Author Topic: ?ekati interview  (Read 14373 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
?ekati interview
« on: 11/August/2010 »
Pozdrav cijelom forumu.
Evo ja sam novi i nemam baš iskustva sa forumima "
Šefe ne lupaj me odma po prstima, zapalo me da se učim na tvome forumu ", al ovaj sam dobro pročita.
Imam 33 godine i prijavio sam se u ove dvije naše agencije, Lovran i Zagreb. Sad čekam razgovor.
Od EP Zagreb sam dobio formular za Royal Caribbean, pa me sad zanima dal to znači da apliciram za njihovu kompaniju, ili EP to šalje rutinski.
Tko zna?
Hvala.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekati interview
« Reply #1 on: 11/August/2010 »
Pretpostavljam da su ti poslali formular u kojem se trebaš opredijeliti za posao.
Tako bih i ja napravio.
Kada dođe vrijeme interview-a, ovisno o tvojim kvalifikacijama, možda bih te pozvao na razgovor.

Mislim da email i telefon nisu sredstva kojima se trebaš služiti ako zaista želiš posao na kruzeru.
Njima se posluži samo da zakažeš svoj dolazak u agenciju, a sve ostalo obavi uživo.

Obiđi te 2 agencije i razgovaraj sa ljudima, sve će ti biti puno jasnije. I za koji posao bi mogao aplicirati, i koji bi ti posao oni mogli preporučiti.

U EP-u bi te mogli totalno ignorirati, jer ne zadovoljavaš tražene kriterije:

In order to begin a career onboard the ship each applicant must meet the following requirements:

    * age between 21 and 30
http://www.employment-power.com/information/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #2 on: 11/August/2010 »
U pravu si, i da posjetit ću ovih dana Lovran, a možda i Zagreb, ali što se tče godina nebi se puno nadao. No međutim u EP mi je Siniša rekao da mogu još proći pošto sam konobar sa iskustvom i školom, i znam engleski, a da je ograničenje zbog "automehaničara" koji bi konobarili, ma šta mu to značilo. U svakom slučaju mislim da vrijedi pokušati. Pa sad šta bude, bude.

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #3 on: 11/August/2010 »
Šef ima pravo razgovaraj sa oba dvjema agencijama. Po meni puno vise je susretljiva Suzy i koje god pitanje ces joj postavit ce ti odgovorit bez oklijevanja. Ja u 5. mj popunio taj formular za royal te rekli decki da ce bit sredinom 6 mj interview preko skype-a al nista. Suzy jos cekam , navodno u 9 mj bi trebalo bit nesto . Mislim da ce presudit Safe Cruise , jos cemo vidjet.  Nemoj uzimat previse godine u obzir :) Zar ne sefe ?  :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekati interview
« Reply #4 on: 11/August/2010 »
Jasno da će školovani tj. iskusni konobar imati prednost i može mu se progledati kroz prste, ali onaj koji ide na more prvi puta a ima sumnjivih 3-4 mjeseca iskustva u nekoj opskurnoj birtiji proći će vrlo strogu selekciju.
Budimo realni, sa dobrom pripremom od par mjeseci, svatko sa znanjem engleskoga može dobiti posao na brodu.
ali tko agenciji garantira da će se on snaći na konobarskom poslu?
Zato ta sklonost agencija prema ljudima koji su konobarili godinama, koji su zadržali posao usprkos cendranju svake mušterije, koja za 15 kuna koliko košta kokakola, očekuje naklon do poda.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #5 on: 11/August/2010 »
Hvala na podršci. Ako iskustvo nešto znači onda se mogu nadati. Šefe forum je odličan, držiš ga pod kontrolom.
Puno sam tu naučio pa taman da i ne odem na brod dobro je iskustvo. Šta se tiče konobarenja, počinješ u 7 pa popodne stanka cca 3 sata, od toga sat hoda na posao i kući, pa navečer do zatvaranja1,2,3 iza ponoći, i tako 6 mijeseci. Ili možda 3 godine sve subote i nedilje. Na taj posao sam ja navikao.
Pozdrav.


Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #6 on: 27/August/2010 »
...ali onaj koji ide na more prvi puta a ima sumnjivih 3-4 mjeseca iskustva u nekoj opskurnoj birtiji proći će vrlo strogu selekciju.

Šta tačno misliš pod tim "stroga selekcija"? Premeštanje na niže pozicije u drugom departmentu, raskid ugovora...?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekati interview
« Reply #7 on: 27/August/2010 »
Šta tačno misliš pod tim "stroga selekcija"?

Da sam ja agent, regruter, ... ne bih zaposlio nekoga samo zato jer ima jaku želju.
Obično je ta želja bazirana na snovima o lakoj i brzoj zaradi $$$, a ti su snovi osuđeni na propast.
I zato bih ga testirao i testirao dok me ne uvjeri u suprotno, ili dok imam vremena za njega.

Mislim da to rade i regruteri.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #8 on: 27/August/2010 »
Mislio sam da pričaš da postoji neka striktna selekcija na samom radnom mestu...

Teško da u Carnivalovih 5min ili RCCL-ovih 10min intervjua regruter stekne pravu sliku o kandidatu... Uglavnom zato i služe pripremni intervjui agencija - da se kandidat što bolje "pripremi" za razgovor sa ispitivačima u prevodu da ih što bolje izradi...

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #9 on: 27/August/2010 »
Pa ja mislim da regruter može puno toga vidit u pet minuta, pogotovo što oni imaju istrenirano oko za te stvari. A i par pravih pitanja brzo daje sliku o kandidatu. Međutim puno toga se može naučiti i u hodu, pa može biti presudan i "opći dojam".
To je moje mišljenje.

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #10 on: 28/August/2010 »
Prije sedam dana Suzi je poslala mail u kojem traži da se izjasnimo; dolazimo li 100% na razgovor 23.09, dali smo spremni ići odmah, i, ili čekati 5,6,7,8 mjeseci. Zatim, dali smo spremni prihvatiti bilo koju (konobarsku) poziciju, i još neke detalje. Međutim rekla je da nemožemo svi doći na razgovor. :hekla: Još nisam dobio odgovor, pa ako je netko dobio neka napiše tu na forumu. Rado bih nazvao, ali ako još nije nikome poslala mail onda ću i ja sačekati.

MrIvan

  • Guest
Re: ?ekati interview
« Reply #11 on: 29/August/2010 »
Znat ces 10-tak dana prije intervjua, znaci oko 13.9 +U+

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
Re: ?ekati interview
« Reply #12 on: 02/September/2010 »
Hej forumasi! ;)
Jucer sam dobio neki WELCOME E-MAIL od RCCL kompanije ... tu stoji da su oni od neke agencije primili moj CV, i da im se svidja, i da ce me ta agencija ponovo kontaktirati za dalju proceduru ...

Sefe, sta ovo znaci, buraz? Jesu li ovo dobre vijesti? :yahoo: :uzdravlje:

Cheers
xoxox
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: ?ekati interview
« Reply #13 on: 02/September/2010 »
Hej forumasi! ;)
Jucer sam dobio neki WELCOME E-MAIL od RCCL kompanije ... tu stoji da su oni od neke agencije primili moj CV, i da im se svidja, i da ce me ta agencija ponovo kontaktirati za dalju proceduru ...

Sefe, sta ovo znaci, buraz? Jesu li ovo dobre vijesti? :yahoo: :uzdravlje:

Cheers
xoxox
vjerovatno imas impresivan zivotopis i zele teeeeeee u njihovom timu  :banana: :banana:
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekati interview
« Reply #14 on: 02/September/2010 »

 od neke agencije primili moj CV, i da im se svidja, i da ce me ta agencija ponovo kontaktirati za dalju proceduru ...


Koja agencija?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)