Author Topic: Naftna mrlja  (Read 4337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Red Duke

  • Guest
Naftna mrlja
« on: 29/April/2010 »
                                          Prijeti najgora ekološka katastrofa na tom dijelu Zemlje                                          

 Obalna straža, ekipa spasioca i čistača danas već šesti dan provode akciju čišćenja u Meksičkom zaljevu gdje je, nakon eksplozije, potonula naftna platforma Deepwater Horizon. Naftna mrlja se u Meksičkome zaljevu povećava iz dana u dan, prenose strane medijske agencije te dodaju kako iz dana u dan raste i strah od jedne od najgorih ekoloških katastrofa na tom dijelu Zemlje.
Mary Landry, admiralka koja vodi akciju čišćenja u bazenu za koju se koriste robotiziranim podmornicama, kaže da bi "čišćenje moglo trajati mjesecima". Istraga o uzrocima nesreće i dalje traje.
Od eksplozije se nestalima smatra 11 radnika, a mnogi smatraju da su nade za njihov spas sve manje. Radnici druge platforme koja se nalazi u blizini su evakuirani, ali je i tako 18 radnika pretrpjelo fizičke ozljede, najčešće opekline. BBC piše da je opseg naftne mrlje trenutno oko 970 kilometara te prekriva 74.000 kvadratnih kilometara površine.
Od 2001. godine se na naftnim platformama u Meksičkom zaljevu dogodilo 858 eksplozija, a mnogi upozoravaju da se sigurnost rada na takvim postrojenjima znatno smanjila posljednjih godina.

  [yt=425,350<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/C_m6c4eaFjY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/C_m6c4eaFjY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/yt]

  Al se ljudi *aje*avaju sa ovom jadnom planetom.Ovo je uzas.Meni dodje da placem od muke kad pomislim kakve ovo posledice moze da ima.Unistice planetu nacisto,samo je pitanje vremena.A kad nju uniste sav novac i sva sranja nece vredeti nista,apsolutno nista.

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Naftna mrlja
« Reply #1 on: 30/April/2010 »
...a vise nitko ne spominje 11 poginulih.

Taj je semi submersible izbusio svjetski rekord u dubini busotine offshore, na njoj su radili najbolji koje je Transocean imao, a ipak se ova tragedija dogodila.

A ovo o 858 eksplozija i smanjenju sigurnosti je jedno od vecih sranja koje sam cuo zadnjih 10 godina...nemaju sto pametno napisat, pa onda ovako pisu gluposti...

Red Duke

  • Guest
Re: Naftna mrlja
« Reply #2 on: 01/May/2010 »
...a vise nitko ne spominje 11 poginulih.

Taj je semi submersible izbusio svjetski rekord u dubini busotine offshore, na njoj su radili najbolji koje je Transocean imao, a ipak se ova tragedija dogodila.

A ovo o 858 eksplozija i smanjenju sigurnosti je jedno od vecih sranja koje sam cuo zadnjih 10 godina...nemaju sto pametno napisat, pa onda ovako pisu gluposti...
 Ma divno je to sto su oni izbusili svetski rekord,ja sam prosto ocaran ali mene vise brine to sto su unistili sav zivi svet u Meksickom zalivu.Ali naravno ja sam blesav jer to uopste nije vazno.Vazno je da neki debeli k****ni mogu kolima da idu i do wc jer ih mrzi da hodaju,e to je najvaznije.Ili da neki pacenik moze da ode privatnim avionom da kupi hamburger,e to je sustina zivota.Nek izbuse lepo celu planetu,nek uniste more totalno pa cemo svi lepo ici da se kupamo u naftnim mrljama.I predivno,svi srecni. +U+
  

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Naftna mrlja
« Reply #3 on: 01/May/2010 »
...vidim ja da je tebi dosadno pa lupetas bez veze...
Odseli na Nauru, skupljaj kokose i pandanu. Otok nije velik, s kraja na kraj 6 km, sat-dva lagane setnje...


Red Duke

  • Guest
Re: Naftna mrlja
« Reply #4 on: 01/May/2010 »
  Kad kazes nekom da lupeta onda treba da navedes bar jedan argumenat, ako ga imas. A nemas ga. Nisam ja rekao da se moze ziveti bez nafte vec da se nafta (citaj gorivo(ako umes da citas) trosi krajnje bahato i rasipnicki sto je je*ena cinjenica, svidjalo se to takvima kao ti ili ne. Volim ovu planetu a pogotovo volim more i muka mi je kad vidim nesto ovako. Shvatam ja da ti to ne razumes i zao mi te je.  Mogao bih da napisem jos mnogo toga o ovoj temi ali mi je ponizavajuce da ulazim u polemiku sa nekim ko sto si ti.

  A to sto  kazes da lupetam i da idem na tamo neko ostrvo samo govori koliko si primitivan i reko bih sta mislim o tebi ali ovo je ipak fin forum. Mnogo volim te miseve sto vredjaju preko interneta. Za to je potrebna velika hrabrost.

   PS. Sefe, izvini ako sam malo preterao ali sam bar odvajao recenice. :D

 

Red Duke

  • Guest
Re: Naftna mrlja
« Reply #5 on: 02/May/2010 »
  Ako neko ne zna koliko je nafta opasna ukoliko se izlije u more...

  [yt=425,350<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mz5SeHyU2tY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mz5SeHyU2tY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/yt]

  ...strasno...

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Naftna mrlja
« Reply #6 on: 10/June/2010 »
strasno je to sta se dogadja


Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Naftna mrlja
« Reply #7 on: 10/June/2010 »
Zanimljivo je kako su naši narodi i narodnosti shvatili ekologiju. Za sve su krivi neki tamo Amerikanci i Kinezi, nikako svi koji koriste naftu.... Čisto kao .nfo dok čitaš ovu poruku ti trošiš naftu (mazut u termoelektrani)... Tako da...