Author Topic: Ja sam BENI, imam 32 godine, zivim u Ulcinju, Crna Gora ...  (Read 4484 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
pozdrav Sefe, i svi prijatelji foruma  :D :yahoo:

Ja sam BENI, imam 32 godine, zivim u Ulcinju, Crna Gora ...

Prije 5 godina sam zivio u Chicago, IL i radio tamo, stekao dosta iskustva kao Menazder Ofisa, Asistent Menadzera Ofisa, i Asistent Internet Reklamiranja . Engleski sam uvijek znao, ali za tih 5 godina sam ga jos vise usavrsio, pa mi je skoro kao maternji. Nazalost ne mogavsi dobiti status trajnog boravka (GREEN CARD) na vrijeme, odlucio sam da se vratim u CG, i da ponovo pokusam iz Ambasade US u Podgorici.
Turski jezik znam isto kao maternji jer sam tamo studirao Orijentalne Nauke - ihhh sad se malo i kajem, zasto to nije bilo neki studij za menadzment, turizam itd - nebitno. Kroz studije i dok sam bio u americi ucio sam Francuski jezik kao drugi strani jezik, i isto isao na kurseve usavrsavanja da ga ne zaboravim. Italijanski je toliko lagan, da sam ga ucio korz crtace dok sam bio mali, i usavrsio ga gledajuci njihovu TV, slusajuci muziku, i bivajuci u kontaktu s Italijanima. Njemacki sam isto ucio dok sam bio u osnovnoj i srednjoj, ali ne imavsi kontatkta s njemcima, i uopste s njemackim, veoma mi je oslabio.

Da skratim pricu, poznajem 6 stranih jezika, imam 5 godina radnog iskustva u SAD, i 2 mjeseca radnog iskustva u Hotelu Splendid [Becici, Budva] kao recepcioner.
Pregledao sam sva ova odeljenja u brodu. I malo me obeshrabruju zato sto se traze neka extra iskustva, a ti poslovi nisu neki bauk. Pa ja eto da vam se obratim za pomoc, kao pocetnik, kako da pocnem, i za sta da apliciram, kako da se upoznam s ljudima, da udjem u "krug" ... Da li neko ima neke veze, za ovakve kandidate kao sto sam ja da se malo "brze" bez dodatnih i dosadnih procedura stigne do zeljene pozicije na brodu?

moji kontakti:
benjy_ul@yahoo.com
skype: hot69erthc
www.planetromeo.com
user: smooth69er78
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Vidi se da si svetski čovek, odmah nudiš "kompenzaciju" za napredovanje...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne treba nikakvih kompenzacija, imaš kvalifikacije, sada si vjerovatno zakasnio za SafeCruise, pa pričekaj idući interview, ili vidi kod drugih agencija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
Ja ne vidim gdje sam nudio ili trazio kompenzaciju, nije vazno ... FlyFLyFly nadam se da cemo se vidjeti na brodu,
ja jesam svjetski covjek, i prema tome veoma drustven, flesksibilan, ociscen od svih Balkanizama, znaci vise mislim o zivotu i o stilu zivota kao neki zapadnjak nego kao balkanac.
Ne bilo za uvredu, ali hocu da kazem da kod nas jos postoje neki iskompleksirani tipovi, eh ja samo ne spadam u takve  :yahoo: :run:

@ Sef Foruma  ;D

Hvala na javljanju, i razumjevanju. Nadam se da cu bit na vrijeme za sledeci interview. Gde se ti intervijui odrazavaju u CG?

HUgzzz :uzdravlje:
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
cao, na brzinu sam procitala tvoj post na forumu pa rekoh da ti pomognem.
ja sam vec odradila jdan ugovor na brodu i trenutno cekam datum ukrcavanja na sledeci,
pitaj slobodno sto te zanima ja cu se potruditi da ti pomognem.
mislim da imas dobre kvalifikacije za dobar posao na brodu. eh da je meni neko hteo pomoci pre 2 godine, i da je bilo ovog foruma tada (tj da sam ja znala za njega) bilo bi mi mnogo lakse krenuti u tu pricu, i zbog toga zelim da pomognem novajlijama.

srdacan pozdrav

Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
Cao Maci84  :rolleyes:

Pa ja sam ti ono skroz fresak pocetak! Teke da sam dosta ranije znao za rad na brodove, ili da sam bio zainteresiran prije 7-8 godina ... bih imao veoma ubjedljivu i zavidnu karijeru ...
no, gledamo sad na buducnost ... i zato mi treba maksimalna podrska, treba mi pomoc, kako da pocnem ovo. Startujem od ciste NULE. I finansijsko stanje mi je isto tako nazalost.

Pitanje #1 - Gdje se intervijui odrzavaju u CG, ako ne onda u koji drugi grad ex-Yuge: BGD, ZG, DUB??
Pitanje #2 - Ima li mogucnosti da se nekako izbjegnu ti SCWT ispiti i te procedure ... stvarno sam SHVORC  -()-

I na kraju, sta mi ti savjetujes kako da pocnem ovo sve, sta sad da radim dok cekam sledeci interviju?

Puno Pozdrava i Zagrljaja
 :uzdravlje:

BENI
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Druže, nisam siguran da se intervjui održavaju u CG. Ali zato imaš više izbora u državama iz tvog okruženja. Beograd, Skoplje, Zagreb... čak postoje i varijante da se interview obavlja preko telefona ili skype-a!
Nikada nije kasno za početak, evo i meni je skoro 34 god. pa ću uskoro poći na svoj prvi ugovor na cruiseru. Bitno je kako se ti osećaš, koliko stvarno želiš da ideš na brod i da li si doneo konačnu odluku. I ja sam trenutno švorc, zapravo sam u minusu oko 1000+€ jer sam pare za odlazak na brod pozajmio od keve. Ali ceo dug ću moći da otplatim već od prve plate koju dobijem na brodu!
Nemoj da se brineš oko tih STCW stvari jer se one obično obavljaju na brodu besplatno. Ipak, trebaće ti početni ulog od minimum 700€ pa sve do 1500€ (u zavisnosti preko koje agencije i za koju kompaniju konkurišeš). Ali, ponavljam ti, ceo ulog bi trebalo da ti se povrati već u prvoj plati.
Ja ti savetujem da što bolje iščitaš ovaj forum jer ćeš tako najbolje moći da se odlučiš za koju poziciju da konkurišeš, koju agenciju da odabereš... ma sve što te zanima o cruiserima ovde ćeš naći. To će ti biti najbolje iskorišteno vreme dok čekaš iterview. Ja sam na forumu na primer proveo više od 5 dana (znači preko 120 sati) od aprila do sad.
Za kraj ti mogu reći da si ti veoma dobar kandidat, imaš dobro radno iskustvo i veliki ti je plus poznavanje toliko jezika.
Samo napred i želim ti da što pre zaploviš   :plovim:
Go for it!
Never underestimate the power of denial.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
sa znanjem 5 jezika možeš probati raditi na recepciji na brodu, a i pošto znaš jako dobro engleski ponuditi če ti više opcija u agenciji, u svakom slučaju lako češ na brod.

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
Pozdrav prospy  :uzdravlje:

Hvala na ovakvim lijepim i ohrabrujucim rijecima. Ja sam stvarno LUD da idem na brod!! Toliko to zelim da vam ne mogu opisat. ali kad pogledam neke pozicije koje mi se stvarno svidjaju, i uporedim sa mojim skolstvom, i iskustvom nekako se ne podudaraju bas. jedino se bojim da ovi iz agencije ne budu bas tako striktni, i da ono sto je napisano oko odjeljenja na brodu i poslova nije kao UKLESANO U ZID!  :(
Sto se tice agencija, Beograd ili Dubrovnik bi bila super opcija za mene jer su mi nekako blizi, imam i prijatelja tamo, pa bih mogao nekako jeftinije da prodjem dok se ne zavrse te procedure intervijua i sl. Pa eto ja citam dosta stvari, mada je i ovaj forum veoma prostran, ne bih znao okle da pocnem  :D !

Da li je moguce nekako razmijeniti sa nekim od vas neki kontakt, MSN, Skype i sl. pa da lakse brze i efikasnije kontaktiramo jedni druge ...?
evo moji kontakt info ponovo:

e-mail: benjy_ul@yahoo.com
skype: hot69erthc
MSN: benulmn@hotmail.com

Javite se!  :yahoo:

Beni
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
Ne treba nikakvih kompenzacija, imaš kvalifikacije, sada si vjerovatno zakasnio za SafeCruise, pa pričekaj idući interview, ili vidi kod drugih agencija.

Sefe!
Da li znas kada ce biti taj sledeci interview za Safecruise?

Warm regards,

BEN
:uzdravlje:
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne znam kada je slijedeći, tek je ovaj završio, strpi se i čitaj forum ... BTW, pogrešno si upisao Facebook username, ne povezuje te  :nokti:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MNE_BOY

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
  • Jedva cekam da idem na BROD!!
    • View Profile
Re: Facebook Link
« Reply #11 on: 25/August/2010 »
Hvala Sefe ;)

Cini mi se da sam zaboravio staviti username na Facebook. Evo sad je sve ok nadam se  :uzdravlje:
Ajde pa se cujemo  :-*
Svijet je mali, a brod jos manji ... Mozda se vidimo! Ako ne, onda upalite svijetlo! :D