklo....bravo!!!

I mali dodatak za sve buduce fotografe....samo naprijed...svaki pocetak je tezak, za nekoga vise, za nekoga manje...ja jako volim svoj posao, iskustvo koje sam stekla je jako tesko opisati, morat cete mi vjerovati na rijec....i onako, ako moram izdvojiti sto cini razliku u poslu, rekla bih, da to nisu brodovi ili cruise linije nego ljudi s kojima radite...vas je u prosjeku sedam, i to su ljudi koji ce 6 mjeseci biti vasa obitelj...vjerujte mi, oni su ti koji ce igrati jako veliku ulogu u tome kako se osjecate...i za kraj....samo naprijed, ceka vas jedna velika pustolovina....

 :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #27 on: 15/December/2007 »
Ja bih samo dodao da okolnosti i atmosfera u kojoj covjek radi najvise zavisi od toga kako ces se TI postaviti prema njima.
Svaki covjek sam bira u kakvu ce perspektivu staviti ljude i stvari oko njega.
Ako mislis da je covjek sa kojim radis problem - onda on to zaista i jeste, a ako mislis da je covjek sa kojim radis toliko nesposoban i narrow-minded, da je za njega boravak na brodu vrhunsko postignuce, onda ce biti tako.
Dakle, sve ovisi o tome kakvu perspektivu covjek zeli odabrati da mu bude "realnost" tj. "stvarnost".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

jasmina

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #28 on: 15/December/2007 »
Za buduce fotografe....
Kada jednom krenete sa prvim ugovorom, nemojte pokazivati stav u smislu da ste radili ovo ili ono prije, ili da ste vi diplomirani sto vec...kada dodjete na brod, vi pocinjete ugovor sa trainee ili junior pozicijom...i kada jednom stupite na brod, pocinju neka druga pravila koja ce vama u 80 % slucajeva ,(nemam pojma kako sam izvukla ovaj broj), biti nova i teska....nama, vec ustaljenom timu je jako bitan prvi dojam...kako se ljudi postave...mi smo potpuno svjesni da vi mozda nikada niste drzali fotic u rukama...i da vam engleski nije prvi jezik....i da ste mozda prvi puta otisli iz Hrvatske, ili bilo koje druge zemlje...iz iskustva vidim da je postotak ljudi koji su bili fotografi prije nego su stupili na brod vrlo mali...dakle, nemojte da vas to zabrinjava...ali pokazite volju da zelite nauciti i da zelite raditi...mi nismo tamo Janet ili netko iz Image-a pa da trebate paziti na svaku rijec koju govorite...mi smo netko tko ce raditi s vama sest mjeseci, i tko ce skupa s vama ogovarati amerikance kako su ponekad tupavi da vam jednostavno nije jasno, i mi cemo s vama ici cugati u crew bar jeftine Corone (1$)....da se zastitim, ne govorim da su svi ameri tupavi, ali da li su vama pitanja poput : kamo ide ovaj lift, te da li dvd player treba biti upaljen da bi gledali vas dvd, normalni?! Tako da cete imati "plenty of time" smijati se covjecanstvu kao takvome.....da se vratim na prvi dojam....jedan od mojih juniora me njegov prvi tjedan pitao da li on moze donijeti sebi stolicu iza blagajne, jer i na takav nacin moze posluzivati goste....isto to je pitao i na gangwayu kada je slikao goste kako silaze s broda....kada sam shvatila da je on mrtav ozbiljan, nisam bas bila impresionirana....budite ono sto jeste...ja o fotografiji pojma nisam imala prije broda, a sada obozavam svoj posao i smatram da ga radim odlicno....Miroslave, sretno s ostatkom ugovora...koliko sam shvatila, ti si tek poceo...ako imas bilo kakva pitanja, a to vrijedi za sve ostale, javite se i pitajte....
Ja pocinjem svoj cetvrti ugovor pocetkom prvog mjeseca, tako da sam sada na zasluzenom odmoru...

Puse!

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #29 on: 15/December/2007 »
hvala jasmina, inace ovo je moj treci mjesec...
mozda sam i cuo za tebe , a mozda i znas momke iz hrvatske, mario iz senja je moj cimeri dario iz koprivnice.
Sada smo na brilliance-u, presli smo atlantic a zadnjih 15 dana radimo bez par ljudi a nedostaje nam AMS...
Drago mi je da si se javila i sigurno je da mozes vise da napises od mene ali eto ja pokusavam pomoci koliko
mogu a i sama znas da je svakome ko je dosao na brod prvi dojam i prvi mjesec uzas dok se prilagodi.
Tako da sam kao dnevnik zivota na brodu prenosio kako sam se osjecao i sta se radilo.

Evo jos jedna stvar za sve fotografe, naime posto sam vise u podrucju kompjuterske tehnike kod nas u labu sam
popravio kompjutere tj samo ih malo softwerski sredio da bolje rade, dalje kod managera je HDD pokvaraio se sa
svim vaznim podacima i niko nije htio da privhati to da radi tako da sam ja prihvatio i uradio repair i restore
podataka trajalo je ali je uspjelo i vratio sve podatke ,a iz znatizelje na kraju sam pitao menadzera da li je to
sada neki bod za mene jer ipak to sam uradio za kompaniju rekao mi je da to nesto puno njima ne znaci 
jedino primjete ako zaradis puno para u stvari da bi ste napredovali poterbne su neke druge stvari i nesto sto moras da radis kroz fotografiju i prodaju istih. Naime ja vise volim raditi u labu printati i raditi tehnicke stvari nego prodaju a oni koji
su bolji u prodaji i znaju se snaci u tom dijelu i sl napraduju brze koliko sam mogao da vidim i koliko su mi napomenuli...
550 Requested action not taken: mailbox unavailable