Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91709 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #195 on: 04/February/2010 »
Ocean Images!!!!....da li je neko cuo nesto u vezi ove kompanije koja zaposljava fotografe i za koje kruzerske kompanije oni rade, kakve su plate i uopste info o njima. Trebao bi uskoro intervju da imam preko skype.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #196 on: 04/February/2010 »
tema je mrtva jer je skoro sve vec ispricano u prethodnim postovima, tako da sumnjam da ima nesto novo da se napise sto se tice ove teme....posao ni jedan nije lagan to cisto informativno da se zna, pa tako ni fotografski :) iskustvo uvjek dobro dodje, i naravno da valja staviti u CV da znas raditi photoshop :) iako je njima najbitnija portretna fotografija , al sve sa strane, svi kursevi i znanja ti mogu samo pomoci da dobijes posao, nikako ne mogu odmoci :)

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #197 on: 02/March/2010 »
Pitanje: Ako teoretski dobijem posao i za Image i Carnival :D -  nikako da skuzim koji je bolji.
Navodno Image daje 700usd+postotak od prodaje, a Carnival daje fiksno 1200usd?
Znam da sve ima svoj plus i minus. Mozda popusim na jednom pa necu ni imati izbora.
Ali osjecam da bi me svi htjeli da radim za njih  :rofl:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #198 on: 10/April/2010 »
jel zna netko koji fotiči si na carnivalu?
reko mi je tom u EP da su nabavili Nikon d300 sad gledam da je to digital.
Jako sam se razveselio ako je to istina, glupe role odlaze u prošlost.

nema više rola po đepovima, gubljenja filmova, užurbanog mjenjanja role, slučajnog otvaranja poklopca da bi svatio da si osvjetlio film, menadžera koji se dere na tebe zbog toga,  aahh to bi bio raj na zemlji  :party:

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #199 on: 19/April/2010 »
Ocean Images!!!!....da li je neko cuo nesto u vezi ove kompanije koja zaposljava fotografe i za koje kruzerske kompanije oni rade, kakve su plate i uopste info o njima. Trebao bi uskoro intervju da imam preko skype.
ja sam čuo samo da su bolji ob jbnog Image-a..kako si došao u kontakt s njima?ja sam im poslao biografiju,gje sam spomenuo već ship experience sa Image-om,međutim nisu mi se javljali??
ajde piši šta se dešava na ovu temu i kako si kontaktirao,ti njih,oni tebe,jesi prošao intervju,jesi počeo raditi,i sve te stvari..mene baš baš zanima OI...Hvala unaprijed i sve najbolje

Hej svi dobri ljudi!!!

Zavrsila sam dva ugovora kao photog za Image i dala otkaz (naravno). Sad bih trebala dobiti posao (opet) fotografa ali za Ocean Images. Ima li iko ko mi zna reci nesto o kompaniji, uvjetima i sl...
Koliko znam, dosta ljudi je iz Image-a preslo u Ocean Images.... ljudi javite se molim vas!!!

Hvala!
ej ćao,da ti kažem,i ja sam bivši Imageovac,nikad više raditi za njih!
nego,i ja sam baš zainteresovan za OI,pa imaš li kakvih info o njima?ja sam im se prijavio preko njihovog web sajta,imam i tog ship experience,ali nisu me kontaktirali...Ajde piši jesi saznala išta novo?šta se dešava?
ćaos
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #200 on: 20/April/2010 »
ja sam čuo samo da su bolji ob jbnog Image-a..kako si došao u kontakt s njima?ja sam im poslao biografiju,gje sam spomenuo već ship experience sa Image-om,međutim nisu mi se javljali??
ajde piši šta se dešava na ovu temu i kako si kontaktirao,ti njih,oni tebe,jesi prošao intervju,jesi počeo raditi,i sve te stvari..mene baš baš zanima OI...Hvala unaprijed i sve najbolje
ej ćao,da ti kažem,i ja sam bivši Imageovac,nikad više raditi za njih!
nego,i ja sam baš zainteresovan za OI,pa imaš li kakvih info o njima?ja sam im se prijavio preko njihovog web sajta,imam i tog ship experience,ali nisu me kontaktirali...Ajde piši jesi saznala išta novo?šta se dešava?
ćaos

haha bivši imageovci  :haha:
i ja sam bio s njima, nebi više nikad.

Ako vas zanima moj jako dobar prijatelj je menadžer za Ocean Images, bio je samnom radio za Image, baš mi treba poslat email kontakta za hrvatsku koji zapošljava za njih, ako ne upadnem za carnival i ja ču možda tamo.
kad mi se javi dat ču vam kontakt za HR.

Evo informacija direktno od čovjeka koji radi za Ocean Images, plača je comission based, znači nema fixne plače, oni plačaju karte za letove do broda i sa broda, ti moraš kupiti svoj fotoaparat kao i za Image i uniformu.
Kaže da je drugačije nego Image, da imaju bolji pristup, više osobniji.
Ali da je i dalje plača na bazi comission-a znači nema garancije kolika če bit zarada.

Napisao je da je plača najnižeg fotografa bila za 10 dana 400$-500$, ne javlja mi se več danima, valjda je na godišnjem ili nema vremena, pitao sam ga za kontakt u HR.

Sad eto treba stavit sve na stol i vidit jel se to nekom sviđa, uvjek postoji taj rizik zbog comission-a oče li bit zarade, to sam mrzio kod Image.

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #201 on: 21/April/2010 »
S menom na treningu je bio bivsi Oceanovac (dva ugovora) koji zeli postat Imageovac i sad je vec na brodu i kaze da mu je dosta bolje nego prije sa OC pa se ti sad misli. Sve je relativno. Uzdravlje :uzdravlje: ja iden 25 na brod pa vam javim sta mislin iz prve ruke.  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #202 on: 21/April/2010 »
To je ono - trava je uvijek zelenija negdje drugdje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #203 on: 23/April/2010 »
Eto prvi preliminarni intervju preko tl. sa Tomislavom je obavljen i nisam zadovoljio sa znanjem negleskog. :nono: Sve ostalo je perfektno ali en JOK. Tomislav je rekao da ce septembru biti opet int. pa do tada da ucim en  :) pa da se javim. Eto pa vidimo se u septembru. Hvala svima na savjetima.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #204 on: 24/April/2010 »
Eto prvi preliminarni intervju preko tl. sa Tomislavom je obavljen i nisam zadovoljio sa znanjem negleskog. :nono: Sve ostalo je perfektno ali en JOK. Tomislav je rekao da ce septembru biti opet int. pa do tada da ucim en  :) pa da se javim. Eto pa vidimo se u septembru. Hvala svima na savjetima.
preko tl? šta je to?

pa ajde nauči malo taj engleski, isplati se, za par mjeseci se da naučiti ako imaš bazu.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #205 on: 26/April/2010 »

Preko "TEL".  Idem tri puta sedmicno na casove jedan na jedan pa valjda cu nauciti dovoljno ako tako budem bar dva ti mjeseca. Trudicu se mada u pocetku i nije meni bas neka lova za fotografa obzirom da ja ima solidno posla i kod kuce ali drugi treci ugovor mi se vise vidja. Proslo mi je do sada skoro 11 godina kao fotograf, TV snimatelj pa sam sad opet na istom. Minimalna zarada tj. dovoljno da se prezivi. Da sam tri godine proveo na brodu sad bi bio ... ih.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #206 on: 26/April/2010 »
Preko "TEL".  Idem tri puta sedmicno na casove jedan na jedan pa valjda cu nauciti dovoljno ako tako budem bar dva ti mjeseca. Trudicu se mada u pocetku i nije meni bas neka lova za fotografa obzirom da ja ima solidno posla i kod kuce ali drugi treci ugovor mi se vise vidja. Proslo mi je do sada skoro 11 godina kao fotograf, TV snimatelj pa sam sad opet na istom. Minimalna zarada tj. dovoljno da se prezivi. Da sam tri godine proveo na brodu sad bi bio ... ih.
pa početna plača za foto je 1200$ al moraš računat i na bonuse i proviziju od prodaje, tko je snalažljiv če natuč do 1500$ mjesečno, ja sam znao prodavati albume za fotografije i natuč barem 50$ tjedno samo na njima extra, pa onda slikaš vjenčanje pa prodaš dobar paket i opet dobiš bonus.
Evo tsunami je na princess i kaže da zarađuje 1800$ s bonusima :)
To je i moj plan


Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: fotografi - op?enito
« Reply #207 on: 27/April/2010 »
Na carnivalu imas 1200$ fiksno i nema nikakvih bonusa.. no;;;  b00/ To je cijela plata.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #208 on: 27/April/2010 »
Na carnivalu imas 1200$ fiksno i nema nikakvih bonusa.. no;;;  b00/ To je cijela plata.
kako nemaš, od prodaje albuma i paketa za vjenčanje,ako se prekorači target za taj cruise?
Evo u ageniciji isto kažu da ako se postigne "target" isplačuju se bonus zajedno s plačom.

peanutz

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #209 on: 27/April/2010 »
tsunami1984 mi rece i da se retusiranje slike dodatno naplacuje pa imas i tu dodatnu kintu...