Author Topic: Ameri?ko državljanstvo II  (Read 33376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Usaman

  • Guest
Ameri?ko državljanstvo II
« on: 28/July/2008 »
Hi ekipa, naletio na forum danas i vidim da ima dobre sprehe o zivotu na brodu. Tako i treba.
Ukratko, radio sam na brodovima od 1993 - 2000. Skinuo sam se i od onda zivim u Floridi. Legalno sada, a prije ilegalno.
Ako ikome treba bilo kakav info o radu na brodu ili ostanku u USA - pitajte (nije tesko). Ako vam mogu pomoci bice mi drago.
Moje misljenje je da su brodovi dobri za zgrnuti i prokockati lovu (ovisno o levelu ludila) ali mogu biti karta za novi zivot.
Tu na Floridi je cijeli kordon ekipe koja je radila sa mnom na istim brodovima, skinula se i ostala. Svi ilegalno i svi sredili papire.
Sve se moze. Cujemo se.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #1 on: 28/July/2008 »
Hi ekipa, naletio na forum danas i vidim da ima dobre sprehe o zivotu na brodu. Tako i treba. Ukratko, radio sam na brodovima od 1993 - 2000. Skinuo sam se i od onda zivim u Floridi. Legalno sada, a prije ilegalno. Ako ikome treba bilo kakav info o radu na brodu ili ostanku u USA - pitajte (nije tesko). Ako vam mogu pomoci bice mi drago. Moje misljenje je da su brodovi dobri za zgrnuti i prokockati lovu (ovisno o levelu ludila) ali mogu biti karta za novi zivot. Tu na Floridi je cijeli kordon ekipe koja je radila sa mnom na istim brodovima, skinula se i ostala. Svi ilegalno i svi sredili papire. Sve se moze. Cujemo se.

Pozdrav!

Evo mene zanima o ostanku u USA.
Konkretno, znam mnoge sa broda koji su ostali u USA preko green card-a, odvjetnika i dosta para za sređivanje statusa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Usaman

  • Guest
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #2 on: 28/July/2008 »
Bok,

Gle, najbitnije je sa kojom si vizom usao u USA. C!/D ili B2. Ako je C1/D americki zakon ne dozvoljava pod nikakvim uvjetima promjenu vize u drugu non imigrant vizu. (da, jesu neke mogucnosti ali to je tak rijetko i dugo za pisati i tesko). Skini se sa broda - ozeni se i podnesi zahtjev za promjenu statusa. Forma 130. Najbitnije je da ti I95 nije istekao ili da ga produzis na jedno 6 mjeseci da si siguran. Dobices radnu dozvolu za 2 mjeseca i gotovo. Druge mogucnosti NE POSTOJE. Gle, necu ti davati detalje preko javnog foruma ali ak se fakat oces skinuti mozemo se cuti mailom ili telefonom i iskomunicirati ostatak.
Po meni najbitnije je da kad se skines imas kod koga spavati, imas organizirani brak i posao. Ako oces detalje opet javi se. Ja sam stalno izmedju Orlanda i Miamia i znam tonu ljudi koji su napravili isto sto i ti. Javi se.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #3 on: 28/July/2008 »
Hvala na ponudi, ali ja sam se već opredjelio po tom pitanju.
Ali US državljanstvo je svakako intrigantna tema ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Usaman

  • Guest
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #4 on: 28/July/2008 »
Da, skuzili smo se mi odma.
Cuj, sve ovisi o tebi kaj oces tu raditi i koliko jako oces napustiti svoju zemlju i zasto. I sam znas (nakon svih godina kaj si plovio) da na brodovima ima svega.
Ja sam u moje vrijeme upoznao dosta ljudi kaj su iskoristili brod da pobjegnu tamo gdje ih niko nemoze naci jer su okinuli nekog doma za lovu ili drogu ili nekaj trece i tu se spustili.
U Miamiu i Orlandu ima dosta nase ekipe. Jedno 10 ak ih je u Cape Canaveralu i Cocoa Beachu.

Znam da ne pomazem ali ako ti treba dobar immigration lawyer mogu ti dati dobre preporuke. U Miamiu je pa mozes vidjeti dali moze ili ne.
Ja sam isao preko njega i digo me ze 15000$ unaprijed (da, ne serem) ali je odradio vrhunski.

Bok

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #5 on: 18/August/2008 »
Evo neke informacije koje sam dobio od jednog naseg momka iz USA... jos nekima moze da koristi. Big Pozdrav Exit123  ;)

" U USA ima najmanje 10 miliona emigranata na crno. Vecinom su meksikanci. Poznajem nekoliko nasih koji su dosli pre 10 god. u USA i tamo na crno ostali. Jedan se kasnije u Kaliforniji ozenio sa americkom meksikankom, starija ali ima lovu, a drugi ne znam sta je sa njime. Cuo sam da vozi velike kamione sirom amerike i mlati paru. Ako zelis da ostanes u USA onda je najbolje New York,Chicago ili Los Andjelos. Za 100 dolara kupis karticu - dozvolu za rad ili green karta,naravno falsifikat. To nesme s drzati duze od 2 godine jer ce te taksa pronaci.Znaci kartice menjas svake godinu ipo. Za to vreme mozes se ozeniti,a i Amerikanci svremena na vreme daju opstu amnestiju pa i tako mozes zvanicno ostai u USA. Ameri mnogo ne jure jer vecina emigranata radi na crno i zato su malo placeni.Znaci najbolje je nabaviti karticu gde ces sa njom biti placen normalno,tj. dobivaces cek. Onda treba da nesto izmuvas da taj cek nekako kasiras da te ne uhvate.
Moja jedna bliska rodjaka u USA ide u skolu i radi na crno. Zato ti dosta ovoga i kazem iz njenog iskustva.

Ako nadjes curu neku, idi u opstinu kod maticara ili nekog priznatog ministra (popa) koji to na brzinu sve svrsi i da ti dokumenta koja moraju biti vazno i u civilnom zakonu.
Medjutim sama zenidba nece ti garantovati da mozes da ostanes vec ce te onda lakse naci jer si sa zenom. O ovome bi morao da razgovaras sa nekim emigracionim advokatom jer neznam tacno njihov zakon.
Sto se tice onih kartica to se moze nabaviti ako se muvas sa nekim meksikancima i drugim emigrantima pa ti neko to moze reci. Izgledaju originalno. Moraju se cesto menjati jer ces dok radis najverovatnije dobijati cekove i posto nisi drzavljanin i nemas dozvolu onda neces ni placati taksu.Onda eventualno gledaju cekove koji ih izdao pa posecuju tu kompaniju. Zbog toga treba cesce menjati i kompanije da te ne bi uhvatili.
Zaguljen posao ali to mnogi rade dok se ne izbore za ostanak. Ko sto rekoh,ideja da se ozenis nija losa pod uslovom da ti se ona svidja. Jedino moras da pazis jer tako ce lakse da te pronadju ako ostanes na crno. Ne zaboravi, 10 miliona stranaca je u USA. Zasto ih ne teraju napolje,pa zato jer vecina radi na crno za sitnu sicu i to drzi Americku ekonomiju... "




Offline Nikola Dedovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #6 on: 08/November/2009 »
Pozdrav svima na forumu, ja sam novi clan i ovaj forum je mnogo dobra stvar. Evo ovako imam 20 godina, zavrsio sam srednju pomorsku skolu(nauticu). Bio sam u americi 2 puta, volio bih da se upoznam sa ljudima koji su vec zavrsili americko drzavljanstvo da mi prenesu iskustva, jer ja sam definitivno odlucio da zivim tamo a ujedno i da se zaposlim u mojoj struci. Imam drzavljanstvo evropske unije, prema tome mogu da putujem bez vise naravno uz ogranicen boravak u americi. Znam da je jedini nacin do drzavljanstva brak.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #7 on: 09/November/2009 »

 Znam da je jedini nacin do drzavljanstva brak.


Nije Nikola.
Politicki azil je sa vremena na vrijeme jako prolazna opcija, zavisno od politicke situacije u zemlji.
Dobar advokat i dosta novaca to moze rijesiti.
Ja sam imao ponuda, ali za takvu odluku je potreban potpuni fokus, kojega nisam imao.
I ne zaboravi, treba dosta novaca.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #8 on: 22/February/2011 »
A da radis na brodu recimo bubam 10 godina, ni na osnovu tog staža nebis mogao dobit US državljanstvo?
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #9 on: 22/February/2011 »
A da radis na brodu recimo bubam 10 godina, ni na osnovu tog staža nebis mogao dobit US državljanstvo?

Možeš ti bubat i 30 godina, kao neki koje znam, ali to nema veze sa dobivanjem US državljanstva.
Skupi 10-20.000$ i nađi nekog advokata koji se specijalizirao za dobivanje državljanstva, onda nema problema
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline empire_state

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #10 on: 23/February/2011 »
Jel ima netko kakav link od provjerenog imigracijskog odvjetnika, novac nije problem.
Hvala

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #11 on: 23/February/2011 »
pratite malo vijesti, USA bi trebala ukinuti vize za ulazak Hrvata u Ameriku uskoro, nemoj bacit novce bezveze

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hrvatska-ispunila-sve-uvjete,-sad-moze-ukinuti-vizni-rezim,105161.html

If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #12 on: 23/February/2011 »
Nema viza veze sa državljanstvom o kojem je riječ  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #13 on: 23/February/2011 »
Sorry my bad, ali stvar je da će biti lakše otići tamo, a naravno ako se ode i nađe posao, neznam točno nakon koliko ali mislim da je nakon 3 ili 4 godine se dobije državljanstvo
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Ameri?ko državljanstvo II
« Reply #14 on: 24/February/2011 »
Sorry my bad, ali stvar je da će biti lakše otići tamo, a naravno ako se ode i nađe posao, neznam točno nakon koliko ali mislim da je nakon 3 ili 4 godine se dobije državljanstvo

Nebih rekao da je tako  no;;;
a i vjeruj nisu bezveze zahtjevali da RH pocne praviti "čipirane" putovnice