Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91780 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #210 on: 27/April/2010 »
tsunami1984 mi rece i da se retusiranje slike dodatno naplacuje pa imas i tu dodatnu kintu...
eto bonusa na sve strane, samo treba biti dobar prodavač, isto kad slikaš vjenčanje mladenci ako su slike dobre ostave 50$ napojnice, ipak im je medeni mjesec  :uzdravlje:
a ja i tsunami1984 čemo lako postat kolege  :yahoo:

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #211 on: 02/May/2010 »
eto bonusa na sve strane, samo treba biti dobar prodavač, isto kad slikaš vjenčanje mladenci ako su slike dobre ostave 50$ napojnice, ipak im je medeni mjesec  :uzdravlje:
a ja i tsunami1984 čemo lako postat kolege  :yahoo:

Na Princessu bonusi su najvise od prodaje slika, a zatim DVD, mada DVD bonusi su jako maleni..

Evo bonusa za zadnja 4 kruza :

130 $
190 $
240 $
140 $

kruzevi su po 10 dana.

Bitno je da se radi timski, da se push-a sve zivo, da svi rade dobro, da se prave slike, KVALITET na prvom mjestu, prije kvantiteta..

Princess nema puno vjencanja jer su putnici sve stari ljudi, zato je zivot malo laksi, easy life, opusteniji jako, i nema puno problema na brodu.

Ja ocekujem na Island da dodje jedan trainee iz Srbije, pa cu bar imati drustvo u Photo DEPT :)

Ako neko dolazi ovamo pleas neka ponese 2 litre rakije, platicu mu nije nikakav problem :)

Jos ovaj kruz na Karibima i selimo se na Aljasku , pa cemo da vidimo kak ce tamo biti, sto se tice trenutnog stanja, ja sam PREZADOVOLJAN..
Fixno mi je 1200 $, plus bonusi, pa nije lose jel da ? :)

Ako neko ima nekih pitanja neka se javi

P.S. photoshop obrada , kao i sve ostalo, ide u istu kasu, ne placa se onome ko OBRADJUJE sliku, sve ide za kompaniju.
Bitno je preci budzet za taj kruz i bonus je neminovan.

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: fotografi - op?enito
« Reply #212 on: 02/May/2010 »
Jedno pitanja:
slike kojega tipa je najbolje staviti u book za intervju ( portrete, vjencanja, prirodu ili neki mix) te koliko slika je dovoljno 25, 50 vise. manje ? :( :(
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: fotografi - op?enito
« Reply #213 on: 02/May/2010 »
Najvise se gledaju portreti,mislim da je za intervju dovoljno imati 20ak slika.
Naravno,mozes ubaciti nesto vezano uz prirodu ali sigurno da se najvise cijene portreti.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #214 on: 02/May/2010 »
Jedno pitanja: slike kojega tipa je najbolje staviti u book za intervju ( portrete, vjencanja, prirodu ili neki mix) te koliko slika je dovoljno 25, 50 vise. manje ? :( :(

AKO ti uopste budu gledali slike :) Znaci najvise se gledaju portreti, gleda se kompozicija slike naravno, da sve bude uredno, ne previse prostora iznad glave, ne prenisko, ne nize od koljena, da su objekti koje slikas u centru, expozicija, da ne bude premalo detalja na licu , da nije over ili underexposed...Zvuci strasno ali nije, samo nadji dobre fotke i to je to :) Mada i slike djece su pozeljne, grupe ljudi, a nije lose ni landscape...

Ako idete na intervju za Carnival, nemate puno brige, u svakom slucaju se najvise gleda ENGLESKI jezik, jer na Carnivalu imaju koledz tako da ce vacs nauciti kako se radi kako god okrenes :)

Sretno svima i ako nekoga nesto zanima, pitajte :)

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: fotografi - op?enito
« Reply #215 on: 02/May/2010 »
AKO ti uopste budu gledali slike :) Znaci najvise se gledaju portreti, gleda se kompozicija slike naravno, da sve bude uredno, ne previse prostora iznad glave, ne prenisko, ne nize od koljena, da su objekti koje slikas u centru, expozicija, da ne bude premalo detalja na licu , da nije over ili underexposed...Zvuci strasno ali nije, samo nadji dobre fotke i to je to :) Mada i slike djece su pozeljne, grupe ljudi, a nije lose ni landscape...

Ako idete na intervju za Carnival, nemate puno brige, u svakom slucaju se najvise gleda ENGLESKI jezik, jer na Carnivalu imaju koledz tako da ce vacs nauciti kako se radi kako god okrenes :)

Sretno svima i ako nekoga nesto zanima, pitajte :)
Hvala puno, uglavnom agentica je rekla samo da nabacimo slike na cd ako ih uopce imamo... nadam se samo da nece previse pitanja o nekim sitnicama fotografiranja biti jer u protivnom sam naje....
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #216 on: 02/May/2010 »
Hvala puno, uglavnom agentica je rekla samo da nabacimo slike na cd ako ih uopce imamo... nadam se samo da nece previse pitanja o nekim sitnicama fotografiranja biti jer u protivnom sam naje....
ja idem 12.05 u zg za carnival.
naravno da treba portrete, ostalo je samo višak, ja sam nosio sliku labuda i neke zgrade i reko mi je agent da ge to ne zanima, to kad sam bio prije 5 god za carnival intervju.
Samo portrete treba šibat, jer to ih zanima, a sa engleskim se slažem, ako znaš engleski i vedar si proči češ.


Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #217 on: 03/May/2010 »
I jos nesto, svi vi koji idete na intervjue za Carnival ili Image, imate svi obuku tamo, a ja sam dosao ovamo, bilo je HITNO, pa nisam ni imao obuku, sreca pa sam prije radio na brodu, pa znam sta i kako ide, pa sam se snasao, a inace kad te posalju na brod i ne daju ti obuku, frtutma ziva :)

Zato samo opusteno svi na intervju i to je to, procicete, ko ima srece imace easy life na  brodu, ko nema, mozda se pokaje sto je dosao na brod uopste kao ja sto sam se pokajao kad sam otisao na Carnival, losa sreca jbga :)

Na intervju samo opusteno, shvatite da vam je taj ko vas intervjuise PRIJATELJ a ne HIRE AGENT ili sta vec, tako cete ostati vedri, nece biti zabune, nece biti treme..Moj savjet je da smislite pricu unaprijed, kad vas pita nesto, odgovorite i nastavite svoju pricu, tako da ne pita puno, sve mu kazite od jednom , to je kod mene uspjelo.
Ako vas pokusa isprovocirati na bilo koji nacin, samo se smjeskajte, nema nerviranja i zabune, jer nekad i to rade :)

SRETNO :)

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #218 on: 03/May/2010 »
Evo nakon prvog kruza kao fotograf mogu samo da vam kazem da je ovo lagan posa, nema tu puno filozofije
Treba samo da udjes u rutinu i da budes vedar. s**** je to sta se radi do recimo ponoci, pa opet ujutro u 7 ili 8 sta ti ostavja jako malo vrimena za drustveni zivot. Ljude trebas da tlacis ali je*iga bolje ja njih nego oni mene ali stvarno nema tu puno filozofije oces-neces.
Placa je slaba tako da tko ide radi para neka ide u neki drugi dept.
Zapravo zabavan posao sa losim drustvenim zivotom, ali hej ja san tu tek jedan kruz tako da cu da jos javim ako se sta popravi :uzdravlje:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #219 on: 04/May/2010 »
evo nakon prvog kruza kao fotograf mogu samo da vam kazem da je ovo lagan posa, nema tu puno filozofije treba samo da udjes u rutinu i da budes vedar. s**** je to sta se radi do recimo ponoci, pa opet ujutro u 7 ili 8 sta ti ostavja jako malo vrimena za drustveni zivot. Ljude trebas da tlacis ali je*iga bolje ja njih nego oni mene ali stvarno nema tu puno filozofije oces-neces. Placa je slaba tako da tko ide radi para neka ide u neki drugi dept. Zapravo zabavan posao sa losim drustvenim zivotom, ali hej ja san tu tek jedan kruz tako da cu da jos javim ako se sta popravi :uzdravlje:

Sve zavisi od broda do broda, kad se promjeni 3-4 medadžera i nekoliko vrsta krstarenja, onih od 7 dana pa i onih od 12 daana, onda se može reči jel lagan posao.
Tek poslje mjesec dva počne organizam padat u krizu.
Slažem se da foto nije jako težak posao, samo zna bit zamoran ako puno radiš, al tako je u svim departmentima.
Ja sam jedno vrijeme bio užasno ljut na svoje radno vrijeme, dok nisam skužio u razgovoru s drugima da oni još više rade od fotografa :)

Promjenit češ ti još nekoliko puta cijeli tim i radno vrijeme, svaki menađer donese svoj raspored, ja imao nekog k****na iz južne afrike koji nas terao da radimo 12-16 sati dnevno, i onda došao tip iz londona i smanjio raspored na 9 sati dnevno i da vidiš milina.
A plača nam skočila od tog trena za duplo jer smo više prodavali slika od sreče.

A što se tiče para, uzalud da mi plate i duplo više kad ja nisam stvoren za konobara ili cabin stuarda, svaka im čast  :rolleyes:

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #220 on: 04/May/2010 »
slazem se da je moj brod vjerojatno medju laksima ali eto, plus ostajemo na istom kruzu do kraja mog ugovora a i manager ide tek tamo pri kraju mog ugovora, plus je hrvat tako da se razumimo. Dakle ista rutina svaki dan svih 6 miseci....valjda je to dobro.

Zanimljivo evo nakon prvog kruza dobio neke dobre komplimente od gostiju gdje oni napisu tko im se na brodu posebno svidio i evo vec bi ubrzo mogao u photog 2 a neznam ni gdje mi je glava. Kaze HE MADE OUR TRIP A PLEASURE, pfffffff sta ti znaci prviti budalu od sebe. oT

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #221 on: 04/May/2010 »
slazem se da je moj brod vjerojatno medju laksima ali eto, plus ostajemo na istom kruzu do kraja mog ugovora a i manager ide tek tamo pri kraju mog ugovora, plus je hrvat tako da se razumimo. Dakle ista rutina svaki dan svih 6 miseci....valjda je to dobro.

Zanimljivo evo nakon prvog kruza dobio neke dobre komplimente od gostiju gdje oni napisu tko im se na brodu posebno svidio i evo vec bi ubrzo mogao u photog 2 a neznam ni gdje mi je glava. Kaze HE MADE OUR TRIP A PLEASURE, pfffffff sta ti znaci prviti budalu od sebe. oT
Ma brzo češ napredovat, iz mog prvog tima koji smo došli zajedno na brod svi smo unaprijeđeni odma u prvom ugovoru :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: fotografi - op?enito
« Reply #222 on: 11/September/2010 »
pitanje za kolege fotografe   kako izgleda interveiw za carnival za mjeto fotografa- koji su testovi itd

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #223 on: 11/September/2010 »
Nema testova :) Samo razgovor s predstavnikom kopanije, par minuta,  provjeri ti on engleski i za 2-3 dana ti jave dal si prosao ili nisi :)

Tako sam ja dobio posao bar, kad sam ja isao 2008-me na razgovor, tako je bilo :) Zivio :)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: fotografi - op?enito
« Reply #224 on: 11/September/2010 »
Radi se i marlins test .