Author Topic: Prethodno iskustvo i povratak na brod posle pauze  (Read 8137 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Pitanje za sefa (a i ostale iskusne veterane):

Recimo da je ovakav scenario: pocnes sa karijerom na brodu oko 26-27 godine, radis neprekidno do ranih 30-ih (recimo 32-33), kada si vec napredovao na poslu, dobio visu poziciju (head waiter, ili neko supervizorsko mesto, ili asst. manager, manager, itd...nije bitno sta).

Kakve su sanse vratiti se na kruzere posle pauze od nekoliko godina, znaci negde oko 35, 36 ili 37.? Da li ce novi poslodavac uvaziti vase iskustvo ili mora da se krece ispocetka? Ili su godine vec problem??

Ovo pitam jer je tvoj slucaj, sefe, zanimljiv: tvoja pozicija je bila "security officer", i ti si napisao da bi mogao bez problema da se vratis na tu poziciju kad pozelis (a imas vec preko 40) jer je ustaljena praksa da na toj poziciji budu cak i neki ljudi pred penzijom...

Ali sumnjam da je situacija tako povoljna za ostale pozicije kad je u pitanju ponovno zaposljavanje u starijoj dobi...

 

“Go ahead, make my day”

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prethodno iskustvo i povratak na brod posle pauze
« Reply #1 on: 12/August/2010 »
To se može srediti, pogotovo u departmentima u kojima je veliki broj osoblja, samo treba komunicirati stvar unaprijed i dogovoriti sa onim koji pravi raspored rada po brodovima. Dužu pauzu treba na neki način "odobriti" kompanija, ali nisam čuo da su nekom radili probleme. Dobiješ taj email da možeš biti odsutan koliko ti već treba da se posvetiš privatnim obavezama, i pomoću njega češ se vratiti u igru kada ti zatreba.
Mala je negativnost što ti onaj bonus od nekih 50$ koji dobivaš za svaki novi potpisani ugovor, padne na nulu, i moraš ispočetka, ali hej, bitno je da imaš posao.
Za neke pozicije, kao što je Security Officer, traže izričito kvalificirane ljude, bez obzira na godine, u ovom slučaju - penzionirane policajce.
Važno je da je prvi odlazak na brod unutar neke razumne dobne granice, a jednom kada imaš iskustvo rada na brodu, puno je lakše.

Sretao sam ljude u 50-im i čak 60-im, na poslovima u kuhinji, restoranu, baru ... skoro u svim departmentima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Prethodno iskustvo i povratak na brod posle pauze
« Reply #2 on: 08/January/2011 »
Vidite, problem koji mene muci je vrlo slican. Ja naime imam 29 god. stalan posao, primam platu od oko 350e i isto toliko mi uplacuju u penzijsko, znaci vrlo dobar posao, ali bih hteo da se vratim na kruzer, za carnival kao fotograf i radim dok ne steknem dovoljno para da kupim stan i resim finansijske probleme sto bi bilo negde do 36-37 godine.

Ono sto mene brine i sto bi mogla biti jedina prepreka mom povratku je to sto se bojim da me kompanija ne odbije u nekoj 33, 34 godini kao starog za posao.
Koliko je ovo opravdan strah? DAl se brinem bez razloga??

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prethodno iskustvo i povratak na brod posle pauze
« Reply #3 on: 08/January/2011 »
NVC, pošto si već radio, mislim da neće biti problema.
Ne znam jesu li tada radili periodično ocjenjivanje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Prethodno iskustvo i povratak na brod posle pauze
« Reply #4 on: 08/January/2011 »
Image je imao periodicno ocenjivanje. Ja sam bio ocenjen sa 3.8 od 5 ako se dobro secam. Ali sad idem za karnival, sto je druga prica. Image uvek kuburi sa ljudima, karnival mislim da ne u tolikoj meri( mislim na fotoge). Zato pitam. Ne bih da me penzionisu u 33, 34 godini.

Ono sto me interesuje je kad postanes prestar za brod. Postoji li neka precutna politika da te se rese u tim godinama.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prethodno iskustvo i povratak na brod posle pauze
« Reply #5 on: 08/January/2011 »
Image je imao periodicno ocenjivanje. Ja sam bio ocenjen sa 3.8 od 5 ako se dobro secam. Ali sad idem za karnival, sto je druga prica. Image uvek kuburi sa ljudima, karnival mislim da ne u tolikoj meri( mislim na fotoge). Zato pitam. Ne bih da me penzionisu u 33, 34 godini.

Ono sto me interesuje je kad postanes prestar za brod. Postoji li neka precutna politika da te se rese u tim godinama.

Ne. Ako postoji potreba za poslom, u igri si. Ja sam imao cimere na Princessu koji su dolazili poslije umirovljenja, u svojim 60-im i 70-im godinama.
Ne može biti različita politika zapošljavanja unutar iste kompanije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)