Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91183 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

jasmina

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #30 on: 16/December/2007 »
hej miroslave,

hehe, vidim ja da ti vec naginjes lab manager poziciji....kako god, da bi postao bussines manager, moras proci obe asistentske....AMP i AMS pozicije....jer iz managerske pozicije ti moras znati i o prodaji i o masinama...maintenance i slicno...ali samo naprijed...ajde, mozda ja tebe negdje i sretnem...samo hrabro...

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #31 on: 16/December/2007 »
ma ne zanima me manager pozicija, jer evo ja sam vec u labu printam i stvarno me vise znaime rad u labu, ams pozicija me ne zanima, to zna i menadzer pa me zato i pusta u lab da radim i da pomazem AMP oko svega jer imam iskustva u radu sa fuji masinama i mjenjao sam hemiju cistio printao i sl
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #32 on: 17/December/2007 »
Evo nakon 8 dana prelaska preko atlantika tj 5 dana od tenerifa do antigue pa od antigu do majamija 2 dana

justros smo svi morali da ustanemo u 5h i da idemo da rijesimo I95 zatim coast gurad za sve i tj boat drill i to su neki iz majamija dosli da nas testiraju. zatim slikanje embracation, cak je i nas manager radio na store-u tj unosio je nek stvari i opremu koja je stigla, nakon slikanja embarcation imao sam setup i onda sada se spremam da idem da slikam u dinning room i radim u galeriji, eh malo tezak dan a otezavajuca je situacija sto su nam dosli novi AMP i AMS i 2 juniora, ovi asistenti znaju svoj posao a ove nove tek trebamo da naucimo.

Inace na transatlantic kruzu je bio dosta opustajuce jer su to sve ljudi sa vise od 20 kruzeva tako da im je svega dosta
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #33 on: 25/December/2007 »
Ovako izgleda glavni foto desk kod mene.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #34 on: 26/December/2007 »
Na ovom brodu se ne zna ko je lud, prvo sto slabo ko zaradjuje pare, drugo sto smo juce svi bili spremni za normalan dan, a zatim u 14h svi kazu formal night to znaci teska noc, pripremanje 5 studija i sliknje u dinning roomu, a zatim raditi od 5 do 11 bez pauze...

danas smo u panami, mislim da mi se svidja ovo mjesto nekako je oputajuce

550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #35 on: 19/January/2008 »
ajoooooooooj dobio sam mail iz agencije, kazu da idem na carnival cruise lines kao ship photographer, 29. juna aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pa ko ce to docekati :((

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #36 on: 19/January/2008 »
ajoooooooooj dobio sam mail iz agencije, kazu da idem na carnival cruise lines kao ship photographer, 29. juna aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pa ko ce to docekati :((

 A cuj,ko zna zasto je to dobro.I meni su rekli da nema sanse za ukrcaj prije juna.Meni ok.   :hekla:

zarkov

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #37 on: 19/January/2008 »
ajoooooooooj dobio sam mail iz agencije, kazu da idem na carnival cruise lines kao ship photographer, 29. juna aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pa ko ce to docekati :((

uf...ja mislio ti vec u djakuziju...bice, to je vazno, da ce biti...

a ovo slikanje na gangwayu, hm...


Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #38 on: 03/March/2008 »
E pozdrav ljudi jos jednom..Napokon dobre vijesti po mene : danas sam dobio posiljku u kojoj je ugovor i ljekarsko uvjerenje, takodje sam primio poziv iz ZG u kojem kazu da idem krajem ovog mjeseca po vizu u Sarajevo...Dobio sam manji brod (u jednu mi je ruku drago zato sto cu se vjerovatno brze uklopiti), Carnival Inspiration... Datum polaska je 29. jun, hotel u kojem cu odsjesti se zove Comfort Inn u Miamiju...Vidjecemo sta ce i kako ce biti dalje , bitno je da je ugovor tu :) Prijatno vam :)

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #39 on: 03/March/2008 »
E pozdrav ljudi jos jednom..Napokon dobre vijesti po mene : danas sam dobio posiljku u kojoj je ugovor i ljekarsko uvjerenje, takodje sam primio poziv iz ZG u kojem kazu da idem krajem ovog mjeseca po vizu u Sarajevo...Dobio sam manji brod (u jednu mi je ruku drago zato sto cu se vjerovatno brze uklopiti), Carnival Inspiration... Datum polaska je 29. jun, hotel u kojem cu odsjesti se zove Comfort Inn u Miamiju...Vidjecemo sta ce i kako ce biti dalje , bitno je da je ugovor tu :) Prijatno vam :)

svaka cast mirno ti more bilo
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #40 on: 16/March/2008 »
Eh evo mene opet, sa novim informacijama, e sad neko mozda vec zna za ovo al sam ja saznao prije 2 dana...
Naime, sto se t ice posla fotografa za Carnival, veliki broj primljenih , koji su primljeni u oktobru prosle godine, ide u maju, junu ili julu, svi idu na jedan od dva broda, jedan od njih je IMAGIANTION, za drugi ne znam koji je tacno, uglavnom, oba su koledz brodovi, koji sluze za poduku fotografa i navikavanje na njihov sistem rada...
Znaci dobio sam podatak da jedna cura iz Bugraske leti 9. maja. ja letim 29. juna, druga cura iz Bugraske leti 12. jula i cura iz Zagreba leti 13. jula, sto znaci da cemo nas 3 biti u isto vrijeme od prilike na brodu IMAGINATION, sto je jako dobro jer bice poznatih :)
Nakon 2 mjeseca (nije 100% tacna ova informacija o periodu) nas razvrstavaju i salju nas na druge brodove, gdje cemo nastaviti s radom ostalih 6 mjeseci...Plata se dobija  i u tom periodu  dok traje obuka...Ako ima neko da mozda ide u junu ili julu dole neka se javi ovde pa mozda se i sretnemo dole pa da nam bude svima lakse...Veliki pozdrav i sretno svima...  :)

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #41 on: 18/March/2008 »
Cao!
Zovem se Igor, iz banjaluke, 29 god. i iz EP-a su me zvali da pocetkom aprila dodjem u zg na inteview za Image. Vise manje sve mi je jasno, plata, da se puno radi itd, jedino me zanima da li je provjerena informacija da si placam kartu i tamo i nazad, i da li se nakon svih tih troskova moze ista zaraditi za vrijeme prvog ugovora ili tih prvih 8 mjeseci moram sljakati da vratim sve to sto sam se zaduzio?

PS: Koliko kosta kafa i kutija cigara na brodu, tj moze li se igdje popiti jutarnja kafica i ima li se uopste vremena za nju?

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #42 on: 18/March/2008 »
Cao!
Zovem se Igor, iz banjaluke, 29 god. i iz EP-a su me zvali da pocetkom aprila dodjem u zg na inteview za Image. Vise manje sve mi je jasno, plata, da se puno radi itd, jedino me zanima da li je provjerena informacija da si placam kartu i tamo i nazad, i da li se nakon svih tih troskova moze ista zaraditi za vrijeme prvog ugovora ili tih prvih 8 mjeseci moram sljakati da vratim sve to sto sam se zaduzio?

PS: Koliko kosta kafa i kutija cigara na brodu, tj moze li se igdje popiti jutarnja kafica i ima li se uopste vremena za nju?

malo cu ti pomoci necu ti grantovati jel ja idem na drugu vrstu broda mislim da placas samo u odlasku ako zavrsis kolko se ja secam po prici oni placaju u slucaju da odradis ceo ugovor, sef ce ti reci detalje za cigare i kavu
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #43 on: 18/March/2008 »
Obzirom da jos nisam bio na razgovoru i nikako da pohvatam sigurne informacije zelio bih Vas pitati jos nesto (osobe koje su vec odradile najmanje jedan ugovor za Image-kao fotograf):

- Nakon tih 8 mjeseci rada, tj. prvog ugovora, i nakon sto se iskesirate za sve te potrepstine (karte, ljekarske, agenciju,fotoaparat itd), sa koliko zaradjene love se mozete vratiti kuci, a da na brodu ne trosite na luksuz?


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #44 on: 25/March/2008 »
Moze li mi iko odgovoriti sta je to "Image Creator". Kakav je to posao i sta se tu radi. Pretposatavljam da ima veze sa fotografijom...
Pa eto, ko zna nek pise sve o tome.... ;D

Image Creator nije posao nego kompjuterski program  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)