Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91756 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Frankopan

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #165 on: 22/August/2009 »
A kakve su šanse za dobiti posao?
Uzmi u obzir da nemam nikakvog iskustva u tom području,
ali mogu sa sigurnošću reći da dosta stvari o tome znam-
Što je to pixel,optički, digitalni zoom,...,kako slikati u različitim uvjetima...
Jeli to dovoljno? -()-
pošto kapulica baba?

Offline JustChillin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #166 on: 02/October/2009 »
Molim za pomoc jer ne mogu naci odgovor iako sam procitao sve postove vise puta  ""]]

Dali nosis svoj vlastiti aparat od kuce ili dobijes isti od poslodavca, te dali mozes kupiti isti "na crtu" kad se vec ukrcas, kao sto je slucaj sa uniformama??

Hvala unaprijed!
Qui audet adipiscitur

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #167 on: 02/October/2009 »
Koliko ja znam ako ides preko Image-a imas obezbedjenu opremu.... Image posluje na Royal Caribbean, Regent, Island, Cunard, Celebrity, Azamara i NCL kruzerima

Offline JustChillin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #168 on: 03/October/2009 »
Kako veliki šef navodi;

IMAGE is the world’s largest Cruise ship photography company.
 
IMAGE employs more than 500 staff members to work onboard over 43 ships located in multiple locations around the world.  We operate the Photography Department on eight lines including industry recognized leaders such as Royal Caribbean, Celebrity, Norwegian, and Cunard.
The experience gained while working with IMAGE will provide you with enough knowledge, experience, and savings, to open your own business or studio once you have committed to working for IMAGE.

All IMAGE staff must:
   •   Have 2 or more years of photography experience
   •   Live and work onboard a cruise ship for 6-8 months
   •   Pass a medical exam
   •   Meet the requirements of our pre-employment testing and interviewing
   •  Purchase a personal Nikon SLR camera body at cost from IMAGE once onboard


Dali neko zna koliko koshtaju Nikon SLR camera bodies koji se mogu kupiti za rad kad si vec onboard???
Qui audet adipiscitur

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #169 on: 03/October/2009 »
Najjeftinije Nikonovo telo ti je oko 400 evra (D sa cetvorocifrenom<noviji> oznakom i D sa dvocifrenom). Mada koliko sam ja informisan mnogi koriste srednju dslr klasu (D trocifrena oznaka) to je skuplje. U principu mozes da poneses svoje telo, ako nemas ja ti preporucujem da kupis tamo posto npr ono sto je kod nas 400 evra kod njih je 400 dolara... U Bosni su sigurno i vece cene posto nemate predstavnistvo Nikona...

p.s imas i opciju polovnjaka ali to ti ne preporucujem posto kod nas ta klasa se koristi za slikanje svadba, i prodaje se pred promenu zavese koja sledi posle 100.000 fotki, isplativije uvaliti nekom neko platiti ovlasceni servis... Ako ides do Beograda imas Foto berzu, tu ima svega i svacega od polovnjaka, moze da se naleti na dobar komad za umerenu cenu

Najjeftinije telo koje mozes da poneses je Nikon D80, objektive i foto-rasvetu ti obezbedjuje kompanija. Mozes je i ti kupiti sto je preporucljivo posto kompanija ti daje ne tako dobre, sa kojima ces morati da se snalazis. Oprema se mozes kupiti i kod njih, to ce ti se odbijati od plate kao i uniforma. Plata je dosta manja nego ranije (prepolovljena) sada je u rangu oko 1000$ (+/-200$, Image-Royal Caribbean)... Prvi ugovor ce ti u trenutnom stanju biti veoma malo isplativ (oprema, provizija agenciji, lekarski, viza, avio-karta).

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #170 on: 06/October/2009 »
Ja sam preko kartice kupio SLR Pentax sa objektivom 18-55mm za $400.
Ne znam koji drugi objektiv bi ti trebao ... -()- moj je sjajan i za portrete.
Upravo mi je stigao i tele-foto zoom objektiv (50-400mm),, platio jos $400.

Steta je jedino sto se ne mogu igrati sa tim stvarcicama dok se ne vratim doma.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #171 on: 06/October/2009 »
Objektive i opremu oni obezbedjuju tako da o tome ne treba da razmislja...
Uglavnom po brodu se nosi Nikkor 50mm-200mm, manji 28mm-50mm objektivi samo za studio ili za dining room tj. gde je potrebno pribliziti se gostu. 400mm je vise za prirodu ili sport tj. gde je potrebno biti udaljen od mete tako da je ovde neupotrebljiv.


Offline JustChillin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #172 on: 14/October/2009 »


Ljudi, extra ste...
Odgovori precizni i na vrijeme, ma svaka vam cast...

E, kad smo kod pitanja, zna li iko za agenciju
http://www.ocean-images.com/online/page.php?P=15

Iskustva, dali je za preporuciti itd....

Pojasnjenje: Ja, istovremeno sa svojom suprugom, planiram aplicirati za posao photographera i u dilemi smo preko koje agencije da trazimo zaposljenje...
- Image je svjetska najjaca firma za onboard photographers, placa malo niza i kupujes sebi opremu (koja ti ostaje pa je ok)
- In-house photographers, za firme poput Princess-a, zagarantovana placa maaaalo visa nego u Image-a, te ne kupujes opremu nego je "zaduzis" po dolasku na brod i "razduzis" pri povratku = puno ljudi koristi istu opremu pa je to malo ??? Ali im je plata "on the long run" isplativija.
- www.ocean-images.com   So far no data...



Zahvaljujem avansno!!!! :embarrased:
Qui audet adipiscitur

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #173 on: 23/October/2009 »
Da li i ti trebas na inrervju za photographa!?Sto se tice posla,mislim da nije lose,kako sam cuo.Plata je nekih 1200$,a ostalo je za*****ancija..Mislim radi se ali..

Ne trebam ici, ali me to jako zanima i dosta znam oko toga. Svaku agenciju koju sam kontaktirao prvo sam pitao za poziciju photographa, ali mi svi uvek kazu da to trenutno nije u ponudi, i naravno uvek mi ponude poziciju ass.waiter ili nesto slicno. Na kraju sam prihvatio poziciju ass.waitera jer mi je dosta cekanja, skoro godinu dana se natezem sa raznim agencijama cekajuci da se otvori pozicija za photo depart. ali nista...

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #174 on: 24/October/2009 »
Gde se odrzava taj intervju?
Daj detalje...

Sa EP-a:
ZAGREB   - HOTEL "I" - 31.10.2009 - 8:00 - PHOTOGRAPHERS ONLY - IMAGE PHOTO SERVICES, Inc.
Mislim da traze "Junior Photographers"
Javi se u EP, imaju predstavnistvo u Subotici, kontakt detalje imas na sajtu EP-a.
:run: :plovim: :run:

Offline bella

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #175 on: 31/October/2009 »
Ljudi nemojte bit ludi ako mislite da je fotograf na brodu nesto pametno, e onda se grdo varate,, na carnivalu biti fotograf to je najvece xxxxxx kaj se moze bit na brodu.
Ako neko treba detaljniji opis nek mi se slobodno javi sve cu mu objasnit.
Ja sam bio fotograf na carnivalu to je ziva mizerija od posla, na nekakve tip da cete dobit osim place ,, to zaboravite.
Noge ce vas bolit xxxxxx od stajanja svaki xxxxxx dan bar 10 xxxxxx sati cete stajat , a da nepricam kad cete slikat vani na gangwayu onda cete se przit na suncini po 4 sata svaki dan, a po jos ako dobijete brod poput victory pa imas 6 portova u 7 dana pa da vidis przenja na suncu.
To je xxxxxx poso ima toliko boljih poslova na brodu od toga..
Pa te manager jeb.. svaki dan da nisi dostigo target za taj dan..
Dan ce pocet ovako u 7i30 pa do sve 12 navece kad cete zatvarat galeriju.
Neznam ako vam ovi tamo u u uspinjaci ili employment poweru prodaju bajke, kao sto i prodaju kako je to dobar poso, a u biti najvece xxxxxx koje se moze imat na brodu..
Uglavnom poso je moljakanje i vucenje gostiju za rukav da se slikaju i pogotovo kad slikate dining room kad bagra jede,, najrade bi vas gadali sa vilicima kad vidi fotografa,, tako da nemojte se zavaravat.. xxxxxx..
Ima boljih poslova na brodu poput gift shop, entertainment  itd...

*****************************************************

xxxxxx = cenzura Sefa Foruma

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #176 on: 31/October/2009 »
@bella, opis tvojega iskustva na kruzerima je dobrodosao na ovome forumu.

However, tvoje komunikacijske sposobnosti i nacionalizam su neprihvatljivi.  :ban:

Par retorickih komentara:

  • Ako mislis da si sposobniji za neki drugi posao, zasto si jos uvijek fotograf na brodu?
  • Zbog cega bi Amerikanci bili "bagra"? Kako se onda zovu oni poput tebe koji rade za Amerikance?
:ban:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #177 on: 03/November/2009 »
Moj prijatelj je fotograf na Carnvalu vec 3 godine i nikad nisa lose nije rekao za tu poziciju.

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #178 on: 04/November/2009 »
Evo mene agencija želi svom silom strpat u photo ! Iskreno preveliki su mi to troskovi makar kompanija plaća kartu do Miami-a ...  S jedne strane me i zanima to al idem ja rađe prema assistant waiteru ... za sad pa da vidimo ! možda sam lud al vidjet ćemo ...  ""]]

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #179 on: 04/November/2009 »
Pih.
Kad bi mene agencija htela po svaku cenu, ne bih imao nikakve dileme da li da odem ili ne.
To ne bih smatrao poslom uopste.