Author Topic: Zahtev za Britanskom vizom  (Read 13024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Zahtev za Britanskom vizom
« on: 10/August/2010 »
  Nije bas vezano za SPA, ali je bitno svima koji odlaze u Britaniju.
Juce sam podnela zahtev za njihovu vizu, sad cekam ishod i nadam se pozitivnom.
Za sve koji ce tek popunjavati aplikaciju: kod vrste posete odaberete business i kasnije visitor.
Do skoro se popunjavalo sa student visitor.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #1 on: 11/August/2010 »
Kad sam ja isao u UK u februaru, isao sam na jewellery trening u kompaniju, i iskljucivo se uzima C-bussines visit visa, i daju je obicno na 6 mjeseci, bar su meni toliko dali. Znaci, nista turista, nista tranzit, samo bussines visit ako se ide u tu svrhu.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #2 on: 11/August/2010 »
  Ljubazna gospodjica u VAC-u mi je rekla da se ranije popunjavalo student visitor, a sada business visitor. Samo sam prenela dobijenu informaciju.

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #3 on: 12/August/2010 »
  Ljubazna gospodjica u VAC-u mi je rekla da se ranije popunjavalo student visitor, a sada business visitor. Samo sam prenela dobijenu informaciju.

ja sam prosle godine trazila student visitor ali su me prvi put odbili, jer nisam imala nikakav dokaz da stener postoji... navodno da oni nemaju licencu da budu akademija.. pa sam od agencije dobila i takvu vrstu dokumenta. posle toga su mi dali vizu na 6 meseci. l naravno morala sam opet da platim 100$ (ili tako nesto)

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #4 on: 14/August/2010 »
Odobrili su mi vizu na 6 meseci  :-))))'. Od dokumenata sam prilozila: vazeci crveni pasos, stari plavi pasos na uvid, 2 fotografije 4.5x3.5, potvrdu iz banke da posedujem 1.500 evra, aplikaciju za vizu, potvrdu iz suda da nisam osudjivana- prevedenu na engleski, kopiju ugovora sa Steinerom, na uvid, Maritime Contract potpisan, garantno pismo Steinera i ponela sam prevedene na engleski kopije sertifikata, za masera.
 Kada se predaju dokumenta, na blagajni se placa za vizu 8.900, za sms uslugu obavestenja o obradi viziranja 110 dinara i slanje posiljke je 600 dinara (DHL-om), a moze se i otici kod njih za pasos.

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #5 on: 03/October/2010 »
Kad sam ja isao u UK u februaru, isao sam na jewellery trening u kompaniju, i iskljucivo se uzima C-bussines visit visa, i daju je obicno na 6 mjeseci, bar su meni toliko dali. Znaci, nista turista, nista tranzit, samo bussines visit ako se ide u tu svrhu.
Ne mogu da nadjem Nikoletu,pa hajde tebe da pitam,jer pretpostavljam da je tebi taj podatak svez u pamcenju...Jesi imao na garantnom pismu za UK naveden broj pasosa?Znam da pitanje zvuci debilno,al' ja imam jos debilniju varijantu-garantno pismo bez broja pasosa...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #6 on: 03/November/2010 »
Odobrena UK visa... :-))))'

Od prilozenih dokumenata gotovo sve isto kao Nikoleta,ali sam ja predala i uverenje iz supa da nisam nikada kaznjavana i uverenje iz suda da nisam krivicno gonjena.Kod sudskog tumaca prevedena oba uverenja kao i diploma srednje skole.Skrenucu paznju da Britanci traze da na prevodima sudskog tumaca budu i njegovi kontakt podaci: ime,prezime,adresa,telefon...Ne mora da znaci da nece proci bez toga,ali ja nisam htela da stvari prepustam slucaju.Prevodi sudskog tumaca ne moraju biti naknadno overeni u sudu tj ne moraju imati apostil...U Srbiji apostil po dokumentu je 20 eura,pa ako neko bas hoce da trosi-moze,ali ja nisam...Uz zvaki originalni prevod sudskog tumaca prilozila sam kopiju srpskog dokumenta.
Pasos sam imala i od pre 15 godina,ali mi taj nisu trazili...Ako neko ima i one od pre 10 godina-neka ipak ponese,pa ce agencija odluciti...
Vazeci pasos sa vazecom C1/D vizom.
Iako pise slike na sivoj ili beloj pozadini-radite na beloj...
Ako se prilikom popunjavanja online formulara napravi greska-moze se popraviti dok se aplikacija potpisom ne zatvori...Nakon toga moguce je jedino hemijskom olovkom na odstampanom formularu napisati promene.Ne postoji mogucnost popunjavanja novog formulara kao sto moze prilikom apliciranja za US vizu.
Potvrda iz banke o 1500 eura na racunu obavezno,ali ne moraju biti samo euri,moze svasta funte,euro,dolari...
Za SPA-nekoliko dodatnih papira-Maritime training contract,Copy of contract (iz Starter packeta),Steiner training agreement (iz Starter paketa),pozivno pismo.Ja sam zamolila Helenu da mi posalje garantno pismo sa brojem pasosa,da ne razmisljam jos i o tome...

Sefe,izvini sto "ponavljam" Nikoletin post,ali sam htela da otklonim neke nedoumice,da ljudi ne gube vreme lutajuci tamo-vamo i razmisljaju sta bi bilo-kad bi bilo...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #7 on: 03/November/2010 »
Ma svaki detalj je vazan, hvala za info  ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #8 on: 03/November/2010 »
E da i jos nesto...

Period obrade zahteva za UK vizu je 5-15 radnih dana...Medjutim-ja sam predala dokumentaciju u sredu,a pasos mi je vec u ponedeljak isporucen...U agenciji mi je sluzbenik rekao da ambasada petkom vraca pasose agenciji,tako da ukoliko je nekom viza hitna-isto je bez obzira da li predaje u ponedeljak,utorak ili sredu-bice pasos vracen u petak...Cetvrtak je vec kasno,jer tek sutra dokumenta idu u ambasadu i tek narednog petka salju pasos,sto se oduzi prilicno...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #9 on: 03/November/2010 »
Nama je potrebna samo putovnica ili isto viza?
Mislim da sam negdje pročitao da ne treba viza za UK i Kanadu..

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #10 on: 03/November/2010 »
Ljudima iz Hrvatske,a mislim i Slovenije ne treba UK viza,ali je pozeljno da imaju imigraciono pismo...
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #11 on: 05/November/2010 »
Nama je potrebna samo putovnica ili isto viza?
Mislim da sam negdje pročitao da ne treba viza za UK i Kanadu..

Ukoliko je  posjeta turistička ne treba viza. Na avionu ispuniš nekakav formular par pitanja na imigration desku i to je to ALI ovi koji idu u Steiner mislim da trebaju vizu jer to nije turistička posjeta, najbolje provjerit na konzulatu u ZG
ča je  život vengo fantažija

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #12 on: 12/January/2011 »
Zdravo drustvo, aplicirao sam za Britansku vizu danas, sledeceg utorka imam intervju... Hteo sam da Vas pitam meni u email pise da treba da se ide na Novom Beogradu,u ulici Omladinskih Brigada da bi se predala dokumentacija, ali zar se ne nalazi britanska ambasada u Resavskoj ulici? Malo sam zbunjen, da ne bih otisao na pogresno mesto  ??? Pozdrav  :D

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #13 on: 14/January/2011 »
Ja sam danas predao papire.
Dakle ides u Omladinskih brigada 88 u agenciju u zakazano vreme.
Ponesi kopije dokumenata jer ih ne vracaju a originali ce ti trebati.
Tu ti uzmu otiske prstiju, slikaju, platis 9.100,00 dinara i dobijes broj ako zelis da pratis sve na netu, a ako hoces da te oni zovu i obaveste o vizi platis jos 110,00 dinara.
Dakle pravac na Novi Beograd u Omladinskih brigada 88, Aerodromsko naselje (iza Rodica).

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Zahtev za Britanskom vizom
« Reply #14 on: 14/January/2011 »
Pravac Novi Beograd, ambasada UK ne sprovodi aplikacione procedure direktno vec u svom Vizno Aplikacionom Centru (VAC) u Novom Beogradu.
U ambasadu neces ni krociti ukoliko ne postoji posebna potreba za tim, sve ide preko VAC.