Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91772 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #60 on: 08/April/2008 »
http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=2802531



Main Features

10.2 effective megapixel Nikon DX Format CCD image sensor
High-speed continuous shooting: 3 frames per second (fps) in bursts of up to 100 consecutive JPEG (FINE M-size or smaller) or 6 RAW (NEF) images

Advanced high-precision, high-performance imaging processing engine with color-independent pre-conditioning
3D-Color Matrix Metering II with 420-pixel RGB sensor delivers consistent and dependable automatic exposure for ideal results in most lighting conditions
Refined 11-area AF system with new Auto-area AF mode and center sensor that can be switched to wide-frame operation for broader coverage
ISO AUTO mode automatically adjusts sensitivity between ISO 100 to 1600, maximizing available light to help achieve optimal exposure
Seven automated Digital Vari-Programs (Auto, Portrait, Landscape, Close Up, Sports, Night Landscape and Night Portrait) optimize white balance, sharpening, tone, color, saturation and hue to match the scene.

User-selectable choice of Normal, Softer, Vivid, More vivid, Portrait, Custom and Black-and-white image optimization options
Near-instant response with 0.18 sec. power-up and approx. 80-millisecond shutter release time lag promotes fast handling
Top shutter speed of 1/4,000 second and flash sync speeds up to 1/200 second
Fast image transfer via USB 2.0 Hi-Speed interface and SD memory card
Creative in-camera effects and editing functions consolidated under the new Retouch menu, including D-Lighting, Red-eye correction, Trim, Image Overlay, Monochrome settings (Black-and-white, Sepia, Cyanotype) and Filter Effects (Skylight, Warm filter, Color balance)

Multiple Exposure shooting option automatically produces an effect that resembles multiple exposure techniques used with film
Large 2.5-inch LCD monitor with ultra-wide 170-degree viewing angle for clear image preview and easy access to settings and information, including RGB Histograms
Selectable Slideshow function (Standard or Pictmotion)
SD memory card storage, SDHC compatible
Lightweight, compact body
High-energy EN-EL3e rechargeable lithium-ion battery delivers the power to shoot up to 2,700 pictures on a single charge and provides detailed battery status information. (Battery life figure determined by in-house test parameters)
Built-in Flash with i-TTL flash control and full support for Nikon's Creative Lighting System
The D80 supports more than 43 AF NIKKOR lenses in addition to the growing family of DX NIKKOR lenses
Includes Nikon’s PictureProject software for easy control over image adjustment and management
Support for Nikon's new Capture NX software, which provides easier access to powerful and visually intuitive enhancement tools that help tap the full potential of NEF images

Cijena za gotovinu: kn5414.05
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #61 on: 08/April/2008 »
Kao prvo VELIKO Izvinjenje "Sefu" sto sam ga ispalio i nisam mu se javio (debil ne ponesoh punjac za mob.), a kao drugo dobio sam posao za Image, pa sam spreman da Vam se pridruzim tamo negdje u Junu mjesecu.
eto toliko

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fotografi - op?enito
« Reply #62 on: 08/April/2008 »
Kao prvo VELIKO Izvinjenje "Sefu" sto sam ga ispalio i nisam mu se javio (debil ne ponesoh punjac za mob.),
a kao drugo dobio sam posao za Image, pa sam spreman da Vam se pridruzim tamo negdje u Junu mjesecu.
eto toliko

Ma bravo ...  :-))))'

A za za***** je u redu, nema frke, i ja nisam znao gdje mi je glava u subotu  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zolla

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #63 on: 08/April/2008 »
Kao prvo VELIKO Izvinjenje "Sefu" sto sam ga ispalio i nisam mu se javio (debil ne ponesoh punjac za mob.), a kao drugo dobio sam posao za Image, pa sam spreman da Vam se pridruzim tamo negdje u Junu mjesecu.
eto toliko
aj daj neke details...kako je bilo i te scene....pozz...hvala unapred.... ;D
Nista u zivotu ne moze tako da vas pokrene kao kada pucaju u vas i promase

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #64 on: 10/April/2008 »
e obako:

bio sam se isprva poprilicno ustrtao, posebno radi osmijeha ali vec prvo jutro kada je poceo trening trema se  razbila kada sam vidio da znam skoro najbolje engleski, ali i dalje sam imao malo treme kada sam govorio pred ostalima (stand up). Uglavnom sve sto je receno na treningu sam vec znao jer sam se infomisao na netu, a najvise ovdje.
Onda me je napala luda.... stalno sam se sprdao, budalesao i provaljivao , tako da sam se ujedno i super proveo i upoznao divne ljude, a vjerujem da je moja sprdnja pomogla i drugima da se opuste.
Kada sam vidio da je Janet irkinja i da tek u skorije vrijeme zivi u USA i da i ona ima slicno vidjenje o amerima kao i ja bilo mi je mnogo lakse. Janet je ok osoba, nije nekakva ostrokondja pa je i razgovor sa njom ugodan ako se od samog pocetka zapocne opusteno, uz osmijeh i nekakvu laganu spiku.
testovi ko testovi su stvarno lagani ako znas engleski. na nivou 5 razreda osnovne skole, tako da sam testove koji su bili na treningu i za koje su nam rekli rezultate, najbolje uradio.

Iako sto sam bio sigurniji da cu dobiti posao to mi je bilo teze sto cu biti bez svoje lijepe zenice, ali za neke ideale se moramo zrtvovati. Tako da svima koji misle ici na brod i koji imaju nekoga preporucujem da stotinu puta razmisle, da razgovaraju sa "tom" osobom prije nego se i odluce nazvati agenciju, i vjerujem da ce ova odluka tesko pasti i bezosjecajnima.
Ja sam se odlucio odsljakati 4-5 godina i najvise me je strah da ne ostanem duze. Tj. da odradim taj period, prestanem raditi, da u ovoj ukakanoj zemlji ne nadjem normalan posao i da se onda moram vratiti, ali nadam se da nece.

Nadam se u junu biti u miamiu, tako da se ovi, koji su vec po brodovima, spreme jer cu im dodijavati narednih par godina ...hehehe.


Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #65 on: 10/April/2008 »
prvi ugovor!? ma malo bi bio crnjak samo otici i vratiti dug, mada naravno da se slazem sa tobom sto se tice toga. dat cu posljednji atom snage da izguram prvi ugovor, jer ko zna, mozda ce mi zena i previse nedostajati da radim vise, ili mi se jednostavno nece svidjeti. iako prije sam bio 6 god u komadu daleko od kuce, ali tada nisam imao voljenu osobu. Sta bude biti ce!
ja sam tip koji voli da si isplanira i izorganizira stvari unaprijed cisto da znam sta bih mogao ocekivati, ali u vecini slucajeva bude drugacije (sto se tice planiranja zivota), ali mislim da je ipak bolje planirati nego ici kao corava kokos.
Bilo kako bilo otici cu i pit cu vam krv....hehehehe, a i nece svijet propasti za 8-9 mjeseci ;)

Snorky

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #66 on: 10/April/2008 »
Bilo kako bilo otici cu i pit cu vam krv....hehehehe, a i nece svijet propasti za 8-9 mjeseci ;)

Nemoj da te obeshrabri razdvojenost od supruge.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #67 on: 11/April/2008 »
Konfucije mozda ces doci na   moj brod jer u junu ja idem na odmor, pa ko zna mozda ti ja kao senior kasnije budem govorio sta i kako :) :P

Samo naprijed prijatelju eto ako imas pitanja tu sam a inace sto vise ti detalja dam sada to te samo moze zbuniti i sl. vidjeces sve sam ....
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #68 on: 12/April/2008 »
Konfucije mozda ces doci na   moj brod jer u junu ja idem na odmor, pa ko zna mozda ti ja kao senior kasnije budem govorio sta i kako :) :P

Samo naprijed prijatelju eto ako imas pitanja tu sam a inace sto vise ti detalja dam sada to te samo moze zbuniti i sl. vidjeces sve sam ....

U svakom slucaju puno hvala na podrsci miroslave. i do sada su mi puno pomogli tvoji postovi da si docaram kakav je posao, a i kada sam bio na inteviewu sve sto su govorili znao sam unaprijed zahvaljujuci nekim tvojim postovima a i postovima drugih na ovom forumu.
Sve u svemu nadam se kada dodjem na brod da cemo se fino druziti.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #69 on: 12/April/2008 »
Razgovor je drugaciji za svaku kompaniju, a na pocetku ove teme imate detaljno sve kako to izgleda i kakvi su testovi,
inace sto se tice engleskom hm pa iskreno jedna djevojka i ja smo bili najlosiji sa engleskim jezikom pa kada sam dosao na brod onda su me ohrabrivali da cu nauciti i niko nije dosao sa perfektnim engleskim...
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #70 on: 12/April/2008 »
I...jesi li ga savladao dobro?
Koliko se tvoje znanje unapredilo?

Ja znam engleski skroz solidno, ali jedan od razloga zasto bih isao je bas taj, da "utvrdim gradivo" i usavrsim jos malo engleski!

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #71 on: 13/April/2008 »
ah po nekad se osjecam glupo jer ne razumijem ljude sta mi kazu pa kada vidim da se oni smiju i ja se smijem... tako da oni misle eto razumio je ... a inace bitno je da razumijes sta ti manager kaze ako ne razuimjes pitaj, jer svi ti gledaju kako radis a ne koji level engleskog imas, inace potrebno je nravno jer ako znas da pricas onda mozes i da prodas vise i zaradis ali to je sve uvijek isto prodaja folia, kamera i sl skoro iste rijeci kao iz knjige
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #72 on: 13/April/2008 »
Pa i ja preporucujem svima koji misle raditi da upisu par kurseva engleskog ili da malo vise vjezbaju, ne radi razgovora za posao nego zbog vas samih. kao prvo mocete ostvariti bolji kontakt sa putnicima te ima lakse kroz pricu prodati, a i u drustvu ce vam biti opet zgodnije nego "nesta bi rekli, ne znate koja je rijec za to na engleskom, ane da vam se pitati nikoga"

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #73 on: 13/April/2008 »
Samo jedna stvar hrpa je spanaca na brodu tj gosti koji dolaze tako da vam osim engleskog dobro doje i spanski jer su dobri klijenti inace kada dodju da kupe slike ne kupuju jednu dvije vec kupuju za baku djedja, ujnu i ostalu rodbinu ali kada mi dodju u sutido poludim jer su im djeca ne mirna i ne slikaju se samo jednom vec svaki dan po hiljadu puta, ali zato kupuju, osim toga dobro dodje i njemacki, francuski jer dosta ljudi iz evrope dolazi na brodove pa samim tim dobro dodje, naravno svi pricaju engleski ali mislim da se svaki gost osjeca puno bolje kada mu odgovoris na njegovom jeziku.
Takodje na brodu nisam cuo da ima kurs stranih jezika, jedino znam da svi uce ostale jezike tako da onaj ko zna on te uci tako je bar na ovom brodu....

Naravno engleski je potrebno znati ali LJUDI MOJI ZNAJTE DA NEMATE VI BAS PUNO VREMENA PRICATI sa njima jer ako imate hrpu ljudi u redu to je uobicajeno samo dobro vece, izvolite cijena je ta imate ovaj paket onaj, hvala i dovidjenja, ako iamte vremena onda je to kako je bilo na kruzu i odakle ste, i sl.
Takodje na portretima nemate puno vremena jer ako neko ceka onda samo slikaj i poziraj sto ti je kao iz knjige iste poze iste rijeca, o gangwayu da ne pricam tamo imas par rijeci i to je to nema vremena za pricanje....
JEdino u galeriji sto mozete ostariti neki kontakt i sl. ali sve zavisi od guzve i kakvi su ljudi koji vam dodju na brod....
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #74 on: 14/April/2008 »
ccc, odmah kritike ....

nisam nista lose mislio sa onim gore sto sam rekao. Mislim da ovde ima ljudi koji poprilicno dugo citaju postove i pripremaju se da odu na razgovor za posao, pa mislim da je mozda ipak bolje malo nauciti engleski prije nego se ode na inteview.
Upravu si da se engleski najbolje nauci kroz dialog, i ja sam ga najbolje naucio radeci kao prevodilac, a ne uceci, ali znalo se desiti da naucis (cujes) novu rijec i u samom startu je lose protumacis/prevedes, pa ti to moze kasnije stvarati probleme.
I naravno da je poprilicno tesko uzeti knjigu i uciti jezik iz iste, ili ne dao Bog da uzmes, kao sto neki rade, rijecnik pa ucis rijeci iz njega, vec mislio sam na nekakav kurs cisto da ljudima neke stvari udju u glavu.
A i licno poznajem momka koji je 2-3 godine radio na brodu i ponovo ide, a njegov engleski je gori od indijanskog engleskog iz kaubojskih filmova... :)

Sto se mene tice, ja sam predlozio, a na drugima je hoce li ili nece.

Drago mi je da cujem da ce mi zatrebati i drugi jezici posto govorim malo njemackog i kap italijanskog, a fluentan sam u srpskom, hrvatskom, bosanskom i crnogorskom jeziku :) :P