Author Topic: Informacije o collegu za GSA na Fascination-u  (Read 3513 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Evo da se i ja konačno javim s friškim informacijama o collegu za GSA na Fascination-u.

U grupi nas je samo sedam, 3 Mađarice, 2 Tajlanđanke, 1 dečko sa Šri Lanke i ja.
Sistem je takav da se prva dva tjedna svladava teorija ovog posla, od rada na kompjuteru do učenja svih mogućih i nemogućih informacija i pravila koja se moraju znati, jer, ovaj posao je jedan veliki info centar cijelog broda. Zatim slijedi praktičan dio rada na front desku uz stalan nadzor već iskusne GSA osobe.
Prva dva tjedna su nam bila dosta kaotična jer smo osim učenja i odlaska na predavanja imali još i dodatna predavanja, a to su: Vessel familiarization training (ispit se polaže tjedan dana nakon dolaska na brod), Environmental trainings, Hospitality classes, Crisis and Crowd management etc.
Ispit nam je bio prije par dana i prošla sam bez problema.
Ispit se sastoji od pisanog i praktičnog dijela. Pišu se dva ispita i u svakom morate imati najmanje 80%. Ako to ne položite pakirate kofere i pravac kući. Bar tako kažu. Moj kolega je imao 73% na prvom i rekli su mu da mora imati najmanje 87% na drugom.

Naravno, ocjenjuju i na praktičnom dijelu testa u kojem opet moraš zadovoljiti s minimalno 80%. Stalno nas upozoravaju da moramo učiti i ponavljati ono što smo prošli taj dan tako da nam bude lakše. Dali su nam i blic test, kažu da ako na njemu imate više od 60% da ne bi trebalo biti problema na pravom testu. Drugi test nam je preksutra, a nakon toga slijedi još samo jedan kruz i onda završavamo s koledžom i šalju nas tko zna gdje...

Uz sve ovo, naravno da smo stigli koji put (čitaj: svaku drugu noć) bar na kratko svratiti do (s)crew bara.
Nažalost, još nisam doživjela lude zabave o kojima sam čitala na ovim stranicama, nadam se da me to čeka u bližoj budućnosti.
Uniforma- dobili smo bijelu uniformu: 4 košulje i cure su mogle birati kombinaciju hlače i/ili suknja, plava uniforma se dobiva tek nakon što nas pošalju na novi brod nakon položenog koledža.
Hrana- odlična za sada: dosta je raznolika, uvijek ima super finih kolača, voća, a ako vam se nešto ne svidi od hrane koja je tamo, može se još dodatno naručiti cheeseburger, hot dog, pohani sir, tjestenina, omlet, pohane gljive i sl. Trudim se što manje jesti junk food, al nekad ne mogu odoljeti...
Zato je tu odlična teretana za goste kojom se možemo služiti od 20-24h, a za one koji nisu staff pozicija ima i manja teretanica za crew.

zasada uživam na brodu, svakodnevno idem u crew bar i družim se s ljudima, oduševljava me tolika raznolikost i pristupačnost.
Kada sam došla u bar, upoznala sam se s jednom curom iz Srbije koja me odmah odvukla upoznati s ostalim Balkancima :)

Ak imate kakva pitanja, samo recite, odgovorit ću koliko stignem.
Veliki pozzzz
Labor improbus omnia vincit.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Informacije o collegu za GSA na Fascination-u
« Reply #1 on: 19/August/2010 »
bilo bi odlično ukoliko možeš postati više o testu, i praktičnom dijelu :)

hvala
ča je  život vengo fantažija

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Informacije o collegu za GSA na Fascination-u
« Reply #2 on: 27/August/2010 »
ma test je bio super i stvarno se ne moras previse uzbudjivati zbog toga (lakse reci nego napraviti, hehehe)...
prvi dio testa je recimo teorija onoga sto se radi svaki dan na satu, dobit cete module po kojima cete raditi i uciti, a na drugom dijelu testa dobijes screenshotove od programa u kojem se radi i onda moras napisati kako bi iz tog ekrana npr. spojio dvije osobe da dijele jedan racun, postavio limit na kreditnu karticu i sl.
drugi dio smo svi imali iznad 95% posto, a uzrok tome je sto na praksi stalno radis na kompu i onda ti taj dio ispita ne predstavlja nikakav problem.
svi smo prosli college, imali smo promociju i sada svatko ide na svoj brod. lavor suza smo isplakali jer smo se stavrno skompali medjusobno mi s collega,ali i sa cijelim timom GS ureda na Fascinationu i sa mnogim drugim divnim ljudima.
na praksu par dana nakon pocetka collega, prvo promatras iskusnije, ali vrlo ubrzo pocnes sam raditi, a stariji GSA ti je podrska ako zakazes. oni su ti uvijek iza ledja i ukoliko imas problema s gostom, ne znas odgovore na pitanja ili sl. onda su oni tu da uskoce.
Labor improbus omnia vincit.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Informacije o collegu za GSA na Fascination-u
« Reply #3 on: 27/August/2010 »
znači sve  u svemu, lagano?

drago mi je
i mirno more
ča je  život vengo fantažija

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Informacije o collegu za GSA na Fascination-u
« Reply #4 on: 27/August/2010 »
a gle, kako za koga, ja sam svaki dan citala max pol sata ono sto smo do tada radili i sve je bilo ok. jedino smo noc prije ispita cimerica i ja prosli temeljito sve module i to je bilo nase prvo i jedino pravo strebanje tamo. ali, isto tako smo i noc prije prvog, ali i prije drugog ispita bile do pol tri ujutro u crew baru :D
par mojih kolegica su dosta vremena provodile u crew training centru uceci po 4 sata...sve ovisi o tebi, ja se nisam previse uzbudjivala, nije to znanstevna fantastika, a svakim danom ti je lakse sto vise informacija znas.
pozz iz miamia ;)
Labor improbus omnia vincit.