Author Topic: Polozio prva dva testa ali evo treci pao  (Read 30629 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« on: 06/August/2010 »
Forumasi kojima je ova tema posebno zanimljiva, evo jedno iskustvo, pa izvucite najbolje iz njega...
Moj muz je otisao na bar college, aplicirao za bar waiter.
Engleski mu je stvarno dobar, a imao je i radnog iskustva.
Pisala sam vec da je polozio prva dva testa ali evo treci pao. Za malo da prodje - ali ipak je pao.
Ne znam sta se tacno desilo njemu pa je imao takav rezultat, ali, uglavnom, tu je gdje je i totalno je razocaran.
Najgore je to sto su mu dali ni manje ni vise nego da bude "utility cleaner", ili to ili kuca....
Nikome nije jasno kako da su ga na tu poziciju stavili. Preskocili su i ass. waitera i boy-a...
On je isao da prica sa managerima i sl. ali niko mu nije nista pomogao ni obecao, nego kao ugovor je narednih 5 mjeseci i tu si gdje jesi, ostaje na istom brodu,  pa ce kao kasnije vidjeti.
On se bas nasekirao... Znam da je razocaran, i to je sve malo ponizavajuce, pogotovo sto on kaze da iz njegove grupe jedan momak je pao sva tri ispita i radi sa njim, a ostala ekipa sa kojom radi i ne zna engleski jezik... Nisam tamo i ne znam sva desavanja detaljno, ovo je ono sto sam pohvatala iz razgovora sa njim. Razmisljao je cak i da se vrati....
Sefe i monster hvala, a misljenja, saznanja i savjeti ostalih su dobro dosli. :(
 
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #1 on: 06/August/2010 »
Evo ja sam u kontaktu sa jednim deckom koi je oso na college. Isao je na sensation. Proso je college i sad ide na carnival valor. Ceka ukrcaj u miami sad dva dana.

Pito sam ga el zaradio shta i kaki je prvi dojam o svemu tome. Odgovorio mi je ovo:

"a jesan zaradija san oko 180dolara stipendije..a zadnji tjedan koledza imamo i praksu pa i tamo zaradujes pa san tamo zaradija oko 150jos..taman za uzivanje u miamiu..a posa je malo tezak triba mi jos prakse..ima dosta pica i svako pice ili koktel ima svoju razlicitu casu pa moras znati sve case..itd..malo mi je prvi tjedan bija tezak kad san dosa dosta je bilko nepoznatog..sad san se vec malo ustima...a sad moran na drugi brod,opet iznova...svaka 2tjedna minjas raspored kad radis..zato sta ima dosta barova..pa si malo u jednom malo u drugom sa pauzama.. "

Pito sam ga dali je ko pao pa ce mi javit. Moguce da je tvoj muz sa njin bio pa javin update.

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #2 on: 06/August/2010 »

Jest, bio je sa njim... Znam to, to je "bolt" sa foruma! 
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #3 on: 06/August/2010 »
Je. Bolt sa foruma. Trebo sam i ja ici sad u 7 misec al sam odgodio do 9 misec pa mi onda kompanija do 02.10. odgodila.

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #4 on: 06/August/2010 »
Nadam se da ce moj dragi do tada nesto uspjeti odraditi da se izvuce sa te pozicije gdje je sad zapeo...
A nisam stigla lijepo popricati sa njim pa da sve saznam sta i kako, nego ovako sve na brzinu...
Tebi puno srece, jos malo pa ides... i hvala na info :)
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #5 on: 06/August/2010 »
Nadam se da ce moj dragi do tada nesto uspjeti odraditi da se izvuce sa te pozicije gdje je sad zapeo...
A nisam stigla lijepo popricati sa njim pa da sve saznam sta i kako, nego ovako sve na brzinu...
Tebi puno srece, jos malo pa ides... i hvala na info :)
Ajde kumo kad ti se javi dragi stavi kakav je to test pao, jel engleskog jezika ili nešto vezano za poziciju, mnogima če pomoć da se pripreme, jel test pismeni?

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #6 on: 06/August/2010 »
Koliko znam nije u pitanju engleski, jer je on zna engleski jezik.
Mislim da se radi o nekom testu tipa koja je casa za koje pice i sl. On je inace brzoplet pa je mozda tako i kiksao...
Znam da se pricalo da je kao drugi test najtezi ali koliko ja znam on je samo treci pao.
Prva dva testa imaju postavljena negdje na forumu, ako dodjem do treceg postavicu ga ovdje.
Nije problem sta god treba pitacu dragog, samo vi pitajte sta vas zanima....
Nadam se da ce se on izvuci iz ove situacije...


"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #7 on: 06/August/2010 »
Dali se na brodu polaze i test engleskog ili samo testovi vezani za obuku za odredjenu poziciju?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #8 on: 06/August/2010 »
Dali se na brodu polaze i test engleskog ili samo testovi vezani za obuku za odredjenu poziciju?

Ne. To je posao agencije i agenta za zapošljavanje. Jednom kad dođeš na brod, nitko te neće testirati na engleski.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #9 on: 07/August/2010 »
Ne. To je posao agencije i agenta za zapošljavanje. Jednom kad dođeš na brod, nitko te neće testirati na engleski.

Hoce , nije ti to garancije . Ako dep head misli da bi te trebalo testirati prvac u CTC i radis test , isto tako ako dobijes  komentar od gostiju da te nerazumiju il da ti njih nerazumijes ista prica ... nama je HSKP manager znao govoriti posto cesto zovemo cabin stewarde ako primjetimo da nas nerazumije il da  ga mi nerazumjemo da mu javimo  via email i pravac CTC . Zanam isto tako da za guest services da je stigao dislist mail da ko god nema u svom dosijeu polozen test da ga mora raditi ...cisto daja to , on  file ..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #10 on: 07/August/2010 »
Dobro, to u Carnivalu, ali u Princess i Disney toga nema
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #11 on: 07/August/2010 »
Pa da. I meni je suzi rekla da me mogu testirat na brodu engleski.

Kaj da vam velim. Ni me strah toga. A ovo za case. Nezgodno je ako nema iskustva jer skoro svako pice ide u drukciju casu i lako srede onu trik pitanje.

Jedan decko je pao u skoli za barmena jer je radio tom colins koktel i krivu casu odabro.

Ja osobno sam pao iz razloga jer sam Manhatan reko ispitiavacu da cu radit u american casi.

Glupost. Sad da pricam zasto sam to reko. Nisam razmisljo. :)

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #12 on: 07/August/2010 »
Pa da. I meni je suzi rekla da me mogu testirat na brodu engleski.

Kaj da vam velim. Ni me strah toga. A ovo za case. Nezgodno je ako nema iskustva jer skoro svako pice ide u drukciju casu i lako srede onu trik pitanje.

Jedan decko je pao u skoli za barmena jer je radio tom colins koktel i krivu casu odabro.

Ja osobno sam pao iz razloga jer sam Manhatan reko ispitiavacu da cu radit u american casi.

Glupost. Sad da pricam zasto sam to reko. Nisam razmisljo. :)

Bas tako, glupa glupost ali koja te kosta i zivaca i vremena u najmanju ruku, a mnogo toga jos...
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline kuma

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #13 on: 13/August/2010 »

da vas uputim u desavanja... Cula sam se sa dragim jucer i ima novosti.
Posao utility cleanera je radio mislim 5 dana (meni se cini k'o godina)
Onda ga je F&B managerica pozvala na razgovor na kojem su bili njegov supervisor i ona uciteljica sa koledza. F&BM rekla da je super zadovljna s njim, kako je to moralo da se desi da on ide na tu poziciju cleanera, ali posto je vrijedan i posto se pokazao, sada vec moze da radi kao bar steward, a za koju sedmicu pokusace ga ubaciti  da polaze test koji je pao ponovo sa novom ekipom koja je na koledzu!
Pricali smo o tome, rekoh mu ako nastavi da napreduje tim tempom mogao bi da svasta bude do kraja ugovora hehehe  :rolleyes:!
U sustini, skontali smo da je on na neki nacin bio "example" jer se koledz poceo neozbiljno shvatati...

U svakom slucaju, evo mi prezivjesmo jednu buru... ali sezona jos traje...
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Polozio prva dva testa ali evo treci pao
« Reply #14 on: 13/August/2010 »
Dobro pa nije odustao ... kako sam ga ja savjetovao  :embarrased:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)