Author Topic: Wireless na brodu  (Read 9742 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jasa

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Wireless na brodu
« on: 14/August/2010 »
Ledeni,hvala...Jos samo da dočekam intervju,nadam se da cu proci ako ne za masera onda za nešto drugo...Ja,još ovo jesi uspio provaliti wireless ? :D

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Wireless na brodu
« Reply #1 on: 14/August/2010 »
Ledeni,hvala...Jos samo da dočekam intervju,nadam se da cu proci ako ne za masera onda za nešto drugo...Ja,još ovo jesi uspio provaliti wireless ? :D
Wireless nisam ni pokušao,kodiran u wpa2 znači mogguće,ali nepotrebno jer je int.toliko spor kad ga ima da se neisplati uopće za*****avati s tim,bolja varijanta je kupiti za 25€mj.stick od 02 i  imaš 7gb prometa sa zadovoljavajučom brzinom kad dockiramo od oko 7mbps,kad plovimo malo teže ali ide i onda nekako,ali moraš biti u njemačkoj,znači zavisi gdje ti brod plovi
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #2 on: 14/August/2010 »
Wireless nisam ni pokušao,kodiran u wpa2 znači mogguće,ali nepotrebno jer je int.toliko spor kad ga ima da se neisplati uopće za*****avati s tim,bolja varijanta je kupiti za 25€mj.stick od 02 i  imaš 7gb prometa sa zadovoljavajučom brzinom kad dockiramo od oko 7mbps,kad plovimo malo teže ali ide i onda nekako,ali moraš biti u njemačkoj,znači zavisi gdje ti brod plovi

moguce je i drugacije. ko ima 3G modem kupljen na nasim prostorima treba  izvrsiti otkljucavanje istog. potrebna ti je samo sim kartica sa gigabajtima....

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #3 on: 15/August/2010 »
Zasto treba otkljucavanje?

Ja sam kupio u laptop sa 3g modem. Ima da radi sa svim karticama a ne samo sa RH?

Si to mozda mislio ako uzmesh od vip ili t-mobile pa onda treba otljucat?

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #4 on: 15/August/2010 »
Zasto treba otkljucavanje?

Ja sam kupio u laptop sa 3g modem. Ima da radi sa svim karticama a ne samo sa RH?

Si to mozda mislio ako uzmesh od vip ili t-mobile pa onda treba otljucat?

da li si probao druge kartice sem te koju si kupio.....
kad probas onda mi reci
ako ti treba kod za otkljucavanje javi mi se
ja koliko znam svi mobilni operateri zakljucavaju modeme i nameste ih da rade samo sa njihovim karticama.....

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #5 on: 16/August/2010 »
Ma kontam ja shta ti mislish.

Meni je u laptop ugradjen 3g modem. Neman ja vanjski.

To ti je ko sa mobitelima. Kupish u t-mobile ili vip i idu njihove kartice samo.

Ako kupish u otvorenoj prodaju onda idu sve. Samo je malo skuplje.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #6 on: 16/August/2010 »
Ma kontam ja shta ti mislish.

Meni je u laptop ugradjen 3g modem. Neman ja vanjski.

To ti je ko sa mobitelima. Kupish u t-mobile ili vip i idu njihove kartice samo.

Ako kupish u otvorenoj prodaju onda idu sve. Samo je malo skuplje.
jasno mi je samo sto ja ne bih na primer telefon uzimao da mi bude modem..... uz to imam 3G modem i ne dobijam konekciju od 3.6 megabita u sekundi kao sa modemom. pise u specifikaciji da podrzava HSDPA a konekcija nekih 500 kilobita u sekundi. sve u svemu ako neko ima modem koji je zakljucan neka da IMEI kod da bi mu za isti dao unlock kod.

@natal
koji ti to lap top imas koji ima u sebi mogucnost da mu se ubaci sim kartica. Ima li opciju da primas pozive i video pozive?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #7 on: 16/August/2010 »
Je. Mozesh preko mobitela na internet. Ja koristim to cesto. Ali drukciji su paketi. Puno je jeftinije imat supersim karticu samo za net. Jeftinija pretplata i sl.

Ja sad placam 100kn 1gb. Frend mi placa 100kn 5gb. Tako si je on sredio. Ne isplati se mobitel spajat na komp. Puno guta prometa. Recimo meni je 150mb na mobitelu 50kn.

Laptop imam Končar N3.5G.

Kolko sam ja informiran. Ti u skoro svaki laptop mozesh kupit 3g modem. Kosta oko 600-700kn. Cak se moze i naknadno ugradit. Znam da je jednom bila tema o tome ka sam sa prijateljima nesh raspravljo.

Nemam opciju za pozive i video pozive. Internet i sms samo. Kolko ja znam kod nas josh nema infrastruktura za video pozive. Prek neta da ali operatori ne podrzavaju.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #8 on: 16/August/2010 »
Je. Mozesh preko mobitela na internet. Ja koristim to cesto. Ali drukciji su paketi. Puno je jeftinije imat supersim karticu samo za net. Jeftinija pretplata i sl.

Ja sad placam 100kn 1gb. Frend mi placa 100kn 5gb. Tako si je on sredio. Ne isplati se mobitel spajat na komp. Puno guta prometa. Recimo meni je 150mb na mobitelu 50kn.

Laptop imam Končar N3.5G.

Kolko sam ja informiran. Ti u skoro svaki laptop mozesh kupit 3g modem. Kosta oko 600-700kn. Cak se moze i naknadno ugradit. Znam da je jednom bila tema o tome ka sam sa prijateljima nesh raspravljo.

Nemam opciju za pozive i video pozive. Internet i sms samo. Kolko ja znam kod nas josh nema infrastruktura za video pozive. Prek neta da ali operatori ne podrzavaju.
doobro ti si u hrvatskoj ja sam u srbioji pa je malo drugacije. u srbiji postoji video razgovor ako si na to mislio. ima par godina
kod nas recimo 5 gigabajta kosta 10 eura a ima i 15 gigabajta za 15 eura
sve u svemu mene je zanimalo da li kada se boravi na brodu kupiti neki tarifni paket sa gigabajtima i da se koristi.
sta je sa Maritime Communications Partner as da li oni imaju neke tarifne pakete?
spisak brodova je ovde
isto tako me zanima da li neki od mobilnih operatera USA: Cincinnati Bell  AT&T (ex. Cingular Wireless Genesis) AT&T Sprint Nextel T-Mobile USA ima gigabajte u pre paid varijanti
svakako bi net koristio za kratke poruke i javljanje na forum i tome slicno nikakav surf. maximalna  protrosnja bi isla do 50tak megabajta dnevno/

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #9 on: 17/August/2010 »
UMTS i HSDPA u HR postoje već nekoliko godina. UMTS sam po sebi podržava video poziv.
Razlog zbog kojeg se ne koristi video poziv u HR je što telekom operateri nisu definirali usluge, a koliko znam nisu ih ni stavili u proceduru sa HAT-om.

Za riječne brodove varijanta mobilnog interneta preko EU providera je sigurno isplativa i bolja nego brodski Internet.

Ali, ukoliko ste na prekooceanskom brodu, ne vidim kako GSM varijanta može biti pametno riješenje, jer sumnjam da ste stalno u dometu BTSa sa obale.

Brodski GSM 'odašiljači' (BTS, BSC i MSC) preko kojeg vam se mobitel spaja na GSM mrežu koriste satelitsku vezu za link sa telekom operaterima (Internet, POTS, GSM, fax, ISDN, ...) tako da i ukoliko imaju gateway ili propuštaju GPRS/EDGE konekcije kroz link, sigurno je znatno skuplje nego koristiti brodski Internet.

Ne govorim iz osobnog iskustva. Samo iz struke.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #10 on: 17/August/2010 »
A ma uzmesh brodski wireless email i bog.

Ka si na kopnu imash sigurno kafica puno koi imaju free. Bar ja tako radin na cres. Oden u kafic. Veza mi oko 400kb i bog. Stavin si uvik koi filmic skinu pregledam u medjuvremenu sto me zanima i bog.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Wireless na brodu
« Reply #11 on: 17/August/2010 »
A ma uzmesh brodski wireless email i bog.


Ae. Zadnje pojeftinjenje brodskog interneta sam doživio prije 10 godina, kada se ustalila cifra 20$ za 200 minuta.
Ja sam trošio do 5 kartica na mjesec, nikad više od toga.
Uzevši u obzir okolnosti, i nije strašno, ono ... i ne znaš gdje se nalaziš, more ljulja, brod diže i spušta 10 metara, a signal postojan.
Da ne bude zabune, bilo je dana kada nije bilo signala, samo bi tu i tamo ulovio wireless signal koji je u prefiksu imao naziv avio kompanije, naravno, bio je zaključan, i ne znam otkud to, ne vjerujem da bi putnički avion na 10km iznad broda mogao odašiljati tako jak signal
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #12 on: 17/August/2010 »
UMTS i HSDPA u HR postoje već nekoliko godina. UMTS sam po sebi podržava video poziv.
Razlog zbog kojeg se ne koristi video poziv u HR je što telekom operateri nisu definirali usluge, a koliko znam nisu ih ni stavili u proceduru sa HAT-om.

Za riječne brodove varijanta mobilnog interneta preko EU providera je sigurno isplativa i bolja nego brodski Internet.

Ali, ukoliko ste na prekooceanskom brodu, ne vidim kako GSM varijanta može biti pametno riješenje, jer sumnjam da ste stalno u dometu BTSa sa obale.

Brodski GSM 'odašiljači' (BTS, BSC i MSC) preko kojeg vam se mobitel spaja na GSM mrežu koriste satelitsku vezu za link sa telekom operaterima (Internet, POTS, GSM, fax, ISDN, ...) tako da i ukoliko imaju gateway ili propuštaju GPRS/EDGE konekcije kroz link, sigurno je znatno skuplje nego koristiti brodski Internet.
Ne govorim iz osobnog iskustva. Samo iz struke.

Gle,da odmah razjasnimo nešto,NA RIJEČNOM BRODU NE POSTOJI INTERNET ZA CREW!na početku ovog posta me pitao član dali sam razvalio taj net,i ja sam mu odgovorio da je moguče ga bez problema razvaliti ali naravno to je ilegalno a i nepotrebno jer je brodski net za goste toliko spor da nema računice se uvaljivati u to i zaraditi možebitni warning ili čak otkaz jer postoje bolje solucije,ponavljam 02 provider,25 eura mjesečno i 7gb prometa uz zadovoljavajuču brzinu od 7mbps!
O Oceanskim cruiserima neznam jer nisam još stigao do tamo,možda nagodinu!
Ali pošto je ovo u temi riječnim brodovima,da ne bude zabune!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #13 on: 17/August/2010 »
Sva komunikacija na brodu (internet, telefon, navigacija, radio...) ide preko satelitskog linka, tako da je ne bitno da li su talasi 10m ili 4,6m... Vajerles je statičan na samom brodu tj antene za vajerles su statične a ne pokretne tj nisu na obali ili sl...

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Wireless na brodu
« Reply #14 on: 23/September/2010 »
Upravo se javljam sa brodskog neta koji je od nedavno besplatan za sve na brodu!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]