Author Topic: Evo javila danas Suzana da je frkica prosao za fotografa  (Read 13443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Evo javila danas Suzana da je frkica prosao za fotografa :banana: :run: :banana:
Sve u svemu je bilo ok, 50-tak ljudi vise manje, zanimljiva atmosfera i dobar ispitivac. Evo par pitanja koje me pitao dok se jos sjecam: zasto sam upisao medicinsku i ne zelim vise raditi u bolnici, cime se bavim u slobodno vrijeme ako ga uopce imam, da mu malo opisem sto radimo s djecom u volonterskim centrima, dal gledam meksicke sapunice i onda je pogledao slikice ( sa CD-a) i nije pitao nista o nekim tehnickim podacima nego tko je to kadi je to slikano i popljuvao jednu sliku koja je istina bog katastrofa. I to je bilo to na kraju dal imam pitanje za njega i ja naravno odmah zasto se odlucio za foto dep. i dali je profesionalni fotograf... Enjoy in Croatia by by :run:
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Čestitam budući kolega, dijelimo istu radost... Evo ja sam danas obavio i D1, sada liječnički, pa pomorska knjižica, pa putovnica, viza i još 100 nekih sitnica ali tako to ide.

Ono što mene zanima od nekoga iz prve ruke tko radi ili je nedavno radio kao fotograf  na CARNIVALU:
da li je plaća fixsna USD 1200  (u početku je 1000) ili se nekako može natući neki bonus? Nigdje to ne mogu pronaći.

Osim toga, kako se kriza odražava na brodovima? Ima li kakvog stiskanja, smanjenja prihoda, napetosti radi toga???

I još, ako bi netko mogao napisati koji su troškovi života na brodu, znači koliko dođe onaj što mi radi sobu, mijenja ručnike i to, cigare, kozmetika i ne znam što još, možda telefon i internet? Alkohol ne računam jer to varira, a mislim da i ptice na grani znaju da je Corona $1  =""

Zahvaljujem avansno!

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Čestitam budući kolega, dijelimo istu radost... Evo ja sam danas obavio i D1, sada liječnički, pa pomorska knjižica, pa putovnica, viza i još 100 nekih sitnica ali tako to ide.

Hvala, a vidim ti si napredan vec imas i D1 =""
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline tractor

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
sorry zbog moje blage neinformiranosti, što je to D1?

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
sorry zbog moje blage neinformiranosti, što je to D1?
Tecaj vezan za pomorsku knjizicu, imas objasnjeno pod tom temom negdje
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Čestitam budući kolega, dijelimo istu radost... Evo ja sam danas obavio i D1, sada liječnički, pa pomorska knjižica, pa putovnica, viza i još 100 nekih sitnica ali tako to ide.

Ono što mene zanima od nekoga iz prve ruke tko radi ili je nedavno radio kao fotograf  na CARNIVALU:
da li je plaća fixsna USD 1200  (u početku je 1000) ili se nekako može natući neki bonus? Nigdje to ne mogu pronaći.

Osim toga, kako se kriza odražava na brodovima? Ima li kakvog stiskanja, smanjenja prihoda, napetosti radi toga???

I još, ako bi netko mogao napisati koji su troškovi života na brodu, znači koliko dođe onaj što mi radi sobu, mijenja ručnike i to, cigare, kozmetika i ne znam što još, možda telefon i internet? Alkohol ne računam jer to varira, a mislim da i ptice na grani znaju da je Corona $1  =""

Zahvaljujem avansno!

ako si bio u srijedu mogo si čut od bojana da uz 1200$ dobivaš i bonus na plaču ako se postigne target to krstarenje,bonus na vjenčanja itd.

Što se tiče troškova, pa sam si več naveo, plačaš onom što ti čisti sobu oko 10$ tjedno ili kako več bude nepisano pravilo.
A kozmetiku sam ja kupovao po lukama a ne na brodu, veči je izbor i jeftinije, isto i za cigarete, niš od toga nema potrebe kupovat na brodu osim ak ti baš ne zafali.

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Koliko sam shvatio Bokija ta vjenčanja rade stariji fotografi, ne znam točno naziv, seniori ili kako se već zovu na Carnivalu, on je spominjao nekih $500 za te koji fotkaju vjenčanja, mislim da o tome ne trebam sanjati u prvom ugovoru.  
Ali bio bih sretan i kada bi dobio nešto ako prodam aranžman vjenčanja ili ako napravim dobar promet u galeriji jer volim prodaju.
Pogotovo bez računa  :haha:

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Koliko sam shvatio Bokija ta vjenčanja rade stariji fotografi, ne znam točno naziv, seniori ili kako se već zovu na Carnivalu, on je spominjao nekih $500 za te koji fotkaju vjenčanja, mislim da o tome ne trebam sanjati u prvom ugovoru.  Ali bio bih sretan i kada bi dobio nešto ako prodam aranžman vjenčanja ili ako napravim dobar promet u galeriji jer volim prodaju. Pogotovo bez računa  :haha:

Sto si tice vencanja moraces svoje slobodno vreme da koristis umesto da solis noge i suncas se na plazi :) ,da ides sa fotografima koji rade vencanja i da gledas sta oni rade,za to se moras sam prijaviti,mislim da moze posle 3-4 meseca,i mozda ti na drugom ugovoru daju da radis pored svega ostalog i to.Tad mozes uzeti 100$-500$ nedeljno kao tip,sve zavisi.Nece ti menadzer prici i reci:Danas slikas vencanje.Isti rad je i za labaratoriju:moras svoj free time da koristis na ucenje kako se radi,da bih kasnije presao da radis taj posao,ako te zanima
To je sve Bojan ispricao nama u Beogradu.Predpostavaljam da je pricao i u Zagrebu,kad je drzao prezentaciju,samo ga je trebalo slusati

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
da moraš se sam javiti ako želiš nešto učiti.
Ja kad sam radio za Image sam se sam javio menađeru i stavio me na trening u labaratorij, mjenjao sam kemikalije, printao slike, čistio mašine poslje radnog vremena, nakraju sam i promoviran u "seniora" ili kako se sad to zove "foto2", i onda su me počeli slat na slikanje vjenčanja nakon što sam postao senior i sve to u prvom ugovoru.

Oni ti imaju svakih par mjeseci ocjenu svakog fotografa, gdje između ostalog pitaju:
1: dali je dotičnom fotografu problem raditi izvan radnog vremena
2: dali pomaže ostalima fotografima u poslu
3: dali je fotograf pravi za ovu vrstu broda(misle na veličinu)
3: dali menađer smatra da je dotičan fotograf spreman za unaprijeđenje
i jos puno toga

 imam još uvjek tu ocjenu kod sebe doma jer mi je menađer dao i meni kopiju

I sad za carnival si isto razmišljam da se pokušam uglavit u labaratorij kao assistent lab tehnician što prije moguče.
Međutim to s promaknučima je isto i stvar sreče, kad netko odlazi s broda i onda nastaje vakum i onda ako ti zadovoljavaš tebe stavljaju na to mjesto.

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
A šta da kažem, volio bi da u prvom ugovoru doživim promaknuće, zbog novaca naravno. Iako je moj cilj sasvim drugi department, tako da imam zanimljivu misiju :)

Offline GURU

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
AKO ti uopste budu gledali slike :) Znaci najvise se gledaju portreti, gleda se kompozicija slike naravno, da sve bude uredno, ne previse prostora iznad glave, ne prenisko, ne nize od koljena, da su objekti koje slikas u centru, expozicija, da ne bude premalo detalja na licu , da nije over ili underexposed...Zvuci strasno ali nije, samo nadji dobre fotke i to je to :) Mada i slike djece su pozeljne, grupe ljudi, a nije lose ni landscape...

Ako idete na intervju za Carnival, nemate puno brige, u svakom slucaju se najvise gleda ENGLESKI jezik, jer na Carnivalu imaju koledz tako da ce vacs nauciti kako se radi kako god okrenes :)

Sretno svima i ako nekoga nesto zanima, pitajte :)

Pozdrav svima....ja sam nov na ovom foruma pa rekoh da se malo ukljucim i pitam sta mi nije jasno.....idem 29 juna za majami i ukrcavam se na brod posle dan-dva....naravno idem za Carnival.....
Mozeli mi neko direktno reci sta me ceka tamo i kako je uopste...? Naravno ovo se odnosi na ljude koji su bili na Carnivalu posto vidim i sam da je vecina ljudi bila na Image-u i da nisu zadovoljni....da ne kazem da ih pljuju na sav glas.. ;)
Hvala puno,i svima zelim puno srece na buducim intervjuima,nebitno za koju kompaniju...a onima koji su vec "tamo"...mirno more... :)

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Pozdrav svima....ja sam nov na ovom foruma pa rekoh da se malo ukljucim i pitam sta mi nije jasno.....idem 29 juna za majami i ukrcavam se na brod posle dan-dva....

Misliš ideš na colegge za dan-dva?? 

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pozdrav svim forumasima i mornarima..
zanima me ima li iko da je radio ili da radi kao fotograf za msc kompaniju?zna li iko ista o foto departmentu i zivotu na brodu na msc?kakva je lova tamo?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline GURU

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Misliš ideš na colegge za dan-dva?? 
da idem na colegge ali sam razumeo da je to brod na kome su i putnici a ujedno i ucis.... ""]]

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Ajde se sjeti kad stigneš i smjestiš se pa napiši malo kakva je situacija tamo jer dosta nas bi trebalo otić za 3-4 mjeseca pa da znamo što nas čeka.