Author Topic: fotografi - opcenito  (Read 91187 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #75 on: 14/April/2008 »
Gledaj ti radis za kompaniju i to znaci da radis ono sto ti oni kazu i kao sto sam napisao prethodno za jezik i sl. sve radis kao iz knjige iste poze iste rijeci, isti setup studija isti brake down, isti kostimi, isti gangway sve ti je isto, tako da radis sve po semi i kako ti kazu.... samim tim napredujes sa onm sto radis i kako se pokazes u onome sto ti oni kazu...
fotkaj ti za sebe mozda ti oni uzmu neku tvoju fotku kao stock shot i sl ali tada pare idu njima a ne tebi, ako vec imas  taj dar da slikas kao profi onda preporucujem ti neki sotck na internetu za fotke i prodaj fotke, ali najprodavanije fotke su ti sa bijelom pozadinom inace neki landscape i sl skoro svi imaju i veliki je izbor... ako imas vise pitanja o stock sajtovima javi pa ti napisem vise..
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #76 on: 15/April/2008 »
Vidim tema napreduj svaki dan sve vise :)
Evo ja napokon izvadio vizu, i sad cekam datum (jun) da idem, inace ne desava se nista posebno, sporo vrijeme prolazi :)
Sto se tice sve ove price, da bi prosao na intervju ne moras biti profi fotograf, dovoljno je da imas personality i da imas volje i bar malo smisla za fotkanje a ostalo ide samo po sebi, ionako kad odes tamo oni te obucavaju kako da slikas po njihovom , tako da oko toga nema frke...Nije sve ni u parama ljudi.Ja sam fotogarf 4 godine i nisam profi, da to kazem slagao bi, i ne bojim se uopste slikanja ovako ili onako, slikacu kako ljudi kazu, mislim da sam dovoljno puta fotkao dobre fotke tako da nece biti frke, uvjeren sam.Tako mislim i za ostale..Mene zanima Miroslave kako si se ti privikao na to ? Jel ti bilo u pocetku tesko?Kako si se na brodu snasao ?Generalno mi kazi stanje kakvo je, jel ti se mili raditi tj dal si zadovoljan ovim odlaskom...Ovo pitam iz znatizelje, jer sam ja definitivno odlucio da palim :) Vidimo se mozda jednog dana negdje u dalekoj zemlji, ako nista u BL cemo popiti pice :)
Prijatno vam ljudi :)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #77 on: 16/April/2008 »
snorky malo si pobrkala nesto :)
ja sam registrovan vec ovde i aktivan duze vrijeme :)
imas PP , ako sta mogu da pomognem , pomocicu , nemam iza sebe ni jedan ugovor, prvi put palim tamo :)
pozz :)

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #78 on: 20/April/2008 »
Jucer su me zvali iz EP i pitali da li bih mogao ici 12.05, prihvatio sam, pa sada cekam. Veceras idem u ZG, sutra imam ljecnicki (valjda me nece nogirati zbog pusenja (cigare,naravno).

E da, nesta bih zelio jos napisati; Naime upoznao sam lika iz Rumunije koji je radio kao fotograf na Carnivalu i sada prelazi u Image, rekao mi je da fotografi koji rade za Image imaju priliku mnogo vise da zarade nego ovi na Carnivalu.

Drzite mi fige za ljekarski i svako jutro radite  psihicke pripreme, jer dolazim.... :)

Konfucije

  • Guest
Re: fotografi - op?enito
« Reply #79 on: 23/April/2008 »
hehehehehe......  :sprda:

ide se devetnaestog (19.05), janet je rekla da je to 99% sigurno. Gula po vizu i vidimo se na plesu.... za tvoju info idemo jos Brada (Dago) iz Karlovca i Jelena iz Beograda isti dan - samo ne znam odakle Jeca leti, vjerovatno iz Zg. za ostale ne znam, niko mi se ne javlja, mada sam im svima poslao mail.....

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #80 on: 25/May/2008 »
Eh malo ste mi zaspali fotografi :)
Ajd da malo ozivimo temu, ima li sta novo kod koga od vas ?
Jos nekih 36 dana cekanja, brojim li brojim :)
Ima li ko da ide 29. juna ?
I da, ima li neko mozda nekih novosti po pitanju fotografa :)
pozdrav :)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #81 on: 26/May/2008 »
Evo meni ostalo jos 10 dana i moj ugovor za Image zavrasava. naime svi hoce da znaju kako izgleda ali evo ja cu vam to reci samo mi dajte koiji dan jer image mi je obecao nesto i sada se ne drze dogovora pa cemo sta ce da bude.
naime vec sam uradio i resign
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #82 on: 07/June/2008 »
Evo me na godisnjem i mogu reci da mi nedostaje zivot na brodu.
 savjet za sve koji su tek otisli i koji tek misle ici, molim vas ako mislite da vam je tesko, gledajte na svaki minut i svaki dan da je to
svaki dan ili minut manje do kraja ugovora....
Kada budete isli sa broda nedostajace vam, jer ipak 6 ili 8 mjeseci je dug period i covjek se navikne
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #83 on: 07/June/2008 »
Pozdrav Miroslave drago mi je da si se javio po zavrsetku ugovora.Mozes li nam malo opsirnije opisati kako je bilo ,da li preporucujes za nas ostale taj call PHOTOGRAPHER, koliko si imao vremena free  kakva ti je zarada?
Ako mozes malo detaljnije da opises  posto je posao photografa bas drug. od svih poslova na kruzu i zanimljiv,  ako si voljan  napisi nam ono sto je lepo u phot.dep. i njegove mane.    :uzdravlje:   Zop
.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #84 on: 12/June/2008 »
Ovako na kraju ugovora mogu reci da se sada osjecam bas lose, prvo jer je dosta losih stvari koje se desavaju.... zatim mogu reci da sam imao vise para prije nego sam otisao nego sto sada imam..
u pitanju je brod na kome si a mi smo bili na brodu gdje su dolazili ljudi sa 50 vise pa cak sam i vidio covjeka sa 200 kruzeva, a i nije bila sezona.. naravno govorim o svome iskustvu a imam prijatelja koj je imao na kraju prvog ugovora preko 10000$...
Nazalost mi smo prosli sa mnogo mnogo manje sto mi je problem i evo sada moram da gledam kako da prezivim i sta da radim gdje da nadjem neki poslic i sl.....

A krediti i pozajmice koje sam uzeo da bih otisao jos uvijek stoje..... naime nije stvar da se trosilo tj jest na hranu najvise ali nemam niti novi laptop niti novo auto pa da kazem da su pare otisle na to... Jednostavno para nije bilo i tako je sada. Naravno ne mislite da je na svakom brodu isto jer sada IMage radi na tome da fotografima daje fiksno pare npr svaki mjesec 1200$ (lupam iznos) za neku poziciju pa ako imas manje onda ti oni doplate do ovog iznosa ako imas vise onda ti to ostaje tako nekako , to sada rade na tome ,a takodje neko ko je vec 2 ili 3 ugovora onda ti oni placaju kartu isl. to sada rade na tome...


Mogu reci da imam nesto sto sigurno ne bih mogao da kupim a to je iskustvo i vrijeme na brodu koje je nesto posebno u mome zivotu.... znaci ne moze se sve i jare i pare....


Ovako ako hocete evo vam kao krati uvod u tome sta se radi..

krenucemo od toga da je kruz nekih 9 dana i evo izmislicu port i sea day

1. dan  = slikanje embarcation-a, slikanje ljudi u dinning room-u, rad u galeriji
2. dan = ako je sea day tada znaci da je formal night i ujutru galerija (ili table sale), zatim setup studija, zatim slikanje
            u studijima i u dinning roomu
3. dan = port day znaci ujutru slikanje gangawaya navece galerija ili sikanje  u studiju
4. dan - port day znaci ujutru slikanje gangawaya navece galerija ili sikanje  u studiju
5. dan = sea day tada znaci da je formal night i ujutru galerija (ili table sale), zatim setup studija, zatim slikanje
            u studijima i u dinning roomu
6. dan = port day znaci ujutru slikanje gangawaya navece galerija ili sikanje  u studiju
7. dan = port day znaci ujutru slikanje gangawaya navece galerija ili sikanje  u studiju
8. dan = sea day i prodaja u galeriji jer je zadnji dan
9. dan = zavisi od rasporeda i to je onda morning sale (prodaja ujutru kada oni izlaze van)
nakon toga sve iz pocetka ali mozda je 5 dana kruz ili sl. znaci sledeci nije istiali sve se to bazira na istom
rasporedu


550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #85 on: 18/June/2008 »
Da li su sada uslovi drugačiji?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #86 on: 19/June/2008 »
Ovako sto se tice plate
sada mjenjaju da iams fiksno recimo 1200 ili vise ovisno od pozicije a uniformu ionakio placas u ratama jer oni ti uzimaju recimo 100 dol po crusie ili manje ili vise i onda za depozit.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #87 on: 21/June/2008 »
Ponavaljam ovo jer sam radio za Image pa....


Evo vezano za kabinu ..
naime 8 mjeseci sam sapvao u kabini bez prozora tako da sada kada sam u stanu i kada me ujutru budi sunce
jos mi je neobicno a takodje sada ustajem ujutru ali sada je drugacije ne zurim kao na brodu i ne jurim...
mada mi iskreno brodski zivot nedostaje

naime ima tu dosta ljudi koji te zovu prijateljem a ti isti su iz indije, filipinci, i itd
to je nesto sto zaista vrijedi i sto covjek ne moze da kupi....

takodje mi je bilo jos teze napustiti brod jer mi je na brodu ostao neko ko mi puno znaci  :-*
tako da je to bilo jos teze a onda doci i prilagoditi se ovom zivotu na hranu nije tesko jer ovakvu hranu
ne mogu da nadjem nigdje, ali eto ljudi kazu misli su tamo gdje je srce pa tako da i meni zivot na brodu jako
nedostaje.... samo uz boziju pomoc da budemo opet zajedno.... :)

naravno sto se tice kompanije image ja sam zavrsio ugovor i ujedno raskinuo ugovor....
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #88 on: 21/June/2008 »
budite slobodni i kontatirajte me na mail ili MSN jer koliko mogu da pomognem tu sam
a takodje i da preporucim sta da uradite i kako da se snadjete kada radite
na brodu kada vas uhavti muka i ne znate kud i gdje....
ne brinite imate podrsku od mene

550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: fotografi - op?enito
« Reply #89 on: 22/June/2008 »
iskreno nisam bio zadovoljan lovom i tempom kojim se radi za tu lovu... odnos prema ljudima i sl...
medjutim znam hrpu ljudi koji imaju vec 3 ili vise ugovora sve zavisi da li se nadjes u tome i koji ti je cilj...

sto se tice iskustva znam hrpu ljudi koji na znaju fotkati a koji su otisli na intervju  i prosli su jer su pokazali da su spremni dati sve od sebe i da se alko sprijatelje tj odnos sa gostima i da si ti spreman da guras i da ce Imgae imati koristi od tebe... to ti je poenta znaci da si spreman da radis  ne bunis se i ne pitas nista... valljda me razumijes , sve sto se tice fotkanja ces da naucis u stvari preporucujem ti da odes kod nekog fotografa i sl da ti pokaze neke sitnice kako slikati i sl jer ce ti pomoci naravno i bice ti to puno bolje....


NAPOMENA ZA SVE KOJI SU NA OVOJ TEMI

dakle ljudi savjetujem Vam da kada odete na brod prvi mjesec dok se ne naviknete nemojte luditi previse jer znam da je tesko se navici molim vas imate ovdje mene i ostale ljude koji ce vam dati svajet kako da se izvucete iz neke situacije...
kazem ovo jer nikad ne znate da mozda nakon 2 ili 3 mjeseca dok upoznate zivot na vbordu mozda i zavolite to sve a takojde ko zna mozda se i prebacite na neko drugo mjesto nakon ugovora... znaci ima tu stvari zbog kojih se vrijedi zrtvovati


meni sada stvarno nedostaje brod kada sam na odmoru a na brodu sam u vecini slucajeva zbog posla bio ljut
550 Requested action not taken: mailbox unavailable