Author Topic: pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome  (Read 2974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neno90

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« on: 06/May/2010 »
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome..nisam baš sve do ovdje pročitao ali većinu jesam... vidim većina ste radili za carnival, neki na HAC, royal carribbean princess cruiserima i tako ...što mene sad zanima je, da li ste vi svi išli preko agencija ili vas ima i koji ste sve sami riješili sa firmom koja zapošljava na određenim cruiserima?

..da li je neko od vas radio za "windstar cruises", odnosno za showtime pictures? ...

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« Reply #1 on: 07/May/2010 »
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome..nisam baš sve do ovdje pročitao ali većinu jesam... vidim većina ste radili za carnival, neki na HAC, royal carribbean princess cruiserima i tako ...što mene sad zanima je, da li ste vi svi išli preko agencija ili vas ima i koji ste sve sami riješili sa firmom koja zapošljava na određenim cruiserima?

..da li je neko od vas radio za "windstar cruises", odnosno za showtime pictures? ...
nema bez agencija, cruseri ne zapoljavaju pojedinačno niti direktno, jednostavno im je lakše preko agencija koje obave večinu posla umjesto njih, i svi ti agenti su nekad bili na brodu, sve pripreme i ti samo dođeš na intervju.

Windstar crusise su oni mali brodovi ako se ne varam na jedra?
nisam nikad čuo da tamo netko radi.


Offline neno90

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« Reply #2 on: 07/May/2010 »
hvala ... da to su ti cruiseri, čuo sam da su ok plaće, sve je puno fleksibilnije jer nema previše gostiju (ima ih po 400-500)..

..znači nema bez agencija, ono sad da ja sad recimo odem na njihovu web stranicu i prijavim se za posao?

i još bi me zanimalo, za koje firme postoje agencije kod nas, i za koga je najbolje ić radit? tnx

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« Reply #3 on: 07/May/2010 »
hvala ... da to su ti cruiseri, čuo sam da su ok plaće, sve je puno fleksibilnije jer nema previše gostiju (ima ih po 400-500)..

..znači nema bez agencija, ono sad da ja sad recimo odem na njihovu web stranicu i prijavim se za posao?

i još bi me zanimalo, za koje firme postoje agencije kod nas, i za koga je najbolje ić radit? tnx
me oni ti samo agente šljive, sumnjam da ima na njihovoj stranici prijava za posao, opet če te poslat najbližem agentu.
Ja neznam, koliko vidim ide se kod nas na Carnival, Royal Caribian, celebrity,cunard...
Ako te zanima za foto, svi koliko vidim nude slične uslove, nema najbolje reko bi.

Offline neno90

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« Reply #4 on: 07/May/2010 »
isao bih za foto, ide mi to :D ...ma gledao sam malo ..ima onih koji zahtjevaju jako puno, ali vjerujuem i daju više, od recimo carnivala, royala i sl. jer imaju zahtjevnije, naravno i imućnije goste.. recimo poput ovog widstara...malo sam gledao, kazu klijenti su im mladi bogati ljudi (nekakvi inžinjeri i sl.) ..čitam dalje ..kažu da osoblje ima jako dobre plaće,  da je preporučljivo radit za njih ... ž


..malo sam dosadan :D ..ali eto zanima me ..recimo sad ..na carnivalu mjesečno neka je plaća 1200 dolara....da li se tu može na to kakvih napojnica skupit i sl.? ...prijatelj pomorac mi rekao da ih ima koji natuku mjesečno do i kakvih 3500 dolara(ne određeno na carnivalu, ovo kažem općenito, je li to moguće?)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« Reply #5 on: 08/May/2010 »
isao bih za foto, ide mi to :D ...ma gledao sam malo ..ima onih koji zahtjevaju jako puno, ali vjerujuem i daju više, od recimo carnivala, royala i sl. jer imaju zahtjevnije, naravno i imućnije goste.. recimo poput ovog widstara...malo sam gledao, kazu klijenti su im mladi bogati ljudi (nekakvi inžinjeri i sl.) ..čitam dalje ..kažu da osoblje ima jako dobre plaće,  da je preporučljivo radit za njih ... ž


..malo sam dosadan :D ..ali eto zanima me ..recimo sad ..na carnivalu mjesečno neka je plaća 1200 dolara....da li se tu može na to kakvih napojnica skupit i sl.? ...prijatelj pomorac mi rekao da ih ima koji natuku mjesečno do i kakvih 3500 dolara(ne određeno na carnivalu, ovo kažem općenito, je li to moguće?)
na tih 1200$ možeš jedino natuč nešto bonusa ako se dobro prodaju slike i albumi, možda do kojih 1500$ ako imaš sreče .
Ja sam jedan ugovor natukavao do 2400$ mjesečno redovno, al to je bila iznimka, još i danas valjda taj fenomen nije znanstveno objašnjen, zapisani smo u companiji kao heroji fotografije i obožavaju nas kao Budhu :)


Offline neno90

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
pozdrav ..eto novi sam u svemu ovome
« Reply #6 on: 10/May/2010 »
hvala puno ..ma već si 3 mjeseca sigurno mislim mogao bih probat ic, mislim si ono ..kad cu ako necu sad (imam 20 godina) ...sad mi je malo bed jer imam jako dobar posao trenutno a poslije se sigurno necu moc vratit na njega...jedino radi toga mi je bed .. a opet ovako bih vidio svijeta sto inačce necu sigurno, sad si neš mislim bolje da počekam da ova, nazovimo je kriza, prodje i onda da se malo okusam na kruzerima ...na sto sam muka ://