Author Topic: Koji department Vam se cini najboljim za rad i novac?  (Read 70850 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
i da ne zabroavim, na celebritiju je uvek bilo dobro raditi kao konobar, jer si placen os trane putnika, tipping system, mada ni kazino nikad nije los, samo zavisi sta radis u kazinu, ne prave ni oni svi lovu.
i jos jedna veoma bitna pozicija
wine stewart iliti sommellier, e tu je dobra lova, lagodan zivot, piju se dobra vina..... mada se sommellier ne postaje preko noci

Na Disneyu su 2 nase cure bile sommellier ... prije 4-5 godina, Sanja i Ana
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
i da ne zabroavim, na celebritiju je uvek bilo dobro raditi kao konobar, jer si placen os trane putnika, tipping system, mada ni kazino nikad nije los, samo zavisi sta radis u kazinu, ne prave ni oni svi lovu.
i jos jedna veoma bitna pozicija
wine stewart iliti sommellier, e tu je dobra lova, lagodan zivot, piju se dobra vina..... mada se sommellier ne postaje preko noci

Bio sam sommelier na Celebrityu u zlatno doba, to je bio najbolji posao, odgovorno tvrdim to...Radis samo za veceru ( rucak je bio pro forma ) i samo sibas boce vina, radis na procenat, strava se lova dizala onda...U to doba se do te pozicije stizalo iz Bar dept. nakon sto postanes Bar Tender kao promocija ali mislim da su poslije stavili ih pod dining room...na nekim kompanijama nema te pozicije vec konobari uz sav posao moraju sibati i vina, od prodaje im zavisi velicina stanice...

Offline moravacso

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
e pozz svima
juce sam bas sa devojkom bio na prvom intervju preko Employment Power, i vec u sredu idemo na drugi intervju..
u pitanju su Carnival camci:)
pa me zanima za cega bi bilo mozda najbolje da konkurisem..jos nismo tacno odredili pozicije na kojima bi radili..
uglavnom,Bar department..pasada sta bi tu najbolje bilo traziti
imam iskustva,radio sam u Americi,engleski mi je odlican..bla bla...nude ass.wait i ostalo..
pa cisto pitam nekoga ko je bio preko njih i ko je radio u Bar dep,za sta bi bilo najbolje aplicirati
da ajd sto bi se reklo pucam na najjace..pa ako ne upali ne upali:)
hvala i pozz svima

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
da ajd sto bi se reklo pucam na najjace..pa ako ne upali ne upali:)
hvala i pozz svima


pucaj na bartendera, ili u najmanju ruku bar servera
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Tako je, pocinje se na college-u, pa si bar waiter, pa promocijom dolizas do bartendera.. triba ti opako iskustvo rada po klubovima i spremanja koktela da bi impresionira na interviewu i direktno upa ka bartender.. inace ides kao i ostali smrtnici, mjesec dana na college, pa par ugovora ka bar waiter, pa ako si ima dobru prodaju, dobre comment cardse i dobro ponasanje, a na kraju krajeva i dobrog shefa, mozda uslijedi i promocija..
Carnival Elation, here I come..

Offline Meggy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ja sam radila na Carnival Splendoru kao bar waitress. Citam tu neke postove, pa mi nista nije jasno.
Ja nisam upoznala nikoga ko je radio po 10-12 sati dnevno. Kad smo u luci radila sam po 3-4 sata, a kad je sea day sat ili dva vise. Zavisi u kom baru radis, ali cesto sam znala imati i slobodne dane jer taj odredjeni bar po caperu recimo, bude zatvoren. Pored svog bara, imas jos jedan bar u koji bi trebao otici kao ispomoc, ali to je malo ko radio. Niko me nikad nije cimao zbog toga sto se ne pojavim tamo po rasporedu. Bitno je samo da otvoris svoj bar ako si open i da ga zatvoris ako si close. To je sve. Od tebe zavisi koliko ces da radis i koliko ces da zaradis. Private parties su obavezne, kao i captain i repeartes, ali to, hvala bogu, nije svaki dan, pa se da izdrzati. Specijalno ciscenje je prije svakog US porta, ali sve se zavrsi jako brzo jer uvijek imas partnera koji  radi s tobom, a ako se dobro slazete, kao i sa bartenderom, specijalno ciscenje se pretvori u specijalno brisanje i bude jako zanimljivo.
Treba samo da odlucis prije polazka na brod, zasto ides tamo, radi novaca, provoda ili da vidis svijet, onda ce ti sve biti lakse. Sve zajedno je teze izvesti.
Ako idete radi novaca, mozete dobro zaraditi, ako jos malo pusirate, ako pratite i pojavljujete se svuda po svom rasporedu, bicete zadovoljni s te strane, sigurno. Meni iskreno, novci nisu bili u prvom planu, uzivala sam u Evropi, Karibima, Juznoj Americi, Kaliforniji, i opet sam zadovoljna sa koliko novaca sam se vratila kuci.
Bar department je po meni, definitivno najlaksi i najbolji sto se tice novaca.
Housekeeping je najtezi, a zatim restoran.

Pozdrav svim moreplovcima...
 

 

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Ja sam radila na Carnival Splendoru kao bar waitress. Citam tu neke postove, pa mi nista nije jasno.
Ja nisam upoznala nikoga ko je radio po 10-12 sati dnevno. Kad smo u luci radila sam po 3-4 sata, a kad je sea day sat ili dva vise. Zavisi u kom baru radis, ali cesto sam znala imati i slobodne dane jer taj odredjeni bar po caperu recimo, bude zatvoren. Pored svog bara, imas jos jedan bar u koji bi trebao otici kao ispomoc, ali to je malo ko radio. Niko me nikad nije cimao zbog toga sto se ne pojavim tamo po rasporedu. Bitno je samo da otvoris svoj bar ako si open i da ga zatvoris ako si close. To je sve. Od tebe zavisi koliko ces da radis i koliko ces da zaradis. Private parties su obavezne, kao i captain i repeartes, ali to, hvala bogu, nije svaki dan, pa se da izdrzati. Specijalno ciscenje je prije svakog US porta, ali sve se zavrsi jako brzo jer uvijek imas partnera koji  radi s tobom, a ako se dobro slazete, kao i sa bartenderom, specijalno ciscenje se pretvori u specijalno brisanje i bude jako zanimljivo.
Treba samo da odlucis prije polazka na brod, zasto ides tamo, radi novaca, provoda ili da vidis svijet, onda ce ti sve biti lakse. Sve zajedno je teze izvesti.
Ako idete radi novaca, mozete dobro zaraditi, ako jos malo pusirate, ako pratite i pojavljujete se svuda po svom rasporedu, bicete zadovoljni s te strane, sigurno. Meni iskreno, novci nisu bili u prvom planu, uzivala sam u Evropi, Karibima, Juznoj Americi, Kaliforniji, i opet sam zadovoljna sa koliko novaca sam se vratila kuci.
Bar department je po meni, definitivno najlaksi i najbolji sto se tice novaca.
Housekeeping je najtezi, a zatim restoran.

Pozdrav svim moreplovcima...
 

 



zahvali svom asst.bar mangeru i bar manager-u,bila si sretna....
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

zahvali svom asst.bar mangeru i bar manager-u,bila si sretna....

Ne bih se slozio. Ja sam radio kao F&B Supervisor, i sve sto je napisala Meggy je i ono sto sam ja vidio.
Poluprazni barovi za one kojima novac nije prioritet, a natrpani barovi za one koji vise od svega zele novac.

A 12-satni i 14-satni radni dani su isto fama koja se stvorila zahvaljujuci lijenim ljudima, i sada se ta fama sama hrani.
I oni koji nikada nisu vidjeli broda vec kukaju o 16-satnim radnim danima.

Premalo je ljudi kao Meggy na ovome forumu. Veterana sa zdravom zivotnom filozofijom.
Cudno je kako ljudi zele cuti i vjerovati u lose stvari, radije nego u dobre.
Kada imas lose misljenje o sebi, tada ce ti se dogadjati lose stvari, to je neumitno.
Tkogod se ufura u crnjak, i ide u nova iskustva ocekujuci nevolje, i dobit ce nevolje.

Ja sam vrlo cesto "radio" svega 2-3 sata dnevno. Pa se vi mislite.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
12-satni i 14-satni radni dani su isto fama koja se stvorila zahvaljujuci lijenim ljudima

Hm..fama o ovom broju radnih sati,pa jos ce uskoro ispasti da se na brodu skoro nista i ne radi.Bolje je ljudima reci sta ih u stvari ceka tamo,nego da rade sta vec rade,nakon sto prodje 15 dana po njihovom dolasku...psuju majku agentu sto ih je poslao,i daju otkaz,u velikom broju.Ali,ako ti Sefe kazes da je to fama  onda whatever ;D
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Uvijek je bilo i bit ce ljudi koji nece znati procijeniti posao na kruzerima.
Neki ce se polakomiti na price o bogatstvu, neki na price o prekrasnim mjestima, ljudima i krajolicima.
Nesto od toga ce nekima biti istina, nekima ce sve to biti istina, a neki ce priznati da su se preracunali i vratit ce se doma.
A da bismo dobili pravu sliku o radnim satima, idem otvoriti anketu.
Glasat ce moci samo veterani sa oznakom u profilu.
Do sada nas je registrirano 7.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Kada imas lose misljenje o sebi, tada ce ti se dogadjati lose stvari, to je neumitno.
Shefe to je 316% tachno!!! Ono shto slutish to tje ti se i desiti, shto bi ti rek'o "POTPISUJEM"!!!

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Ne bih se slozio. Ja sam radio kao F&B Supervisor, i sve sto je napisala Meggy je i ono sto sam ja vidio.
Poluprazni barovi za one kojima novac nije prioritet, a natrpani barovi za one koji vise od svega zele novac.

A 12-satni i 14-satni radni dani su isto fama koja se stvorila zahvaljujuci lijenim ljudima, i sada se ta fama sama hrani.
I oni koji nikada nisu vidjeli broda vec kukaju o 16-satnim radnim danima.

Premalo je ljudi kao Meggy na ovome forumu. Veterana sa zdravom zivotnom filozofijom.
Cudno je kako ljudi zele cuti i vjerovati u lose stvari, radije nego u dobre.
Kada imas lose misljenje o sebi, tada ce ti se dogadjati lose stvari, to je neumitno.
Tkogod se ufura u crnjak, i ide u nova iskustva ocekujuci nevolje, i dobit ce nevolje.

Ja sam vrlo cesto "radio" svega 2-3 sata dnevno. Pa se vi mislite.  +U+

prica od ove cure je nesto sasvim drugacije od stvarnosti koju sam ja vidio na costi
tamo konobari rade ko pasi, od jutra do sutra, vjerojatno zato imaju samo filipince kao konobare, i nesto latinosa

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
prica od ove cure je nesto sasvim drugacije od stvarnosti koju sam ja vidio na costi
tamo konobari rade ko pasi, od jutra do sutra, vjerojatno zato imaju samo filipince kao konobare, i nesto latinosa


Evo,bar jos neko posvjedoci  :pop1:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Sve zavisi od kompanije,  duljine kruza, pozicije, lokacije itd.
Negdje se vise radi, negdje manje...
Ali ne "pusim" te price o 17 sati...to je proslo svrseno vrijeme jer su novi zakoni danas na snazi,
ne mozes vise ljude tjerati raditi vise nego sto je predvidjeno bez obaveznog odmora.
Na NCLu se pisu radni sati i to se kontrolira.

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
zasto onda na costi vrse svakodnevnu torturu nad ovin konobarima i ostalima
zato i nema vise europljana na costi, samo latinosi koji nikad nisu culi za sampon, gel za tusiranje, i naravno filipinci i ostali azijati.