Author Topic: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises  (Read 18483 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Evo konacno sam nasao malo vremena, tacnije se oporavio od pogubljenosti na brodu i uplatio internet (20 dolara - 300 min ako se dobro secam).

Pokusacu da opiem moje utiske i uopste kako se snalazim na brodu.
Ukrcao sam se u Atini na Ruby Princess 02 avgusta.
Kada sam dosao u luku samo sam rekao j****e koliki brod :-) i nakon 5 dana sam se ajd da kazem snasao donekle na brodu, sada znam iz prve da nadjem svoju kabinu, praonicu za ves, crew bar, crew pool itd.
Sto se tice rada meni je bas tesko pao jer 12 sati stajanja na nogama nije ni lako, ranije nisam radio skoro takav stojeci posao pa je upravo to i problem, ali polako mi se noge oporavljaju, tacnije navikavaju.
Ja sam inace na poziciji Assistant Buffet Steward i moj konkretan posao je da snabdevam crew mess sa namirnicama iz magacina, brisanje stolova i jos neki sitni poslici.
Posao nije nesto tezak, samo jedino sto me noge jako bole, inace sam bio kod lekara na brodu pa mi je dao neku mast da mazem noge i brufen, e da jos sam uzeo uloske za cipele za podizanje peta i  malo mi je bolje od toga.

Pauze imam 3x 30 min za obroke i jednu od 2h kao vecu pauzu, iskoristavao sam ih na taj nacin sto sam isao na bazen na brodu ili napolje a do sada od kako sam se ukrcao bio sam u Kusedasiju i Rodosu i nabacio sam boju ali crvenu pa mi je to dodatno otezalo posao, znaci ljudi spremite se sa kozmetikom za sunce, ovde przi jako sunce :-).
Sto se tice mog supervizora on je sa Tajlanda i ok je covek, sve sto kaze to i uradim, neki put se i sali samnom a jos jedna bitna stvar pomaze mi u poslu, dodaje mi kutije itd.
Sto se tice ekipe sa kojom radim ima jako puno ljudi iz srbije, makedonije, hrvatske, ukrajine, madjarske, znaci to mi je jako olaksalo jer stvarno su mi ljudi pomogi pocetku oko posla da snadjem.
Cimer sa kojim sam u sobi je takodje srbin iako sam ocekivao filipinca ili nekog drugog.
Jos do sada nisam bio ni na jednoj zurci u crew baru jer se jos privikavam i oporavljam od bola ali imacu vremena, jer jedino sto zelim posle posla je krevet.
Toliko od mene za sada i sto bi rekli mornari, mirno more  :plovim:

sbsl

  • Guest
Assistant Buffet Steward - Princess
« Reply #1 on: 07/August/2010 »
chovo veoma ohrabrujuci post...:)
samo napred...

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #2 on: 07/August/2010 »
super post... lijepo od tebe sto si se javio.

ajd sretno i javi se opet  :uzdravlje:

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #3 on: 09/August/2010 »
drži se... nadam se da će bolovi u nogam što prije prestat te da ćeš imat vremena i za uživanje...   :)

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #4 on: 10/August/2010 »
Samo napred brate chovo, nema nazad! drzim ti fige!!!!!

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #5 on: 10/August/2010 »
Bole noge znam, treba kupiti uloške za cipele mekane od spužve, više nejdem na brod bez njih, spašavaju noge.

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #6 on: 01/October/2010 »
Jel u ovih 12 sati spadaju pauze 3x30 min i jedna od 2 h?

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #7 on: 21/December/2010 »
Jel u ovih 12 sati spadaju pauze 3x30 min i jedna od 2 h?
ovo i mene zanima

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #8 on: 05/February/2011 »
Jel u ovih 12 sati spadaju pauze 3x30 min i jedna od 2 h?
ma da  kako da ne biju ko nece..... oT salim se malo ne cist rad ti je od 11 do 13 sati a pauze su zasebno

Offline Lalos-moreplovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #9 on: 24/February/2014 »
Pozdrav, moram reci da me je ovaj post prilicno ohrabrio jer sam se malo bacio u razmisljanje gde god citam za ljude koji su isli za poziciju assistant buffet steward pricaju da je kao pakao tj pripremi se da ides u pakao i ovo ti nece tesko pasti.... ako jos neko ima neko iskustvo sto se tice ove pozicije dobro bi bilo da napise. Iskreno idem da radim ne zanimaju me nesto mnogo destinacije jer ja idem da kruzer da radim a ne da obilazim destinacije a verujem da nije mnogo tezi od posla na gradjevini koji sam radio + niko ne sme da vice na vas, neki su rekli da ne brigam da imam 22 god i da izdrzim prvi ugovor a da ce vremenom doci sve na svoje mesto.... prosao sam finalni cekam  :pop1: LOE  :pop1: pa da krecem...  Ovaj forum mi je inace dosta ali dosta pomogao da stvorim sliku i da se pripremim psihicki za ono sto me ceka u protivnom bih bio kao izgubljen u svemiru  :neee:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #10 on: 24/February/2014 »
Sve se može kad se hoće. Kada sam ja došao na brod, radio sam u potwash-u.

Od privilegija sam imao samo to da sam mogao po par minuta u komadu gledati Atlantik kroz 20ak metara udaljen porthole.
Iz hipnotičkog blejanja u valove me je uvijek vraćao šefov glas: Hey! Get back to work man!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #11 on: 17/March/2014 »
Za Ass. Buffet Steward ne bi mogao da se prijavim ako nisam radio u restoranu, a radio sam u kaficu gde se nije sluzila hrana, tako?

Drugim recima, posto pretpostavljam da je ovo neka entry pozicija, jel bi bio problem da u CV ubacim da sam radio u nekom restoranu? Ali onda se verovatno ocekuje da znam mnogo o jelima i vinima?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #12 on: 17/March/2014 »
Ne ubacuj u cv ono što ne možeš da odbraniš na intervjuu.  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #13 on: 17/March/2014 »
Druze, za assistant buffet steward poziciju ti je potreban neki minimalac znanja, takodje ako ti engleski nije najbolji, nece praviti problem. Sluzenje vina je za vece pozicije, a sto se tice hrane, pokusaj od svih vrsta da naucis bar po 3-4 primera cisto da znas, mada nece trebati jer ja znam sad nas sve koji smo bili za assistant buffet nisu pitali nista o hrani.
Vise ces morati da ucis za testove koje cete raditi sa agencijom, nego sto ce te pitati na glavnom, ali dobro to je posao agencije, da te spreme maksimalno, ali eto da znas, a i Sef je dao dobar savet da ne ubacujes u cv sto ne mozes da odbranis, logicno.
Ti ako si raspolozen za ucenje, mogu ti na pm poslati sutra par screenshotova od materijala malo da vidis na sta to lici....
pozdrav  :uzdravlje:

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Assistant Buffet Steward - Princess Cruises
« Reply #14 on: 18/March/2014 »
Stk, posalji mi to molim te, bas da vidim..

nekako sam izveo zakljucak da sve bukvalno zavisi od znanja jezika, tako da bi rado uplatio neki ubrzani konverzacijski kurs engleskog pre svega ovoga...a sve ostalo je na pojedincu, kako se snadje na razgovoru....trema je i kad ides na razgovor za neki obican posao kuci na maternjem jeziku, a de je ovo de moras da lazes i impresioniras ljude na tudjem jeziku

a sta znaci to kad kazete ''engleski nije najbolji'' ili ''solidan engleski'', ''dobar engleski'', koji mu to stepen znanja dodje?

mene je najvise frka upravo jezika, nije me frka da blefiram i lazem (lepo se snalazim u tome haha)...tako da bi prvo da utvrdim koji mi je nivo znanja engleskog da bi mogao da procenim koliko daleko mogu da se uplicem u laganje